» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
105 / 826
»»

s1m0n ::

Rusi bodo končali z zmago... Putin bo rekel "Evo vam pa smo jim pokazali vraga, zdaj pa domov". Ukrajina je/bo tak v razsulu (to gre rusom kar dobro od rok). V tej vojni tudi, če ukrajina zmaga, prežene ruse ne more bit zmagovalec. Kakšna zmaga pa je to, ko imaš pol države uničene?

Ganon ::

Ukrajina bo oz. že zahteva od Rusije vojno odškodnino, govori se o 300 milijardah evrov. Res misliš, da jo bodo odnesli brez posledic? Plačali bodo tako ali drugače. Putler je zabil še zadnji žebelj v krsto lastne države.

In ni uničene pol Ukrajine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

janezvalva ::

s1m0n je izjavil:

Kakšna zmaga pa je to, ko imaš pol države uničene?

krvava zmaga
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

endvetri ::

Kerch Bridge is falling down
Falling down, falling down
Kerch Bridge is falling down
My fair lady.


:D

janezvalva ::

hvala za tole epsko pesnitev
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

endvetri ::

janezvalva je izjavil:

hvala za tole epsko pesnitev


Zdej čakamo še heroja, da jo uglasbi :)

Instant YT hit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endvetri ()

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Vojno odškodnino lahko nabijejo na 324632480 milijard, pa jih ne bodo dobili.

Tako ali tako so Rusijo že predtem izključili iz vseh mednarodnih zadev, kako boš sploh lahko kaj dobil ?!?!?

Ja, lahko zapleniš rusko premoženje po svetu, ampak Rusi bodo pač zaplenili mednarodnega v Rusiji.

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano. Sam to ni pomembno, dokler lahko kupiš zdanji pametni telefon in srfaš po FB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mackilla ::

Ganon je izjavil:

Chalky je izjavil:

Putin te vojne ne more dobiti, naredil je usodno napako in bolje da jo čim prej prizna ker si koplje globoko jamo v kateri bi lahko na koncu tudi končal.


Priznal ne bo, tako da je samo vprašanje, kako bo končal.

Putin si je zvezal roke in zdaj lahko samo gleda kako se bo končalo. Če konca vojno ali jo izgubi bo izpadel šibek in ga bodo spucali jastrebi. Če jo ne konča pa verjetno golobi ali kak oligarh,ki bo zalsutil,da se mu bliža možnost padca skozi okno.

Invictus je izjavil:

Vojno odškodnino lahko nabijejo na 324632480 milijard, pa jih ne bodo dobili.

Tako ali tako so Rusijo že predtem izključili iz vseh mednarodnih zadev, kako boš sploh lahko kaj dobil ?!?!?

Ja, lahko zapleniš rusko premoženje po svetu, ampak Rusi bodo pač zaplenili mednarodnega v Rusiji.

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano. Sam to ni pomembno, dokler lahko kupiš zdanji pametni telefon in srfaš po FB.

300 milijard je zaplenjenega denarja ostalo bodo pa lahko plačali na obroke,če bodo hoteli poslovati z zahodom. Ni nekega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano.


Rusofilom je ostalo samo še tragikomično opletanje z energijo in dražjo hrano. Če ne bi bili pred pragom zime, ne bi imeli več o čem govoriti. Brez skrbi, za nas se bo vse uredilo, za razliko od Rusije, ki jo je/bo opustošil diktator.

ripmork ::

Invictus je izjavil:

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Hočeš rečt, podpiranje napadenega v tej bedasti vojni? Mar bi se lepo predali, ane?

Meni grejo pa na kozlanje vsi poskusi zagovarjanja avtokratskega, lažnivega (pa očitno še vojno slabo sposobnega) ruskega imperija, ki se sesuva vase.

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Vojno odškodnino lahko nabijejo na 324632480 milijard, pa jih ne bodo dobili.

Tako ali tako so Rusijo že predtem izključili iz vseh mednarodnih zadev, kako boš sploh lahko kaj dobil ?!?!?

Ja, lahko zapleniš rusko premoženje po svetu, ampak Rusi bodo pač zaplenili mednarodnega v Rusiji.

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano. Sam to ni pomembno, dokler lahko kupiš zdanji pametni telefon in srfaš po FB.


Saj Hitlerju je bilo tudi vseeno za vojno odškodnino, plačali so jo pa potomci, ravno letos se mi zdi so Nemci plačali zadnji obrok po 70-ih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

janezvalva ::

ja. slovenija si je zgradila luko koper iz nemških reparacij.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

fur80 ::

Je pa pomembno, da so presekali most oz. da ga popolno uničijo, sedaj imajo Ukrajinci pokrite vse želežniške poti z artiljerijo, za oskrbo ruskih enot v Ukrajini.

janezvalva je izjavil:

ja. slovenija si je zgradila luko koper iz nemških reparacij.


