» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
651 / 830
»»

NuMaN ::

blackbfm je izjavil:

odkar zahod podpira izraelske teroriste, covid terorizem, zeleni nateg, napad na Libijo, etc... jaz zahodu ne verjamem niti besedice vec


a si mal podlegu :)) ruski antisemiti nam danes želijo prodat da so židi in ukrajinci nacisti, medtem ko sami na silo širijo rusizem, da moderna medicina ne obstaja (ampak putin ima okoli sebe 10 zahodnih doktorjev) , in da zahodna demokracija sploh ni demokracija in da imajo oni, ruski totalitaristi, boljšo rešitev za nas

:))


Saj to kar sem odebelil celo drži. Nekaj demokracije imajo sicer v Švici, ampak oni so itak malce posebni,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

ReRMh ::

asdf_jklc je izjavil:

Torej mene v tej vojni nebo. End of story.

če poskusiš pogledati s pozitivne strani, vsaj prisilnega rtv prispevka več ne bo potrebno plačevati. to pa je tudi nekaj, ni?

mailer ::

Matheus je izjavil:

mailer je izjavil:

Mislim, da si povedal mnogo prenizko številko. Bolj bi rekel nekje med 100-150k, pri ukrajincih še enkrat toliko od začetka konflikta.


Trdiš, da je umrlo več Ukrajinskih vojakov kot Ruskih? Zagotovo so realne številke smrti na njihovi strani višje ampak to pa ni šans, da verjamem.
Trenutno je fronta dolga okoli 600km. Ne vem kako se je frontna linija gibala od začetka ampak če računaš koliko ljudi lahko postaviš vzdolž tega si lahko hitro na takih številkah. Samo v Aiidivki se je gibalo okoli 50k vojakov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

asdf_jklc ::

Malidelničar je izjavil:

asdf_jklc: to vseeno pretiravaš IMHO.

Bi bil zelo vesel, če bi verjel da pretiravam, pa žal nimam tega občutka:
- Orban je že žbljkrat izkazal težnje po slovenskem ozemlju. To smo že videli nekajkrat tudi z zemljevidom Madžarske
- sedaj nisem šel v nobeno skladišče orožja v Evropi, ampak vse države jamrajo da imajo prazna skladišča, Rusija pa je prešaltala na vojno ekonomijo. Tudi če se samo branit hočeš, rabiš orožje
- Nato je brez ZDA tiger s polomljenimi zobmi. Če zmaga Trump, bi znal Putin "dobit" jajce in it nad države Nata. Če bo na položaju kdo drug, bo zgodba za 4 leta drugačna. Ljudje po celi Evropi živijo veliko teže, ljudi ki imajo poln kurac Nata in EU je vedno več; če pride 5 člen v veljavo, vprašanje če nebi spet Putinov prijatelj Orban blokiral vsega česar se da. Nebi bil tudi presenečen nad vstajo ljudstva v kaki državi, da njihova vojska proti Rusiji nima kaj iskat (ruska propaganda je močna).
- Srbi kupujejo orožje kot zmešani, naveliko podpirajo Putina in sovražijo Nato - saj so jih preluknjali, ko so delali pokole po Balkanu. Da nebi izkoristili situacije in spet napadli svoje okolice in zanetili nove vojne na balkanu če Rusi začnejo svojo fronto. Močno dvomim da ne. Srbi so zame malo boljši od rusov, ampak še vedno okupatorski narod s katerimi nočem met opravka. Ko je prejšnja firma podpisala partnerstvo s srbsko firmo, sem dal isti dan nepreklicno odpoved
- Evropa je preveč neenotna, zavija vedno bolj v ekstremizem in tudi vprašanje kakšna bo politika EU po naslednjih volitvah. Ne bom presenečen, če bodo žrtvovali Ukrajino za mir (na papirju...). To je moje mnenje in nikogar ne silim, da se strinja.

