» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
379 / 829
»»

mackilla ::

Ruska propaganda ter skrajno levičarski in skrajno desničarski viri ter ščepec whataboutizmov. To,da Rusi režejo glave in zastrupljajo opozicijo doma in v tujini ter pobijajo Ukrajince ter ukrajinske ruse pa ni težava. Pravi mirovnik:))

mojsterleo ::

Poglejte kako hitro Ruska Lada proizvaja nova vozila... Rusi so res neverjetni....:))
https://twitter.com/kvistp/status/16574...

mikhaair ::

fur80 ::

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:


Kaj, če bi tebe raje skrbelo o Rusiji.To, da si je Putin spremenil ustavo, pobil novinarje, zatrupil ukrajinskega predsednika, zaprl opozicijo in še in še, ne bom sedaj našteval, te pa ne moti? To je vse v domeni tvojega uma, kot sprejemljivo?


Rusi naj imajo za predsednika kogar hočejo, to ni moja stvar. Putin uživa čez 80% javno podporo.




Lepo te prosim, samo to bedarijo nehaj pisati, prosim.... Če to verjameš je brezveze sploh debatirati s tabo. Te razumem, da imaš svoje mnenje, samo to je največja bedarija kar jo lahko zapišeš.

mikhaair je izjavil:



Podobno zalogi umetnega gnoja, kot jo je razneslo v Beirutu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

gozdar1 ::

Očitno rusi rabijo velike eksplozije, za domačo javnost, sploh ker so pomembni cilji oitno dovolj dobro branjeni.

Rambutan ::

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:


Kaj, če bi tebe raje skrbelo o Rusiji.To, da si je Putin spremenil ustavo, pobil novinarje, zatrupil ukrajinskega predsednika, zaprl opozicijo in še in še, ne bom sedaj našteval, te pa ne moti? To je vse v domeni tvojega uma, kot sprejemljivo?


Rusi naj imajo za predsednika kogar hočejo, to ni moja stvar. Putin uživa čez 80% javno podporo.




Lepo te prosim, samo to bedarijo nehaj pisati, prosim.... Če to verjameš je brezveze sploh debatirati s tabo. Te razumem, da imaš svoje mnenje, samo to je največja bedarija kar jo lahko zapišeš.

mikhaair je izjavil:





No, potem me pa ti razsvetli, kakšno javnomnenjsko podporo ima Putin v Rusiji?

https://www.statista.com/chart/28383/pu...

fur80 ::

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:


Kaj, če bi tebe raje skrbelo o Rusiji.To, da si je Putin spremenil ustavo, pobil novinarje, zatrupil ukrajinskega predsednika, zaprl opozicijo in še in še, ne bom sedaj našteval, te pa ne moti? To je vse v domeni tvojega uma, kot sprejemljivo?


Rusi naj imajo za predsednika kogar hočejo, to ni moja stvar. Putin uživa čez 80% javno podporo.




Lepo te prosim, samo to bedarijo nehaj pisati, prosim.... Če to verjameš je brezveze sploh debatirati s tabo. Te razumem, da imaš svoje mnenje, samo to je največja bedarija kar jo lahko zapišeš.

mikhaair je izjavil:





No, potem me pa ti razsvetli, kakšno javnomnenjsko podporo ima Putin v Rusiji?

https://www.statista.com/chart/28383/pu...



Za državo, kjer ne smeš imeti svojega javnega mnenja, mene sprašuješ o njihovem javnem mnenju? Tudi, če rečeš, da podpiraš Putina, lokalnemu izpraševalcu, boš verjetno rekel zato, da imaš mir. Drugače pa vprašaj očeta punce, ki so ga zaprli zaradi risbice, če sedaj podpira Putina. Moje mnenje je, da bo sigurno rekel, da ja. Več kot 2/5 Rusov, skoraj 1/2 je odvisnih od državnih služb, tako da javno mnenje šteje, sploh če ga govoriš na glas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

ripmork ::

Če koga, je ravno ukrajince za razumet, zakaj se nočejo pogajat z rusi: ker je obljuba lažnivih rusov vredna točno 0.

V pogajanjih jim je bil v zameno za predajo jedrskega orožja obljubljen mir - nič od tega.

Ampak @Rambutan bi se še kar pogajal z lažnivci.

Rambutan ::

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:


Kaj, če bi tebe raje skrbelo o Rusiji.To, da si je Putin spremenil ustavo, pobil novinarje, zatrupil ukrajinskega predsednika, zaprl opozicijo in še in še, ne bom sedaj našteval, te pa ne moti? To je vse v domeni tvojega uma, kot sprejemljivo?


Rusi naj imajo za predsednika kogar hočejo, to ni moja stvar. Putin uživa čez 80% javno podporo.




Lepo te prosim, samo to bedarijo nehaj pisati, prosim.... Če to verjameš je brezveze sploh debatirati s tabo. Te razumem, da imaš svoje mnenje, samo to je največja bedarija kar jo lahko zapišeš.

mikhaair je izjavil:





No, potem me pa ti razsvetli, kakšno javnomnenjsko podporo ima Putin v Rusiji?

https://www.statista.com/chart/28383/pu...



