» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
36 / 827
»»

Pithlit ::

49106 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



Širitev NATO destabilizira varnost Evrope. Ne moreš imeti miru, če se ena od velesil počuti ogroženo. In to povsem upravičeno, glede na sovražne sankcije ter vojaško obkoljevanje.


Ne, ne opravičuje, niti slučajno. Če kaj ta kaj vojna dokazala, potem je definitifno pokazala to, Rusija ni velesila.

Za Rusijo se je izkazalo predvsem to da ima le nekaj surovin, večine katerih nihče več ne bo hotel v parih letih. Je pač realno na nivoju nekaterih bogatejših afriških držav. Al pa iraka... s to razliko da za ruske WMD imamo dokaze (Poldi, a to pomeni da bi bila 'specialna operacija' v Rusiji upravičena?).

Arabci profite vsaj diverzificirano investirajo v prihodnost brez edinega izvoznega artikla. Rusi pa v jahte in alko.

Vprašanje pa koliko časa jim bo uspelo državo skup držat.
Life is as complicated as we make it...

FireSnake ::

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Matejjjjj ::

Sploh pa se mi gnusijo Srbi. Ker so hujši od teh in podobno genocidni.

Bostjan_321 ::

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.


Da pisec na veliko srka copium in prodaja basni o neskončni vojski in zalogi vsega v Rusiji.

FireSnake ::

To bo pa pokazal čas.
V parih mesecih se bo to videlo.

Najkasneje do pomladi. In potem bomo naredili revizijo tegale tvojega pisanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pithlit ::

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.

Sem nehala brat ko avtor postavi trditev da ima Rusija nad kontrolo ukrajinskim zračnim prostorom (air supremacy). Ta članek je zanimiv samo z vidika rusofilske propagande.

Če si Rusi takole predstavljajo air supremacy... se mi zelo, zelo smilijo. Ponavljam eno svojo trditev: če Rusi ne bi imeli nukic, Rusija kot država po napadu na Ukrajino ne bi več obstajala. Še Finci bi si odščipnili nazaj svoje. Poljaki bi kampirali pred Moskvo. Kitajci bi nadzorovali jugovzhod... Ker v konvencionalnem pogledu Rusi še za testo za burek nimajo, kaj šele za filo.
Life is as complicated as we make it...

Bostjan_321 ::

FireSnake je izjavil:

To bo pa pokazal čas.
V parih mesecih se bo to videlo.

Najkasneje do pomladi. In potem bomo naredili revizijo tegale tvojega pisanja.


Rus se nikoli ne preda in umakne.

Razen iz Afganistana :))

FireSnake ::

Pithlit je izjavil:


Sem nehala brat


Potem ne veš o čem članek govori in težko komentiraš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bostjan_321 ::

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Sem nehala brat


Potem ne veš o čem članek govori in težko komentiraš.


Jaz sem bral celega.
In od tiste neumnosti o zračni premoči gre samo še na slabše.

Cenena propaganda kako je Rusija brezmejno velika, ima neomejeno vsega, itd,itd...

kopriwa ::

FireSnake je izjavil:

To bo pa pokazal čas.
V parih mesecih se bo to videlo.

Najkasneje do pomladi. In potem bomo naredili revizijo tegale tvojega pisanja.

Tole je pa na nivoju največjih mojstrkih antivaksov, ko pride na vrsto agenda 2023. Sprijazni se, to je debakel Rusov na tuji zemlji. Putin je zelo blizu, če ne že, v mat položaju, razen če ga totalno nabliska in poseže po WMD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

MadMen ::

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.

Kdo pa je ta Marko Golob?

Avtorjeva agenda je jasna, se pa ponekod ujema z dejanskim stanjem( ravno tolik da bralec dobi občutek legitimnosti napisanega) potem pa so določeni fakti, ki ne držijo.

Matejjjjj ::

Pithlit je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.

Sem nehala brat ko avtor postavi trditev da ima Rusija nad kontrolo ukrajinskim zračnim prostorom (air supremacy). Ta članek je zanimiv samo z vidika rusofilske propagande.