Zelo pa bom vesel če bodo sodobnega Hitlerja ustavili, ga bo vzel hudič - tip je hudo umsko bolan saj izvaja genocid na Ukrajinci, podobno je že izjavil tudi za Uzbekistan (in verjetno še za kakšno državo). Če pa bereš na kateremkoli forumu komentarje, pa tako misliš, da si v Rusiji ne v Sloveniji... In kolikor sem malo pogledal tuje strani, je zgodba podobna. MMC situacija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

HitroDihanje ::

blackbfm je izjavil:


a si mal podlegu :)) ruski antisemiti nam danes želijo prodat da so židi in ukrajinci nacisti, medtem ko sami na silo širijo rusizem

Tole zmerjanje z nacisti v sosednji temi je prav patetično. Po novem so v vojni udeleženi "tadobri", ki se borijo proti nacistom.

kow ::

mailer je izjavil:

Mislim, da si povedal mnogo prenizko številko. Bolj bi rekel nekje med 100-150k, pri ukrajincih še enkrat toliko od začetka konflikta.


Ja, morda je mrtvih Rusom blizu 75k.. ce pristejes potem se nekdanje ukrajinske drzavljane, pa prides do cirka 100k mrtvih. Ce upostevas se ranjene, travmatizirane ipd... imas za eno ljubljano vecno unicenih ljudi. Ce upostevas se druzinske clane imas samo neposredno unicenih oz. povsem spremenjenih vsaj milijon zivljenj... ampak despota v Moskvi to ne zanima. On studira zgodovinske bukve, pa take fore.

asdf_jklc ::

@kow: ne Putin potvarja zgodovino. V intervijuju natrosil zgodovinskih neresnic toliko, da te glava boli. Ravno toliko je potvarjal zgodovino v intervijuju, da ni rekel, da so Rusi piramide v Egiptu gradil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

kow ::

Studirati zgodovinske knjige ne pomeni, da v resnici kaj steka. Meni se tip dejansko zdi nor, ker ves cas omenja neke srednjeveske prince ipd. Na zalost ima ta norec nadzor nad jedrskim orozjem ter so Ameri posrani.

ReRMh ::

pa zapeljat mu ves arzenal nukic na rdeči trg pa je in gremo znova, pač spremenimo nekaj parametrov. ne skrbite, spomin bo prej izbrisan.

Chalky ::



Ruske oblasti pravijo da bodo obdržale truplo še vsaj 14 dni. Žena Aleksija meni da gre za Novičok in da ga zaradi tega držijo ter čakajo da znaki izginejo medtem ko nekateri namigujejo da trupla žena nikoli ne bo videla in da ji bodo predali samo pepel v škatli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

mailer ::

kow je izjavil:

mailer je izjavil:

Mislim, da si povedal mnogo prenizko številko. Bolj bi rekel nekje med 100-150k, pri ukrajincih še enkrat toliko od začetka konflikta.


Ja, morda je mrtvih Rusom blizu 75k.. ce pristejes potem se nekdanje ukrajinske drzavljane, pa prides do cirka 100k mrtvih. Ce upostevas se ranjene, travmatizirane ipd... imas za eno ljubljano vecno unicenih ljudi. Ce upostevas se druzinske clane imas samo neposredno unicenih oz. povsem spremenjenih vsaj milijon zivljenj... ampak despota v Moskvi to ne zanima. On studira zgodovinske bukve, pa take fore.
Tako kot si napisal je ponavadi v vojni, x mrtvih, 2x ranjenih, 2x travmatiziranih, in 4x svojcev, ki so povezani z vsemi temi. To je sicer moja ocena ampak si že potem res blizu miljona direktno zaznamovanih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

NuMaN ::

A mislite da ima res Putko tako absolutno moč v Rusiji? Saj ni samo on, ni vsa moč v njegovih rokah. So tudi trezne glave okrog njega.

