» »

[WIP] LEGO kišta

[WIP] LEGO kišta

«
1
2

Stari89 ::

Izolacija je bila fajn izgovor, da sem začel s projektom, o katerem sem razmišljal že dolgo časa - LEGO kišta za računalnik. Ker nočem uničevat kock, sem se odločil, da zmodeliram in 3D naprintam custom kocke, na katere bom lahko privijačil računalniške komponente in jih pritrdil na original kocke. Zaenkrat sem še v fazi prototipiranja, vse skupaj pa pridno dokumentiram s posnetki in jih nalagam na YouTube.

Uživajte! Več kmalu.




vres.ales ::

S tamalim že od prvega posnetka spremljava kako ti gre to. Kar tako naprej, čakamo na končen rezultat :)

opeter ::

Hudo, ampak je res toliko cenejše 3D printati kopije kocke kot pa jih dejansko kupiti, če veš točne oznake/serijsko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vres.ales ::

printal je samo dele, ki se pričvrstijo na komponente in potem od tam dalje gradiš z lego kockami. Takšnih delov ne moreš kupiti, jih ni

Kvinta ::

Saj pa lahko v legokocke pritrdiš.
A.C.A.B

vres.ales ::

Če bi šlo z luknjami skozi potem ja. Drugače pa lego in atx nista združjiva sistema :))

Gagatronix ::

Drugace lego kocke niso blazno neka dragocenost, gres na bolsjaka ali pa na ebay pa jih lahko kupis na kilograme za drobiz.

Vsekakor pa zanimiv projekt in zanimiva implementacija 3d print tehnologije. :)

Stari89 ::

Hvala za lep feedback! :)

Sam pripisujem LEGO kockam neracionalno sentimentalno vrednost, zato ne grem vrtat v njih.

Če poiščete "LEGO PC case" na YouTube, ne boste našli rezultata, kjer bi avtor res kvalitetno sestavil ritensko I/O ploščo (še posebej okoli razširitvenih kartic). Če bi komu uspelo, bi moral uporabit veliko majhnih kockic, s čimer bi žrtvoval trdnost, čemur se pri tej aplikaciji nočem odpovedat. Pri tem mi najbolj pomaga 3D print, saj lahko dizajniram bolj specializirano kocko, s katero je celotna struktura trdnejša. Naslednji video vam demonstriram!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Sc0ut ::

Za kocke si dobil kje 3D osnovo ali si sam vse mere vnesel?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

acookook ::

Osnova za luknjice, so verjetno kar OG LEGO kocke. To misliš kaj monetizirati?

Stari89 ::

S kombinacijo kljunastega merila, uradnih mer iz interneta ter s trial-and-error printanjem sem dobil dovolj natančne mere za dovolj kvaliteten print.
Če po kakem neverjetnem naključju število ogledov eksplodira, bom obesil kak ad gor. Prelahko je, da ne bi. :) Ni pa mi to cilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

slon ::

Zelo zanimiv projekt.
Bilo fino če bi dobil sponzorja za
en dober hardwer. Ni vazno Amd ali Intel.
V pričakovanju nadaljnih videov.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Stari89 ::

Dobra ideja! Bo še precej vode moralo pretečt, preden se bom resno ukvarjal z njo. :)

facepalm ::

Jaz bi pa z veseljem kupil tako ohisje:)

Stari89 ::

Počakaj, da vidiš končni izdelek. Morda si premisliš :D

Reaper ::

Veliko sreče ti želim, upam da uspe, ker je super ideja in veliko vloženega truda. Da še tebi kakšen € pade od tega nekoč, da ne bodo samo drugi služili :)

profii ::

Služiš lahko tudi z načrti in pa printi delov (kit kompleti - brez kock).

Stari89 ::

Prototip ritne I/O plošče je narejen:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

SeMiNeSanja ::

profii je izjavil:

Služiš lahko tudi z načrti in pa printi delov (kit kompleti - brez kock).

Kit kompleti bi znali biti zanimivi za marsikaterega Lego navdušenca, če bi mu omogočili 'strokovno' vgradnjo PC komponent v bilokatero njegovo fantazijsko Lego kreacijo.

Nenazadnje si lahko kdo želi obliko vozila, piramide, ladje,.... kar pač domišlija premore, ne pa zgolj 'suhoparnega' kvadra, kot so običajna ohišja.

Tak univerzalen komplet bi stvar bistveno olajšal. Vprašanje je le, kako zaščititi zadevo, da jo jutri ne najdeš na Aliexpress za 1/10 svoje proizvodne cene.

Takšen univerzalni komplet bi lahko bil celo zanimiv za kakšen kickstarter...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Stari89 ::

Dečki, ne grem se biznisa, to je hobi!
Glede "kradenja" "ideje" pa takole: Stručko bo v CADu zmetal modele skupaj v enem popoldnevu. Toliko je tale ideja vredna. Vse ostalo je proizvodnja, distribucija, marketing, vodenje, ... kar je nepredstavljivo več dela. Pa naj služijo, če želijo.
Še eno biznis vprašanje: koliko ljudi si znajo sami sestavit računalnik in so hkrati tudi LEGO entuzijasti, pripravljeni počit ure in ure v izdelavo LEGO ohišja? Po mojem bolj malo. Tistim trem naprintam delčke za đabe. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

HotBurek ::

Folk ti ponuja denar, da jim narediš nek print, kar je dejansko tvoj hobij. Ter da narediš biznis iz tega; v zameno za denar drugim pomagaš, svetuješ.

Če greš v kontra smer, da se zaklepaš in zavračaš pomoč drugim, lahko zgleda en malo sebično?

