» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
832 / 843
»»

Sync ::

mee-me je izjavil:

Sync je izjavil:

Tebi je žal ves razum popapcalo neomajno in nerazumno sovraštvo do RU naroda. Ena stvar je, da zagovarjaš neko stališče, da pa se slepiš nad videnim pa nekaj drugega. Ukrainski generali so sami nezadovoljni nad odločitvami tvojega stratega, ukrainci sami poročajo o kolapsiranju vzhodne fronte, ukrainci sami so ogorčeni nad napako velestratega glede vdora na Kursk. Zahodni mediji seveda enako poročajo...samo še ti nekaj sanjaš.


Torej je vrag vzel šalo. Ni drugega kot, da Makaron pošlje zahodne generale&co. v Ukrajino.


Saj je dal Tujsko legijo, pa so naslednji dan, po prihodu, dobili raketo na vojasnico. Mogoce bo se enkrat probal, to pa ne vem.


Jaz tut ne vem. Mogoče pa jim bo tokrat zraven dal jederske bombice. Bi pasale taman tam pri beloruski meji.

mee-me ::

Strel455 je izjavil:

Po skoraj štirih mesecih od napada je tole severno obrobje Vovchanska še edini del, ki je v ruskih rokah. Kompleks 30-ih stavb zraven reke, ki so ga Rusi zasedli v prvih dveh dneh napada, je padel nazaj v ukrajinske roke. Gre za najvišje stavbe v mestu s katerih se da nadzorovat tudi skrajni severni del.



https://x.com/MrFukkew/status/183864234...
Ukraine's Special Operations Forces (HUR) liberated Vovchansk aggregate plant from Russian invaders in a swift counterattack. Ukrainians eliminated invaders in all 30 of the plant's buildings. In some cases, Ukrainian special forces engaged the enemy in hand-to-hand combat.


Reality check, si pogledal tole karto? https://www.google.com/maps/d/viewer?mi...

Po mojem Rusom za Vovchansk gladko dol visi, a vidis ta kifeljc, ki nasataja na jugo vzhodu? Scasoma bosta oba skrajna konca povezana, se malo pa imajo zeleznice zase.

gozdar1 ::

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.

Oh, Putin se pa res ne sekira. Prisel bo iz vojne zmagovalec, Rusiji bo pridobil miljone kvadratnih kilometrov ozemlja, dostop do Crnega Morja je zasigural, po mojem mu bodo parado naredili.

Bolj se je zakalkuliral Zelensky, ker je nasedel, da mu bodo ZDA pomagale, dejansko pa so samo hotele oslabiti Rusijo in zadolziti Ukrajino.

Dejansko, ce zdaj pogledam, je zadeva se kar win-win. Razen za Ukrajino, ampak za njih se tako ali tako vsem gladko jebe.

Gambino ::

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.


Nemci so v drugi svetovni vojni tudi vrteli filme kako je na fronti vse ok.Nato pa so bili Rusi v Berlinu:)

Gambino ::

V primeru vecjega spopada med NATO in rusijo bi se stvari hitro zaostrile. Tudi ce nebi prislo do jederske vojne ima rusija sposobnost unicenja satelitov. Seveda bi potem zaradi razbitih delov bilo onemogoceno delovanje verjetno vseh satelitov. Potem pa tudi odpade vec8na tega visoko preciznega orozja in americani to dobro vedo. Za nas pa to pomeni konec navigacije, satelitske tv in se marsikaj. Tudi internet ne bi vec dolgo deloval....so kabli polozeni pod vodo in enako kot se je dalo uniciti severni tok lahko rusi prerezejo te opticne kable. Ne zelite si vsega tega, ker bomo vsi cutili se kako hude posledice. Seveda se tega ocitno ne zavedajo nasi EU poslanci, ki so vsi glasovali za raketiranje rusije globoko znotraj meja. Ok razen Prebelica ki ga ni bilo.

gozdar1 ::

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.

Oh, Putin se pa res ne sekira. Prisel bo iz vojne zmagovalec, Rusiji bo pridobil miljone kvadratnih kilometrov ozemlja, dostop do Crnega Morja je zasigural, po mojem mu bodo parado naredili.

Bolj se je zakalkuliral Zelensky, ker je nasedel, da mu bodo ZDA pomagale, dejansko pa so samo hotele oslabiti Rusijo in zadolziti Ukrajino.

Dejansko, ce zdaj pogledam, je zadeva se kar win-win. Razen za Ukrajino, ampak za njih se tako ali tako vsem gladko jebe.


