» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
509 / 828
»»

gozdar1 ::

Rusi od vsega začetka, delajo napako za napako in s tem odrivajo ukrajino vedno dlje od sebe. Če bi putin ne pritiskal na janukoviča, da naj ne podpiše sporazuma z eu, bi na dolgi rok dosegel veliko več.
Kot vse kaže je namreč za dolga leta izgubil ukrajino, državo , ki do tedaj ni bila antirusko usmerjena.

Nikec3 ::

PacificBlue je izjavil:

Glas razuma?

https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...

Na dolgi rok zagotovo ne. To, kar je povedal Ukrajinec drži do potankosti:
Ukrajina pravi, da bi kakršen koli dogovor, v okviru katerega bi zamenjali ozemlje za članstvo v Natu, nagradil rusko agresijo. Svetovalec predsednika Volodimirja Zelenskega Mihajlo Podoljak je dejal: "Menjava ozemlja za Natov dežnik? To je smešno".

Po njegovih besedah to pomeni "načrtno izbiro poraza demokracije, spodbujanje globalnega kriminala, ohranjanje ruskega režima, uničevanje mednarodnega prava in prenos vojne na druge generacije".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BorutO ::

Okapi je izjavil:

Za vse rusofile tukaj - kako si Rusi predstavljajo obseg "novega ruskega imperija". Vključno s Slovenijo!


Kaj jim ta zemljevid pomaga, če bo skoraj vsa ta zemlja nenaseljiva še nadaljnih 1000 let in več ... Ker brez nukic še komaj vzhod Ukrajine branijo, kje je še le Slovenija ...

AvtoR ::

Ni mi jasno kako mislijo prepričat američane, da jim odstopijo nazaj Aljasko. Ti ljudje so bolniki. Ne bo miru dokler si ne polomijo zob in doživijo katarzo. To so mentalno zaostali ljudje, ki mislijo da živijo v 19. Stoletju.

mikhaair ::

Pravljice, takšne in drugačne, v letu 2023 precej hitreje plasiras kot leta 1945.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Kaže da se je začelo širiti razmišljanje, da v RU UA vojni ne bo absolutnega zmagovalca. Npr. da bi RU zasedla celo UA, dvomim, da bi bili sposobni vzrdrževati mir, vsaj brez nasilja ne, kar pomeni, da ne bi bilo miru. Po drugi strani pa dvomim, da so se RU pripravljeni odreči zasedenim ozemljem.
Kaže da se pripravlja nekakšna "rešitev" za mir v UA, da zahod spoznava, da UA zmanjkuje vojske in je zato pripravljen popustiti RU.
https://twitter.com/sentdefender/status...
https://twitter.com/zhao_dashuai/status...

Če bo/je to res, bo UA veliko izgubila in je bil tisti "obisk" BoJo nateg UA.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

To bi bilo v rangu popuščanja Hitlerju, za katerga vemo koliko je pomagalo.

Pac-Man ::

Ukrajina ima že od l. 2014 precej učinkovito organiziran sistem vojne medicine, video. Od takrat se spomnim, da so preko twitterja nabirali medicinski material.

https://twitter.com/AnnaFil_Ukraine/sta...

This is what a CCP (casualty collection point) looks like.
From places like these wounded soldiers are brought to stabilisation points where doctors stop bleeding, restart hearts, replace lost blood and make sure that patients are stable enough to survive the ride to a hospital.
This is what you’re supporting when you donate for medics on the frontline.
Thank you all 🇺🇦🫶
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Machete ::

UKR lahko zmaga edino, da pade RUS režim. Putler jih bo raje porinil nazaj v bakreno dobo, kot priznal, da je luzer in šel v Hag. Se vsak dan rodi več ljudi v Rusiji, kot jih lahko droni odstranijo z jarkov, tako da bo to še trajajlo po vojaški poti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

To bi bilo v rangu popuščanja Hitlerju, za katerga vemo koliko je pomagalo.


Podpišem. Pa saj to vedo Ukrajinci, pa to ve NATO.

bbbbbb2015 ::

Včeraj je bila ena oddaja na RTV:
https://365.rtvslo.si/arhiv/kgb-mec-in-...

ki govori, kaj je delal KGB, "čeka" in pač te sovjetske tajne službe. V grobem ogromno ljudi so pobili, brez sojenja, brez vsega. Ogromno so jih nagnali v gulage, kjer so jih zgarali do smrti. Ne govorimo o neki fazi revolucije, kjer je Lenin dal pobiti ogromno bele garde, govorimo o letih tam 1933, ko je haral Stalin.