Za državo, kjer ne smeš imeti svojega javnega mnenja, mene sprašuješ o njihovem javnem mnenju? Tudi, če rečeš, da podpiraš Putina, lokalnemu izpraševalcu, boš verjetno rekel zato, da imaš mir. Drugače pa vprašaj očeta punce, ki so ga zaprli zaradi risbice, če sedaj podpira Putina. Moje mnenje je, da bo sigurno rekel, da ja. Več kot 2/5 Rusov, skoraj 1/2 je odvisnih od državnih služb, tako da javno mnenje šteje, sploh če ga govoriš na glas.


Seveda sprašujem tebe, saj si ti izjavil, da je 80% podpora Putinu največja bedarija. Tako da pričakujem da boš predstavil kak dokaz za svojo trditev.

Ne vem če bo držalo, da se Rusi bojijo kritizirati Putina. Tukaj so vprašali 100 Rusov o Putinu, pa ni videti da bi se kdo bal kritizirati Putina. Na 6.00 jih imaš kar precej, ki odkrito kritizirajo Putina. So pa večinoma zadovoljni z napredkom Rusije, še posebej s tem ko je Rusijo stabiliziral po krizi 90ih let, ko je Rusijo vodil Jelcin, ki so ga zelo hvalili na Zahodu. Ni pa videti kakega strahu pred odgovarjanjem, ljudje zgledajo povsem normalni.

fur80 ::

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:

Rambutan je izjavil:

fur80 je izjavil:


Kaj, če bi tebe raje skrbelo o Rusiji.To, da si je Putin spremenil ustavo, pobil novinarje, zatrupil ukrajinskega predsednika, zaprl opozicijo in še in še, ne bom sedaj našteval, te pa ne moti? To je vse v domeni tvojega uma, kot sprejemljivo?


Rusi naj imajo za predsednika kogar hočejo, to ni moja stvar. Putin uživa čez 80% javno podporo.




Lepo te prosim, samo to bedarijo nehaj pisati, prosim.... Če to verjameš je brezveze sploh debatirati s tabo. Te razumem, da imaš svoje mnenje, samo to je največja bedarija kar jo lahko zapišeš.

mikhaair je izjavil:





No, potem me pa ti razsvetli, kakšno javnomnenjsko podporo ima Putin v Rusiji?

https://www.statista.com/chart/28383/pu...



Za državo, kjer ne smeš imeti svojega javnega mnenja, mene sprašuješ o njihovem javnem mnenju? Tudi, če rečeš, da podpiraš Putina, lokalnemu izpraševalcu, boš verjetno rekel zato, da imaš mir. Drugače pa vprašaj očeta punce, ki so ga zaprli zaradi risbice, če sedaj podpira Putina. Moje mnenje je, da bo sigurno rekel, da ja. Več kot 2/5 Rusov, skoraj 1/2 je odvisnih od državnih služb, tako da javno mnenje šteje, sploh če ga govoriš na glas.


Seveda sprašujem tebe, saj si ti izjavil, da je 80% podpora Putinu največja bedarija. Tako da pričakujem da boš predstavil kak dokaz za svojo trditev.

Ne vem če bo držalo, da se Rusi bojijo kritizirati Putina. Tukaj so vprašali 100 Rusov o Putinu, pa ni videti da bi se kdo bal kritizirati Putina. Na 6.00 jih imaš kar precej, ki odkrito kritizirajo Putina. So pa večinoma zadovoljni z napredkom Rusije, še posebej s tem ko je Rusijo stabiliziral po krizi 90ih let, ko je Rusijo vodil Jelcin, ki so ga zelo hvalili na Zahodu. Ni pa videti kakega strahu pred odgovarjanjem, ljudje zgledajo povsem normalni.



Vredu je vredu, zato je iz čistega miru prepovedal opozicijskim strankam sodelovanje na volitvah. Da je imel 80% podporo, dugače bi ime 79,99% podporo. Ana Politkovska pa je pisala o pravljicah. Res smo čudni mi, da ne verjamemo.

Utk ::

No no, ni vse nasprotnike prepovedal. Nekateri komot kandidirajo iz groba.

luli ::

Nobenih pogajanj torej. Rusija mora biti poražena. Le tako lahko omogočimo "kvalitetno" državljansko vojno, kjer se bodo demokratizirali Čečeni, Belorusi, Dagestanci, Tatarstanci, Jakuntsi, Kareli in drugi.

Lesoto ::

Pravjo, da so včeraj Ukrajinci uporabil poljske/slovaške Mige-29 z updejtanimi radarji ter AIM-120 AMRAAM (c/d) raketami.

Eletronsko motenje iz helikopterjev ni nič pomagalo.