Je pa res, če gre vrč dostikrat po vodo, se prej ali slej razbije.

Tako da bo res zgleda enkrat prišlo do jedrskega spopada.

ReRMh ::

NuMaN je izjavil:

Tako da bo res zgleda enkrat prišlo do jedrskega spopada.

a lahko do konca tega meseca, da mi ne bo potrebno za davkarijo oddajat sramotno praznega lista?

NuMaN ::

Za to pa res ne potrebuješ jedrskega spopada ...

Prekini stike z davkarijo pa je. In imel boš svoj mali armagedon.

OutOfTheBox ::

asdf_jklc je izjavil:

@kow: ne Putin potvarja zgodovino. V intervijuju natrosil zgodovinskih neresnic toliko, da te glava boli. Ravno toliko je potvarjal zgodovino v intervijuju, da ni rekel, da so Rusi piramide v Egiptu gradil.


Ampak vseeno mamo norce ki tem pravljicam celo verjamejo.

HitroDihanje ::

OutOfTheBox je izjavil:


Ampak vseeno mamo norce ki tem pravljicam celo verjamejo.

Kot pri nas Noriško kraljestvo.

Pac-Man ::

apropos of nothin' , za klatenje Šahidov bi bilo verjetno OK

【DIY】3D-Printed Visual-Guidance Surface-to-Air Rocket (Making)


Tale je leto starejši, them crazy Hong Kong kids

Rocket guidance and flight trajectory control
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

NuMaN ::

HitroDihanje je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:


Ampak vseeno mamo norce ki tem pravljicam celo verjamejo.

Kot pri nas Noriško kraljestvo.


Vseeno ni primerjave. Slednje je fantazijski zgodovinski roman.

Teorija o Venetih bi bila bližje Putkovemu razpredanju.

Pengič 2-0 ::

lol že ntič

a ni malce prepozno?

Biden is planning on sending Ukraine ATACMS missiles with longer range than the ATACMS sent previously.

These missiles will be particularly threatening for Russian critical infrastructure and military hardware in Crimea.

US officials shared the news with NBC

https://x.com/visegrad24/status/1759660...

a ne blokira kao kongres orožja a to se norca delajo iz ukrajincev?

Zgodovina sprememb…

Pengič 2-0 ::

asdf_jklc je izjavil:

Tidule je izjavil:


Kakot točno si v svojih blodnjah da bo zgledala teoretična invazija rusije? da bo 99% EU pač skomignilo z rameni, zamenjalo EUR v Ruplje in živeli naprej, kot da se ni nič zgodilo? Kako točno zgleda da te vojne ne zanima, ko si napaden? Večine ulkrajincev tudi ni zanimala vojna, pa ni ravno da je ruse to ustavilo.

Se 135tic v tej temi: za washingtonsko-bruseljske bedarije mene boli kurac, gor mi visi, po tleh ga za seboj vlecem. Rinili so v Rusijo, spletkarili (kot so ze prej z npr. Libijo) in to ni moja vojna. Ko se prvi tank pribliza meji EU mene ne bo vec v Evropi. Ce pa jim ze me uspe dobit, ustavit, karkoli - imam doma dovolj strupa in tablet, da umre cela druzina. Torej mene v tej vojni nebo. End of story.

Kar se tice teoreticne invazije pa: ce zmaga Trump, bo postal Nato samo crka na papirju, odziva v primeru napada na Baltik nebo, Srbija pa bo izkoristila trenutek za balkansko fronto, madzari se bodo pridruzili Putinu in pokasiral tudi prekmurje. Mene v tem zafuranem zahodnem svetu nic ne preseneti: odkar zahod podpira izraelske teroriste, covid terorizem, zeleni nateg, napad na Libijo, etc… jaz zahodu ne verjamem niti besedice vec. Gredo se isto sranje kot ga imajo v Rusiji - elitizem. Edino kar je res je to, da je pac zahod bolsa izbira od ruskih orkov.


