» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
383 / 829
»»

fikus_ ::

Če so AA pametno skombinirali, bodo patriot sistemi in druge stvari preživeli. Težko prodret večplastno obrambo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Durian ::

AtaŠtumf je izjavil:

BTW je že kdo zasledil koliko teh novih wunderwaffe Strom Shadow je Ukrajina dobila?

1000, 10000, več, manj?


Take izjave dajo jasno vedeti da nisi zagovornik miru ampak Ruskega nasilja.

In zahodni wunderwaffe bo poskrbel da
a) imajo rusi vsak dan manj stvari za metat na ukrajino
b) da tisto kar mečejo na ukrajino manj verjetno kaj zadane

fur80 ::

Upam, da bo javil domov ateju, kaj delajo Rusi:

Najnovejši napadi na Kijev so se zgodili v času, ko naj bi Ukrajino obiskal posebni kitajski odposlanec Li Hui.


https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...

Chalky ::

Če so Rusi res uničili Patriot sistem (ne verjamem dokler ne vidim slik) potem me zanima če bo Zelinski prestavil ofenzivno za dodatne 3 mesece pod pretvezo da rabi še malce več orožja.

Drugače pa morajo Ukrajinci ugotoviti kako sklatiti tiste iranske drone še predno pridejo do Kijeva kajti iz finančnega vidika se jim ne splača razbijati tistih dronov s Patriot raketami ki so drage za takšne reči.

Mimogrede kako je možno da Ukrajinci do zdaj še niso uničili niti enega S-400 sistema na Krimu? Že to da so rakete sploh prišle tako blizu samemu sistemu je zaskrbljujoče medtem ko na drugi strani Ukrajinci še kar čakajo, ne vem na koga?

AtaŠtumf ::

Durian je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

BTW je že kdo zasledil koliko teh novih wunderwaffe Strom Shadow je Ukrajina dobila?

1000, 10000, več, manj?


Take izjave dajo jasno vedeti da nisi zagovornik miru ampak Ruskega nasilja.

In zahodni wunderwaffe bo poskrbel da
a) imajo rusi vsak dan manj stvari za metat na ukrajino
b) da tisto kar mečejo na ukrajino manj verjetno kaj zadane


A, če človek vpraša, koliko novega orožja so dobili, je zagovornik ruskega nasilja.

BTW, danes imaš dva različna reporta, en ruski pravi, da so uničili Patriot sistem v Kijevu, ukrajinski pravi, da dokumentirana eksplozija ni bila niti blizu Patriot sistema.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Durian ::

AtaŠtumf je izjavil:

Durian je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

BTW je že kdo zasledil koliko teh novih wunderwaffe Strom Shadow je Ukrajina dobila?

1000, 10000, več, manj?


Take izjave dajo jasno vedeti da nisi zagovornik miru ampak Ruskega nasilja.

In zahodni wunderwaffe bo poskrbel da
a) imajo rusi vsak dan manj stvari za metat na ukrajino
b) da tisto kar mečejo na ukrajino manj verjetno kaj zadane


A, če človek vpraša, koliko novega orožja so dobili, je zagovornik ruskega nasilja.

BTW, danes imaš dva različna reporta, en ruski pravi, da so uničili Patriot sistem v Kijevu, ukrajinski pravi, da dokumentirana eksplozija ni bila niti blizu Patriot sistema.


Izda te način pisanja.
Vpraša se lahko kulturno ali pa posmehljivo.

Glede na ruske laži, ko uradni govornik ruskega mod na televiziji govori številke uničenih ukrajinskih himars sistemov, ki so višje kot je ukrajina sploh dobila teh sistemov, Rusom ne verjame popolnoma nič
In isto je bilo z vsemi drugimi stvarmi. tako da 95% sem prepričan da lažejo kot so lagali v preteklih objavah.

Če pa so ga uničili pa tudi nič takega. Dejstvo vojne je tudi uničena oprema, en patriot je malenkost proti temu da bi uničili spet kake stanovansjke bloke ali neke resne vojaške zaloge.
Sploh pa lanser je samo en mali del sistema, če je radar in posadka ostala cela je to bistvena komponenta. Sploh posadka, ker ti ostane natrenirana in izurjena ekipa. Železo se že nadomesti.

Chalky je izjavil:

Drugače pa morajo Ukrajinci ugotoviti kako sklatiti tiste iranske drone še predno pridejo do Kijeva kajti iz finančnega vidika se jim ne splača razbijati tistih dronov s Patriot raketami ki so drage za takšne reči.


Tisto streljajo z Gepardi in manpadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Durian ()

LightBit ::

AtaŠtumf je izjavil:

BTW, danes imaš dva različna reporta, en ruski pravi, da so uničili Patriot sistem v Kijevu, ukrajinski pravi, da dokumentirana eksplozija ni bila niti blizu Patriot sistema.

