» »

[WIP] LEGO kišta

[WIP] LEGO kišta

1
2
»

Stari89 ::

Ravnokar sem pomislil na nekaj ... Nimam pojma, kam in kako bom na končani kišti priklopil ventilatorje in katere! Na današnji kišti uporabljam CRJ STATA to 3 PIN pretvornik za vse ventilatorje. Sumim, da bom z rjavimi Noctua ventilatorji impresioniral bolj malo mularije, saj so vajeni RGB rainbow puka. Ugibam, da bom potreboval nek fan controller, ampak se mi ne sanja, na kaj moram bit pozoren. Torej rabim predloge za:

    - 4-krat 140mm RGB ventilator (navaden ali low-profile, vseeno),
    - fan controller, ki bo znal ventilatorjem nastavljat barvo.

Če se da, prosim brez primerov, ki zahtevajo dodatni software, ki teče v ozadju. Še posebej na živce mi gre NZXT CAM, in je zame deal-breaker.

Plošča je Asus ROG STRIX Z270-I GAMING

Hvala!

acookook ::

Je kaj novega pri razvoju kište al je to to?. Sem ravnokar pri menjavi par komponent pa bi ohišje že tud menjal. Kje in kolikšne donacije spremljaš za ta LEGO setup ohišje.

Stari89 ::

Skoraj fertik, kmalu začnem naročat dele.

vres.ales ::

Glede na to, da si to delal v lego digital designes, pomeni, da je velik spekter kock že na voljo, ali si jih moral dosti sam izrisati?

Stari89 ::

Zadnja verzija LDDja je izšla konec 2019, tako da so do takrat vse nove kocke not. Jaz ne rabim nič več.
Nekomu je uspelo reverse-engineerat format delčkov in je celo možno dodajat lastne nove kocke, ampak baje da ni preprosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

vres.ales ::

Torej jih ne rabiš nič več tiskati? Al boš tisti del del vseeno moral sam

Stari89 ::

Aha, narobe sem te razumel. Modelov, ki jih 3D natisnem, seveda ni v tem programu in jih tudi ne rabim. Nek hiter mockup sem naredil iz obstoječih kock, da sem imel boljšo predstavo.

Stari89 ::

Katere 140mm ventilatorje naj izberem (4 komade)? Kako in kam naj jih priklopim? Priklop 4 ventov na en connector z Y-kabli se mi zdi slaba ideja zaradi višjega električnega toka na omenjenem connectorju.

Naj bo flashy, treba je impresionirat KockeFest mularijo. Matična plošča je ROG STRIX Z270-I GAMING, ki podpira nek "Aura-RGB Lighting", karkoli že to je.

Hvala.

Opkow ::

Če ti finance niso problem ima Corsair RGB ventilatorje s kontrolorjem in lahko softwersko nastavljaš prikaz barve po želji. Tudi v navezi z vodnim hlajenjem.
Klik 14 cm RGB.

Stari89 ::

Stari89 ::

Glede ventilatorjev: Naročil sem 2x Deepcool RF140 (2 pack). Stestiral, dela. Grejo na kišto.

vres.ales ::

Uh, konkretna cena

Stari89 ::

Po skoraj letu planiranja sem ipak začel sestavljat. Zgruntal sem, da dizajniranje na računalniku in sestavljanje v realnosti ni ista reč. Par reči že nameravam spremenit (za boljšo trdnost). Zaenkrat bom nadaljeval s tem kar imam, in popravljal kasneje. Na sliki je prednja maska. LP

Stari89 ::

Ena od včeraj.

Gagatronix ::

Zelo lusno, fajn napreduje! :)

Stari89 ::

Še 3 od danes:



vres.ales ::

Vidim, da je močno ohišje :)

Stari89 ::

Testiram, če lahko pričvrstim ventilatorje ...



1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16624765 (4298) Banza
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536972 (14991) msms
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827907 (23624) Maximus
»

Podgane v kleti

Oddelek: Loža
227727 (6418) mihec87
»

Prodaja lego kock in drugih igrač :) mnenje

Oddelek: Loža
246587 (5323) opeter

Več podobnih tem