Two rare Mi-8MTPR-1 electronic warfare helicopters shot down in russian airspace

One of the downed helicopters was definitely an Mi-8 and the other could have been another Mi-8, Mi-24 or Mi-28N. In both cases it is known that Mi-8s were shot down, but not simple ones, but rare modifications of the MTPR-1 radio-electronic warfare helicopter.Mi-8MTRP-1 helicopters are designed to jam enemy aircraft and anti-aircraft missile systems. For this purpose they are equipped with an active jamming station Rychag-AV. It is designed to protect both aircraft and ground targets. The complex does not allow the use of aviation and anti-aircraft missiles within a radius of more than 100 km. As we can see, it did not work this time. The helicopters were at a distance of about 50 km from the Russian-Ukrainian border.

https://twitter.com/bayraktar_1love/sta...
As reported by Russian media - 9 Russian military aviation personnel as a result of "crashes" of two Mi-8, Su-34 and Su-35 in Bryansk region.
3x- Mi-8 in Klintsy
3x- Mi-8 in Suretskii Muravei
2x- Su-34 in Nizhnee
1x- Su-35 in Volkustichi



Vsi so fasali raketo direktno v kabino od spredaj. Vsi piloti so bili takoj mrtvi.

Toliko o strašni ruski tehniki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

mackilla ::

Lesoto je izjavil:

Pravjo, da so včeraj Ukrajinci uporabil poljske/slovaške Mige-29 z updejtanimi radarji ter AIM-120 AMRAAM (c/d) raketami.

Eletronsko motenje iz helikopterjev ni nič pomagalo.

Two rare Mi-8MTPR-1 electronic warfare helicopters shot down in russian airspace

One of the downed helicopters was definitely an Mi-8 and the other could have been another Mi-8, Mi-24 or Mi-28N. In both cases it is known that Mi-8s were shot down, but not simple ones, but rare modifications of the MTPR-1 radio-electronic warfare helicopter.Mi-8MTRP-1 helicopters are designed to jam enemy aircraft and anti-aircraft missile systems. For this purpose they are equipped with an active jamming station Rychag-AV. It is designed to protect both aircraft and ground targets. The complex does not allow the use of aviation and anti-aircraft missiles within a radius of more than 100 km. As we can see, it did not work this time. The helicopters were at a distance of about 50 km from the Russian-Ukrainian border.

https://twitter.com/bayraktar_1love/sta...
As reported by Russian media - 9 Russian military aviation personnel as a result of "crashes" of two Mi-8, Su-34 and Su-35 in Bryansk region.
3x- Mi-8 in Klintsy
3x- Mi-8 in Suretskii Muravei
2x- Su-34 in Nizhnee
1x- Su-35 in Volkustichi



Vsi so fasali raketo direktno v kabino od spredaj. Vsi piloti so bili takoj mrtvi.

Toliko o strašni ruski tehniki...

Bolj verjetno kot pa rusofilska razlaga,da so se ukrajinci 50km čez mejo v Rusiji sprehajali z manpadi. Sicer bi bila ta razlaga še bolj epska:D

Lesoto ::

Su-35 letajo daleč previsoko za manapade.
Pa tudi pilot bi se rešil, če bi letalo fasalo raketo v motor.

AIM-120 ima 20 kilsko bojno glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

Lesoto ::

Is russia protecting the russian speakers in Ukraine?
https://www.youtube.com/shorts/_uGCd22r...

gozdar1 ::

Zanimiv video o tem, kako ruska propaganda deluje preko spletnih strani, ki širijo teorije zarot,..

Pac-Man ::

Krim pred SVO:



Krim po SVO:

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Lesoto ::

https://twitter.com/StarskyUA/status/16...
How to be russian in three easy steps: tutorial for dummies.
1. Become a russian Nazi;
2. Make the world's biggest swastika tattoo on your back;
3. Come to Ukraine to fight "Nazi Ukrainian Jew Zelenski".

Rambutan ::

gozdar1 je izjavil:

Zanimiv video o tem, kako ruska propaganda deluje preko spletnih strani, ki širijo teorije zarot,..



Ah, cel profesionalno narejen video govori kako ena spletna stran širi eno novico o ruskem napadu 70m globokega bunkerja.

Na drugi strani imaš Ukrajino, ki nonstop proizvaja dezinformacije:
- ghost of Kiev
- Rusija bo izvedla mobilizacijo
- Rusiji bo zmanjkalo goriva, streliva
- stalno neke zgodbice kako so prestregli ruske klice in napletajo pravljice
- Putin ima raka, kemoterapija, par mesecev življenja,...

Najbolj so pa smešni s ponavljanjem, kako bo Rusiji vsak čas zmanjkalo raket. To trdijo že od začetka vojne, Rusija pa zmeraj več raket izstreljuje.

- Rusiji bo zmanjkalo raket



Za razliko od Rusije pa to širi celotna zahodna propagandna mašinerija, vključno z najbolj resnimi mediji.

scythe ::

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Pac-Man ::

https://twitter.com/noclador/status/165...

Today russia lost in russia:
• 1x of its most modern fighter-bombers
• 1x of its most modern fighters
• 2x of its most modern electronic warfare helicopters

First: that is funny as hell :-))
The Su-35 fighter was supposed to protect the Su-34 fighter-bomber from Ukrainian fighters, and the two Mi-8MTPR-1 helicopters were supposed to protect the Su-34 and Su-35 from Ukrainian surface-to-air missile systems.

I know I repeat myself, but once more for the vatniks: all russian weapon systems are garbage.

How did Ukraine shoot down the russian aircraft? I don't know, but I doubt russia's air defense made four errors in day.

