» »

Prižiganje, ugašanje računalnika v nedogled

Prižiganje, ugašanje računalnika v nedogled

matonson ::

Zdravo,

rabil bi vašo pomoč. Zafrkava me naslednje in nikakor ne pogruntam kaj bi bilo.

Imam naslednji računalnik:
CPU: I5 4440
MB: Asrock B85M
RAM: 8GB 1600
GPU: Nvidia GTX660
PSU: XFX PRO 550W

Ko računalnik prižgem, se ta nemudoma ugasne ter zopet nazaj prižge. To se ponavlja v nedogled. Prižge se ravno toliko, da obrne ventilatorje.
- Prva ideja je bila, da je PSU, ampak sem ga probal še v dveh računalnikih v katerih deluje.
- Poizkusil sem z drugim napajalnikom XFX TS550. Problemi ostajajo.
- Poizkusil sem s tretjim napajalnikom :) LC POWER 420W star cca 8 let. Računalnik deluje... ????
- Testiral sem tako, da sem vse odklopil, dal matično ploščo ven iz ohišja, če bi bil slučajno kje kak kratek stik. Priklopil sem samo 8pin ter 24pin napajanje.
- Resetiral sem CMOS
- Odstranil sem baterijo, probal brez baterije, probal z baterijo.
- Izklopil sem C state. Najprej C7 potem C6 ter na koncu izklop vsega.

Računalnik je prej 4.5 leta deloval BP. Zgodilo se je čez noč. Bi kupil nov napajalnik, ampak nisem prepričan, da bo kaj bolje. Bi kupil tudi novo matično, ampak spet, bo kaj bolje ... ? :)
Ne razumem zakaj s predpotopnim LC POWERJEM deluje in zakaj s skoraj novim TS550W ne deluje.

Če se še česa spomnim pa dopišem. Vsaka pomoč dobrodošla.

Hvala ;)

klinker ::

Tako je blo ponavadi s platami, ki so imele kak kondi unicen, je pa cudno da z LCjem dela 8-O

MIHAc27 ::

Jaz bi tudi najprej okrivil napajalnik. Če ti sedaj kolikor toliko dela, stestiraj rame (memtest). Lahko da je eden defekten.

Baja ::

mogoče da ta lc kakšni volt več na kakšni liniji pa (defektni) plati to ugaja.

TheBlueOne ::

Mogoce ima novejsi boljse zaznavanje napak oziroma varovalke. Lahko pa, da amperaze niso enake.

Lahko da moras na plosci izklopiti "C7 sleep state ". poguglaj. To bi lahko bilo to, ker mi deluje, kakor, da je napajalnik primarno narejen za AMD.

matonson ::

Hvala vsem. C7, C6 sem že izklapljal pa ni pomagalo. Danes je tudi z LCjem rabil nekaj časa, da je zalavfal, ampak sedaj deluje.

Napajalnik kar dvomim, da ne deluje, saj imam dva XFX z identičnimi simptomi. Oba v ostalih računalnikih delujeta. Probam še memtest.

Je pa danes enkrat z XFX prišlo v BIOS. Napetosti so zgledale OK. Je pa pri 12V za 0.3V odstopanja v primerjavi z LC. Pri XFX je vrednost 12.3, pri LC pa 12V.

Danes ko sem priklopil ventilatorje, sem opazil, da ko zadeva ne deluje, ne zavrti ventilatorja, ki ima pine ob procesurju. Dočim ventilator, ki ima pine na spodnjem delu pod PCI režami, deluje. Ko se pa računalnik uspešno zažene, delujeta oba ventilatorja.

matonson ::

MemTest 1 ura, brez napak. Če bi bil ERROR tako kritičen, da bi povzročal te simptome, je to verjetno dovolj. Verjetno bo potrebno naročiti matično. Žal je bolj slabo tole v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

ToniT ::

Kaj pa kondenzatorji na matični?

Han ::

So polimerni, zato ne vidiš, kateri dela zgago...

klinker ::

Si mogoce poskusu se brez dodatne grafe, oz. z minimalno komponentami priklopljenimi v plato?

nsa_ag3nt ::

Han je izjavil:

So polimerni, zato ne vidiš, kateri dela zgago...

Polimerne se testira enako kot navadne (ESR meter) ?

opeter ::

Matična je adijo. Sicer se elektroniko ne nosi na Dinos ampak imaš za to ustrezna mesta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nsa_ag3nt ::

ToniT je izjavil:

Kaj pa kondenzatorji na matični?

ESR meter v roke in testiraj, nato zamenjaš one zanič.Če ga nimaš, ga verjetno imajo na bližnjem rtv servisu.
Ponavadi so problematično oni okoli cpu.

Kot kaže slika so trije v notranjem krogu cpuja.

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Hvala. Nimam niti opreme niti znanja za kakšne posege v matično. :) Bi mi verjetno uspelo stvari dodatno poslabšati :) Dobim kmalu zamenjavo. Sporočim rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

juve91 ::

Meni se isto dogaja. Ampak takrat ko ga dam v spanje, ga nato nazaj "zbudim", se prizge in ko pridem do namizjanse mi spet ugasne. Tudi ne vem vzroka

TheBlueOne ::

Si poskusil safe mode? Tam ti zna kaj povedati Event viewer.

Riff ::

probaj kašen rabljen Lc 550W pa če dela si zmagal :)

matonson ::

Dobil matično ploščo. Sedaj deluje. Hvala vsem!

val46 ::

men je pred leti tko delalo in sm skor fasal živčnega, kaj vse sm poskusil...no, na zadnje sm ugotovil, da je bil sam gumb za resen na ohišju malo zataknjen in je vsake tolk sam od sebe resetiral računalnik :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika ne boota, rabim nov PSU, kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
151524 (1141) Infusion
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013712 (10876) tilen006
»

Problemi - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
152132 (2004) Seljak
»

PC za 400-600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
444575 (3828) Pat_MaGroin

Več podobnih tem