Oddaja (ki je sicer nisem gledal do konca, saj govori o stvareh, za katere sem vedel) je sicer dokaj plitko nastavljena, par zgaranih bakic, ki jih je zadela težka življenska usoda, ter par starčkov, ki pripoveduje, kaj so oni takrat mislili, ko so mislili da so v KGB oficirji.

Zdaj, o tej oddaji pravim zato, ker nam, ki smo odraščali v Jugoslaviji, nam je bilo to - boljkone - poznano. Mlajše generacije, rusofilske, ki so po moje v večini plačane, saj - kot smo že večkrat rekli - kako zagovarjati imperialistično napadanje in zavzemanje ozemlja - to so stvari, ki jih v 2023 nihče ne more zagovarjati - pa te temne plati ne poznajo tako dobro.

Z razlogom nihče od bivših sovjetskih republik noče nazaj v sovjetsko zvezo. Niti Gruzija, niti Kazahstan, nihče noče.

Razen tam neki Čečenci se Putinu v rit vlečejo - zaradi benefitov. Čim bo Putin šibek ali benefitov več ne bo, bodo prvi popihali iz Rusije.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

gozdar1 je izjavil:

Rusi od vsega začetka, delajo napako za napako in s tem odrivajo ukrajino vedno dlje od sebe. Če bi putin ne pritiskal na janukoviča, da naj ne podpiše sporazuma z eu, bi na dolgi rok dosegel veliko več.
Kot vse kaže je namreč za dolga leta izgubil ukrajino, državo , ki do tedaj ni bila antirusko usmerjena.


Putin na dolgi rok ne bi dosegel nič. Z Janukovičem ali brez njega. Z Ukrajino ali brez nje.

Problem je v Putinu in Rusiji sami.

Vedno, ko je nek narod šel v koalicijo/federacijo/konfederacijo z nekom (Škoti z Angleži, Ukrajinci pred cca 360 leti z Rusi, Slovenci v Kraljevino Jugoslavijo) je moral biti nek benefit za narod (gospodarsko sodelovanje, tehnološki napredek, boljša obramba, ipd.).

Še Peter Veliki je uspel večino Ukrajincev (Kijevskih knezov) nagovoriti in jim demonstrirati (takratno) tehnološko superiornost, v gradnji, organizaciji dela, ipd.

Putin in aparatčiki, siloviki, oligarhi, nimajo za pokazati nič. Razen lastnih jaht, ki jih boljkone skrivajo in užitkarijo tam nekje po Evropi in Dubaju in ne vem kje ne vse.

To je problem. In to ta vojna ne bo spremenila.

Menim, da je večini Ukrajincev to jasno, saj so oligarhi v Ukrajini začeli zgubljati moč. Večina oligarhov je bila itak za Rusijo, no nekaj je bilo genuine ukrajiskih. Povedal sem, kaj je problem.
Temu ekonomisti rečejo "trickle-down" ekonomija. Daš vse bogastvo par desetim oligarhom, oni bodo potem to bogastvo "razvijali" in skrbeli zanj, folku pa dajali delo.

Pridemo do tega, da imajo oligarhi zlate WCje, folk pa wcjev sploh nima.

Mimogrede, podobno idejo je imel v naši bližini Tuđman. Agrokor je bil rezultat tega. To je ekonomska misel poznega 18. stoletja, ranega 19. stoletja, kjer so se graščaki in grofje, prelevili v fabrikante, ter so sklenili "pakt" s plebsom. Mi odpremo fabriko, vi delate, vi dobite plačilo, mi pa "skrbimo" za vse vas.

To je NO-GO. In s takimi Rusi lezejo izpod kamna v letu 2023, ko neki faking ščurki. Počiš jih z opanko. Klinci zbežijo in za 15 let zopet izpod kamna lezejo...

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Ukrajinci poročajo, da so pri Robotajnu sestrelili en KA-52, danes zjutraj. Še eden KA-52 je bil sestreljen pri Bakmutu, vendar ni še videa.

Ni jasno, kako so ga sestrelili, Ukrajinci so objavili samo sliko. Slika še ni geolocirana, tako da ni jasno, če gre za sam rob fronte (+- par km) ali za helikopter 15km stran od fronte.