Premisl, če se "splača" hobi peljat naprej in ga razširit.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Stari89 ::

Najprej bom zadevo dokončal in se prepričal, da je dovolj varna za vsakdanjo uporabo. Šele nato bom razmišljal naprej.

romex ::

vau. top projekt :) keep up the good work :)

liked&subed.

vres.ales ::

Lego in 3D tiskalniki so okrog že zelo dolgo. Če bi bil kakšen potencial okrog tega bi to že kitajci davno prodajali

111111111111 ::

Stari89 je izjavil:

Najprej bom zadevo dokončal in se prepričal, da je dovolj varna za vsakdanjo uporabo. Šele nato bom razmišljal naprej.

Pametno. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gagatronix ::

vres.ales je izjavil:

Lego in 3D tiskalniki so okrog že zelo dolgo. Če bi bil kakšen potencial okrog tega bi to že kitajci davno prodajali


Si lahko se vecji cinik ? Samo zato ker ti kupujes vse na aliexpress ne pomeni da smo se vsi prodali CCP-ju.

TheBlueOne ::

Ql izvedba :) Takoj dobis narocnika...

Kar se tice idej okoli kraje, pa seveda ni prvi, ki dela ohisje za PC in kar pise o tem kje se sele dela denar drzi kot pribito.

@OP, jaz bi ti predlagal, da das dele, ki so 3d printani na kaksno stran s 3D deli in dolocis licenco CC-BY (https://creativecommons.org/), pod istim imenom, kot imas YT kanal. V tem primeru je verjetno se najbolj verjeten posel (dodatni zasluzek) tvoj YT kanal, ta licenca pa bi znala na kanal ganti promet.

Te pa prosim, ce za vmesni projekt naredis vsaj eno Arduino CNC os in na njo camera mount. :)

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

@OP meni se vsekakor zdi kul projekt in ce se bos odlocil deliti to s preostalim svetom ti vsekakor želim obilico uspeha! :)

Stari89 ::

Dizajn ritne plošče za razširitvene kartice je dokončan. Danes sem uspel natisnit samo en del od treh. Ko dokončam, sledi video.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Gagatronix ::

Izgleda kul :) moram pa priznati da sem se na glas zasmejal ob izrazu "ritna plosca" :))

Stari89 ::

Zadenjski I/O je narejen. Kmalu posnamem še video.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Stari89 ::

Video za I/O je narejen. Počasi bo! :)

vres.ales ::

Nekam lomljivi se mi zdijo tile I/O bracketi :)

starfotr ::

Ful dobro :)

111111111111 ::

vres.ales je izjavil:

Nekam lomljivi se mi zdijo tile I/O bracketi :)

Tudi jaz sem dobil podoben občutek ob ogledu videa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

avtek ::

Wow, tole pa je projekt. Super izgleda! :)

Stari89 ::

Hvala za lepe komentarje!

vres.ales je izjavil:

Nekam lomljivi se mi zdijo tile I/O bracketi :)

Verjetno jih bom moral res malo ojačat, preden bo zadeva v končni kišti!

Stari89 ::

Še sprednji I/O:

vres.ales ::

Sprednji I/O si vzel kakšen, ki se ga da kupiti ali si ga vzel iz kakšne obstoječe kište?

freesty ::

Stari89 je izjavil:

Še sprednji I/O:


Obrni gumb prosim! :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

acookook ::

Kaj pa reset gumb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

weasel ::

freesty je izjavil:

Stari89 je izjavil:

Še sprednji I/O:


Obrni gumb prosim! :)


Mogoce bo pokoncna postavitev :)

Stari89 ::

vres.ales je izjavil:

Sprednji I/O si vzel kakšen, ki se ga da kupiti ali si ga vzel iz kakšne obstoječe kište?

Za par evrov jih prodajajo na ebayu. Link

weasel je izjavil:

freesty je izjavil:


Obrni gumb prosim! :)

Mogoce bo pokoncna postavitev :)

This. :)

Stari89 ::

Delo se nadaljuje ...

Stari89 ::

Prvič sem naredil nek voice-over. Najprej sem posnel na web kamero, kvaliteta je bila zanič. Nato sem posnel na telefon in rezultat je v videu. Predlagajte mi nek mikrofon za 20€ do 30€, da bo kvaliteta malce boljša. Hvala.

vres.ales ::

Super je, kar tako naprej

wajdouc ::

Stari89 je izjavil:

Prvič sem naredil nek voice-over. Najprej sem posnel na web kamero, kvaliteta je bila zanič. Nato sem posnel na telefon in rezultat je v videu. Predlagajte mi nek mikrofon za 20€ do 30€, da bo kvaliteta malce boljša. Hvala.

Jaz imam MM1 in M1: https://www.ceneje.si/Izdelek/14038917/...
Za moje hobi potrebe sta OK.

acookook ::

Prodajaš to kje? Z veseljem bi kupil.

Stari89 ::

wajdouc je izjavil:


Jaz imam MM1 in M1: https://www.ceneje.si/Izdelek/14038917/...
Za moje hobi potrebe sta OK.

tnx

acookook je izjavil:

Prodajaš to kje? Z veseljem bi kupil.

Noup. Morda naložim 3D modele na kak Thingiverse, ko bom bolj ziher, da se zadeva ne vžge.

Stari89 ::

Ker imam nekaj časa za hobije, sem se spravil gradit ohišje v virtualnem okolju, kjer imam neomejeno kock. Pričel sem z dnom, ki mora biti čim bolj preluknjano za pretok zraka do napajalca. Toliko zaenkrat. LP





Gremo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16624378 (3911) Banza
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536397 (14416) msms
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827624 (23341) Maximus
»

Podgane v kleti

Oddelek: Loža
227672 (6363) mihec87
»

Prodaja lego kock in drugih igrač :) mnenje

Oddelek: Loža
246566 (5302) opeter

Več podobnih tem