So either Ukraine moved a air defense system to the border with russia and has been having fun with shooting at super easy targets in russia,

or Ukraine has now the ability to use AIM-120 AMRAAM - either firing them from Mig-29 or Su-27 or F-16... but for the latter Israel would have had to train Ukrainian pilots on F-16s, which Norway, Denmark, Netherlands, and Belgium would have had to donate with US approval... sounds improbable.
Whatever happened: russia will now be unable to fly within 100km of Ukraine, which will help protect Ukrainian cities AND help very much when Ukraine begins the counteroffensive.

All in all: a great day for the world :-)

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

gozdar1 ::

Rusija se gre organizirano spletno propagando že leta. Včeraj ponoči zopet slike eksplozij, ki so se kasneje izkazale za lažne oz. stare.

Rambutan ::

scythe je izjavil:

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.


Seveda sem ugotovil, saj se spopadam vsakodnevno tukaj z žrtvami zahodne propagande. Bo pa zanimivo opazovat mentalno ginmastiko, ko boste pogruntali, da so vas celo vojno vlekli za nos. Enako kot npr. v Vietnamu, Iraku, Afganistanu,...

Aston_11 ::

Rambutan je izjavil:

[Rusija pa zmeraj več raket izstreljuje.
Ali ne znaš šteti ali pa spet lažeš, nekaj bo. Glede na to, da se ve za praktično vsako iztreljeno raketo, pa tudi kam padejo (vrtci, šole, bolnišnice...), je ruska propaganda dobra samo za rusofile. Še sami sebi ne verjame-jo/-te.

Rambutan je izjavil:

scythe je izjavil:

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.


Seveda sem ugotovil, saj se spopadam vsakodnevno tukaj z žrtvami zahodne propagande. Bo pa zanimivo opazovat mentalno ginmastiko, ko boste pogruntali, da so vas celo vojno vlekli za nos. Enako kot npr. v Vietnamu, Iraku, Afganistanu,...

Zanimivo bo, ko boš ti pogruntal. Čeprav mislim, da že veš, vendar vseeno trolaš na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fur80 ::

Če ne bi bilo več Lukašenka, a mislite, da bi Rusi pustili demokratične volitve v Belorusiji? ;)

Lukashenko missed the ceremony of honoring Belarus state flag, symbol and anthem this morning.
The prime minister said a speech instead of Lukashenko.
Belarus opposition media report that Lukashenko was spotted in a hospital and doctors from Moscow arrived to him.


https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta...

gozdar1 ::

Da ni kakega čaja pil, ko je bil v moskvi.

scythe ::

Rambutan je izjavil:

scythe je izjavil:

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.


Seveda sem ugotovil, saj se spopadam vsakodnevno tukaj z žrtvami zahodne propagande. Bo pa zanimivo opazovat mentalno ginmastiko, ko boste pogruntali, da so vas celo vojno vlekli za nos. Enako kot npr. v Vietnamu, Iraku, Afganistanu,...


Napačna ugotovitev, RESNICA je prva žrtev v vojni. Eni in drugi zagovarjajo svoje, tudi če lažejo, kontra stran je pa vedno propaganda. Ti zagovarjaš vedno rusko stran, ukrajinska in zahodna je pa propaganda. OBE strani lažejo!

Povej še, koliko zemlje so osvojili rusi v zadnji 4 mesečni ofenzivi. km2 me zanima? Da bomo lahko preverjali, kdo več osvojo v ofenzivi.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

Na drugi strani imaš Ukrajino, ki nonstop proizvaja dezinformacije:
- ghost of Kiev
- Rusija bo izvedla mobilizacijo
- Rusiji bo zmanjkalo goriva, streliva
- stalno neke zgodbice kako so prestregli ruske klice in napletajo pravljice
- Putin ima raka, kemoterapija, par mesecev življenja,...


1. Ghost of the Kiev bi naj bil kakšna dezinformacija? 8-O Kako naj bi sploh vplivav na karkoli.
2. Rusija je izvedla mobilizacijo. Pa celo lansko pomlad in poletje so novačili plačance po celi Rusiji.
3. Smo že obdelali 100x. Samo kaže, kako se sprenevedaš in kakšen nesposoben bot si. Koloni nad Kievom je vsega zmanjkalo.
4. Ruske klice prestrežejo, ker jih je veliko nekodiranih ali pa uporabljajo ukrajinsko omrežje
5. Putin ima raka, ki ga zdravijo. Zaradi tega ima tako zabuhlo glavo.

Matejjjjj ::

Matejjjjj je izjavil:

V tem stilu, 4 jastrebi sestreljeni v enem poskusu

Banja Luka incident @ Wikipedia


Bingo, točno tako se je zgodilo. le, da so drugačne tarče kot srbski jastrebi in razdalja večja. Vprašanje tudi, če ni bil samo en Mig29 zadosti. Ima pa tudi nasams amraam rakete….

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:


Najbolj so pa smešni s ponavljanjem, kako bo Rusiji vsak čas zmanjkalo raket. To trdijo že od začetka vojne, Rusija pa zmeraj več raket izstreljuje.