Če si Rusi takole predstavljajo air supremacy... se mi zelo, zelo smilijo. Ponavljam eno svojo trditev: če Rusi ne bi imeli nukic, Rusija kot država po napadu na Ukrajino ne bi več obstajala. Še Finci bi si odščipnili nazaj svoje. Poljaki bi kampirali pred Moskvo. Kitajci bi nadzorovali jugovzhod... Ker v konvencionalnem pogledu Rusi še za testo za burek nimajo, kaj šele za filo.


Nikoli niso imeli kontrole zračnega prostora. To imajo lahko le ZDA. Vsi drugi so na log skali off charts. Njihova težava je vedno bila natančnost, lepo je povedal član posadke Krab donirane poljske havbice, korejsko podvozje, britanska kupola. Standardna deviacija pri Krabu je 50m, pri ruski artiljeriji 100 do 500m. Zdaj pa izračunajmo verjetnost zadetka in količine streliva s tema dvema vrednostima. Zna kdo, ali ste samo tiktokerji?

FireSnake ::

MadMen je izjavil:


Kdo pa je ta Marko Golob?


Pojma nimam. Se je pa spodaj oglasil Miha Mazzini (potem se že poznajo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pac-Man ::

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.


Marko kar solidne kozle strelja. Tudi rotarijancem.



Smo šli že vse čez.

Ima pa tudi smolo, da je tvoj traktat spisal ravno pred začetkom kontraofenzive na SV.

Razumete sedaj, zakaj izkušeni ameriški general Kimmitt iz uvodne povezave tega članka in izkušeni ameriški diplomat in bivši zunanji minister Henry Kissinger pred tem pozivata k takojšnjim pogajanjim. Ker če do pogajanj ne bo kmalu prišlo, se medtem lahko zgodi popoln kolaps ukrajinske vojske in države. In potem, po besedah generala Kimmitta:

Looking into a future of protracted war, diminishing high-tech systems and mounting casualties, Mr. Zelensky and NATO must face up to tough decisions BEFORE THOSE DECISIONS ARE FORCED ON THEM.


V Ukrajini si ŽELIJO preit na zahodni model vojskovanja, ker vedo da funkcionira. In to marljivo počnejo od l. 2014.

V Rusiji se trkajo po prsih češ kaka velesila smo, zmaga nad tretjim rajhom je podoben ali še večji mit kot v Jugoslaviji, ko pridemo v sedanjost se pa pač delajo kljukice in pišejo pozitivna poročila ter občasno se zmakne kaj sredstev za kako vilo ali jahto, saj nam tako nihče nič ne more, glej začetek povedi, zadevajo se z lastno robo.

Dokler se nekega lepega dne en senilni fotr ne zmisli, da morajo jurišat na Ukrajino. Ups.

Glej te navdušene frise:



Spotoma sem ugotovil, da ima Frontline epizodo o tem:

https://www.pbs.org/wgbh/frontline/docu...

FRONTLINE tells the story of what led to Vladimir Putin’s war on Ukraine. Veteran filmmaker Michael Kirk and his team examine the events that shaped the Russian leader, the grievances that drive him and how a growing conflict with the West exploded into war in Europe.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pithlit ::

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Sem nehala brat


Potem ne veš o čem članek govori in težko komentiraš.

Povsem jasno je da je članek napisan z nežnimi prstki (se kdo spomni Vladota?) nekega apologeta ki dejansko pojma nima o čem sploh piše. Ruski air superiority? A tak k njihova letala orjejo ukrajinske njive (pa ne z bombami, ampak z nosovi)?

What's next? Maritime superiority? Ko jim ukrajinci brez mornarice flagshipe v podmornice spreminjajo? Mater imate vi dobro drogo.
Life is as complicated as we make it...

Matejjjjj ::

Bostjan_321 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Sem nehala brat


Potem ne veš o čem članek govori in težko komentiraš.


Jaz sem bral celega.
In od tiste neumnosti o zračni premoči gre samo še na slabše.

Cenena propaganda kako je Rusija brezmejno velika, ima neomejeno vsega, itd,itd...


Medvedjo uslugo Rusiji naredi merkatorjeva projekcija. V resnici sploh niso tako veliki po površini, le veliko časovnih pasov obsega država. Rusofili in Srbi padajo na to foro, ki pa je samo iluzija.

https://www.visualcapitalist.com/mercat...