Rusija je krim okuprala že l.2014, če kaj je danes črnomorska flota precej na slabšem. Torej ni tam pridobil ničesar, prizna pa mu okupacije tako nihče.

To neraivo vztrajno ponavlja ruska proaganda, dejansko pa bi zelenski z lahkoto predal ukrajino in bi bili bila sedaj ukrajina še ena belorusija. Zda se dejasko fučka za rusijo, se pa rusi obremenjujejo z zda, ker imajo manjvrednostne komplekse.

Kako je vojna s katero ne dosežeš osnovnih ciljev wi-win? Zraven pa je razširil nato ter popolnoma izgubil zaupamnje evrope ter seveda oslabil rusijo. Dejansko je putin s to vojno ustvaril ukrajino, kot državo.

Gambino je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.


Nemci so v drugi svetovni vojni tudi vrteli filme kako je na fronti vse ok.Nato pa so bili Rusi v Berlinu:)


Rusi od danes niso pokazali, da so zmožni kake velike ofenzive. Celotna ruska vojska dejansko osvaja par vasi na vzhodu ukrajine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Bauc ::

Gambino je izjavil:

V primeru vecjega spopada med NATO in rusijo bi se stvari hitro zaostrile. Tudi ce nebi prislo do jederske vojne ima rusija sposobnost unicenja satelitov. Seveda bi potem zaradi razbitih delov bilo onemogoceno delovanje verjetno vseh satelitov. Potem pa tudi odpade vec8na tega visoko preciznega orozja in americani to dobro vedo. Za nas pa to pomeni konec navigacije, satelitske tv in se marsikaj. Tudi internet ne bi vec dolgo deloval....so kabli polozeni pod vodo in enako kot se je dalo uniciti severni tok lahko rusi prerezejo te opticne kable. Ne zelite si vsega tega, ker bomo vsi cutili se kako hude posledice. Seveda se tega ocitno ne zavedajo nasi EU poslanci, ki so vsi glasovali za raketiranje rusije globoko znotraj meja. Ok razen Prebelica ki ga ni bilo.

A ti sploh razmišljaš preden sipaš govno? Kako bi kitajci in indijci gledali, ko bi jim Rusi zjebali satelite?

Gambino ::

Ubogi ukrajinski narod čaka zima...ko bodo brez elektrike tudi po 18h dnevno...mraz ...tema ...vse samo zaradi usa in vb...in naci hunte zelensski...

Ko vidiš Zelenskega, da se podpisuje na bombe in deli avtograme, potem veš, da zmagati ne morejo.. Slava Rusiji!!

Ta običaj imajo sam nato psihiči in izrael, podpisovat se na bombe,bolani so!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Strel455 ::

Gambino je izjavil:

V primeru vecjega spopada med NATO in rusijo bi se stvari hitro zaostrile. Tudi ce nebi prislo do jederske vojne ima rusija sposobnost unicenja satelitov. Seveda bi potem zaradi razbitih delov bilo onemogoceno delovanje verjetno vseh satelitov. Potem pa tudi odpade vec8na tega visoko preciznega orozja in americani to dobro vedo. Za nas pa to pomeni konec navigacije, satelitske tv in se marsikaj. Tudi internet ne bi vec dolgo deloval....so kabli polozeni pod vodo in enako kot se je dalo uniciti severni tok lahko rusi prerezejo te opticne kable. Ne zelite si vsega tega, ker bomo vsi cutili se kako hude posledice. Seveda se tega ocitno ne zavedajo nasi EU poslanci, ki so vsi glasovali za raketiranje rusije globoko znotraj meja. Ok razen Prebelica ki ga ni bilo.


Američani in Rusi imajo tudi drugačne načine krmiljenja raket, ne samo satelitske. Nima nobene veze. NATO ima 10-20x več funkcionalnega letalstva kot pa Rusija. In to je edina pomembna stvar pri konvencionalnem konfliktu.

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.

Oh, Putin se pa res ne sekira. Prisel bo iz vojne zmagovalec, Rusiji bo pridobil miljone kvadratnih kilometrov ozemlja, dostop do Crnega Morja je zasigural, po mojem mu bodo parado naredili.

Bolj se je zakalkuliral Zelensky, ker je nasedel, da mu bodo ZDA pomagale, dejansko pa so samo hotele oslabiti Rusijo in zadolziti Ukrajino.

Dejansko, ce zdaj pogledam, je zadeva se kar win-win. Razen za Ukrajino, ampak za njih se tako ali tako vsem gladko jebe.