A ti povem še bolj šibko točko od baltika, slovaška, isto kdo bo prdnil za slovake? potem je madžarska potem smo pa že mi. rusi bi se sprehodil skozi obe državi, vsi bi jim pa mahal, slovenija pa tudi pade kot nič vse tri države brez bistvenega upora.

HitroDihanje ::

Pengič 2-0 je izjavil:

, vsi bi jim pa mahal, slovenija pa tudi pade kot nič vse tri države brez bistvenega upora.


Si pozabil na Štajersko vardo?

Pengič 2-0 ::

varda so desnaki zagriženi putinisti, zagovarjajo združitev vseh slovanov, drugač pa dobra fora

NuMaN ::

Kaj bi to pomenilo za našo ekonomijo?

Kake spremembe za slehernika?

HitroDihanje ::

Pengič 2-0 je izjavil:

varda so desnaki zagriženi putinisti, zagovarjajo združitev vseh slovanov, drugač pa dobra fora

Del desnakov tud sam ne razumem. Janša verjetno podpira vardo a je hkrati zagrižen anti-putinist.

Pengič 2-0 ::

NuMaN je izjavil:

Kaj bi to pomenilo za našo ekonomijo?

Kake spremembe za slehernika?


ja zanimivo, glede na to da rusom dol visi za ekonomijo v njhovih satelitih verjetno slabše kot pod titotam. v bistvu bi tito izgledal kot genij. boljša ekonomija da ne govorim o suverenosti.

Comandante ::

Ce pa jim ze me uspe dobit, ustavit, karkoli - imam doma dovolj strupa in tablet, da umre cela druzina. Torej mene v tej vojni nebo. End of story.

Nenavadno razmisljanje. Jaz imam raje doma za celo druzino in se stiri sosede orozja in streliva. Vecina mojih prijateljev enako. Ce se nas kdo loti, je bolje za njega, da se nas loti z artilerijo ali tankom. Ker pes nam na blizje od pol kilometra ne bo prisel. Ce moramo it, bomo pac sli, ampak jih bomo precej vzeli s sabo. Ne bom zapuscal doma, pa da jebes.

dkegle ::

Utk je izjavil:

Se je že katera vojna končala, ker bi zmanjkalo mesa?

Saj ni tako, da zmanjka mesa, ampak zmanjka politične podpore. Lahko je kot posledica velikega števila žrtev, ni pa nujno (lahko tudi po kakšni drugi poti). Bistveno je, da režim izgubi moč, da ne more več udejanjati svojih odločitev. Ampak Rusija je daleč od tega, vse niti imajo trdno v rokah.

NuMaN ::

Vojne se končajo predvsem iz ekonomskih razlogov.

Chalky ::

Japan will provide $12.1 billion in aid to Ukraine
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta...

Japan will provide $12.1 billion in aid to Ukraine
https://apnews.com/article/japan-ukrain...

As war fatigue grows, Japan pledges long-term support to Ukraine
https://www.japantimes.co.jp/news/2024/...

Vsa čast Japonski ki ji tega niti nebi bilo potrebno početi. Tu se vidi zdaj kaj počnejo Franzoci, Španci in Italijani ki se na vse pretege trudijo da nebi dali niti centa. Japonska na drugi strani sveta in niti ni članica NATA pa 12 milijard. Sramota kako se nekatere države šlepajo! Bi bilo lepo videti številke, Japonska je verjetno na tretjem mestu po sami pomoči za ZDA in Nemčijo. Francoze in Špance je res lahko sram. Tudi Taiwan in Južna Koreja sta storili bistveno več od Francozov in predvsem Špancev ki se že 20 let izogibajo 2%. Španija je povsem spodaj skoraj med zadnimi kljub temu da so gospodarsko na četrtem mestu in bi morali za obrambo nameniti vsaj 30 milijard dolarjev glede na GDP.