Mislim da bi morali kot odgovor na to rusko "provokacijo" poslati vsaj še dva dodatna Patriota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

AtaŠtumf ::

Durian je izjavil:


Glede na ruske laži, ko uradni govornik ruskega mod na televiziji govori številke uničenih ukrajinskih himars sistemov, ki so višje kot je ukrajina sploh dobila teh sistemov, Rusom ne verjame popolnoma nič
In isto je bilo z vsemi drugimi stvarmi. tako da 95% sem prepričan da lažejo kot so lagali v preteklih objavah.


Seveda pa Ukrajinci ves čas govorijo samo resnico...

ps: Pa še nekaj na dodam, koliko so resnično dobili vsega, niti ti, niti jaz, ne bova nikoli vedela, ker prakitčno večino zadev, kar se poroča v MSM (ruskih in zahondnih), so več ali manj same laži!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

xxxul ::

ko se pogovarjate o tem kaj je Ukrajina dobila se vprašite ali so uradno že dobili Valuke.
in ker očitno dobivajo veliko orožja tudi neuradno - to upoštevajte za vse druge možne sisteme.

Rambutan ::

Lesoto je izjavil:

lol

https://twitter.com/PStyle0ne1/status/1...
100% success rate for Ukraine's air defense
Around 3:30 a.m. on May 16, 2023, the Russian invaders attacked Ukraine from the north, south, and east with 18 air, sea, and land-based missiles of various types.
Six Kh-47M2 "Kinzhal" aeroballistic missiles were launched from six MiG-31K aircraft, 9 Kalibr cruise missiles were launched from ships in the Black Sea, and three land-based missiles (S-400, "Iskander-M").
All 18 missiles were destroyed by the forces and means of air defense of the Air Force of the Armed Forces of Ukraine.
In addition, on the night of May 16, the enemy attacked with attack drones of the Shahed-136/131 type, and also conducted aerial reconnaissance with three operational-tactical drones - "Orlan-10", "SuperCum".

All are destroyed!



Ostanki raket so popadali vsepovsod po Kievu.


Nov posnetek ruskega napada, vidi se dve veliki eksploziji v mestu, tako da smo spet dobili Ukije na laži s trditvami o 100% uspešnosti AD...

https://t.me/Slavyangrad/46338

fur80 ::

Rambutan je izjavil:

Lesoto je izjavil:

lol

https://twitter.com/PStyle0ne1/status/1...
100% success rate for Ukraine's air defense
Around 3:30 a.m. on May 16, 2023, the Russian invaders attacked Ukraine from the north, south, and east with 18 air, sea, and land-based missiles of various types.
Six Kh-47M2 "Kinzhal" aeroballistic missiles were launched from six MiG-31K aircraft, 9 Kalibr cruise missiles were launched from ships in the Black Sea, and three land-based missiles (S-400, "Iskander-M").
All 18 missiles were destroyed by the forces and means of air defense of the Air Force of the Armed Forces of Ukraine.
In addition, on the night of May 16, the enemy attacked with attack drones of the Shahed-136/131 type, and also conducted aerial reconnaissance with three operational-tactical drones - "Orlan-10", "SuperCum".

All are destroyed!



Ostanki raket so popadali vsepovsod po Kievu.


Nov posnetek ruskega napada, vidi se dve veliki eksploziji v mestu, tako da smo spet dobili Ukije na laži s trditvami o 100% uspešnosti AD...

https://t.me/Slavyangrad/46338


Saj pa so pokazali zažgane avtobuse in pa zažgan tovornjak s hlodi. Malo pobrskaj boš sigurno našel.

Jaz Rusom ne verjamem ama nič. Je bil primer kot sem že 100X povedal, da so hrvaški novinarji delali raziskavo, koliko Hrvatov se bori v Rusiji, takrat ko je bil zajet Hrvat v Mariupolu. Po uradnih podatkih je hrvaška veza za Ukrajino rekel, da ve za od 30 do 50, da so tam. Potem so raziskovali naprej in prišli do podatka, da bi naj jih bilo največ 200. Čez en teden objavi rusko ministerstvo, da so jih ubili 850 Hrvatov!? Do teh podatkov niso prišli niti raziskovalni novinarji, niti držva, Rus pa tako na pamet najde cifro 850.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

o0o0o0o0o0 ::

Durian ::

Rambutan je izjavil:



Nov posnetek ruskega napada, vidi se dve veliki eksploziji v mestu, tako da smo spet dobili Ukije na laži s trditvami o 100% uspešnosti AD...

https://t.me/Slavyangrad/46338


Kaj imaš to nek štukan posnetek ?