Rusija je krim okuprala že l.2014, če kaj je danes črnomorska flota precej na slabšem. Torej ni tam pridobil ničesar, prizna pa mu okupacije tako nihče.

To neraivo vztrajno ponavlja ruska proaganda, dejansko pa bi zelenski z lahkoto predal ukrajino in bi bili bila sedaj ukrajina še ena belorusija. Zda se dejasko fučka za rusijo, se pa rusi obremenjujejo z zda, ker imajo manjvrednostne komplekse.

Kako je vojna s katero ne dosežeš osnovnih ciljev wi-win? Zraven pa je razširil nato ter popolnoma izgubil zaupamnje evrope ter seveda oslabil rusijo. Dejansko je putin s to vojno ustvaril ukrajino, kot državo.


Zakaj trosis crke, poglej no zemljevid. Kaj so osnovni cilji? Ne vem, meni Putin ni povedal, tako, da bi sklepal, da ce ta trenutek razglasi zmago je opravil vse osnovne in neosnovne cilje.


gozdar1 je izjavil:


Gambino je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.


Nemci so v drugi svetovni vojni tudi vrteli filme kako je na fronti vse ok.Nato pa so bili Rusi v Berlinu:)


Rusi od danes niso pokazali, da so zmožni kake velike ofenzive. Celotna ruska vojska dejansko osvaja par vasi na vzhodu ukrajine.


Rusi so takticni, zakaj bi se metali na krogle, ce pa lahko pocakajo, da ukrajincev zaradi artiljerije zmanjka? Si kaj spremljal komentatorje zadnje case, o morali v ukrajinskih silah? Rotacije ne delujejo in cepijo mesece v jarkih, na katere pada artiljeriski ogenj, narediti pa ne morejo nic. Zagotovo so zelo zagreti za vojevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

Strel455 ::

Gambino je izjavil:

Ubogi ukrajinski narod čaka zima...ko bodo brez elektrike tudi po 18h dnevno...mraz ...tema ...vse samo zaradi usa in vb...in naci hunte zelensski...


Ja ja.. ubogi revčki tile Ukrajinci ane. Naj se že predajo, da bo bencin 2 centa cenej, ane -VX-.

gozdar1 ::

Gambino je izjavil:

Ubogi ukrajinski narod čaka zima...ko bodo brez elektrike tudi po 18h dnevno...mraz ...tema ...vse samo zaradi usa in vb...in naci hunte zelensski...

Energetsko infrastrukturo ciljajo rusi, ne usa, ne vb in ne zelenski. Torej za ruse so civili eden glavnih ciljev, kar dokazujejo dnevno. Seveda je to izključno posledica neuspeha v vojni.
Grdi grdi ukrainci, ki kar nočejo kapitulirat, podobno kot sarajevčani niso niti po 900 dneh terorja iz okoliških hribov.

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ubogi ukrajinski narod čaka zima...ko bodo brez elektrike tudi po 18h dnevno...mraz ...tema ...vse samo zaradi usa in vb...in naci hunte zelensski...

Energetsko infrastrukturo ciljajo rusi, ne usa, ne vb in ne zelenski. Torej za ruse so civili eden glavnih ciljev, kar dokazujejo dnevno. Seveda je to izključno posledica neuspeha v vojni.
Grdi grdi ukrainci, ki kar nočejo kapitulirat, podobno kot sarajevčani niso niti po 900 dneh terorja iz okoliških hribov.


Mislim, da je ne, bi se pa znalo to zgoditi pred letosnjo zimo, ce jih bo imel Putin dovolj. Po mojem je Putinu zal za ukrajince in mu je jasno, da so samo zrtev ameriskih spletk, bi pa zelo rad Zelenskya in ostale neofasite dobil v roke, zato je pa razglasil protifasisticno operacijo. Zato jim pa ni unicil ogrevanja ze lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

Sync ::

V primeru vecjega spopada med NATO in rusijo bi se stvari hitro zaostrile. Tudi ce nebi prislo do jederske vojne ima rusija sposobnost unicenja satelitov. Seveda bi potem zaradi razbitih delov bilo onemogoceno delovanje verjetno vseh satelitov. Potem pa tudi odpade vec8na tega visoko preciznega orozja in americani to dobro vedo. Za nas pa to pomeni konec navigacije, satelitske tv in se marsikaj. Tudi internet ne bi vec dolgo deloval....so kabli polozeni pod vodo in enako kot se je dalo uniciti severni tok lahko rusi prerezejo te opticne kable. Ne zelite si vsega tega, ker bomo vsi cutili se kako hude posledice. Seveda se tega ocitno ne zavedajo nasi EU poslanci, ki so vsi glasovali za raketiranje rusije globoko znotraj meja. Ok razen Prebelica ki ga ni bilo.