To je zelo pomembno, ker so se ravno KA-52 postavili na pot Ukrajincem. Pomembno je, da Ukrajinci merkajo helikopterje, ker ta trenutek jih samo helikopterji lahko ustavijo. Rusi so se pohvalili z Lemur izstrelki:
https://www.businessinsider.com/russia-...

samo ni jasno, kolikor tega imajo.

fur80 ::

Zanimivo. Bi šel stavit, da je to boljša raketa od Izraelcev, ki prestreže, kot ruska raketa, ki napada. :) Me pa zanima kaj vse ima USA, pa ne vemo, niti NAO ne pomoje.

A deal that will go down in history: the US approved the sale of the Israeli Arrow 3 anti-missile system to Germany for $3.5 billion, Israel's Ministry of Defense
Germany will receive this anti-missile defense system by 2025, and full operational deployment is planned for 2030. During this time, the price may rise to $4 billion.

Arrow 3 is designed to intercept extra-atmospheric ballistic missiles with nuclear, chemical, biological and conventional warheads. The flight range is up to 2400 km.


https://twitter.com/Feher_Junior/status...



Engine Two-stage
Operational
range
2400km[1]
Flight ceiling >100km
Maximum speed Hypersonic[2]
Guidance
system
Inertial navigation system (INS) gimbaled seeker
Steering
system
Thrust vectoring
Launch
platform
Rapid launch fortified underground silos

Arrow 3 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

bbbbbb2015 ::

Lesoto je izjavil:

8/ "a) Obsolete artillery reconnaissance means of the Zoopark radar, ACP, AZK in terms of range do not correspond to the technical characteristics of the enemy's artillery systems: M777, "Paladin", "Krab", and all the more so "MLRS", "MARS";

9/ "b) the absence of counter-battery firepower from the combined barrel artillery at the firing range of Western artillery systems. The use of only long-range 152 mm shells (of which there is an acute shortage).

14/ "(a) ... The technical specifications do not correspond to the declared data, there is no base radio station, retransmission is possible only through the same radio station, arranged as a repeater.

15/ "So, in a brigade (regiment), to create the smallest system of communication in defence, you need to put at least 20 radios as repeaters.

...


Za counter-battery radarje se že dolgo časa ve, da jih nimajo. Rusi so nekaj meglarili z zaznavanjm zvoka, to je bil pa tak fail.

Za famozni Azart radio pa se tudi ve, da imajo samo prenosni voki-toki, z 5W. Niti stacionarni radio 25W nimajo. S tem, da niti ta 5W ne dela, dela kot da bi bil 2W, miki maus radio do 3km.

Rusi so se poigravali z mislijo, da bi implementirali TETRA radio:
https://www.armadainternational.com/202...

kar sploh ne bi bilo tako napak. Edini problem je, da je to Evropski standard:
Terrestrial Trunked Radio @ Wikipedia

in oni nimajo članov v tem konzorciju.

mikhaair ::

Mi 28 pa se ne uporablja, obnese, ker?

elektronorc ::

Kje je sedaj ta slavna, medijsko opevana ukrajinska protiofenziva?? Jim zmanjkuje prostovoljcev? Nasilno novačenje ukrajincev ni uspešno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fury ()

Sparkxl ::

Spušili so big time z več 10k mrtvimi. Ampak nima veze, eksperti tu pravijo da bodo glih zdaj krim osvobodili, ker je en na twiterju tako rekel, en na yt pa se strinja z njim. Zraven pa še intervju z enim ukrajincem, ki se strinja z obema :))

Zmajc ::

elektronorc je izjavil:

Kje je sedaj ta slavna, medijsko opevana ukrajinska protiofenziva?? Jim zmanjkuje prostovoljcev? Nasilno novačenje ukrajincev ni uspešno?


Ko so rusi napredovali 100m/mesec ste vsi opevali kako bojo počasi a sigurno zmleli ukrajino.

Ko Ukrajinci napredujejo par km/teden pa je "ThE CoUntErFfeSivE hAs FaiEL l3l".