Sheteentz ::

Bostjan_321 ::

Where's Putin? His army is collapsing in Ukraine but the Russian dictator is silent. Yet again, at the moment of crisis he is too cowardly to show leadership


https://mobile.twitter.com/Biz_Ukraine_...

Vojska beži, grof molči? :))

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

Res ne veste, kdo je 'the' Marko Golob, ali se hecate? Možakar je poslovno resnično izjemno sposoben - ne govorim sicer o iskanju oaze v puščavi. Geopolitično - hmm, bomo šele videli. :-)

mackilla ::

FireSnake je izjavil:

Kaj mislite o tem pisanju:
https://damijan.org/2022/09/07/vojaska-...
glede razmerja Ukrajina Rusija in pomoči zahoda.
Vsekakor zanimivo branje.

Ruske sile so od ruske meje (Krim je tu vključen) oddaljene samo nekaj deset do največ nekaj sto kilometrov. Za eno od največjih vojska na svetu je to praktično na domačem dvorišču. Ruska vojska, v primeru resnega spopada, v svoji doktrini predvideva vojno dejstvovanje večinoma v oddaljenosti do 1000 km od svojih meja. Kar pa glede na velikost njenega ozemlja in kapacitete njenega »airlifta«, ne pomeni, da se ta pas tudi razširi, če je potreba.

Hohohohohoho ne več. Razpocil se bom. Uhuhuh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Pac-Man ::

Po dolgem času spet Kazanski, originalno iz Donecka, z angleškimi podnapisi. 4 minute, govori Rusko.

It didn’t work out in 2014, so they repeated it in 2022" Putin's crazy revelations at the economic forum


Poldi, zakaj se Rusom spregleda izvajanje barvnih revolucij, @0:50? V Ukrajino so izvozili samo tragedije in uničenje.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bostjan_321 ::

hbgqzR je izjavil:

Res ne veste, kdo je 'the' Marko Golob, ali se hecate? Možakar je poslovno resnično izjemno sposoben - ne govorim sicer o iskanju oaze v puščavi. Geopolitično - hmm, bomo šele videli. :-)


Marko Golob iz nekdanjega AUKN?

V čem je ta tako uspešen?

hbgqzR ::

Bostjan_321 je izjavil:

Marko Golob iz nekdanjega AUKN?

V čem je ta tako uspešen?

EUR, RUB in USD - jasno, imamo kakšna druga merila uspešnosti? Klasična poduhovljenost ni ravno 'in' :-) Aja, woke, auch :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Pac-Man ::

Poldi, imaš kaj dodat?

https://twitter.com/MacaesBruno/status/...

Have you noticed the agitation in Russian society? From far right groups, to Kadyrov to independent journalists and commentators. None of this happened after invasion. Turns out it is possible to speak up and resist. Problem is Russian society cares about being humiliated, not about committing genocide.


Tale nit je...nekaj.

https://twitter.com/DefMon3/status/1568...

Update 🧵September 11th.
Visit the interactive map for more details and explanations.

Russia now has a negative progress rate when looking at the time period since June 2nd.
We are talking about -1162km2 compared to last weeks +612 km2

...

So far today I have changed 368 km2 to liberated, this is more than half of what RuAF managed to capture in 3 months.
And it's only 1 o'clock.

I did not count the Izium forest area.

...

It seems the RuAF defenses has completely collapsed and they are running for the border, it will take time for the AFU to catch up and advance in a safe manner. This is why I have lowered the requirement a bit for what I report.


What air defense doing?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

AvtoR ::

Za Putina je razpad Sovjetske zveze največja katastrofa 20. stoletja.
Jaz pa mislim, da je Putin največja katastrofa Rusije v 21. stoletju.

Bostjan_321 ::

Ruski medo zaenkrat še spi. Pazite se kaj bo, ko se prebudi!

In druge basni... :))

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

Malidelničar je izjavil:

Btw. obstajajo neke teorije, da je Ukrajina formirala tri bojne skupine in kot je skrivala 'Harkivsko' skupino, baje nekje obstaja poleg hersonske še tretja, ki bi udarila pod Donetskom proti Meiltopolu? Ampak je še ne uporabijo in čakako in jo držijo nazaj (ta čas pa držijo fronto med Bakhmutom in Zaporožjem). Mislite, da je to realno?