Ni ga bilo, ker je navadna dvoživka brez jajc. Saj bi lahko komot pritisnil na rdeči knof, da je proti.

Sicer pa nisem vedel, da za lansiranje jederskih balističnih raket rabiš internet in optične kable. Aja, samo putin ima jederske bombice.

Gambino ::

Osebno poznam že nekaj Ukrajincev kateri so prišli v SLO , predvsem zato, da se ne bi borili-umirali, kot oni temu pravijo; za nazikijevčane,...

Bellator ::

Putin ima veliko potrpljenja, da mu vojaki umirajo, opremo mu uničujejo, ampak zdaj zdaj jih bo imel dovolj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

mee-me ::

Sync je izjavil:

V primeru vecjega spopada med NATO in rusijo bi se stvari hitro zaostrile. Tudi ce nebi prislo do jederske vojne ima rusija sposobnost unicenja satelitov. Seveda bi potem zaradi razbitih delov bilo onemogoceno delovanje verjetno vseh satelitov. Potem pa tudi odpade vec8na tega visoko preciznega orozja in americani to dobro vedo. Za nas pa to pomeni konec navigacije, satelitske tv in se marsikaj. Tudi internet ne bi vec dolgo deloval....so kabli polozeni pod vodo in enako kot se je dalo uniciti severni tok lahko rusi prerezejo te opticne kable. Ne zelite si vsega tega, ker bomo vsi cutili se kako hude posledice. Seveda se tega ocitno ne zavedajo nasi EU poslanci, ki so vsi glasovali za raketiranje rusije globoko znotraj meja. Ok razen Prebelica ki ga ni bilo.


Ni ga bilo, ker je navadna dvoživka brez jajc. Saj bi lahko komot pritisnil na rdeči knof, da je proti.


Tukaj se z Gambinom strinjam, ti se mi zdis pa nor. Pa brez zamere, ampak malo razmisli kaj tvegas v teh tvojih obupanih poizkusih, da bi imel prav. Osebno se mi zdi mnogo bolj pametno, da preprosto priznas zmoto, kot, da tvegas nuklearno vojno zaradi nekih svojih neumnih principov.

K sreci je se Putin bolj pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

gozdar1 ::

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.

Oh, Putin se pa res ne sekira. Prisel bo iz vojne zmagovalec, Rusiji bo pridobil miljone kvadratnih kilometrov ozemlja, dostop do Crnega Morja je zasigural, po mojem mu bodo parado naredili.

Bolj se je zakalkuliral Zelensky, ker je nasedel, da mu bodo ZDA pomagale, dejansko pa so samo hotele oslabiti Rusijo in zadolziti Ukrajino.

Dejansko, ce zdaj pogledam, je zadeva se kar win-win. Razen za Ukrajino, ampak za njih se tako ali tako vsem gladko jebe.


Rusija je krim okuprala že l.2014, če kaj je danes črnomorska flota precej na slabšem. Torej ni tam pridobil ničesar, prizna pa mu okupacije tako nihče.

To neraivo vztrajno ponavlja ruska proaganda, dejansko pa bi zelenski z lahkoto predal ukrajino in bi bili bila sedaj ukrajina še ena belorusija. Zda se dejasko fučka za rusijo, se pa rusi obremenjujejo z zda, ker imajo manjvrednostne komplekse.

Kako je vojna s katero ne dosežeš osnovnih ciljev wi-win? Zraven pa je razširil nato ter popolnoma izgubil zaupamnje evrope ter seveda oslabil rusijo. Dejansko je putin s to vojno ustvaril ukrajino, kot državo.


Zakaj trosis crke, poglej no zemljevid. Kaj so osnovni cilji? Ne vem, meni Putin ni povedal, tako, da bi sklepal, da ce ta trenutek razglasi zmago je opravil vse osnovne in neosnovne cilje.


gozdar1 je izjavil:


Gambino je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Za putina lahko vsakakor povemo, da se je maestalno zakalkuliral in sedaj ne more ven. Zato voja še kar traja, ker nima nič za pokazat.


Nemci so v drugi svetovni vojni tudi vrteli filme kako je na fronti vse ok.Nato pa so bili Rusi v Berlinu:)


Rusi od danes niso pokazali, da so zmožni kake velike ofenzive. Celotna ruska vojska dejansko osvaja par vasi na vzhodu ukrajine.