SEVEDA je Rusiji zmanjkalo raket. Kje pa vidiš kakšne salve raket? Razen prastarih X-22/32, ki ne zadanejo ničesar, Rusija izstreli tisto, kar v mesecu proizvede. A si že slišal za kakšnega Iskanderja, da bi ga izstrelili v zadnjih mesecih? Prav nič, ker je praktično vsa pomembnejša roba v njem iz Zahoda.

Rambutan ::

scythe je izjavil:

Rambutan je izjavil:

scythe je izjavil:

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.


Seveda sem ugotovil, saj se spopadam vsakodnevno tukaj z žrtvami zahodne propagande. Bo pa zanimivo opazovat mentalno ginmastiko, ko boste pogruntali, da so vas celo vojno vlekli za nos. Enako kot npr. v Vietnamu, Iraku, Afganistanu,...


Napačna ugotovitev, RESNICA je prva žrtev v vojni. Eni in drugi zagovarjajo svoje, tudi če lažejo, kontra stran je pa vedno propaganda. Ti zagovarjaš vedno rusko stran, ukrajinska in zahodna je pa propaganda. OBE strani lažejo!

Povej še, koliko zemlje so osvojili rusi v zadnji 4 mesečni ofenzivi. km2 me zanima? Da bomo lahko preverjali, kdo več osvojo v ofenzivi.


Rusija sploh ni v ofenzivi, to je še ena izmišljotina zahodne propagande. Cilj Rusije ni osvojitev ozemlja, ampak uničenje ukrajinske vojske. Cilj Ukrajine je pa osvojitev/zadržanje ozemlja za vsako ceno. Lahko bi celo rekli, da sta tako Rusija kot Ukrajina uspešni po svojih kriterijih.

https://www.understandingwar.org/backgr...

Prigozhin’s continued fight to complete the capture of Bakhmut contradicts his consistent narrative that capturing Bakhmut lacks strategic value. Prigozhin released a 41-point letter on May 6 (prior to his announcement about the provision of additional ammunition) criticizing the Russian MoD for intentionally refusing to support Wagner in Bakhmut.[18] Prigozhin claimed that he and Surovikin organized “Operation Bakhmut Meatgrinder” in October 2022 to provoke Kyiv into throwing Ukrainian forces into Bakhmut en masse.[19] Prigozhin reiterated that Wagner’s main task in Bakhmut has always been to exhaust Ukrainian forces in a meat-grinder, and not to capture the settlement.[20] Prigozhin claimed that completing the capture of Bakhmut is not operationally significant, rejecting Shoigu’s March 7 claim that taking Bakhmut would open the way for further Russian offensive efforts in Donbas, a narrative that Prigozhin has consistently maintained since November 2022.[21] Prigozhin’s long-standing claims that Bakhmut is not of strategic importance contradict his demand that the Russian MoD provides Wagner with the necessary ammunition to allow it to complete the capture of Bakhmut, suggesting that Prigozhin continues to prioritize his own personal aims over those of the Russian military command and the good of the overall Russian war effort.[22]

gozdar1 ::

Cilj rusije ja že zadnjih 9 let isti, podrediti si ukrajino(+krim,..). Torej po ruskih zamislih, bi ukrajinsko zunanjo politiko kreirali v moskvi. eveda bi na koncu ukrajina delila usodo belorusije , kar pomeni počasna kulturna in ozemeljska ontegracija v rusko federacijo.

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

Rusija sploh ni v ofenzivi, to je še ena izmišljotina zahodne propagande.


Seveda Rusija ni več v ofenzivi, saj so z njo zaključili v marcu, po vrsti hudih porazev. In že 1000x je bilo povedano, da ruska javnost od ruske vojske zahteva, da "osvobodijo" ozmelje, ki so ga prikjučili lani. Imaš dnevno po ruskih medijih.

Cilj Rusije ni osvojitev ozemlja,

Popolna bebava laž.

Cilj Rusije ni osvojitev ozemlja, ampak uničenje ukrajinske vojske.

Z neskončno dobavo iz Zahoda in postavitvijo tovarn v sosednih državaj je to nemogoče izvest.

fur80 ::

Rambutan je izjavil:

scythe je izjavil:

Rambutan je izjavil:

scythe je izjavil:

@Rambutan

Si že ugotovil, kdo je prva žrtev vojne? ;) Zgleda, da še nisi ugotovil.


Seveda sem ugotovil, saj se spopadam vsakodnevno tukaj z žrtvami zahodne propagande. Bo pa zanimivo opazovat mentalno ginmastiko, ko boste pogruntali, da so vas celo vojno vlekli za nos. Enako kot npr. v Vietnamu, Iraku, Afganistanu,...


Napačna ugotovitev, RESNICA je prva žrtev v vojni. Eni in drugi zagovarjajo svoje, tudi če lažejo, kontra stran je pa vedno propaganda. Ti zagovarjaš vedno rusko stran, ukrajinska in zahodna je pa propaganda. OBE strani lažejo!

Povej še, koliko zemlje so osvojili rusi v zadnji 4 mesečni ofenzivi. km2 me zanima? Da bomo lahko preverjali, kdo več osvojo v ofenzivi.