Če že fejkate se vsaj malo potrudite.

AtaŠtumf ::

fur80 je izjavil:


Jaz Rusom ne verjamem ama nič. Je bil primer kot sem že 100X povedal, da so hrvaški novinarji delali raziskavo, koliko Hrvatov se bori v Rusiji, takrat ko je bil zajet Hrvat v Mariupolu. Po uradnih podatkih je hrvaška veza za Ukrajino rekel, da ve za od 30 do 50, da so tam. Potem so raziskovali naprej in prišli do podatka, da bi naj jih bilo največ 200. Čez en teden objavi rusko ministerstvo, da so jih ubili 850 Hrvatov!? Do teh podatkov niso prišli niti raziskovalni novinarji, niti držva, Rus pa tako na pamet najde cifro 850.


Pravilno, da nič ne verjameš Rusom, samo imej enake vatle tudi za Ukrajince.

Ker tudi Ukrajinci lažejo ves čas!

ps: Pa tudi ti raziskovalni novinarji večino časa niso vredni čisto nič in tudi ves čas lažejo!!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Pac-Man ::

to, znan video

https://twitter.com/RadarFennec/status/...
I counted 30 Patriot PAC-3 MSE launches here.
The FY2024 costs of these per missile is about $$5,275,000
That was $158,250,000 fired in about two minutes. And as we see, the battery or something else likely got blown up. So it failed in its mission.



in to, IMO se med zatrjevanjem, da niso zadeli ničesar spreminja v koruzni storž. Je pa lanser brez raket relativno poceni.

https://twitter.com/noclador/status/165...
As OSINT accounts are retweeting this bullshit, I have to wade in:

1) not PAC-3 MSE. The number of launches make it clear that these are M902 launchers firing standard PAC-3 (or PAC-3 CRI)
2) the battery was not hit. A battery consists of 8+ launchers, 1-2 radars, an engagement control station, an antenna mast group, an electric power plant, command posts, etc. which are placed so far apart that if one gets hit, nothing else gets damaged.

What the russian claim to have hit is a launcher... but as you can see they cut to a different video for the "battery hit". If the russian hit something, then it was an empty launcher - the cheapest and most easily replaced Patriot part, but the cut in the video makes it clear it is a fake "hit".
On the more than a dozen of other videos I saw of the PAC-3 launches, not one recorded an impact. Not even the video the russians spread of the launches recorded an impact. They had to switch to a different video for "showing an impact"...
Patriot never fails it missions, while russians always fail - in their missions and their lies.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

To bi naj bil posnetek uničenja Patriota:
https://t.me/milinfolive/100768

Iz tega se vidi predvsem, da so izstrelili kar nekaj raket (v različne smeri). Potem je posnetek štukan, en ogenj, kar mi ne deluje kot neka eksplozija Patriota, ter en blisk, kar mi tudi ne deluje kot velikanska eksplozija, saj je najmanj tak blisk, ko izstrelijo Patriot raketo.

Ne deluje mi kot uničen Patriot.

mackilla ::

bbbbbb2015 je izjavil:

To bi naj bil posnetek uničenja Patriota:
https://t.me/milinfolive/100768

Iz tega se vidi predvsem, da so izstrelili kar nekaj raket (v različne smeri). Potem je posnetek štukan, en ogenj, kar mi ne deluje kot neka eksplozija Patriota, ter en blisk, kar mi tudi ne deluje kot velikanska eksplozija, saj je najmanj tak blisk, ko izstrelijo Patriot raketo.

Ne deluje mi kot uničen Patriot.



bbbbbb2015 je izjavil:

To bi naj bil posnetek uničenja Patriota:
https://t.me/milinfolive/100768

Iz tega se vidi predvsem, da so izstrelili kar nekaj raket (v različne smeri). Potem je posnetek štukan, en ogenj, kar mi ne deluje kot neka eksplozija Patriota, ter en blisk, kar mi tudi ne deluje kot velikanska eksplozija, saj je najmanj tak blisk, ko izstrelijo Patriot raketo.

Ne deluje mi kot uničen Patriot.

Zakaj je spodaj datum in čas samo ko je baje patriot zadet? A samo meni tako kaže?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Durian ::



Uničen patriot v današnjem napadu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Lesoto ::

folk sploh ne razume, kakšen sistem je Patriot

tole si pogledajte preden komentirate:


PS: Zakaj bi Rusi ciljali launcher, ki ga je praktično nemogoče zaznat (saj razen intelinka ničesar ne oddaja), je izrazito čudno oziroma nemogoče.

fur80 ::

AtaŠtumf je izjavil:

fur80 je izjavil:


Jaz Rusom ne verjamem ama nič. Je bil primer kot sem že 100X povedal, da so hrvaški novinarji delali raziskavo, koliko Hrvatov se bori v Rusiji, takrat ko je bil zajet Hrvat v Mariupolu. Po uradnih podatkih je hrvaška veza za Ukrajino rekel, da ve za od 30 do 50, da so tam. Potem so raziskovali naprej in prišli do podatka, da bi naj jih bilo največ 200. Čez en teden objavi rusko ministerstvo, da so jih ubili 850 Hrvatov!? Do teh podatkov niso prišli niti raziskovalni novinarji, niti držva, Rus pa tako na pamet najde cifro 850.