Rusi so takticni, zakaj bi se metali na krogle, ce pa lahko pocakajo, da ukrajincev zaradi artiljerije zmanjka? Si kaj spremljal komentatorje zadnje case, o morali v ukrajinskih silah? Rotacije ne delujejo in cepijo mesece v jarkih, na katere pada artiljeriski ogenj, narediti pa ne morejo nic. Zagotovo so zelo zagreti za vojevanje.


Zakaj je jurišal na kijev? Verjetno ker ga je zanimal samo vzhod? Sicer pa se od minska ni kaj dosti spremenilo, rusija si želi kontrolo na ukrajino in ukrajinsko politiko.

Rusi niso nič taktični ampak počnejo kar edino lahko, upajo da bo ukrajincem prej zmanjkalo krogel kot njim mobikov ali pa so prva država, ki si želi da vojna traja čim dlje s čim več žrtvami.
Dejansko podobne komentarje, predvsme z ruske strani o mletju beremo že več kot 2 leti. Dejansko pa so imeli na začetku rusi večjo prednost v topništvu kot danes.

Sicer pa marsikaka težava, ki jo imajo ukrajinci je na ruski strani še večja, samo tam se nihče s tem ne obremenjuje preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:


Zakaj je jurišal na kijev? Verjetno ker ga je zanimal samo vzhod? Sicer pa se od minska ni kaj dosti spremenilo, rusija si želi kontrolo na ukrajino in ukrajinsko politiko.

Ker je hotel zadevo na hitro resiti, pa so mu preprecili. Dejansko bi bil za ukrajince to dalec najboljsi razplet, snel bi neofasite in Zelenskya, razpisal volitve in sel nazaj v Rusijo.

Se ti zdi tole zdaj boljse? Za koga, za ukrajince zagotovo ne. Bi rad poceni zeno dobil? Ker ob pomanjkanju moskih v Ukrajini imas tukaj prav, pa se ukrajinke so lustne.

gozdar1 je izjavil:


Rusi niso nič taktični ampak počnejo kar edino lahko, upajo da bo ukrajincem prej zmanjkalo krogel kot njim mobikov ali pa so prva država, ki si želi da vojna traja čim dlje s čim več žrtvami.
Dejansko podobne komentarje, predvsme z ruske strani beremo o mletju beremo že več kot 2 leti. Dejansko pa so imeli na začetku rusi večjo prednost v topništvu kot danes.

Sicer pa marsikaka težava, ki jo imajo ukrajinci je na ruski strani še večja, samo tam se nihče s tem ne obremenjuje preveč.


No ja, tvoje mnenje, jaz se ne strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

Bellator ::

Dobra taktika, da že tretje leto bijejo vojno za vsak meter, ni kaj :))

mee-me ::

Bellator je izjavil:

Dobra taktika, da že tretje leto bijejo vojno za vsak meter, ni kaj :))

Ja, temu se rece klasicna vojna. Nisi vedel?

gozdar1 ::

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:


Zakaj je jurišal na kijev? Verjetno ker ga je zanimal samo vzhod? Sicer pa se od minska ni kaj dosti spremenilo, rusija si želi kontrolo na ukrajino in ukrajinsko politiko.

Ker je hotel zadevo na hitro resiti, pa so mu preprecili.

gozdar1 je izjavil:


Rusi niso nič taktični ampak počnejo kar edino lahko, upajo da bo ukrajincem prej zmanjkalo krogel kot njim mobikov ali pa so prva država, ki si želi da vojna traja čim dlje s čim več žrtvami.
Dejansko podobne komentarje, predvsme z ruske strani beremo o mletju beremo že več kot 2 leti. Dejansko pa so imeli na začetku rusi večjo prednost v topništvu kot danes.

Sicer pa marsikaka težava, ki jo imajo ukrajinci je na ruski strani še večja, samo tam se nihče s tem ne obremenjuje preveč.


No ja, tvoje mnenje, jaz se ne strinjam.


No mislim, da si si sam odgovoril, rusija ni niti blizu zastavljenim ciljev. To kar sedaj gledamo je tam plan C, da putin slučajno ne pade skozi okno.

Tvoja stvar, dejstvo je da ruska vojska ni tisto kar nam je slikala ruska prpaganda vsa leta.