Rusija sploh ni v ofenzivi, to je še ena izmišljotina zahodne propagande. Cilj Rusije ni osvojitev ozemlja, ampak uničenje ukrajinske vojske. Cilj Ukrajine je pa osvojitev/zadržanje ozemlja za vsako ceno. Lahko bi celo rekli, da sta tako Rusija kot Ukrajina uspešni po svojih kriterijih.

https://www.understandingwar.org/backgr...

Prigozhin’s continued fight to complete the capture of Bakhmut contradicts his consistent narrative that capturing Bakhmut lacks strategic value. Prigozhin released a 41-point letter on May 6 (prior to his announcement about the provision of additional ammunition) criticizing the Russian MoD for intentionally refusing to support Wagner in Bakhmut.[18] Prigozhin claimed that he and Surovikin organized “Operation Bakhmut Meatgrinder” in October 2022 to provoke Kyiv into throwing Ukrainian forces into Bakhmut en masse.[19] Prigozhin reiterated that Wagner’s main task in Bakhmut has always been to exhaust Ukrainian forces in a meat-grinder, and not to capture the settlement.[20] Prigozhin claimed that completing the capture of Bakhmut is not operationally significant, rejecting Shoigu’s March 7 claim that taking Bakhmut would open the way for further Russian offensive efforts in Donbas, a narrative that Prigozhin has consistently maintained since November 2022.[21] Prigozhin’s long-standing claims that Bakhmut is not of strategic importance contradict his demand that the Russian MoD provides Wagner with the necessary ammunition to allow it to complete the capture of Bakhmut, suggesting that Prigozhin continues to prioritize his own personal aims over those of the Russian military command and the good of the overall Russian war effort.[22]


Kako ni cilj osvojitev ozemlja, kako boš pa uničil vojsko brez ofenzive, kaj pa je bilo s priključkom 4-ih pokrajin + Krima. Kaj nas imaš ti za norca malo?

Lonsarg ::

Marsikaj je pod vprašajem. To da bo kot posledica Ruske ofenzive Ukrajina sedaj za vedno visoko militarizirana država pa je done deal. Tukaj ni več koraka nazaj, vsaj ne za ene 50 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mikhaair ::

Zna biti, da bo sčasoma celo postala večja izvoznica orožja kot Ruzzija.

Rambutan ::

Lesoto je izjavil:

Rambutan je izjavil:


Najbolj so pa smešni s ponavljanjem, kako bo Rusiji vsak čas zmanjkalo raket. To trdijo že od začetka vojne, Rusija pa zmeraj več raket izstreljuje.


SEVEDA je Rusiji zmanjkalo raket. Kje pa vidiš kakšne salve raket? Razen prastarih X-22/32, ki ne zadanejo ničesar, Rusija izstreli tisto, kar v mesecu proizvede. A si že slišal za kakšnega Iskanderja, da bi ga izstrelili v zadnjih mesecih? Prav nič, ker je praktično vsa pomembnejša roba v njem iz Zahoda.


Slabo slediš, Rusija že cel maj napada skladišča opreme in koncentracije ukrajinske vojske, skoraj vsakodnevno izstreljuje rakete. Ker Ukrajina prepoveduje poročanje in slikanje posledic ruskih napadov, seveda o teh napadih ni dosti slišati, razen kadar so pač posledice tako hude, da jih ni mogoče skriti. Npr. Pavlograd, Khmelnisky ta teden.

https://twitter.com/47_phantom47/status...

Equipment destroyed in Khmelnitsky amounted to €200-220 million and included satellite communications systems, military tablets, data encryption systems, ammunition for Leopards and Marder - cargo from Denmark, Germany, Italy, Denmark and Japan.

To je npr. rusko poročanje za včerajšnji napad:

Attacks of the Russian Armed Forces on the objects of the Armed Forces of Ukraine on the night of May 13-14, 2023

On the night of May 13-14, Russian troops again hit the objects of the Armed Forces of Ukraine throughout Ukraine. For strikes, cruise missiles and UAVs of the Geran family were used.

▪️Ternopil got the most: in addition to the defeat of the Ternopil railway repair and mechanical plant, which was almost certainly used to repair Ukrainian military equipment, at least one more explosion thundered in the city.

▪️Local sources published information about explosions in Kiev and the Sumy region, but we do not have any exact confirmation of whether it was an arrival or air defense work.

▪️Toward midnight, explosions began in Kharkov. Despite the initial statements about the firing of the RF Armed Forces from S-300 launchers in the mode of fire at ground targets, apparently, they were hit by Iskanders.

According to our sources, the Russian Armed Forces hit a warehouse with equipment in the KhTZ area - increased activity has been observed there over the past couple of months, so this is unlikely to be the last hit target in this area. The fire was extinguished only by five in the morning.

Two other strikes hit unknown objects in the Novobavarsky district of Kharkov and the city of Zolochev.

▪️ Around five in the morning, Russian troops launched repeated strikes (including on Ternopil and Khmelnitsky ). In addition, during the night, the Russian Aerospace Forces carried out air strikes with guided bombs on Stanislav and Kizomys in Kherson Oblast


fur80 je izjavil:


Kako ni cilj osvojitev ozemlja, kako boš pa uničil vojsko brez ofenzive, kaj pa je bilo s priključkom 4-ih pokrajin + Krima. Kaj nas imaš ti za norca malo?


