» »

Težava z racunalnikom

Težava z racunalnikom

sturmmuros ::

Pozdravljeni!

Zelo bi vam bil hvaležen za pomoč, računalnik je že star 8 let. Ko računalnik prižgem se na njem pojavijo kocke zelene, takšne kot so vidne na zaslonu. Te zacnejo vrripati..s casoma vedno volj eksponentno.
Zanima me, ali je zanic termalna pasta, in se racunalnik prevec pregreva, težava z gonilniki,
Ali la da je tezava v tem ker sem.dodal se en disk in racunalnik porabi prevwc energije.

Gapi ::

Nisi povedal katera grafična in kako močen napajalnik je. Sicer pa po 8 letih je napajalnik počasi za zamenjat. In kdaj si nazadnje očistil računalnik od znotraj? Lahko da se ti kaj pregreva in posledčno grafično vrag jemlje.
No person is rich enough,to buy back his past.

klinker ::

Fuc graficna.
Lahko poskusis se kable preverit, oz. poskusis z drugim.

Gapi. Ce napajalnik dela, dela. To definitivno ni krivec za ta problem.

Gapi ::

@klinker Ja napajalnik lahko da dela samo v 8 letih marsikaj dajo čez.
No person is rich enough,to buy back his past.

Han ::

@klinker: Defekten napajalnik lahko da preveč ali premalo amperov in voltov, kar se lahko odrazi v nestabilnem sistemu... Za artefakte (zelene kocke) na ekranu je verjetno kriva grafična oziroma defekten pomnilnik.

hojnikb ::

Prevec ameprov? what the hell does that mean?8-O
#brezpodpisa

Han ::

Če že dlakocepiš, vsaj pravilno napiši v SLOVENŠČINI.

mahoni ::

sturmmuros je izjavil:

Pozdravljeni!

Zelo bi vam bil hvaležen za pomoč, računalnik je že star 8 let. Ko računalnik prižgem se na njem pojavijo kocke zelene, takšne kot so vidne na zaslonu. Te zacnejo vrripati..s casoma vedno volj eksponentno.
Zanima me, ali je zanic termalna pasta, in se racunalnik prevec pregreva, težava z gonilniki,
Ali la da je tezava v tem ker sem.dodal se en disk in racunalnik porabi prevwc energije.

Pozdravljeni,

zelo bi vam bil hvalezen za pomoc, namrec imam racunalnik, ki je ze star 8 let. Ko racunalnik prizgem, se na njem pojavijo zelene kocke, taksne kot so vidne na zaslonu (sicer ne vem kaj s tem mislis, ampak ok).

Le te zacnejo utripati, scasoma vedno bolj eksponentno.
Zanima me ali je problem termalne paste in se racunalnik prevec pregreva ali je problem z gonilniki.

Ali je lahko tezava, ker sem dodal se en disk, in tako racunalnik porabi prevec energije.

Pa se to kar sem jaz napisal je tko tko, kaj sele tvoje. Resno, dejte vsaj osnovno pisat slovensko. Ce to ne gre pa pac na anglesko al tursko. Ker tvoj tekst tud ce ga dam v online prevajalnik bi mi browser pozrl 8gb rama, da to vse sprocesira.

hojnikb ::

Han je izjavil:

Če že dlakocepiš, vsaj pravilno napiši v SLOVENŠČINI.

malo ironicna izjava, glede na tvoj prejsn post. ;((

In ja, zanic napajalc bo kvecjemu nesposobn dostavit zahtevano moc, kar se bo odrazl v sesedanju napetostu, prevelikem "ripplu". Napajalnik pa nikol nikdar od sebe nebo dal "prevec" amperov. Da tocno toliko, kot zahteva porabnik in nic vec.
#brezpodpisa

Han ::

Malo si osveži znanje o napajalnikih...

https://www.tomshardware.com/reviews/oc...

hojnikb ::

OCP je tam, da ščiti napajalnik, ne naprav, ki so gor :)
#brezpodpisa

Han ::

Prvenstveno. Če napajalnik nima ustreznih zaščit ali pa so te slabe, lahko pride do poškodb tako napajalnika kot komponent, priključenih nanj...