Pravilno, da nič ne verjameš Rusom, samo imej enake vatle tudi za Ukrajince.

Ker tudi Ukrajinci lažejo ves čas!

ps: Pa tudi ti raziskovalni novinarji večino časa niso vredni čisto nič in tudi ves čas lažejo!!


Vejamem, ampak kaj bi imeli od tega, če bi si to številko izmislili. Če bi rekli, da sumijo na 1000 borcev, bi bilo pač 1000 borcev, verjetno so hoteli še napihnit malo, pa so rekli 200. In evo ti Rusa hladnokrvno na TV, 850 mrtvih, čez par dni! ;)

Verjamem tudi, da Ukrajinci fejkajo kaj, ampak, če nisi opazil, smo mi za Davida proti Goljatu. Ukrajinci tudi niso napadli Rusije in si prilastili ozemlja, Ukajini tudi nikoli ni trdila, da je druga velesila sveta in nikoli ni Zahodu grozila z jedrskim orožjem. Torej na kratko, navijamo za Ukrajino, vsaj jaz in mi je smešno kake ima druga velesila sveta, ki bi bila rada USA.

Lesoto ::

Pa še najbolj pomembna zadeva.

3 Russian Hypersonic Missile Scientists Jailed for Treason, Colleagues Say

At least three Russian scientists who have worked on hypersonic missile development have been arrested on suspicion of treason over the past year, their colleagues said in an open letter published Monday.

bbbbbb2015 ::

mackilla je izjavil:


Zakaj je spodaj datum in čas samo ko je baje patriot zadet? A samo meni tako kaže?


Pa najprej je en posnetek, kjer je videti izstreljevanje AA raket, verjetno so to mišljeni ti Patrioti, potem pa imaš sliko v sliki, še pogled od drugod, ter en šibek blisk. Tam se datum pojavi.

Ne vem. Zdaj, originalni Patriot sistemi so imeli štiri rakete, tukaj je videti več kot izstreljevanje štirih raket, torej jaz mislim, da imajo te moderne PAC-3 Patriote, ki imajo aktivni radar, ter se ne zanašajo na radarsko mrežo.

Menim, da Rusi niso uspeli prebiti zaščite Ukrajincev, kljub ogromno porabljenih resursov.

gozdar1 ::

Saj lahko so se podobne scene dogajale že prej, samo pač posnetki niso prišli v javnot, ker so se ljudje držali opsec-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Chalky ::

Nekdo je dobro zapisal na tujem forumu da če bi ruska hipersonična raketa dejansko zadela cilj da bi zdaj že vedeli saj Kinzhal pusti kar precej veliko luknjo za seboj tako da glede nato da ni nobenih slik, verjamem da Rusi lažejo.

https://twitter.com/oleksiireznikov/sta...

Ukrajina bo po vojni vojaška sila Evrope. S temi sistemi imajo zdaj več izkušenj od ostalih držav saj jih Ukrajinci dejansko uporabljajo v vojaškem konfliktu. Če dobijo še dodatnih nekaj sistemov bodo zaprli zračni prostor in se bodo lahko posvetili ostalim stvarem.

Aston_11 ::

Vidim, da obstaja dvom, ali rusi lažejo. Bo Rambutan potrdil. Rusi lažejo tudi takrat, ko ne lažejo.

Rambutan ::

bbbbbb2015 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Zakaj je spodaj datum in čas samo ko je baje patriot zadet? A samo meni tako kaže?


Pa najprej je en posnetek, kjer je videti izstreljevanje AA raket, verjetno so to mišljeni ti Patrioti, potem pa imaš sliko v sliki, še pogled od drugod, ter en šibek blisk. Tam se datum pojavi.

Ne vem. Zdaj, originalni Patriot sistemi so imeli štiri rakete, tukaj je videti več kot izstreljevanje štirih raket, torej jaz mislim, da imajo te moderne PAC-3 Patriote, ki imajo aktivni radar, ter se ne zanašajo na radarsko mrežo.

Menim, da Rusi niso uspeli prebiti zaščite Ukrajincev, kljub ogromno porabljenih resursov.


Ena Patriot baterija ima 8 launcherjev s po 4imi raketami, tako da 30 raket se izide.