Saj vidiš da jim gredo Ukrajinci na roko pa jim sami dovažajo vojsko v obkoljen Bakhmut. Mogoče bodo še to dolgo napovedovano ofenzivo izpeljali, to bo še olajšalo delo Rusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rambutan ()

Aston_11 ::

Rambutan je izjavil:

Saj vidiš da jim gredo Ukrajinci na roko pa jim sami dovažajo vojsko v obkoljen Bakhmut. Mogoče bodo še to dolgo napovedovano ofenzivo izpeljali, to bo še olajšalo delo Rusom.
Z drugimi besedami, rusi so nesposobni. To smo že vedeli.

gozdar1 ::

Poročilom ruskega ministrstva ne verjmejo niti rusi sami. Sicer pa zakaj ruska propaganda, po internetu lepi stare posnetke eksplozij. Ne dvomim, da gre tu pa tam v luft kako skladišče ampak posledic verjetno niso niti blizu ruskim poročilom. Spomnimo na poročila z začetka, ko so vsakodnevno uničevali zahodno pomoč, kise je nekako vseeno znašla na fronti.

Matheus ::

Lonsarg je izjavil:

Marsikaj je pod vprašajem. To da bo kot posledica Ruske ofenzive Ukrajina sedaj za vedno visoko militarizirana država pa je done deal. Tukaj ni več koraka nazaj, vsaj ne za ene 50 let.


Ukrajina bo po vojni postala središče vojaške industrije v Evropi. Sem prepričan, da bo tam zraslo kup tovarn povezanih z njo (to se dogaja že sedaj).

BorutO ::

Rambutan je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Zanimiv video o tem, kako ruska propaganda deluje preko spletnih strani, ki širijo teorije zarot,..



Ah, cel profesionalno narejen video govori kako ena spletna stran širi eno novico o ruskem napadu 70m globokega bunkerja.

Na drugi strani imaš Ukrajino, ki nonstop proizvaja dezinformacije:
- ghost of Kiev
- Rusija bo izvedla mobilizacijo
- Rusiji bo zmanjkalo goriva, streliva
- stalno neke zgodbice kako so prestregli ruske klice in napletajo pravljice
- Putin ima raka, kemoterapija, par mesecev življenja,...

Najbolj so pa smešni s ponavljanjem, kako bo Rusiji vsak čas zmanjkalo raket. To trdijo že od začetka vojne, Rusija pa zmeraj več raket izstreljuje.

- Rusiji bo zmanjkalo raket



Za razliko od Rusije pa to širi celotna zahodna propagandna mašinerija, vključno z najbolj resnimi mediji.

Daj, objavi linke, kjer ti spremljaš zanesljive vire, ki 100% držijo, ker tako verjameš vsemu, kar rusi počnejo Ukrajincem in Ukrajinci Rusom ... Pošlji 5 linkov, ker jih zagotovo spremljaš. Me prav zanima kateri mediji so zate zanesljivi viri, ker razni Youtuberji in twitteraši zagotovo niso, še posebej, če nimajo geolokacijskih, časovnih in videodokazov.

Lesoto ::

Rambutan je izjavil:

Slabo slediš, Rusija že cel maj napada skladišča opreme in koncentracije ukrajinske vojske, skoraj vsakodnevno izstreljuje rakete.

A se ti zdi, da slabo sledim? ;(( Koliko so jih pa izstrelili v zadnjem tednu in katere modele? POVEJ al pa začepi.
Kdaj pa smo imeli nazadnje kakšno eksplozijo v Kievu? Pa toliko raket leti proti glavnemu mestu ter tistih iranskih gizmotov.

Ker Ukrajina prepoveduje poročanje in slikanje posledic ruskih napadov,

Točno tako kot Rusi, pa?

seveda o teh napadih ni dosti slišati, razen kadar so pač posledice tako hude, da jih ni mogoče skriti. Npr. Pavlograd, Khmelnisky ta teden.

Ta dva napada jasno kažeta vso patetiko ruskega delovanja.
V Pavlohradu so zadeli staro skladišče pretečenega goriva, v Khmelnisky pa skladišče gnojila ali v najboljšem primeru goriva.
Obe lokaciji sta bili že dolgo znani in napadeni ravno en dan po tistem, ko so Ukrajinci izvedli uspešno in ODMEVNO operacijo.

Equipment destroyed in Khmelnitsky amounted to €200-220 million and included satellite communications systems, military tablets, data encryption systems, ammunition for Leopards and Marder - cargo from Denmark, Germany, Italy, Denmark and Japan

To je seveda kretenska bebava ruska propaganda v katero še sami verjamejo.

Rambutan je izjavil:

Saj vidiš da jim gredo Ukrajinci na roko pa jim sami dovažajo vojsko v obkoljen Bakhmut. Mogoče bodo še to dolgo napovedovano ofenzivo izpeljali, to bo še olajšalo delo Rusom.


Ti nimaš nikakršnega pojma o vojaški taktiki ali strategiji. Kompletna tema je v tvoji glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

mojsterleo ::

Lesoto je izjavil:


Ta dva napada jasno kažeta vso patetiko ruskega delovanja.
V Pavlohradu so zadeli staro skladišče pretečenega goriva, v Khmelnisky pa skladišče gnojila ali v najboljšem primeru goriva.
Obe lokaciji sta bili že dolgo znani in napadeni ravno en dan po tistem, ko so Ukrajinci izvedli uspešno in ODMEVNO operacijo.