Bellator ::

Če bi zahod resneje zalagal Ukrajince, bi imela Rusija drugo najmočnejšo vojsko v Rusiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

gozdar1 ::

Bellator je izjavil:

Dobra taktika, da že tretje leto bijejo vojno za vsak meter, ni kaj :))


2 sv. voja bi v tem primeru trajala še naslednjih 100 let.

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:


Zakaj je jurišal na kijev? Verjetno ker ga je zanimal samo vzhod? Sicer pa se od minska ni kaj dosti spremenilo, rusija si želi kontrolo na ukrajino in ukrajinsko politiko.

Ker je hotel zadevo na hitro resiti, pa so mu preprecili.

gozdar1 je izjavil:


Rusi niso nič taktični ampak počnejo kar edino lahko, upajo da bo ukrajincem prej zmanjkalo krogel kot njim mobikov ali pa so prva država, ki si želi da vojna traja čim dlje s čim več žrtvami.
Dejansko podobne komentarje, predvsme z ruske strani beremo o mletju beremo že več kot 2 leti. Dejansko pa so imeli na začetku rusi večjo prednost v topništvu kot danes.

Sicer pa marsikaka težava, ki jo imajo ukrajinci je na ruski strani še večja, samo tam se nihče s tem ne obremenjuje preveč.


No ja, tvoje mnenje, jaz se ne strinjam.


No mislim, da si si sam odgovoril, rusija ni niti blizu zastavljenim ciljev. To kar sedaj gledamo je tam plan C, da putin slučajno ne pade skozi okno.

Tvoja stvar, dejstvo je da ruska vojska ni tisto kar nam je slikala ruska prpaganda vsa leta.


Kaj so zastavljeni cilji, se vedno nisi razlozil. Ker jaz tega ne vem, pa tudi ne vem za nikogar drugega, ki bi vedel, razen mogoce Kremljin. Si blizu z njimi?

Ne vem kaj je ruska propaganda slikala skozi leta, naj pa bi 30.000 vojakov najela vsake mesec, pa ni se prislo do nobene mobilizacije. Razen tega, so se znebili nekaj starega orozja, podobno kot je naredila ZDA ob vsaki vojni.

Sync ::

Lep prikaz kako je putin želel samo na Ukrajinski boršč v Kijev.

Battle of Kiev (2022) Animated Timelapse Map

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

mee-me ::

No, pa saj nima veze, bomo na koncu videli, kako imate prav. Priznam zmoto v tem primeru. Upam, da jo boste sposobni tudi sami, da ne bo tako kot proticepilci, ki se danes cakajo, da vsi pomremo.

Sync, saj ves, da je "vojna" za Kijev samo dokaz, da Putin ni hotel vojne, ne? Ne vem, zakaj to povdarjas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

Bellator ::

mee-me je izjavil:


Sync, saj ves, da je vojna za Kijev samo dokaz, da Putin ni hotel vojne, ne? Ne vem, zakaj to povdarjas.


:)):)):)) Logika ti ne štima

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

gozdar1 ::

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

mee-me je izjavil:

gozdar1 je izjavil:


Zakaj je jurišal na kijev? Verjetno ker ga je zanimal samo vzhod? Sicer pa se od minska ni kaj dosti spremenilo, rusija si želi kontrolo na ukrajino in ukrajinsko politiko.

Ker je hotel zadevo na hitro resiti, pa so mu preprecili.

gozdar1 je izjavil:


Rusi niso nič taktični ampak počnejo kar edino lahko, upajo da bo ukrajincem prej zmanjkalo krogel kot njim mobikov ali pa so prva država, ki si želi da vojna traja čim dlje s čim več žrtvami.
Dejansko podobne komentarje, predvsme z ruske strani beremo o mletju beremo že več kot 2 leti. Dejansko pa so imeli na začetku rusi večjo prednost v topništvu kot danes.

Sicer pa marsikaka težava, ki jo imajo ukrajinci je na ruski strani še večja, samo tam se nihče s tem ne obremenjuje preveč.


No ja, tvoje mnenje, jaz se ne strinjam.


No mislim, da si si sam odgovoril, rusija ni niti blizu zastavljenim ciljev. To kar sedaj gledamo je tam plan C, da putin slučajno ne pade skozi okno.

Tvoja stvar, dejstvo je da ruska vojska ni tisto kar nam je slikala ruska prpaganda vsa leta.


Kaj so zastavljeni cilji, se vedno nisi razlozil. Ker jaz tega ne vem, pa tudi ne vem za nikogar drugega, ki bi vedel, razen mogoce Kremljin. Si blizu z njimi?