Each Patriot battery consists of a truck-mounted launching system with eight launchers that can hold up to four missile interceptors each, a ground radar, a control station and a generator.

Durian ::

Rambutan je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Zakaj je spodaj datum in čas samo ko je baje patriot zadet? A samo meni tako kaže?


Pa najprej je en posnetek, kjer je videti izstreljevanje AA raket, verjetno so to mišljeni ti Patrioti, potem pa imaš sliko v sliki, še pogled od drugod, ter en šibek blisk. Tam se datum pojavi.

Ne vem. Zdaj, originalni Patriot sistemi so imeli štiri rakete, tukaj je videti več kot izstreljevanje štirih raket, torej jaz mislim, da imajo te moderne PAC-3 Patriote, ki imajo aktivni radar, ter se ne zanašajo na radarsko mrežo.

Menim, da Rusi niso uspeli prebiti zaščite Ukrajincev, kljub ogromno porabljenih resursov.


Ena Patriot baterija ima 8 launcherjev s po 4imi raketami, tako da 30 raket se izide.

Each Patriot battery consists of a truck-mounted launching system with eight launchers that can hold up to four missile interceptors each, a ground radar, a control station and a generator.


Izide se kaj ?
Da so uničili en lanser ?

Dost patetično.

mojsterleo ::

Lesoto je izjavil:


PS: Zakaj bi Rusi ciljali launcher, ki ga je praktično nemogoče zaznat (saj razen intelinka ničesar ne oddaja), je izrazito čudno oziroma nemogoče.
Verjetno še sami ne vejo. Ciljali so neko približno lokacijo sistema oziroma njegovih komponent v upanju, da bodo kaj zadeli. Zadeli pa verjetno niso nič. Tista mini eksplozija ne more biti posledica 500kg težke bombe ki pikira na cilj z mach 3+. Smo videli kaj naredi v Bahmutu 1 500kg JDAM ko zadane. Ornk razsutje objekta.

Tkoaltko Rusko raketiranje nima nobenega smisla več. NATO itak iz AWACSov zazna vzlete Ruskih letal in izstrelitve raket na stotine kilometrov stran od meja Ukrajine, ker jih ukrivljenost zemlje ne ovira. Ko bombniki vzletijo sredi Rusije se na twiterju že pojavi informacija. Kinžale itak izstreljuje samo Mig-31K tako da izstrelitev ni težko zaznati.

Ko rakete dejansko pridejo v domet Patriota imajo že vso terminalno balistiko preračunano, Ukrajinec samo še pritisne na gumb za sprožilec. NATO eleganca v akciji.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Durian je izjavil:

Rambutan je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Zakaj je spodaj datum in čas samo ko je baje patriot zadet? A samo meni tako kaže?


Pa najprej je en posnetek, kjer je videti izstreljevanje AA raket, verjetno so to mišljeni ti Patrioti, potem pa imaš sliko v sliki, še pogled od drugod, ter en šibek blisk. Tam se datum pojavi.

Ne vem. Zdaj, originalni Patriot sistemi so imeli štiri rakete, tukaj je videti več kot izstreljevanje štirih raket, torej jaz mislim, da imajo te moderne PAC-3 Patriote, ki imajo aktivni radar, ter se ne zanašajo na radarsko mrežo.

Menim, da Rusi niso uspeli prebiti zaščite Ukrajincev, kljub ogromno porabljenih resursov.


Ena Patriot baterija ima 8 launcherjev s po 4imi raketami, tako da 30 raket se izide.

Each Patriot battery consists of a truck-mounted launching system with eight launchers that can hold up to four missile interceptors each, a ground radar, a control station and a generator.


Izide se kaj ?
Da so uničili en lanser ?

Dost patetično.


Bolj je zanimivo, čez koliko časa bodo izvedli ponovni tak napad in na koliko dni bodo to ponavljali. Verjetno so Rusi mislili kaj vse in bodo uničili včeraj, ter napovedali, da je bil to povračilni ukrep, za UK rakete in sestreljena letala in helikopterje, danes se pa pogovarjamo, ali je sploh kaj bilo zadeto. Skratka patetična "2. vojaška velesila" sveta.

mojsterleo ::

fur80 je izjavil:

Bolj je zanimivo, čez koliko časa bodo izvedli ponovni tak napad in na koliko dni bodo to ponavljali. Verjetno so Rusi mislili kaj vse in bodo uničili včeraj, ter napovedali, da je bil to povračilni ukrep, za UK rakete in sestreljena letala in helikopterje, danes se pa pogovarjamo, ali je sploh kaj bilo zadeto. Skratka patetična "2. vojaška velesila" sveta.