Da še pridodam k tej objavi so včeraj Rusi namenoma raketirali Ternopil, sicer domače mesto dua Tvorchi, ravno v času ko sta bila na odru.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tvorchi

How more pathetic can you get.

o0o0o0o0o0 ::

Rusi že eno leto vsak dan uspešno osvajajo Bakhmut. Človek bi pomislil, da se to mesto razteza čez pol Ukrajine.

Lesoto ::

absurdno, ko ti ruski vir govori ravno nasprotno, kar kolobasa tukaj Rambutan

https://twitter.com/wartranslated/statu...
Russian volunteer Murz posted another long update last night on the battle situation in and around Bakhmut: he says the Ukrainians have massive superiority in air recon and "unlimited shell supply", softening targets before any infantry advances. He confirms officer kills in the 4th Brigade of the DPR yesterday. The defensive lines built by Russia are too weak and shallow, and unlike regular forces, Wagners have been bullshitting their way out of holding these positions.

AtaŠtumf ::

Kolikor laži je bilo postanih tukaj iz ene in druge strani je težko prešteti.

Pa, da ne bo kake pomote in nerazumevanje, ne govorim samo o nekih brezveznih youtuberjih, ali nekih "zanesljivih dobro obveščenih" virih, govorim tudi o, več ali manj do sedaj kredbilnih časnikih, televizijskih kanalih itd.

Praktično lažejo vsi od ruske televizije, do Zelenskeega, Pirgožina, Macrona, Bidena, do takih in drugačnih aktivnih in neaktivnih generalih v ameriški, ukrajinski in ruski vojski!


Najbolj žalostno pa je, da praktično nihče v zahodnem svetu, pa tudi vzhodnem svetu, z redkimi izjemami, sploh ne omenja več nekega premirja, ampak samo več pomoči, več orožja in še več eskalacije.

Ves čas se omenja samo neko novo wunderwaffe, ki bo zdaj, zdaj, spremeilo situacijo na terenu, potem pa spet o tega praktično nič ni in še več bogih ukrajincev in rusov umre za 5 metrov premikov na eni ali drugi strani...


Kaj so vsi res totalno prizadeti v glavo in si res želijo nuklearnega spopada!?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Pac-Man ::

Ker ste se kako stran pogovarjali o tem, o odnosu Rusov do SVO in posledično oblasti


Russians' Thoughts on War in the Run-Up to the Ukrainian Offensive (English subtitles)



What do people inside Russia think about the war one year in? Do they support Putin's "special military operation" the way official stats claim they do? The Public Sociology Laboratory conducts in-depth interviews and studies Russians' attitudes toward war. Today, we'll analyze their findings.

00:00 THE PS LAB STUDY
02:40 A SHARED PLIGHT
05:47 JUSTIFICATION INSTEAD OF APPROVAL
11:07 MOBILIZATION SHOCK
14:39 HOW IT WILL END
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Tidule ::

Ravno zato, ker si nihce tega ne zeli jedrske vojne ne motemo govorit o premirju, dokler se rusi ne umaknejo iz okupiranega ozemlja. Svet je koncno doumel da z psihopati se ne da pogajat.

Stikalo ::

AtaŠtumf je izjavil:

Kolikor laži je bilo postanih tukaj iz ene in druge strani je težko prešteti.

Pa, da ne bo kake pomote in nerazumevanje, ne govorim samo o nekih brezveznih youtuberjih, ali nekih "zanesljivih dobro obveščenih" virih, govorim tudi o, več ali manj do sedaj kredbilnih časnikih, televizijskih kanalih itd.

Praktično lažejo vsi od ruske televizije, do Zelenskeega, Pirgožina, Macrona, Bidena, do takih in drugačnih aktivnih in neaktivnih generalih v ameriški, ukrajinski in ruski vojski!


Najbolj žalostno pa je, da praktično nihče v zahodnem svetu, pa tudi vzhodnem svetu, z redkimi izjemami, sploh ne omenja več nekega premirja, ampak samo več pomoči, več orožja in še več eskalacije.

Ves čas se omenja samo neko novo wunderwaffe, ki bo zdaj, zdaj, spremeilo situacijo na terenu, potem pa spet o tega praktično nič ni in še več bogih ukrajincev in rusov umre za 5 metrov premikov na eni ali drugi strani...


Kaj so vsi res totalno prizadeti v glavo in si res želijo nuklearnega spopada!?


Tvoje mišlenje je zelo zmotno in naivno. Če ima neka država jedersko orožje z njim ne bo izisljevala celega sveta in zaradi tega večala svojega imperija! Da Rusi napadejo sosedno državo in grozijo, z jederskim orožjem je nedopusnto.
Pogovarjanju o miru je tudi traparija, če so rusi napadli Ukrajino, če bi Ukrajinci iskali mir je samo s predajo ozemlja oz vojaško predajo. To je spet totalen absurt.

Torej prosim če ne širiš traparij in oslarij.
««
379 / 829
»»