So pa dobili odškodnino naši dedeki, naš je dobil se mi zdi 20 000 nemških mark, ker so ga poklicali v nemške enote in poslali na bojišče v Rusijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Jarno ::

 Inpictus. :)

Inpictus. :)



Premnogi so Ruse oz. Putina prosili, naj ne napade, še precej, khm., Rusov.
Še Kim načeloma ne trosi takšnih bedarij in te blodnje nekateri zagovarjajo.
#65W!

mojsterleo ::

fur80 je izjavil:

Je pa pomembno, da so presekali most oz. da ga popolno uničijo, sedaj imajo Ukrajinci pokrite vse želežniške poti z artiljerijo, za oskrbo ruskih enot v Ukrajini.

Ukrajinci morajo čimprej zavzeti Melitopol oziroma obalo Azovskega morja. Potem bo Krimski most v dometu Himars artilerije. To bo za Ruse zelo slaba strateška pozicija. Vsakič ko bodo Rusi raketirali Ukr. civiliste, bo kakšna raketa poletela v drugi smeri na ta most.

FireSnake ::

fur80 je izjavil:


Saj Hitlerju je bilo tudi vseeno za vojno odškodnino, plačali so jo pa potomci, ravno letos se mi zdi so Nemci plačali zadnji obrok po 70-ih letih.


Res je. Zato si bodo pa useki namislili kako jih na novo začeti molzti.
Plinovod na Poljsko in potem prodajati v Nemčijo je že eden od korakov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MadMen ::

Invictus je izjavil:

Vojno odškodnino lahko nabijejo na 324632480 milijard, pa jih ne bodo dobili.

Tako ali tako so Rusijo že predtem izključili iz vseh mednarodnih zadev, kako boš sploh lahko kaj dobil ?!?!?

Ja, lahko zapleniš rusko premoženje po svetu, ampak Rusi bodo pač zaplenili mednarodnega v Rusiji.

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano. Sam to ni pomembno, dokler lahko kupiš zdanji pametni telefon in srfaš po FB.

Najprej napadeš, potem pa

zganjaš take whataboutisme. Bravo Invictus, presenečaš /s

Unchancy ::

Invictus je izjavil:

Vojno odškodnino lahko nabijejo na 324632480 milijard, pa jih ne bodo dobili.

Tako ali tako so Rusijo že predtem izključili iz vseh mednarodnih zadev, kako boš sploh lahko kaj dobil ?!?!?

Ja, lahko zapleniš rusko premoženje po svetu, ampak Rusi bodo pač zaplenili mednarodnega v Rusiji.

To vojno huskaštvo tukaj, in po vseh MSM medijih, mi gre že malo na kozlanje...

Me zanima, kako boste plačali položnice za energijo in dražjo hrano. Sam to ni pomembno, dokler lahko kupiš zdanji pametni telefon in srfaš po FB.


1. Ruske devizne rezerve v ameriških bankah. Adios!
2. In kaj bojo ti bebci nesposobni naredili z zaplenjenim zahodnim premoženjem v Rusiji? Nič.
3. Položnice so poceni v primerjavi s ceno, ki jo plačujejo žrtve ruskih fašistov v Ukrajini. Rajši plačam dvakrat več za kurjavo kot da mi horda orkov poruši hišo.

Pac-Man ::

oldie but goodie

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

https://twitter.com/leonidragozin/statu...

Russian Investigative Committee says three people died in Crimea bridge explosion - the truck driver and a couple in the car which was overtaking the truck. The truck driver is registered in Krasnodar Territory. His apartment is being searched. Source: RIA
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

stratosD ::

https://twitter.com/DavisVilums/status/...
s dnem rozhdeniya gospodin prezident

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

s1m0n ::

Sem vedno šokiran kak hitro se pri takšnih dogodkih dobijo dokazi/podatki v Rusiji, a ko gre za kakšne druge dogodke pa se stvari vlečejo po več let :)

Pac-Man ::

Svetovalec Zelenskega pravi, da gre za interno rusko podajanje vročega krompirja, ki se mu reče poraz na južni fronti.

https://twitter.com/Podolyak_M/status/1...