Seveda je realno, glede na to, da je od mobilizacije preteklo že 6 mesecev, je to čas, ko dobiš dejansko dovolj izvežban folk (ne pa to, kar počnejo Rusi, en teden šnel kursa i užgi akcija). Komot "skrivajo" kake 100 tisoč popolnoma svežih vojakov, resda z nič izkušenj, ampak pred njimi bodo šli tako ali tako specialci, kot so šli pri tej Harkovski ofenzivi. Za držat ozemlje ter manjše boje bodo čisto ok. Sploh pa oni v Veliki Britaniji, ki vežbajo boje v urbanih naseljih. Imajo najboljše inštruktorje iz vrsto NATO članic.

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Btw. obstajajo neke teorije, da je Ukrajina formirala tri bojne skupine in kot je skrivala 'Harkivsko' skupino, baje nekje obstaja poleg hersonske še tretja, ki bi udarila pod Donetskom proti Meiltopolu? Ampak je še ne uporabijo in čakako in jo držijo nazaj (ta čas pa držijo fronto med Bakhmutom in Zaporožjem). Mislite, da je to realno?


Seveda je realno, glede na to, da je od mobilizacije preteklo že 6 mesecev, je to čas, ko dobiš dejansko dovolj izvežban folk (ne pa to, kar počnejo Rusi, en teden šnel kursa i užgi akcija). Komot "skrivajo" kake 100 tisoč popolnoma svežih vojakov, resda z nič izkušenj, ampak pred njimi bodΑo šli tako ali tako specialci, kot so šli pri tej Harkovski ofenzivi. Za držat ozemlje ter manjše boje bodo čisto ok. Sploh pa oni v Veliki Britaniji, ki vežbajo boje v urbanih naseljih. Imajo najboljše inštruktorje iz vrsto NATO članic.

Nekje sem bral,da se v veliki Britaniji skupaj urijo izkušeni vojaki in novinci. Se pravi,da imajo tudi v popolnoma svežih enotah jedro sestavljeno iz izkušenih vojakov. Verjetno nekako tako kot je v Afriki Rommel pomešal med italijanske enote tudi nemške,da jim je povečal učinkovitost in preprečil italjanom,da bi razpadli ob kontaktu z sovražnikom:D

TezkoDihanje ::

Očitno so se Rusi umaknili iz vsega ozemlja zahodno od reke Oskil.


https://t.me/zvezdanews/92222




Tudi severno od Harkova zapuščajo položaje.

https://twitter.com/markito0171/status/...
https://twitter.com/markito0171/status/...
https://twitter.com/markito0171/status/...

Zgodovina sprememb…

Bostjan_321 ::

Torej so bili okoli Harkova samo za zavajanje Ukrajincev?
Tako kot spomladi okoli Kijeva.

UkrFTW! ::

S Poldijem še se rusi ne strinjajo. Briga njih varnostno vprašanje ob praznih trgovinah, neizobraženih pastirjih in blatnih cestah.

nirburu ::

yayo je izjavil:

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.

neko teorijo sem bral pred dnevi, da je Putin vse skupaj planiral pred leti in želel izkoristiti najustreznejši trenutek (plin deal, Trumpovo predsednikovanje itd.) pa mu je covid zmešal štrene. Pa je, v strahu, da mu časovno okno zbeži pred nosom rizikiral in vseeno napadel(prepozno) čeprav zvezde niso bile 100% naklonjene. Vem, da imaš rad teorije zarote. Mogoče imajo tudi židje kaj zraven, ko ga niso takoj obsodili. :P


Kako ni bil covid perfekten čas za napad? Saj je evropa in ZDA bila totalno v "razsulu". Covid pa očitno ni sejal težave v nobeni vojski. Popolnoma nelogično je, da nas ni napadel ko smo imeli hlače dol.