Španci računajo na ostale države ker naj bi bili oni sami kar daleč od fronte. Japonska je zdaj dokazala da je to zgolj izgovor.

NuMaN ::

A si slišal že za Kurilske otoke?

asdf_jklc ::

Pengič 2-0 je izjavil:

A ti povem še bolj šibko točko od baltika, slovaška, isto kdo bo prdnil za slovake? potem je madžarska potem smo pa že mi. rusi bi se sprehodil skozi obe državi, vsi bi jim pa mahal, slovenija pa tudi pade kot nič vse tri države brez bistvenega upora.

Če Rusija poizkusi napadit eno od držav Baltika bo miljon izgovorov zakaj nebi neka država poslal tja vojske (če bo sploh imela vojake). Baltske države sovražijo Ruse, sam imajo problem, da imajo na svojem ozemlju rusko manjšino, ki uradno seveda ne podpira rusije... no če bo napad bomo videli, ali se bodo borili proti lastni državi. Slovaška in Madžarska pa se nebi čudil, če bodo kar s Putinom podpisal, da se pridružujejo ruskemu impreiju. Glede Slovenije pa: razen elite ima folk te zafurane države poln kurac in jaz mislim, da je malo ljudi, ki so se pripravljeni borit. Če se rusi pripeljejo s tanki, bo pomojem kot v časih tita - stal bodo ob cesti in mahal z zastavcami. Nažalost z vsakim drugim ko se pogovarjam (predvsem nižje izobraženi) so zagovorniki Putina in Rusije.

Glede pomoči Japonske: leaknili so dokumenti Rusom, da so planiral napast Japonsko. Japonski je v velikem interesu da orke zradirajo iz obličja zemlje.

Glede nato kaj so pa delale ruske pošasti v Ukrajini, pa mislim, da če pride tko daleč, da ti pridejo v lastni kraj, je najboljš celo družino zastrupit in crknit, kot da ti primitivne živali posiljujejo predšolske otroke, ženi odrežejo genitalije in moškega mučijo do smrti. Ta drhal je pa res zrela za kakšno atomsko bombo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Chalky ::

NuMaN je izjavil:

A si slišal že za Kurilske otoke?


Rusi na tisti strani Japonski ne morejo parirati saj nimajo dovolj bojnih ladij in osebja. Japonska tu predvsem dokazuje da je v bistvu članica NATA in da je pripravljena za skupni cilj pomagati tako finančno kot vojaško. Japonci bi pomagali tudi če teh otokov nebi bilo ker Japonci računajo da v primeru da jih napade Kitajska da ji bo NATO pomagal. Tako da si v bistvu s tem kupuje vojaško povezavo z Zahodom. Jaz bi se raje osredotočil na Špance in Francoze ki se neprestano sprenevedajo. Zadnjič sem videl podatek da je Francija povsem na dnu po procentu pomoči na podlagi GDP-ja in sicer 0.2 medtem ko so Nemci dobesedno prevzeli stvari v svoje roke.

Makron je hudi hinavec in upam da nobena Evropska država več ne kupi njegovih letal in da vse članice čim prej preklopijo na F-35.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

NuMaN ::

Francija je bila glede obrambe vedno nekako samozadostna. Ni članica Nata (ali pač?, zdi se mi da ne).

Konec koncev so imeli tudi revolucijo.

blackbfm ::

Če se rusi pripeljejo s tanki, bo pomojem kot v časih tita - stal bodo ob cesti in mahal z zastavcami. Nažalost z vsakim drugim ko se pogovarjam (predvsem nižje izobraženi) so zagovorniki Putina in Rusije.


a z iphoni v žepih :)) je velik rusofilov ampak slovenija je amerikanizirana.. še tanajhujsi rusofili se ne bi odpovedal lidlu ikei, fejsbuku

nejcek74 ::

Chalky je izjavil:

...Makron je hudi hinavec in upam da nobena Evropska država več ne kupi njegovih letal in da vse članice čim prej preklopijo na F-35.