Ne vem kaj je ruska propaganda slikala skozi leta, naj pa bi 30.000 vojakov najela vsake mesec, pa ni se prislo do nobene mobilizacije. Razen tega, so se znebili nekaj starega orozja, podobno kot je naredila ZDA ob vsaki vojni.


Še vedno nisi odgovoril na vprašanje kaj so počeli v kijevuče jih cela ukrjina ni zanimala? Ampak samo vzhod, kot zatrjujete.

2022 Russian mobilization @ Wikipedia
Rusija seveda mobilizira, verjamem pa da ne rusov iz moskve. Znebili so se orožja, ki ga imajo tistega , ki ga nimajo bolj težko. Katerega starega orožja so se zda znebeile v kateri vojni? Zda vse od 2 sv. vojne niso bile niti blizu ruskemu angažmaju v ukrajini.

mee-me ::

Bellator je izjavil:

mee-me je izjavil:


Sync, saj ves, da je vojna za Kijev samo dokaz, da Putin ni hotel vojne, ne? Ne vem, zakaj to povdarjas.


:)):)):)) Logika ti ne štima


Meni? Ukrajina izgublja po celotnem ozemlju, vi pa si date gor plasnice in kazete neko nepomembno bitko, za katero bi bilo bolje, da bi jo Ukrajina izgubila. Res ste za hece.

Prav norce se delate iz mrtvih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

gozdar1 ::

V tem primeru bi ukrajina prenhala obstajat kot država.

mee-me ::

gozdar1 je izjavil:

V tem primeru bi ukrajina prenhala obstajat kot država.

In? A se ti zdi, da so ukrajinci raje mrtvi? Pojdi malo na fronto in dokazi, da je to bolj pomembno, kot, da si ziv.

Seveda je Zelenskyu drzava bolj pomembna, ker ima topel stolcek in lahko se dela pomembnega, velika vecina pa ima raje mir.

Naj razpise volitve, pa da vidimo, kako zelo je pomembna "drzava" drugim, ne fikusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mee-me ()

Sync ::

Meni? Ukrajina izgublja po celotnem ozemlju, vi pa si date gor plasnice in kazete neko nepomembno bitko, za katero bi bilo bolje, da bi jo Ukrajina izgubila. Res ste za hece.

Prav norce se delate iz mrtvih.


Tole prevedi v ruščino in pošlji na vladimir.vladimirovich.putin@rtvslo.ru

Verjamem, da boš od tam dobil pozitiven odgovor.:))

mee-me ::

Sync je izjavil:

Meni? Ukrajina izgublja po celotnem ozemlju, vi pa si date gor plasnice in kazete neko nepomembno bitko, za katero bi bilo bolje, da bi jo Ukrajina izgubila. Res ste za hece.

Prav norce se delate iz mrtvih.


Tole prevedi v ruščino in pošlji na vladimir.vladimirovich.putin@rtvslo.ru

Verjamem, da boš od tam dobil pozitiven odgovor.:))

Infaltine pripombe ti niso v cast.

MadMen ::

Gambino ::

Ukrajina nikoli ne bo več v mejah, ki so bile nekoč.
Ukrajina bo manjša kot je bila!
Torej bodo pro ruske pokrajine še vedno Ruske!

Zakaj že?

Ukrajina je želela etnično čisto Ukrajino.

Na koncu Ukrajina ne bo niti etnično čista ne cela.

Rusiji so zaloge pošle že aprila 2022 (Vir: BBC). Na fronti pas že dolgo neučinkovito napredujejo samo še z lopatami. Oklepnike pa nadomeščajo s trgovskimi vozički (izkazali so se odlično). Ker ji tudi lopate že zamanjkujejo, sedaj posegajo po vrtnih grabljicah, računajo, da bodo z njimi prišli do Dnepra. Ker so jim Ukrajinci na teriroriju 17.100.000 km? uničili dve skladišči (od tisočih), Rusija rseno razmišlja o predaji, vrnitvi Krima in vojni reparaciji. Skratka, kot je pravilno napovedala UVL, Rusija je na kolenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Bellator ::

Gambino je izjavil:


Rusiji so zaloge pošle že aprila 2022 (Vir: BBC). Na fronti pas že dolgo neučinkovito napredujejo samo še z lopatami. Oklepnike pa nadomeščajo s trgovskimi vozički (izkazali so se odlično).


Zato jih sedaj zalagajo Iranci in S. Korejci.

fikus_ ::

MadMen je izjavil:

fikus_ je izjavil:


Prodajaš bučke.
Daj dokaz, da RU hočejo npr. Kijev!
Tisto o treh dneh je začel Milley.
...