Več koristi bi imeli če bi teh 15 raket uporabili za napad bližje ob fronti. Žal je Ruski recon ful slab in nimajo ideje kaj sploh ciljati. Tako da napadajo neke objekte s starimi raketnimi gorivi ipd. Samo da je bum pa da imajo pro ruski kanali kaj za govorit.

gozdar1 ::

Tale trdi, da je govora o raketi , ki je zatajila in padla v bližini lanserja.

https://twitter.com/lkeren1998/status/1...

Rambutan ::

Baje se bodo Ukiji danes končno umaknili iz Bakhmuta:D Tudi Weeb napoveduje padec Bakhmuta še ta teden...

https://twitter.com/GeromanAT/status/16...

AFU is retreating to those marked areas and prepare to pull out this night
(unconfirmed)




Greghorian ::

Si prepričan, da ni to samo ukrajinska past da se rusi vrnejo v mesoreznico. Če bi bil rus bi me skrbelo. Drugače pa nič kar objaviš ne drži, tako da morda bolje da ne smetiš več v temi, ker ne doprineseš nič k razpravi?

mojsterleo ::

gozdar1 je izjavil:

Tale trdi, da je govora o raketi , ki je zatajila in padla v bližini lanserja.

https://twitter.com/lkeren1998/status/1...
Verjetno se je Patriotov izstrelek samouničil ko nevarnosti ni bilo več in je padel nekam v bližino lanserjev?

scythe ::

Rambutan je izjavil:

Baje se bodo Ukiji danes končno umaknili iz Bakhmuta:D Tudi Weeb napoveduje padec Bakhmuta še ta teden...

https://twitter.com/GeromanAT/status/16...

AFU is retreating to those marked areas and prepare to pull out this night
(unconfirmed)







Koliko mesecov že to poslušamo? Da bo padel Bakhmut v tednu ali dveh.

Se že ve, koliko ozemlja je rusija dobila v svoji 4-5 mesečni ofenzivi? Da bodo lahko primerjali potem, koliko je rusija dobila in koliko je ukrajina. Če primerjamo prvo ukrajinsko ofenzivo in letošnjo rusko(4-5 mesečno), je ukrajina pridobila več.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Geho ::

Greghorian je izjavil:

Si prepričan, da ni to samo ukrajinska past da se rusi vrnejo v mesoreznico. Če bi bil rus bi me skrbelo. Drugače pa nič kar objaviš ne drži, tako da morda bolje da ne smetiš več v temi, ker ne doprineseš nič k razpravi?

To je kot da bi se s steno pogovarjal... enaka trdota materiala.

Rambutan ::

Lesoto je izjavil:

lol

https://twitter.com/PStyle0ne1/status/1...
100% success rate for Ukraine's air defense
Around 3:30 a.m. on May 16, 2023, the Russian invaders attacked Ukraine from the north, south, and east with 18 air, sea, and land-based missiles of various types.
Six Kh-47M2 "Kinzhal" aeroballistic missiles were launched from six MiG-31K aircraft, 9 Kalibr cruise missiles were launched from ships in the Black Sea, and three land-based missiles (S-400, "Iskander-M").
All 18 missiles were destroyed by the forces and means of air defense of the Air Force of the Armed Forces of Ukraine.
In addition, on the night of May 16, the enemy attacked with attack drones of the Shahed-136/131 type, and also conducted aerial reconnaissance with three operational-tactical drones - "Orlan-10", "SuperCum".

All are destroyed!



Ostanki raket so popadali vsepovsod po Kievu.


Medtem pa kljub poročanjem o 100% uspešnosti ukrajinske protizračne obrambe CNN poroča, da je bil Patriot v Kievu poškodovan. Spet smo dobili Ukije na laži8-)

https://edition.cnn.com/2023/05/16/poli...

A US-made Patriot air defense system was likely damaged, but not destroyed, as the result of a Russian missile barrage in and around Kyiv early Tuesday morning local time, a US official tells CNN.

The US is still assessing to what degree the system was damaged, the official said. That will determine whether the system needs to be pulled back entirely or simply repaired on the spot by Ukrainians forces.

Russia’s Defense Ministry said on Tuesday in a post on Telegram that “a high-precision strike by the Kinzhal hypersonic missile system in the city of Kyiv hit a US-made Patriot anti-aircraft missile system.”

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

A US-made Patriot air defense system was likely damaged, but not destroyed, as the result of a Russian missile barrage in and around Kyiv early Tuesday morning local time, a US official tells CNN.
The US is still assessing to what degree the system was damaged, the official said. That will determine whether the system needs to be pulled back entirely or simply repaired on the spot by Ukrainians forces.
Russia’s Defense Ministry said on Tuesday in a post on Telegram that “a high-precision strike by the Kinzhal hypersonic missile system in the city of Kyiv hit a US-made Patriot anti-aircraft missile system.