LuiIII je izjavil:

Ne nirburu, meni ni očitno. Očitno mi pa je, da je Rusija postajala vedno bolj skorumpirana avtokratska kleptokracija, katere nedotakljivi vladar (car) je kaznoval prinašalce slabih novic. In glej, kar naenkrat ni bilo več slabih novic, bile so samo še dobre. Vedno je šlo vse bolj ali manj po načrtih in vedno bolj je bil odločevalec odmaknjen od realnega stanja. Nič novega, že velikokrat videno v zgodovini. Če dodamo k temu še to, da je ruska vojska za Putina dolgo veljala za neke vrste grožnjo s katere lahko pride kakšen upor in neposlušnost in jo je zato načrtno dolga leta svoje vladavine bolj ali ne slabil (kradel), potem se nekako ne čudim rezultatom, ki jih že danes gledamo. Bo samo še slabše za ruski režim.


Od kdaj skorumpirana ruska elita predstavlja težavo za našo skorumpirano elito?
Pa saj vidiš, da so njihove mega jahte plule na vseh zahodnih turističnih točkah. Bogataši nimajo tako trdnih nacionalnih vez kot revnejši.

Vrjetnost teorije zarote je večja, če od zarote elita profitira. Od covida je mastno profitirala. Od UKR vojne pa ravno tako, še posebej "naša" elita. Zato je morda ruska elita tako tiho, najbrž se je kaj v ozadju zdilalo zanje. Češ "potrpite teh 12 mesecev pol bomo izplačali, tako ali drugače".
In glej ga, vojna se zgleda končuje, ravno pred naslednjo umetno krizo to zimo.

Žal. Pričakovat v 21. stoletju, v času instantne komunikacije in potovanja, da se na vrhovih sveta ne dogovarjajo je deluzija. Še posebej če veš to kar sem jaz zvedel.

nirburu ::

dice7 je izjavil:

Po totalni blamazi rusije in rusofilov bodo zdaj-zdaj zacele padati nukice?


Current-thing zombi.

s1m0n ::

A so rusi končno vpoklicali tudi naše rusofile, da je tukaj postalo tako tiho?

RookY ::

nirburu je izjavil:



In glej ga, vojna se zgleda končuje, ravno pred naslednjo umetno krizo to zimo.


Kje ti vidiš kak konec vojne?
Tole je še zeloooo daleč od konca...še veiko je za osvoboditi in tudi tole zadržati, kar so osvobodili.
Ko jim to uspe, pa se ne bodo ustavili dokler ne bo nazaj tudi Krim.
V tem procesu osbobajanja pa se bojim, da bo Putin posegel po WDM, da malo ublaži svojo sramoto.
Juhu juhu spet bom bruhu

nirburu ::

Ne boš videl nobenega WDM (WMD). Ti garantiram. WMD izven simbolične uporabe ni v interesu elit, ker škoduje tudi njim.
Lahko, da bi putin simbolično detoniral eno nadzemno nukico na Novi Zemlji, tko za malo prestrašit plebse. Ampak to je to.

mojsterleo ::

RookY je izjavil:

V tem procesu osbobajanja pa se bojim, da bo Putin posegel po WDM, da malo ublaži svojo sramoto.

Če bi Putin zaukazal uporabo taktičnega jedrskega orožja na ozemlju Ukrajine, bi ruska vojska to zagotovo preprečila.... iz podobnega razloga so američani v Korejski vojni odstavili generala Macarthurja.

nirburu ::

Daj ne bodite taki normiji. Kake WMD, lol.

Unchancy ::

mojsterleo je izjavil:

RookY je izjavil:

V tem procesu osbobajanja pa se bojim, da bo Putin posegel po WDM, da malo ublaži svojo sramoto.

Če bi Putin zaukazal uporabo taktičnega jedrskega orožja na ozemlju Ukrajine, bi ruska vojska to zagotovo preprečila.... iz podobnega razloga so američani v Korejski vojni odstavili generala Macarthurja.

Če bi Putin ukazal uporabo taktičnega jedrskega orožja, bi se to zagotovo zgodilo. Ker diktatorju si sluge ne upajo ugovarjati.
Posledice bi bile pa nepredvidljive. Dvomim da je imel Putin to v mislih, ko je načrtoval obnovo Ruskega imperija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Pac-Man ::

https://twitter.com/olex_scherba/status...

This schmo’s name is Gazmanov. He is one Putin’s favorite schmos. Today he was supposed to give concert in the occupied Izyum titled “Russia is here forever”. It’s “postponed indefinitely” now.