Kam pa je bil drugam namenjena 64 kilometerski konvoj vojaških vozil kot proti Kijevu, ki je bil ustavljen v Hostomelu?


Tista kolona je bila V od Kijeva in daleč stran. Hostomel so zasedli specialci, brez kasnejse podpore so izgubili bitko.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Malidelničar ::

Gambino je izjavil:

Ukrajina nikoli ne bo več v mejah, ki so bile nekoč.
Ukrajina bo manjša kot je bila!
Torej bodo pro ruske pokrajine še vedno Ruske!

Zakaj že?

Ukrajina je želela etnično čisto Ukrajino.

Na koncu Ukrajina ne bo niti etnično čista ne cela.

Rusiji so zaloge pošle že aprila 2022 (Vir: BBC). Na fronti pas že dolgo neučinkovito napredujejo samo še z lopatami. Oklepnike pa nadomeščajo s trgovskimi vozički (izkazali so se odlično). Ker ji tudi lopate že zamanjkujejo, sedaj posegajo po vrtnih grabljicah, računajo, da bodo z njimi prišli do Dnepra. Ker so jim Ukrajinci na teriroriju 17.100.000 km? uničili dve skladišči (od tisočih), Rusija rseno razmišlja o predaji, vrnitvi Krima in vojni reparaciji. Skratka, kot je pravilno napovedala UVL, Rusija je na kolenih.


Tega ne bo, ker ni v skladu z listino OZN. Razen, če Rusija izstopi iz organizacije OZN.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

MadMicka ::

Jaz ne vem, a je folk res tolk slaboumen. Tista kolona je ratala samo zato, ker okrepitev niso mogli poslati po zraku na letalisce zraven Kikeva. Rusi so ga imeli sicer pod kontrolo, vendar velika transportma letala zaradi konstantnega ognja niso mogla pristati.

Bici ::

Očitno Ruse in njihove navijače resno boli ko so jim rastrelili ta dva skladišča orožja. Toliko groženj in postov o neizogibni zmagi že dolgo ni bilo.

Pravzaprav je najboljši indikator da gre rusom slabo, ko se aktivirajo njihovi spletni vojaki in sto na uro pisarijo kako bodo zmagali.

Bici ::

Tole je bila pogosta infografika iz leta 2022.



Kot berem se zdaj ruski navijači veselijo tu da bo Rusija dosegla Pirovo zmago. :D

Torej je še kako skladišče šlo v zrak te dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bici ()

TESKAn ::

Putin je rekel da morajo do konca septembra 'osvobodit' kursk.
Je kaj uspelo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gozdar1 ::

Samo varka na katero ste nasedli, podobno kot kijev.

Ganon ::

Pred dnevi sem bral, da naj bi šlo 40, ali celo 50% proračuna za vojsko in da bodo na ta račun višali davke ipd. Putler se je ujel v uničujočo spiralo. Škoda, da je narod samo gora pijancev, po katerih lahko tepta.

jimyboy ::

Izrael napadel Rusko bazo-letališče v Siriji.

https://x.com/WarNewsNow55/status/18417...

mojsterleo ::

Bici je izjavil:

Kot berem se zdaj ruski navijači veselijo tu da bo Rusija dosegla Pirovo zmago. :D

Torej je še kako skladišče šlo v zrak te dni?

Rusi bi se najverjetneje sprijaznili z zaključkom spopadov nekje na mejah trenutne frontne črte (brez desnega obrežja Dnjepra in mesta Herson), vendar zgolj pod pogojem, da je Ukrajina nevtralna in se ne pridružuje NATO paktu (mogoče bi za EU še šlo skoz - težko delo za našo komisarko, pritiski bodo hudi).

V bistvu vsak drug scenarij je - normalno - za Putina nesprejemljiv. Mogoče tista landlocked varjanta Ukrajine, ko Ukrajina več ne ogroža nobenih interesov Rusije v Črnem morju in nasplošno.

Ne vem kakšen čudež točno pričakuje Ukrajina. Trenutno stanje na fronti in nasplošno jim ni naklonjeno. Rusi bodo grizli dalje.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Ukrajinci so bili prisiljeni zapustiti Vuhledar
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

TESKAn ::

Rusi bi se najverjetneje sprijaznili z zaključkom spopadov nekje na mejah trenutne frontne črte

Da bi ukrajinci obdržali kursk?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
832 / 843
»»