Ti predvsem ne razumeš pozicije Francije, ki poleg GB edina v Evropi resno in celovito jemlje svojo suverenost. Pretirano naslanjanje na orožarstvo tuje države je strel v koleno. Sem mislil da je ob trenutni ameriški norosti s Trumpom, ali pa Indijsko-Ruskih orožarskih poslih to nekako očitno.

Chalky ::

nejcek74 je izjavil:

Chalky je izjavil:

...Makron je hudi hinavec in upam da nobena Evropska država več ne kupi njegovih letal in da vse članice čim prej preklopijo na F-35.

Ti predvsem ne razumeš pozicije Francije, ki poleg GB edina v Evropi resno in celovito jemlje svojo suverenost. Pretirano naslanjanje na orožarstvo tuje države je strel v koleno. Sem mislil da je ob trenutni ameriški norosti s Trumpom, ali pa Indijsko-Ruskih orožarskih poslih to nekako očitno.



Po drugi strani pa želi Macron enotno Evropsko vojno ampak samo pod pogojem da bo cela Evropa preklopila na njegova bojna letala, drugače je pa NATO "možgansko mrtev". Zakaj bi kdorkoli kupoval bojna letala 4 generacije medtem ko države še gledajo na 6 generacijo? Macron je hud lisjak in glavni problem v Evropi. Jaz na takšnega človeka kot je Macron nebi ravno računal.

Če je tako kot praviš zgoraj potem naj izstopi iz NATA in naj gre Francija svojo pot? Ali pa naj pomagajo Ukrajini tako kot to počno ostale države, ne pa da so po pomoči v samem dnu.

phantom ::

mailer je izjavil:

kow je izjavil:

mailer je izjavil:

Mislim, da si povedal mnogo prenizko številko. Bolj bi rekel nekje med 100-150k, pri ukrajincih še enkrat toliko od začetka konflikta.


Ja, morda je mrtvih Rusom blizu 75k.. ce pristejes potem se nekdanje ukrajinske drzavljane, pa prides do cirka 100k mrtvih. Ce upostevas se ranjene, travmatizirane ipd... imas za eno ljubljano vecno unicenih ljudi. Ce upostevas se druzinske clane imas samo neposredno unicenih oz. povsem spremenjenih vsaj milijon zivljenj... ampak despota v Moskvi to ne zanima. On studira zgodovinske bukve, pa take fore.
Tako kot si napisal je ponavadi v vojni, x mrtvih, 2x ranjenih, 2x travmatiziranih, in 4x svojcev, ki so povezani z vsemi temi. To je sicer moja ocena ampak si že potem res blizu miljona direktno zaznamovanih.

Odvisno, v posamezni bitki ali v vojno? Ranjenih je ponavadi še več, 3-6x toliko kot mrtvih. Odvisno, kako resno šteješ poškodbe. Samo če vojna dlje traja, pa se to razmerje manjša. Ker ranjeni se večinoma vrnejo v boj, mrtvi ne. Kategoriji mrtvih in invalidov ti naraščata, kategorija (lažje) ranjenih pa ostaja konstantna pri konstantni intenzivnosti spopadov.
~
~
:wq

Pengič 2-0 ::

Mislim da se tukaj marsikdo ne zaveda pomena rug pulla ki so ga izvedle zda. To bo verjetno zaslužen prvi veliki poraz zahoda v tej hladni vojni 2.0. Ukrajino so pa branil na zelo čuden način. Prčkal so od leta 2014, od leta 2022 kljub sankcijam izvažal prek proxijev v rusijo ključen material itd. To bo seveda tudi veliki udarec za nato pakt, ki bo sedaj na preizkušnji, jedrskih garancij pa nihče noče dajati. Tako kot sem rekel mehko tkivo bosta slovaška in madžarska ki mejita na Ukrajino in ju bo Rusija samo aneksirala. Potem smo pa že mi. Katastrofa epskih razsežnosti.

