» »

Terme olimije in vivat

Terme olimije in vivat

FiReFTW ::

Odločam se med tema dvema, nisem pa še bil v nobenem od teh.

Ima kdo izkušnje da lahko malo pove prednosti in slabosti obeh?

Pa zanima me še kakšna je kaj okolica pri obeh, če imajo kakšne stvari tudi zunaj term za recimo kakšne sprehode ali kakšne lokacije vredne obiska v bližini na obeh krajih.

pegasus ::

To sta čisto različna cenovna in kvalitetna razreda. Olimje v Podčetrtku so najbolj posh slo terme, Vivat je budget opcija v Moravskih toplicah. Povsod imaš obilico zunanjih aktivnosi, praktično kar želiš.

koyotee ::

Olimije ni nic posh, so pa seveda na nivoju. Imas prostor za pripravo hrane najmlajsim, igralnico, prostor za pocitek, ni da ni. Stevilo kopalcev je omejeno, ne tako kot v catezkih(pokriti del), ko je vec ljudi, kot prostora.
Zraven je vedno v ponudbi tudi zastonj kopanje v aqualuni in termah tuhelj(hrvaška). Tudi v okolici se da kaj videti, jelenov greben, cokoladnica...
Bili veckrat v olimjah in vedno zadovoljni, hrana v hotelu je povprecna, v restavraciji lipa pa malo boljsa.
V termah Vivat pa se nismo bili, so malo predalec.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FiReFTW ::

Še kaj več izkušenj?

MasterKiD ::

Terme Olimia so modernejše, pravtako tudi hotel Wellness Hotel Sotelia, imaš tudi Aqualuno.
Kje je boljše je odvisno kakšni tip človeki si. So pa Vivat sigurno cenejše od Olimie.
Maš kar nekaj za videt tukaj v okolici Moravskih Toplic.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

V Aqualuni je razen zakon toboganov in enega najboljših toboganov ( king Kobra ) zraven tudi kamp z super počitniškimi fancy hišicami- - to je na novo )..

Terme Olimia so popolnoma prenovljene.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

bauci ::

Vivat je hotel za ljudi, ki imajo radi mir. Sobe so velike in udobne. Imajo tudi apartmaje, ki so ločeni od hotela. V bližini veliko zanimivih stvari - Rotunda, Vinarium stolp v Lendavi, grad v Lendavi, grad v občini Grad (največji v Sloveniji), Vulkanija, mlin na Muri v Veržeju, Expo v Murski Soboti, orhideje v Dobrovniku, veliko dobrih gostiln za kosilo ali večerjo, kopaš se lahko v Termah 3000, golf igrišče, ...
Olimje tipične toplice. Tudi kar nekaj za pogledat. Kot že omenjeno Jelenov greben, čokoladnica, neki park za otroke s čarovnicami, pivnica, veliko zunanje kopališče z enim od najvecjih vodnih toboganov. Sigurno bolj živo kot Vivat.
Odvisno kaj rabiš. Ni pa ne eno ne drugo slabo.

LeXani ::

V Olimjah bil večkrat nazadnje mesec dni nazaj, prvič v aparthotelu. Meni je ok ker je lepo vzdrževano in vedno nek prenavljajo. Sam si izbereš kaj ti ustreza.. Npr orhidelia je super za pare.. Family fun je za družine.. Okolica je za kolesarjenje super, za sprehode tud.. Poleg omenjenih imaš v bližini tudi na novo postavljen razgledni stolp.
Čas prve prijave 04.11.2005

hr_natakar ::

V olimjah in okolici je lepo, lepa narava. Lepo za pohajkovat naokrog. Smo naleteli celo na neko gostilno z golf igriscem. Pa tista starodavna srednjeveska lekarna al kaj je ze, kjer prodajajo domaca zelisca, med in take stvari. Za vivat ne vem.
Sem pa bil v Lendavi drgac. Mesto nic posebnega. Ima pa lepe hribcke okrog in stolp vinarium.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Edit, zdaj vidim, da je govora o moravskih toplicah. Bil enkrat, sicer ne v hotelu. Okolica lustna a manj narave kot v okolici Olimje. V moravskih toplicah in okolici so stevilne dobre gostilne. Tudi bliz je murska sobota, kjer je ena res dobra, se ne spomnem imena. Drugac ce gres v moravske, toplo priporocam obisk energetskih tock in zdravilnih voda na bukovniskem jezeru. Tam pa je res lepo ampak je malo stran od moravskih.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Terme Olimia so super. Bil veckrat tam in neizmerno uzival v njihovih savnah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Twixz ::

Gledam malo pakete od term Olimia, je možno da se preko hotela tako splača? Sem živel v laži cel čas? Govorim za Olimia, 15. do 22. avgusta. :D
Škoda edino, ker ima Olimia paketno možnost za družine samo hotel, ne pa apartmaja :(

jabe ::

Ne vem, katere cifre gledaš...