8-O

Saj to vemo, da je ena izmed Patriotovih raket imela missfire zraven launcherja in padla v njegovi bližini.

Sicer pa, kako že Rambutan? Bojda je posnetkov malo, ker je v Ukrajini prepovedano snemat?

Rambutan ::

Lesoto je izjavil:

Rambutan je izjavil:

A US-made Patriot air defense system was likely damaged, but not destroyed, as the result of a Russian missile barrage in and around Kyiv early Tuesday morning local time, a US official tells CNN.
The US is still assessing to what degree the system was damaged, the official said. That will determine whether the system needs to be pulled back entirely or simply repaired on the spot by Ukrainians forces.
Russia’s Defense Ministry said on Tuesday in a post on Telegram that “a high-precision strike by the Kinzhal hypersonic missile system in the city of Kyiv hit a US-made Patriot anti-aircraft missile system.


8-O

Saj to vemo, da je ena izmed Patriotovih raket imela missfire zraven launcherja in padla v njegovi bližini.

Sicer pa, kako že Rambutan? Bojda je posnetkov malo, ker je v Ukrajini prepovedano snemat?


Tako je, v Ukrajini so sprejeli zakon, ki prepoveduje snemanje in objavo vse slik in posnetkov v zvezi z vojsko. Kljub temu pa tako velikih dogodkov ne morejo skriti, čeprav so to poskušali.

Če pogledaš spodaj, je link na žive videokamere v Kijevu. Če previješ nazaj, boš videl, da so bile zjutraj vse kamere izklopljene8-)

https://www.rferl.org/a/ukraine-law-mil...

According to the document, filming the movements of Ukrainian military personnel, sites of shelling, street names, transport stops, shops, factories, and other civilian and military facilities is now prohibited.

The law, signed by the president over the weekend, also forbids the publication of data on the movement of foreign military aid received by Ukraine.

The ban on the dissemination of information does not apply to the Ministry of Defense and the General Staff.

The move reportedly was sparked in part by concerns that people were posting sensitive information on Ukraine's army online.


https://wwitv.com/tv_channels/b6723-Kie...

Utk ::

Lol. Če bi tista raketa zadela patriota, mislim da ne bi bilo nobene potrebe po ocenjevanju škode. Očitno ga je zadel samo en opilek. Bolj po nesreči kot nalašč.

Rambutan ::

Lesoto je izjavil:

Rambutan je izjavil:

A US-made Patriot air defense system was likely damaged, but not destroyed, as the result of a Russian missile barrage in and around Kyiv early Tuesday morning local time, a US official tells CNN.
The US is still assessing to what degree the system was damaged, the official said. That will determine whether the system needs to be pulled back entirely or simply repaired on the spot by Ukrainians forces.
Russia’s Defense Ministry said on Tuesday in a post on Telegram that “a high-precision strike by the Kinzhal hypersonic missile system in the city of Kyiv hit a US-made Patriot anti-aircraft missile system.


8-O

Saj to vemo, da je ena izmed Patriotovih raket imela missfire zraven launcherja in padla v njegovi bližini.

Sicer pa, kako že Rambutan? Bojda je posnetkov malo, ker je v Ukrajini prepovedano snemat?


Teh bučk od missfire lastne rakete jest ne kupujem.

Sicer so pa v Ukrajini sprejeli zakon, ki prepoveduje snemanje in objavo vse slik in posnetkov v zvezi z vojsko. Kljub temu pa tako velikih dogodkov ne morejo skriti, čeprav so to poskušali.

Če pogledaš spodaj, je link na žive videokamere v Kijevu. Če previješ nazaj, boš videl, da so bile zjutraj vse kamere izklopljene8-)

https://www.rferl.org/a/ukraine-law-mil...

According to the document, filming the movements of Ukrainian military personnel, sites of shelling, street names, transport stops, shops, factories, and other civilian and military facilities is now prohibited.

The law, signed by the president over the weekend, also forbids the publication of data on the movement of foreign military aid received by Ukraine.

The ban on the dissemination of information does not apply to the Ministry of Defense and the General Staff.

The move reportedly was sparked in part by concerns that people were posting sensitive information on Ukraine's army online.


https://wwitv.com/tv_channels/b6723-Kie...

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

Tako je, v Ukrajini so sprejeli zakon, ki prepoveduje snemanje in objavo vse slik in posnetkov v zvezi z vojsko. Kljub temu pa tako velikih dogodkov ne morejo skriti, čeprav so to poskušali.


Point je v tem, da če pride do zadetka, je to posneto. Tako nam pa ostane samo rusko lažnivo blebetanje, ki ga ti širiš.
Recimo o padcu treh helikopterjev in dveh letal par dni nazaj, še zdaj ruska vojska ni dala ničesar od sebe. Priznavajo padec enega helikopterja. Imajo namreč problem. Vsi so to videli in ne morejo zanikat.