Now seriously. FSB/PMC try to eliminate leadership of Defense Ministry/GHQ. Before personnel change, FSB is in knockdown — missed Putin's bridge explosion. Defense Ministry can now blame FSB for the future South loss. Isn’t it obvious who made an explosion? Truck arrived from RF.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

Svetovalec Zelenskega pravi, da gre za interno rusko podajanje vročega krompirja, ki se mu reče poraz na južni fronti.

https://twitter.com/Podolyak_M/status/1...

Now seriously. FSB/PMC try to eliminate leadership of Defense Ministry/GHQ. Before personnel change, FSB is in knockdown — missed Putin's bridge explosion. Defense Ministry can now blame FSB for the future South loss. Isn’t it obvious who made an explosion? Truck arrived from RF.

Nisem vedel,da je tovornjak pripeljal iz Rusije. Pol je skoraj nemogoče,da so bili Ukrajinci. Razen seveda, če imajo neverjetno sposobno tajno službo.

Gregor P ::

To so zgleda snemal novega James Bonda :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MadMicka ::

Verjetno šofer ni vedel, kaj prevaža. Verjetno tudi podjetje, ki je robo nakladalo, ni vedelo, kaj je v resnici notri. Bodo pa že našli tistega (na nižjem nivoju), ki je zadevo organiziral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

primoz4p ::

By decision of the Russian Defense Minister Shoigu, Army General Sergey Surovikin has been appointed as a commander of Russia's "Joint Grouping of Forces" in Ukraine.

Previously, Gen. Surovikin held the position of the commander-in-chief of the Russian Aerospace Forces.

https://twitter.com/Archer83Able/status...

Pac-Man ::

Tole je upočasnjen video, ko se zabliska je tovornjak še cel.

https://twitter.com/ryan_trollip/status...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

TezkoDihanje ::

Malidelničar ::

Zanimivo:
GoPro Footage From Ukraine Captures the The Reality of War!
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

sdafsda ::

primoz4p ::

RIA Novosti: Obnovljen cestni promet; železniški do konca dneva.
https://ria.ru/20221008/most-1822484361...

TezkoDihanje ::

primoz4p je izjavil:

RIA Novosti: Obnovljen cestni promet; železniški do konca dneva.
https://ria.ru/20221008/most-1822484361...


Napaden in deloma razrušen je bil najbolj varovan objekt v Rusiji (brez heca).
Sramota za 100 let naprej.

---
Aha, pa ga imamo :))

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

primoz4p je izjavil:

RIA Novosti: Obnovljen cestni promet; železniški do konca dneva.
https://ria.ru/20221008/most-1822484361...

Super. Se pravi,da bo zaprt vsaj mesec in več.

mojsterleo ::

Pac-Man je izjavil:

Tole je upočasnjen video, ko se zabliska je tovornjak še cel.

https://twitter.com/ryan_trollip/status...

Sodeč po tem posnetku bi lahko rekel, da je bila detonacija kakšnih 50m nad cesto (v bližini tovornjaka) in da gre za napad iz zraka.
Torej karkoli že je precej podobno napadu na zračno bazo v Novofedorivki pred dvema mesecema. Težava je v tem, da bi raketni napad (npr. ATACMS) morali vsaj zaznati ruski radarji. Druga bolj realna možnost je nizko leteč drone.

Anney ::

Zdaj imajo vsaj razlog most napasti, prej bi bla lahko štala. Bom rekel bravo. Pa verjetno se še ni končalo, šele začelo.
Če kaj spremlajte flight radar, je kar zanimivo okoli Krima, pa konstanto krožijo tudi okoli Kalingrada. Podatki so, trening in orožje še in udri.
Nekako je blo tole pričakovano, da gre Ukrajina v protiofenzivo, ko se oboroži in natrenira, da pa gredo tako hitro me pa preseneča, glede na velikost regij.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta...
Arrests of the military began in Moscow.
Traffic in the city center was stopped.
Units of Russian Guards Elite, Dzerzhynskyi division, entered the city, - Chief Intelligence Service of Ukraine.
Multiple arrests, detainments and blockings of military are reported.

---
https://twitter.com/christogrozev/statu...
More than 1.3 km of rail track was destroyed in the bridge explosion, @bazabazon reports.

??

Zgodovina sprememb…

stratosD ::

mtosev ::

More than 1,100 suspected war crimes recorded in Kharkiv region



Ukrainian investigators have recorded 1,100 war crimes committed by Russian troops in the occupied part of the Kharkiv region, according to the regional police force.



Most of the criminal proceedings, about 1,000, were launched over the violation of laws and customs of war, the Interfax-Ukraine news agency says.