Sc0ut ::

Sparkxl je izjavil:

Spušili so big time z več 10k mrtvimi. Ampak nima veze, eksperti tu pravijo da bodo glih zdaj krim osvobodili, ker je en na twiterju tako rekel, en na yt pa se strinja z njim. Zraven pa še intervju z enim ukrajincem, ki se strinja z obema :))


Navijamo za veselje do življenja in ne za idiota ki posiljuje, kolje in prinaša samo trpljenje. Če si človek, pozem podpiraš Ukrajino in ne senilnega maniaka.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Machete ::

Karkoli naredijo Rusi, so se zajebali in so na poti proti severni koreji. Za revolucijo pa Rusi nimajo jajc, ker bežijo pred nepismenimi policaji kot mlade mačke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sparkxl ::

Glej boli me kita odkrito povedano kdo v katero smer zmaguje. Jaz ti samo povem kaj jaz vidim skozi oči velike večine, kateri dol visi za to, kaj se tam dogaja.

Vidim pa, da eni tu neprestano servirajo neko idejo, da so hoteli zavzeti celo ukrajino in je velik fail, ker je niso. Od kot vam taki idiotizmi? Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Aja pa konstantno nabijanje "rusija bo jutri propadla". To je ista štorija kot kako bo kitajska jutri propadla. Za njih poslušamo to že 20 let, za ruse pa od vojne dalje. Neki jaki eksperti ste vi meni to, oboji še kar stojijo in nočejo propasti.

Machete ::

Saj tudi Severna koreja še ni propadla. Lepo se imajo znotraj svoje matrice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlaY0 ::

Sparkxl je izjavil:

Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Aja, a to je bil cilj?

mtosev ::

Kako kaže Ukrajini trenutno. Nekaj ozemlja so osvobodili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fur80 ::

Sparkxl je izjavil:

Glej boli me kita odkrito povedano kdo v katero smer zmaguje. Jaz ti samo povem kaj jaz vidim skozi oči velike večine, kateri dol visi za to, kaj se tam dogaja.

Vidim pa, da eni tu neprestano servirajo neko idejo, da so hoteli zavzeti celo ukrajino in je velik fail, ker je niso. Od kot vam taki idiotizmi? Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Aja pa konstantno nabijanje "rusija bo jutri propadla". To je ista štorija kot kako bo kitajska jutri propadla. Za njih poslušamo to že 20 let, za ruse pa od vojne dalje. Neki jaki eksperti ste vi meni to, oboji še kar stojijo in nočejo propasti.


Nimaš ti pojma, mogoče bo moral večkrat pokukati sem, pa potem kako rečt kot dejstvo! :D

mtosev je izjavil:

Kako kaže Ukrajini trenutno. Nekaj ozemlja so osvobodili.


Nekako tako kot Hrvatom po 1,5 let vojne! ;)

BlaY0 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Aja, a to je bil cilj?


hehehe, pa da se NATO ne bo širil na meje Rusije! :D hehe tudi ta cilj je "baje" dosežen. hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Sparkxl ::

Sc0ut je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Spušili so big time z več 10k mrtvimi. Ampak nima veze, eksperti tu pravijo da bodo glih zdaj krim osvobodili, ker je en na twiterju tako rekel, en na yt pa se strinja z njim. Zraven pa še intervju z enim ukrajincem, ki se strinja z obema :))


Navijamo za veselje do življenja in ne za idiota ki posiljuje, kolje in prinaša samo trpljenje. Če si človek, pozem podpiraš Ukrajino in ne senilnega maniaka.


Oh kako srčkano...prav ganjen sem. Predvidevam, da ko zmanja ukrajincev in ko pridemo mi na vrsto, se boš prostovoljno javil za na fronto? Isto vprašanje velja tudi za za fur80 in ostale zagrižence. Samo preprost odgovor DA/NE. Ali ste mogoče samo internetni bojevniki za veselje do življena?

BlaY0 ::

Sparkxl je izjavil:


Oh kako srčkano...prav ganjen sem. Predvidevam, da ko zmanja ukrajincev in ko pridemo mi na vrsto, se boš prostovoljno javil za na fronto? Isto vprašanje velja tudi za za fur80 in ostale zagrižence. Samo preprost odgovor DA/NE. Ali ste mogoče samo internetni bojevniki za veselje do življena?