Ko ruska vojska zadane civilni cilj, za njih ta cilj postane takoj legitimen cilj, kjer se je bojda skrivalo to in ono.
Očitno ne premoreš intelekta, da bi to zastopil.

Rambutan je izjavil:

Teh bučk od missfire lastne rakete jest ne kupujem.

Baš nam dol maha, kaj ti kupuješ, lol.

Kakšenkoli priznan defekt Patriota, daje težo, da so bili Kinzhali v veliki večini PRESTREŽENI. Nihče ni pričakoval, da bodo vsi. Oziroma sploh kakšen. Če pa so bili vsi, je pa to samo smetana na torti. Po ocenah ukrajinskih obveščevalcev, so imeli Rusi pred kakšnim mesecem, samo še 40 Kinzhalov. Lahko si samo še rit obrišejo z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

Telbanc ::

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Rambutan ::

Kakšenkoli priznan defekt Patriota, daje težo, da so bili Kinzhali v veliki večini PRESTREŽENI. Nihče ni pričakoval, da bodo vsi. Oziroma sploh kakšen. Če pa so bili vsi, je pa to samo smetana na torti. Po ocenah ukrajinskih obveščevalcev, so imeli Rusi pred kakšnim mesecem, samo še 40 Kinzhalov. Lahko si samo še rit obrišejo z njimi.


Nisem mislil, da kdo še verjame tem ukrajinskim bajkam da bo Rusom vsak čas zmanjkalo raket8-) Pa saj to govorijo že od marcal lani...

Chalky ::

Zadnje informacije naj bi bile da je ruska raketa poškodovala en del Patriot sistema in zdaj preučujejo ali bo treba tisti del popraviti in umakniti iz terena. Američani preučujejo ali bodo Ukrajinci uspeli sami popraviti škodo ali bo potrebno sistem umakniti.

gozdar1 ::

Rambutan je izjavil:

Kakšenkoli priznan defekt Patriota, daje težo, da so bili Kinzhali v veliki večini PRESTREŽENI. Nihče ni pričakoval, da bodo vsi. Oziroma sploh kakšen. Če pa so bili vsi, je pa to samo smetana na torti. Po ocenah ukrajinskih obveščevalcev, so imeli Rusi pred kakšnim mesecem, samo še 40 Kinzhalov. Lahko si samo še rit obrišejo z njimi.


Nisem mislil, da kdo še verjame tem ukrajinskim bajkam da bo Rusom vsak čas zmanjkalo raket8-) Pa saj to govorijo že od marcal lani...



Prišli smo od tedenskih napadov s 70+ raketami, do napadov s po neakaj raketami po možnoszi proizvedenimi letos. Izgleda da so rusi , kar precej kratki z raketami.

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

Nisem mislil, da kdo še verjame tem ukrajinskim bajkam da bo Rusom vsak čas zmanjkalo raket8-) Pa saj to govorijo že od marcal lani...


Zopet lažeš in se sprenevedaš. Zelo slabo opravljaš svojo plačano delo. Prav neverjetno kako si brihten pri enih stvareh, pri drugi si pa tup do dna.

Sicer pa, prišli smo od tega, da Kinzhala niti pod razno mogoče sestreliti, do tega ali je mogoče en od sedmih prišel dovolj blizu.

Good enough for me.

Rambutan ::

Medtem na twitterju še novica glede eksplozije osiromašenega urana v Khmelnitskemu, na Poljskem so zaznali povišano koncentracijo bismuta, ki naj bi bil produkt razpadanja urana. Veter je pihal proti severozahodu. Mogoče bo kdo, ki se bolj razume na to kaj več povedal...

https://www.umcs.pl/pl/radioaktywnosc-i...

https://twitter.com/euroboma/status/165...

Radiation spikes were detected in the east of Poland. Yesterday in Lublin, measuring instruments recorded a sharp increase in the level of bismuth by 6-7 times.
Bismuth is a decay product of depleted uranium used in ammunition. Radiation threat came from the Khmelnitsky region.


fur80 ::

Letala so vedno bolj realna:

The ??United Kingdom and ??Netherlands have created a coalition that will purchase fighter jets for ??Ukraine.

https://twitter.com/Azovsouth/status/16...

Pac-Man ::

Jebemomast, rusofili ste bolj zabiti kot Greenpis. Dež spere radionukloide iz ozračja, posledično detektorji pri tleh zaznajo višje sevanje.

Za bonus ti detektorji ponavadi merijo gama radiacijo, U-238 je alfa sevalec.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
««
383 / 829
»»