It further also said mine clearance experts have inspected 1,287 hectares of de-occupied territory and found 20,903 explosive items - of which 1,462 have so far been destroyed.
https://www.bbc.com/news/live/world-631...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

scythe ::

#UPDATE: More footage of #Karan station, Donetsk oblast we're a #Russian ammo depo has been hit.

https://twitter.com/Worldsource24/statu...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

stratosD ::

Z dvignjenim kazalcem in v pravilni ptujščini tukaj izvemo kdo je dejanski krivec za vojno v Ukrajini...priceless:)

https://twitter.com/DarkoMrso/status/15...

Pac-Man ::

TezkoDihanje je izjavil:



Temu nebi posvečal preveč pozornosti, verjetno se samo valovi lomijo ob stebrih mostu.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

pangro ::

FireSnake je izjavil:

https://www.aljazeera.com/opinions/2022...
Zanimivo branje.


Zgrešene domneve so pokopale že marsikateri imperij zakaj še ne bi ruskega, če temu lahko sploh rečemo imperij. Putin je v enem momentu moral pokazati kaj zmore ruska vojska in ameri so to z veseljem opazovali in videli nesposobno bando na delu. Zdaj pa kličejo blef za blefom vključno z jedrskim. Boh ne daj da ameri vidijo v ukrajini novi izrael kjer denar pada na plodna tla za razliko od afganistana. V tem primeru se rusi lahko za večno poslovijo od ukrajine.

mackilla je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Svetovalec Zelenskega pravi, da gre za interno rusko podajanje vročega krompirja, ki se mu reče poraz na južni fronti.

https://twitter.com/Podolyak_M/status/1...

Now seriously. FSB/PMC try to eliminate leadership of Defense Ministry/GHQ. Before personnel change, FSB is in knockdown — missed Putin's bridge explosion. Defense Ministry can now blame FSB for the future South loss. Isn’t it obvious who made an explosion? Truck arrived from RF.

Nisem vedel,da je tovornjak pripeljal iz Rusije. Pol je skoraj nemogoče,da so bili Ukrajinci. Razen seveda, če imajo neverjetno sposobno tajno službo.


To je mossad level akcija no ja skoraj mossad še putina pripeljejo v kijev na zaslišanje pa je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

TezkoDihanje ::

meni zgleda, kot da je malo pogreznjen tale del



10 avtov na pol ure

- About 15 billion rubles were spent on the safety of the bridge.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

stratosD je izjavil:

Z dvignjenim kazalcem in v pravilni ptujščini tukaj izvemo kdo je dejanski krivec za vojno v Ukrajini...priceless:)

https://twitter.com/DarkoMrso/status/15...

A to še živi? Ka mu dogaja. Bo treba spet partizane zbudit.

Ne dam roke v ogen, da nebo čez par dni novice.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

scythe ::

TezkoDihanje je izjavil:

meni zgleda, kot da je malo pogreznjen tale del



10 avtov na pol ure

- About 15 billion rubles were spent on the safety of the bridge.


Nisi edini to opazil, iz drugih slik je tudi to razvidno. Mam občutek, da niso nič pregledali mostu, če je varno za avtomobile, tovornjake...itd.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

endvetri ::

scythe je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

meni zgleda, kot da je malo pogreznjen tale del



10 avtov na pol ure

- About 15 billion rubles were spent on the safety of the bridge.


Nisi edini to opazil, iz drugih slik je tudi to razvidno. Mam občutek, da niso nič pregledali mostu, če je varno za avtomobile, tovornjake...itd.


Samo avtomobili in kombiji smejo preko mostu.

Očitno se zavedajo potencialnih težav z nosilnostjo.

To je kul, da lahko avti vozijo, da civilisti zapustijo Krim.
Glavno da je neuporaben za tovornjake, ti so pomembni za vojsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endvetri ()

mojsterleo ::

scythe je izjavil:

Nisi edini to opazil, iz drugih slik je tudi to razvidno. Mam občutek, da niso nič pregledali mostu, če je varno za avtomobile, tovornjake...itd.

Večje tovore prevažajo s trajekti.
Bi pa kakšno dodatno poškodovanje mostu v prihodnje lahko prineslo dodatne težave, saj vremenske razmere (močni vetrovi, led) v zimskem času ovirajo vožnjo trajektov.

scythe ::

Bomo videli, kako dolgo bo še tale polovica ceste stala na Krimu, jaz rečem max 1 mesec. Zdaj se celo govori, da jutri odprejo železnico, a tale ogenj ni naredil nič škode na konstrukciji? Če prav vem, je komplet konstrukcija iz železa.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|
««
105 / 826
»»