Zgodovina sprememb…

Pengič 2-0 ::

Berem Twitter ukrajinci globoko razočarani nad američani. Počutijo se izdane morala bo verjetno začela strmoglavljat. Takole se rojevajo ameriški hejterji. Američani so si zdaj na listo dodali Ukrajince. Čestitke američanom.

gozdar1 ::

Pengič 2-0 je izjavil:

Mislim da se tukaj marsikdo ne zaveda pomena rug pulla ki so ga izvedle zda. To bo verjetno zaslužen prvi veliki poraz zahoda v tej hladni vojni 2.0. Ukrajino so pa branil na zelo čuden način. Prčkal so od leta 2014, od leta 2022 kljub sankcijam izvažal prek proxijev v rusijo ključen material itd. To bo seveda tudi veliki udarec za nato pakt, ki bo sedaj na preizkušnji, jedrskih garancij pa nihče noče dajati. Tako kot sem rekel mehko tkivo bosta slovaška in madžarska ki mejita na Ukrajino in ju bo Rusija samo aneksirala. Potem smo pa že mi. Katastrofa epskih razsežnosti.


l.2014 so rusom zahodni politiki, dali tiho privoljenje , da obdržijo krim. Zadnje 2 leti je glavna skrb zahodnih politikov, da vojna ne eskalira ven iz ukrjine. Zato tudi vse omejitve, poleg tega ko je bilo enkrat jasno, da so rusi obtičali v ukrjini je "navdušeje" splahnelo. Mwd tem je ruska propaganda delala na strahovih določenih skupin po evropi (npr. kmetje...), skrajna desnica,..spomnimo na komentarje o ukrjincih z dragimi avtomobili.

HitroDihanje ::

Pengič 2-0 je izjavil:

Tako kot sem rekel mehko tkivo bosta slovaška in madžarska ki mejita na Ukrajino in ju bo Rusija samo aneksirala. Potem smo pa že mi. Katastrofa epskih razsežnosti.

Tako enostavno aneksirat Slovaško in Madžarsko pa to spet ni. Za Bakhmut so rabili več kot eno leto, da so ga zasedli, tudi z Avdivko je bilo podobno. S tako brzino bodo prišli na zahodni del Ukrajine približno leta 2250.

Machete ::

blackbfm je izjavil:

Če se rusi pripeljejo s tanki, bo pomojem kot v časih tita - stal bodo ob cesti in mahal z zastavcami. Nažalost z vsakim drugim ko se pogovarjam (predvsem nižje izobraženi) so zagovorniki Putina in Rusije.


a z iphoni v žepih :)) je velik rusofilov ampak slovenija je amerikanizirana.. še tanajhujsi rusofili se ne bi odpovedal lidlu ikei, fejsbuku


In zaradi enega plešavega blesavca naj bi se? Ker bomo vrgli 80 let truda in miru čez rame, eh gremo pa 100 let back in to the past. Samo navadni pusiji se spogledujejo z možnostjo kakršnegakoli spopada v jedrni Evropi. Prav dedci bodo prijeli za orožje in postrelili politike preden nas spravijo v kaj takega. Tisočkratni velikostni red boljša poraba municije, kot pa dejansko v nekih jarkih. Vojno želijo samo kastrati tipa Putler.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

HitroDihanje je izjavil:

Pengič 2-0 je izjavil:

Tako kot sem rekel mehko tkivo bosta slovaška in madžarska ki mejita na Ukrajino in ju bo Rusija samo aneksirala. Potem smo pa že mi. Katastrofa epskih razsežnosti.

Tako enostavno aneksirat Slovaško in Madžarsko pa to spet ni. Za Bakhmut so rabili več kot eno leto, da so ga zasedli, tudi z Avdivko je bilo podobno. S tako brzino bodo prišli na zahodni del Ukrajine približno leta 2250.