Gagatronix ::

Ce se pojavljajo artefakti gre najverjetneje za pohudirjeno graficno kartico.

solatko ::

V vsem tem času se iskalci pomoči, niso mogli navadit, navest tehnične podatke računalnika. Nekateri smo se ukvarjali s steklenimi kuglami, da smo pridobili podatke, ki so pomembni, ampak zgleda, da so vsem naenkrat crknile.

Ne vžge mi avto, kaj bi lahko bilo narobe?
Čim prej mi odgovorite, ker sem na park placu.
Delo krepa človeka

klinker ::

solatko je izjavil:

V vsem tem času se iskalci pomoči, niso mogli navadit, navest tehnične podatke računalnika. Nekateri smo se ukvarjali s steklenimi kuglami, da smo pridobili podatke, ki so pomembni, ampak zgleda, da so vsem naenkrat crknile.

Ne vžge mi avto, kaj bi lahko bilo narobe?
Čim prej mi odgovorite, ker sem na park placu.


Slaba primerjava.
Kere komponente so, pa tudi ni vazno v tem primeru. Tu je kabel fuc, al pa grafa, drugo nima kaj bit.

solatko ::

klinker - Še kako je pomembno, primerjava je pa tudi čisto v redu. Brez podatkov ni pomoči.
Delo krepa človeka

klinker ::

No objasni pol zakaj je tako hudo pomembno v tem primeru, kake komponente so not?

Riff ::

solatko je izjavil:

V vsem tem času se iskalci pomoči, niso mogli navadit, navest tehnične podatke računalnika. Nekateri smo se ukvarjali s steklenimi kuglami, da smo pridobili podatke, ki so pomembni, ampak zgleda, da so vsem naenkrat crknile.

Ne vžge mi avto, kaj bi lahko bilo narobe?
Čim prej mi odgovorite, ker sem na park placu.



ja včas tud naša steklena kugla ne pokaže specifikacij mal je že zarjavela :D, jst tud vedno najprej hočem specifikacije potem pa naprej

MIHAc27 ::

Saj specifikacije niti niso tako pomembne v tem primeru. Pač najbolj verjetno je šla grafika. Lahko so krivi rami. Konec konca tudi napajalnik ali osnovna plošča.

Bo potrebno kako komponento vzet ven, jo zamenjati z drugo in na ta način najlažje ugotoviš kaj je fuč.

Kot rečeno:
1. Grafika probaj z drugo ali onboard, če jo ima
2. Rami Če je več kot 1 palčka.. jih odstrani in probaj z vsako posebej
3. Os. Plošča - Preveri se lahko, če so kaki kondenzatorji napihnjeni, če so vsi kabli dobro vstavljeni
4. Napajalnik - Probati z drugim. Čeprav po moje to ni ravno krivo.

solatko ::

Seveda so pomembne, če mi nekdo omeni, da mu ne dela računalnik z podnožjem 775, mu takoj povem, da v Swedati dobi rabljeno mašino z i3 ali i5 za malo denarja in bi ga popravilo starih jajc, koštalo več pa še vedno nebi imel spodobne mašine.

Pomembno je tudi zato, da veš ali je problematičen napajalnik, stari HDD, grafika v letih,....

Kaj pa je pomembno pri avtomobilu, kateri model je, če mi ne vžge? Je nekdo napisal da ni dobre primerjava.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter DB9 (COM port) na DB15 (VGA)

Oddelek: Zvok in slika
151112 (1008) aljaz33
»

Prižiganje, ugašanje računalnika v nedogled

Oddelek: Strojna oprema
181877 (1079) val46
»

Računalnik "umre" po 20 sekundah

Oddelek: Strojna oprema
332597 (1823) Rias Gremory
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111373 (1093) mirkuma
»

Radeon 9600 pro in driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
28817 (677) flashek

Več podobnih tem