By the way, his son Filip (25) lives in the UK. Forever too?

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Malidelničar ::

Baje, da je Putin odpovedal srečanje z generali? Kaj menite da so scenariji za naprej, bo ohranil močno pozicijo in sprožil mobilizacijo, lahko pride do vojaškega udara, ali za njim stojijo podobni norci in bi oni sami zahtevali nadaljevanje vojne z vsemi sredstvmi?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PacificBlue ::

Z vsemi sredstvi, razen če je bil kakšen skriven dogovor, da se umaknejo.
I’m out.
:3

sdafsda ::

Glede na videno, Rusi nimajo velik funkcionalnega jedrskega orožja. Če sploh kaj. Enkat sem nekej bral o tem. Folk misl, da so te medcelinske rakete ko novoletne pokalice. K rabiš pržgeš in gre New York v prah. Malo morgen. To v resnic zgleda bolj kot Space Shuttle na rampi. Konstantno je treba filat in praznit z gorivom, menjat tesnila, probavat sisteme, etc,... Cena tacga vzdrževanja je nepredstavljiva. Da ne govorimo o tem, da je večina teh nuk starih kakih 50let plus. Pomoje bo to drugi šok za zahod, k bo vidu, da Rusija sploh ni več jedrska velesila.

wcpapir ::

Putin nas lahko najbolj zaje** da pozene nukico ki pade dol na njihovem ozemlju...ce jo sploh uspe startati.

yayo ::

Ena delujoča nuklearna konica je že preveč. Drugače je Ukrajina preblizu Rusiji, da bi se jim izplacalo. Kaj pa neutronska bomba? Ne poznam točno ampak naj ne bi proizvajala radiacije. Jo ima Putrido?

A. Smith ::

Nevtronska bomba vsekakor oddaja smrtonosno nevtronsko sevanje. Point te bombe je, da je njen izkoristek usmerjen v sevanje, ki pobije vse živo, namesto v eksplozijo.

Mislim, da Rusi delujoče jedrske bombe imajo, verjetno pa je opertivnih manj, kot jih je v znanih popisih. Ampak, kot so že opozorili, že ena je dovolj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hbgqzR ::

nirburu je izjavil:

Ne boš videl nobenega WDM (WMD). Ti garantiram.

Aja, potem pa super, smo si vsi skupaj oddahnili...

Kssšššt, Putin ne bo uporabil WMD, ponavljam, Putin ne bo uporabil WMD, ksssštt, napredujte po planu, ksssššt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/visegrad24/status/1...
A Russian military column fleeing Kupyansk for Svatove was caught by Ukrainian MLRS near Kyslivka.
Severe casualties on the Russian side.
Ukrainian forces continue pushing east, its a matter of time before they reach Svatove.



https://twitter.com/visegrad24/status/1...

TezkoDihanje ::

ti ubogi novinarji, kakšne neumnosti pišejo
https://www.24ur.com/novice/tujina/ukra...

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

sdafsda je izjavil:

Glede na videno, Rusi nimajo velik funkcionalnega jedrskega orožja. Če sploh kaj. Enkat sem nekej bral o tem. Folk misl, da so te medcelinske rakete ko novoletne pokalice. K rabiš pržgeš in gre New York v prah. Malo morgen. To v resnic zgleda bolj kot Space Shuttle na rampi. Konstantno je treba filat in praznit z gorivom, menjat tesnila, probavat sisteme, etc,... Cena tacga vzdrževanja je nepredstavljiva. Da ne govorimo o tem, da je večina teh nuk starih kakih 50let plus. Pomoje bo to drugi šok za zahod, k bo vidu, da Rusija sploh ni več jedrska velesila.

Ni samo to. Vsake nekaj let jim je potrebno zamenjat jedrsko polnilo,ker degradira do mere,ko ni več mogoča eksplozija. Američani za to namenjajo 100 milijard vojaškega proračuna. Se pravi enkrat več kot imajo Rusi celotnega vojaškega proračuna.

TezkoDihanje je izjavil:

ti ubogi novinarji, kakšne neumnosti pišejo
https://www.24ur.com/novice/tujina/ukra...


A to je zadnji wunderwaffe,ki bo dobil vojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()
««
36 / 827
»»