Daj pojdi ti raje na morje, se boš tam z Rusi in Ukrajinci boril za ležalnike na plaži. Govoriš kakor da bo zdaj zdaj zmanjkalo Ukrajincev? Pa kaj ti misliš da jih je 2 milijona tako kot nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Sparkxl ::

Prosim samo za odgovor DA/NE. Hvala

Tidule ::

Sparkxl je izjavil:

Glej boli me kita odkrito povedano kdo v katero smer zmaguje. Jaz ti samo povem kaj jaz vidim skozi oči velike večine, kateri dol visi za to, kaj se tam dogaja.

Vidim pa, da eni tu neprestano servirajo neko idejo, da so hoteli zavzeti celo ukrajino in je velik fail, ker je niso. Od kot vam taki idiotizmi? Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.


Zakaj lazes? Saj so rusi samo povedal da je cilj specialne vojasKe operacije sa osvobodijo ruske ujetnike, ki so jih Ukrajinci zajeli tokom specialne vojakse operacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Lol, Rusi dvignili obrestno mero na 12%.

kow ::

Ko bo zmanjkalo Rusov, se bos javil? DA/NE?

Tidule ::

Vrasanje je bilo zakaj lazes okolji ciljev ruske specialne operacije?

Tvoja fiktivna vprasanje so brez veze, ker rusi rusi ze davno niti v Ukrajini ne morejo naprej, kaj sele da bi prisli do nas.

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Ko bo zmanjkalo Rusov, se bos javil? DA/NE?


NE. Kaj imam jaz z rusi?

Za ostale pa se mi je zdelo ja...internetni zavaljeni kauč bojevniki brez laufa, zato pa visite tu not celi dan

Tidule ::

Sparkxl je izjavil:

kow je izjavil:

Ko bo zmanjkalo Rusov, se bos javil? DA/NE?


NE. Kaj imam jaz z rusi?

Za ostale pa se mi je zdelo ja...internetni zavaljeni kauč bojevniki brez laufa, zato pa visite tu not celi dan

Se vedno nisi povedal zakaj si prisel na forum lagat?

MadMen ::

Sparkxl je izjavil:


Vidim pa, da eni tu neprestano servirajo neko idejo, da so hoteli zavzeti celo ukrajino in je velik fail, ker je niso. Od kot vam taki idiotizmi? Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Ta izjava je pa zelo nebrihtna. Kot prvo, jezik!=nacionalnost in kar precej ljudem je rusščina primarni jezik, čeprav so po nacionalnosti Ukrajinci. To je tako kot bi Italija napadla Slovenijo, ker ob obali pa nekdo govori Italjansko...

Bauc ::

Sparkxl je izjavil:

Prosim samo za odgovor DA/NE. Hvala

O kateri fronti je govora? A rusom gre tako dobro,da so odprli novo fronto proti zahodu? Ima NATO že takšne zgube,da je potrebna mobilizacija? A sem kaj zamudil?:))

BlaY0 ::

MadMen je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Vidim pa, da eni tu neprestano servirajo neko idejo, da so hoteli zavzeti celo ukrajino in je velik fail, ker je niso. Od kot vam taki idiotizmi? Cilj je bil zavzeti rusko govorečo območje in to so v veliki večini že davno dosegli.

Ta izjava je pa zelo nebrihtna. Kot prvo, jezik!=nacionalnost in kar precej ljudem je rusščina primarni jezik, čeprav so po nacionalnosti Ukrajinci. To je tako kot bi Italija napadla Slovenijo, ker ob obali pa nekdo govori Italjansko...

Ma ne, mi bi mogli osvoboditi Železno Kaplo pa Velikovec. V bistvu Slovenija sploh ni bila stranka v postopku pri plebiscitu, tako da je vprašanje ali priznava njegov izid irelevantno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fur80 ::

Sparkxl je izjavil:

Prosim samo za odgovor DA/NE. Hvala


DA in NE, najprej rusofili, potem fronta!

sparklyslo ::

Sparkxl je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Spušili so big time z več 10k mrtvimi. Ampak nima veze, eksperti tu pravijo da bodo glih zdaj krim osvobodili, ker je en na twiterju tako rekel, en na yt pa se strinja z njim. Zraven pa še intervju z enim ukrajincem, ki se strinja z obema :))


Navijamo za veselje do življenja in ne za idiota ki posiljuje, kolje in prinaša samo trpljenje. Če si človek, pozem podpiraš Ukrajino in ne senilnega maniaka.