Mi smo šli 5 članska familija, posledično 2 sobi 2 leti nazaj avgusta za 1 teden. Je bilo pol z dodatnimi sladoledni in koktajlcki na bazenu pa taku cca 2,5k€, če me spomin ne vara. Sicer uživali, otroci se bolj, kar je bil point... Hrana dobra, hoteli in vse čisto, edino masaža je bila pa res bolj tako tako... Kar se toplic ipd tiče (se pravi klasika gnetenje, pustimo razvozlavanje na polno), so bile dolenjske toplice v tem segmentu bistveno boljše. Za dva bi celo raje dolenjske - manj sundra in otrok. Savne v zgornjem stuku fantastične.

Twixz ::

jabe je izjavil:

Ne vem, katere cifre gledaš...

Mi smo šli 5 članska familija, posledično 2 sobi 2 leti nazaj avgusta za 1 teden. Je bilo pol z dodatnimi sladoledni in koktajlcki na bazenu pa taku cca 2,5k€, če me spomin ne vara. Sicer uživali, otroci se bolj, kar je bil point... Hrana dobra, hoteli in vse čisto, edino masaža je bila pa res bolj tako tako... Kar se toplic ipd tiče (se pravi klasika gnetenje, pustimo razvozlavanje na polno), so bile dolenjske toplice v tem segmentu bistveno boljše. Za dva bi celo raje dolenjske - manj sundra in otrok. Savne v zgornjem stuku fantastične.


Gledal sem pakete za družine, ker bi rad preko first minute ponudbe šel (ko je ceneje, pa vem kdaj bi šel). Termin : 7 dni.
Zdej smo 3 leta hodili (jaz + punca + otrok) v privat nastanitve prek bookinga (Ptuj, Vivat, 3000, Banovci), karte smo pokril z boni ampak zdej, ko bonov ni, računam če bi šli v sklopu term (torej njihovih paketnih možnosti) naju pride:
Apartma s kartami za Aqualuno in Termalijo 620€ + otrok (11 let) doplačilo, kolikor sem računal na hitro je to potem okoli 100€, pa recimo 750€, z luksuzom in hrano 900€ al pa jurja.

Privat prek bookinga pa 650€ samo nastanitev, dnevna karta recimo povprečno 45€ (40 aqualuna, 50 olimia dnevna družinska), je to 315€, kar pride 965€, pa še do hrane in luksuza nismo prišli.

Hotel s polpenzionom (zajtrk, večerja) in še nekaj dodatnih aktivnosti pa pride 1160€, brez kakršnihkoli doplačil.

Sam men hotel ne diši dost, kar se pa apartmaja tiče mi pa tudi niso kul te varjante (nevem a mogoče niso posodobil al je dejansko tko) da imaš v eni podaljšani bajti več apartmajev, terase pa ločuje par tresk v obliki ograje...

Matevzs1 ::

Mi smo bili že nekajkrat v hiškah v kampu ob Aqualuni in smo bili zelo zadovoljni. Se precej razlikujejo sicer (ene so kul, obnovljene, čiste, itd., drugi so ostali v devetdesetih, zahtevajo da počistiš sam, kar vemo kako se konča, itd. :)), ampak če najdeš pravo je vrhunsko.

Lani poleti smo bili v "Čebelarjevi hiški", to ima en privat v tem kampu in nas je stalo 110€/noč za 5 oseb pa vključene so vse karte (Aqualuna, Family Fun, ...), je pa bilo kar težko najti termin, ker ima samo dve hiški in več ali manj zasedeni že za naslednje leto. Enkrat smo bili še v hiški Petra, tudi super, zelo velika in udobna, potem tiste sindikalne, pa raje ne. :)

Naši družini je ok, če si sami skuhamo (to verjetno marsikoga odvrne od teh hišk), sploh pa gremo dostikrat na kolo in v bolj oddaljene kraje (res je neomejeno kolesarskih poti) in si tam privoščimo kaj domačega za pojest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam v terme? se kopat se pravi :)

Oddelek: Loža
192883 (231) FireSnake
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216200 (5453) V-i-p
»

Kam v Sloveniji povabiti drago?

Oddelek: Loža
152482 (2090) nejcek74
»

Katero slovensko kopališče je primerno za otroke tam 10-12let ? čimveč toboganov itd.

Oddelek: Loža
427926 (7468) Mesar
»

Savna

Oddelek: Loža
4021634 (19829) Vesoljc

Več podobnih tem