Rusi lahko kot narod preživijo, tudi če jih ta vojna in/ali sankcije pahnejo v srednji vek. Gre namreč za tako degenerirano nacijo, tako voljno sadomazohizma, da zahodnjaški možgan tega pač ne more dojeti. Ruske mame orgazmirajo ob smrtih njihovih sinov v čast Putinu, ruske žene čestitajo možem ob posiljevanju ukrajink, moški so pa itak sadisti erste klase. In s tako nacijo naj bi se Evropejci povezovali, samo zato da bi kontrirali Ameriški svetovni nadvladi?

gozdar1 ::

Zato se putin tako ogiba mobilizirat ruse in raje iztreblja ruske manjšine.

asdf_jklc ::

Pengič 2-0 je izjavil:

Berem Twitter ukrajinci globoko razočarani nad američani. Počutijo se izdane morala bo verjetno začela strmoglavljat. Takole se rojevajo ameriški hejterji. Američani so si zdaj na listo dodali Ukrajince. Čestitke američanom.

To je klasika za americane - nardil kaos v afganistanu in spickal, mesal drek v UA in spickal, mesal drek po Evropi in zdej bodo spet spickal. Kot komar - sej ta velikrat uide, sam slej kot prej ga na steno zalimas.

In sedaj ko ljudje vidijo po svetu kaki bullshiterji so me res ne preseneti, da v primeru vojne v Evropi zunaj meje Ukrajine - ce bodo rusi dobil zaveznike - orban ga ze sedaj fafa putinu, vucic pa mu masira jajce in lize rit. Mal vprasante zunaj racunalnistva folk v slo: podpora ruskim
Orkom je neizmerna in ljudje komaj cakajo, da bodo z zastavcam rusom mahal (ce se to zgodi, upam da se streznejo, ko bodo zvezam gledal kako porivajo njihove 8 letne hcerkice in sinke - golazen bolana)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

AgJ1 ::

NuMaN je izjavil:

Saj ni samo Navalni. Pred volitvami vsak protikandidat odpade zaradi nekih procesnih napak.
Farsa.

Počasi bom postal prepričan, da so od velesil Kitajci še najbolj normalni.

Zato pa s Kitajske ljudje bežijo na Zahod.

AgJ1 ::

mailer je izjavil:

Podrobno zadev res ne spremljam sem si pa ustavril svoje mnenje, ki ni enako tistemu kar mi msm ponuja kot sveto resnico. Tole kar se gre Ukrajina in Rusija je nič drugega kot bratomor za tujega naročnika in tako umazana vojna kot je ta s pomočjo dronov na bojišču še ni bilo. Obe strani sta zreli za Haag in ne glede na rezultat bi ta zadeva morala snet glave tudi tistim, ki sedijo v vladah EU držav in parlamentu.

Bravo, nimaš pojma, imaš pa mnenje, ki je “najjače”.

PacificBlue ::

Ni v direktni povezavi z Ukrajino, samo crazy story8-O:
https://www.reddit.com/r/europe/s/JPqyl...
I’m out.
:3

asdf_jklc ::

Mimogrede ena zadeva: Tucker Carlson je pokazal primer trgovine, ki je polno zalozena. A imamo kako neodvisno porocilo, v kaksnem stanju so trgovine in oskrba z blagom? S prve roke vem, da kupit iPhona in Macbooka v Rusiji za visjo ceno ninproblem, ampak to, da je bila ruska tegovina polna zahodnega blaga sem bil pa vseeno malo presenecen. Ker Tucker je s temi posnetki naredil ogromno skode na ameriskem parkeru: navadni ljudje se bolj podpirajo republikance...

Machete ::

Tisto malo špeže se je čudil kako je poceni, ni pa pomislil, da gre za znesek tedenske plalče. Top kek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
651 / 830
»»