Oh kako srčkano...prav ganjen sem. Predvidevam, da ko zmanja ukrajincev in ko pridemo mi na vrsto, se boš prostovoljno javil za na fronto? Isto vprašanje velja tudi za za fur80 in ostale zagrižence. Samo preprost odgovor DA/NE. Ali ste mogoče samo internetni bojevniki za veselje do življena?


To je tako neumno:

Ukrajincev je (bilo) 40 milijonov.
Če rečemo, da se jih 10 milijonov iz nekega razloga noče boriti (rusi, pacifisti, begunci) in da je od vseh 50% žensk, ostane 15 milijonov.
Če spet pretiravamo lahko rečemo, da je od teh 15 milijonov, vojno sposobnih 5 milijonov moških.

Če jih je v vojni umrlo približno toliko kot rusov (250 000, in je še enkrat toliko ranjenih), ostane še vedno 4.5 milijona vojno sposobnih.

In zakaj bi tja odhajali Slovenci? Po kaki gnili logiki oz. ruski propagandi?
Dokler se Ukrajinci želijo boriti, in to vemo da se, je naloga zahoda le, da jim pošilja orožje.

Ni to Afganistanska vojska, ki se je po umiku ZDA predala talibanom. Ukrajinci so dokazali, da so povsem druga zgodba.
Sicer pa, če bodo rusi ostali na okupiranem ozemlju, bodo tam umirale generacije njihovih vojakov/poveljnikov/županov... Droni, rakete, sodobna vojaška oprema, ne bodo nikoli okupatorju omogočali mirnega življenja.

kow ::

Pozabljas, da se veliko ukrajinskih drzavljanov bori na strani Rusov, tako da je stevilka 40 milijonov veliko previsoka. Delno gre tudi za drzavljansko vojno.

redtech ::

Če gledaš iz druge strani je življenje v RU normalno, druga stran pa na aparatih zahoda, sedaj pa čakamo, kdo se bo hitreje naveličal? ;((

kow ::

Zivljenje je normalno? To si Sputnik bral? :))

Bauc ::

redtech je izjavil:

Če gledaš iz druge strani je življenje v RU normalno, druga stran pa na aparatih zahoda, sedaj pa čakamo, kdo se bo hitreje naveličal? ;((

Saj med vojno v Afganistanu je bilo življenje v SZ tudi "normalno":D

mikhaair ::

Delajo obvoze iz/v Rusije, proxi sosedje, in se ze pritozujejo da rubelj šibek. MB, BMW, white van, ...

BlaY0 ::

redtech je izjavil:

Če gledaš iz druge strani je življenje v RU normalno, druga stran pa na aparatih zahoda, sedaj pa čakamo, kdo se bo hitreje naveličal? ;((

Življenje je za tistega ki je del tega v bistvu vedno normalno oziroma slej kot prej postane "normalno". Za otroka na zahodnem bregu je tudi normalno, da preluknjano žogo brca med ruševinami in da vsake toliko cajta kaj poči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

QSprm ::

Po prebranih odgovorih sodelujoc tukaj sodec, vsaj velike vecine njih, dobi clovek vtis, kot da je govora o neki drugi ukrajini na nekem drugem planetu.
Najprej o vzrokih: kdo se je komu priblizeval. A ni sel ravno nato proti rusiji in se postavil prakticno na njene meje. Je tako.
Rusija ima cez glavo tako ozemlja kot surovin. Oni se sigurno ne rabijo sirit v ukrajino zaradi tega. Kaj so strateski nacionalni interesi naj bi pa tudi bilo jasno. In ne, nimajo nobene zveze s suverenostjo.
Ukrajina je vsaj od leta 2014 naprej izdatno povecala vojsko, tako da je to bila najmocnejsa vojska v tem delu eu. Precej mocnejsa od poljakov, katere bi v spopadu zmleli.
Glede na razmere v natu, pa je bila takoj za ameriko. Pozabite uk, nemcijo in ostale eu pajace.
Kar je sedaj ostalo od vsega tega so samo se rusevine, ki v vec kot enem mesecu niso sposobne priti niti do obrambnih linij rusije. V trumah umirajo v tkim sivi coni.
Pa pri tem pustimo ob strani pateticno propagando zahoda, ki je sposobna povelicati vsake tri osvojene podrtije z dvemi kurniki v epsko zmago ukrajine.
Tukaj bi se vsi vojni hujskaci morali zavedati, da je za vsakim "slava ukrajini" par sto mrtvih ukrajincev.
Ukrajina izvaja prislino mobilizacijo, kjer ne delajo razlik med prizadetimi, tako dusevno kot telesno.
Kaj se res najde se kdo pri vsaj priblizno zdravi pameti in se gre podpornika tako grotesknega rezima, kot je falanga neonacijev v kijevu.
Je res samo se vprasanje casa, ko bomo imeli predlog za postavitev svastike na slovensko zastavo?
Vse po zgledu tako opevane ideologije s.bandera, ki se jo tako vehementno povelicuje v krogih domorodnih radikalnih fundamentalistov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fury ()

bbbbbb2015 ::

kow je izjavil:

Pozabljas, da se veliko ukrajinskih drzavljanov bori na strani Rusov, tako da je stevilka 40 milijonov veliko previsoka. Delno gre tudi za drzavljansko vojno.


Ta številka je manjša vsak dan. Že sicer ni bila nikoli velika.

Bila je na začetku cca 20.000 vojakov, od česar jih je že v 2022 bilo pol mrtvih ali ranjenih:
https://www.bbc.com/news/world-europe-6...

In trenutno ne obstajajo niti na nivoju bataljona:
https://www.understandingwar.org/backgr...

To pa je njihova formalna sestava:
Russian people%27s militias in Ukraine @ Wikipedia

sami zase so ocenili, da jih je vseh skupaj (bilo) 44.000. Zdaj eno je vojak na fronti, drugo pa pripadnik civilne zaščite v Donetsku, ki pobira ostanke granate.

Jaz mislim, da jih je ta hip manj kot 10.000 vsega skupaj. Predvsem je problem, da množici mrtvih in ranjenih niso bile plačane nobene reparacije.

QSprm je izjavil:

Po prebranih odgovorih sodelujoc tukaj sodec, vsaj velike vecine njih, dobi clovek vtis, kot da je govora o neki drugi ukrajini na nekem drugem planetu.
Najprej o vzrokih: kdo se je komu priblizeval. A ni sel ravno nato proti rusiji in se postavil prakticno na njene meje. Je tako.
Rusija ima cez glavo tako ozemlja kot surovin. Oni se sigurno ne rabijo sirit v ukrajino zaradi tega. Kaj so strateski nacionalni interesi naj bi pa tudi bilo jasno. In ne, nimajo nobene zveze s suverenostjo.
Ukrajina je vsaj od leta 2014 naprej izdatno povecala vojsko, tako da je to bila najmocnejsa vojska v tem delu eu. Precej mocnejsa od poljakov, katere bi v spopadu zmleli.
Glede na razmere v natu, pa je bila takoj za ameriko. Pozabite uk, nemcijo in ostale eu pajace.
Kar je sedaj ostalo od vsega tega so samo se rusevine, ki v vec kot enem mesecu niso sposobne priti niti do obrambnih linij rusije. V trumah umirajo v tkim sivi coni.
Pa pri tem pustimo ob strani pateticno propagando zahoda, ki je sposobna povelicati vsake tri osvojene podrtije z dvemi kurniki v epsko zmago ukrajine.
Tukaj bi se vsi vojni hujskaci morali zavedati, da je za vsakim "slava ukrajini" par sto mrtvih ukrajincev.
Ukrajina izvaja prislino mobilizacijo, kjer ne delajo razlik med prizadetimi, tako dusevno kot telesno.
Kaj se res najde se kdo pri vsaj priblizno zdravi pameti in se gre podpornika tako grotesknega rezima, kot je falanga neonacijev v kijevu.
Je res samo se vprasanje casa, ko bomo imeli predlog za postavitev svastike na slovensko zastavo?
Vse po zgledu tako opevane ideologije s.bandera, ki se jo tako vehementno povelicuje v krogih domorodnih radikalnih fundamentalistov.


Slava Ukrajini! Herojem slava!

Zgodovina sprememb…

sparklyslo ::

QSprm:

Ukrajina je vsaj od leta 2014 naprej izdatno povecala vojsko, tako da je to bila najmocnejsa vojska v tem delu eu. Precej mocnejsa od poljakov, katere bi v spopadu zmleli.


A je kaj čudnega, da se je oboroževala, če je pa putler osebno poslal wagner plačance zemljo krast/ubijat po Ukrajini? To je šef wagnerja osebno povedal in to kar preslišite rusofili.
««
509 / 828
»»