Forum » Problemi človeštva » Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Temo vidijo: vsi
Pac-Man ::
nit, 3x video. Protest žensk ni bil edini incident
https://x.com/United24media/status/2068...
https://twitter-thread.com/t/2068031177...
https://x.com/United24media/status/2068...
https://twitter-thread.com/t/2068031177...
Iz ruske regije Penza prihajajo poročila o prisilnih mobilizacijah, pri čemer domačini trdijo, da policija pridržuje moške na javnih mestih in jih sili v podpis pogodb z vojsko.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Machete ::
E v tem se pa motiš prijatelj. Mi tako oblast odnesemo z golimi rokami v Ljubljanico. Ruske pickice pa gledajo v tla, ko jih en starec pelje v obratni smeri na premici razvoja človeštva in jim v goltanec tlači državni internet in aplikacijo za vse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-5080 GAMING|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
Pac-Man ::
Lavrov je spisal esej v katerem so zbrani vsi največji hiti, ki jih dnevno beremo na MMC. Vseeno je priznal, da so Ukrajino napadli, ker jih je NATO ignoriral.
Nekaj razmišljanj o reševanju ukrajinske krize, Evropi in globalni varnosti
Nekaj razmišljanj o reševanju ukrajinske krize, Evropi in globalni varnosti
...
Rusija je po svoji strani preučila vse diplomatske poti za umiritev evropske varnostne krize. Vendar so Združene države Amerike in Nato januarja 2022 zavrnili ruski predlog o pravno zavezujočih medsebojnih varnostnih jamstvih. Evropske članice Nata so to zavrnitev aktivno podprle.
Po začetku posebne vojaške operacije je združena Evropa podprla prizadevanja britanskega premierja za sabotažo istanbulskih pogajanj med Rusijo in Ukrajino. Poziv Borisa Johnsona Kijevu – "ne podpisujte ničesar, samo bojujte se" – je za bližnjo prihodnost zaloputnil vrata pristni diplomaciji.
...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Leif ::
Zelensky: I am giving Lukashenko one week to withdraw the military equipment from the Ukrainian border that is being used to adjust artillery fire against the Ukrainian population. Otherwise, we will do it ourselves.
https://x.com/clashreport/status/206800...
https://x.com/igorsushko/status/2068018...
Zelinski je de facto voditelj Evrope. Kot sem že zadnjič zapisal ne pomnim kdaj je imela Evropa tako močnega voditelja pa tu niti ne mislim v vojaškem smislu. Človek je dobesedno postavil svojo življenje na črto in že štiri leta brani svojo državo. Belorusija se bo morala umakniti ker to ni več Ukrajina iz leta 2022 ampak je v tem trenutku Ukrajina vojaško iz dneva v dan močnejša.
Človek bo porazil Rusijo:
Hočeš reči, da bo norec spravil celo regijo v vojno. Tele grožnje takoj po tem, ko so Američani spušili v Iranu in se imajo spet čas ubadati z Evropo niso ravno naključje.
enavlaka ::
Pogumne besede zelenega človeka, ki ne živi več v Ukraini
Američan je že pustil EU na cedilu, sedaj bomo plačevali za ta zapitek s svojimi ljudmi.
Američan je že pustil EU na cedilu, sedaj bomo plačevali za ta zapitek s svojimi ljudmi.
Pac-Man ::
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Pac-Man ::
Hočeš reči, da bo norec spravil celo regijo v vojno.
Lukašenko je februarja 2022 dovolil, da so ruski helikopterji, ki so izvedli desant na Hostomel, vzleteli v okolici Mazira.
Video Reportedly Shows Russian Choppers Shot Down
FYI, tip, ki ob sestreljenih helikopterjih skoraj doživi orgazem, IMO govori Rusko.
Prav tako je iz Belorusije v Ukrajino vstopil tisti 50 km konvoj preko Černobila do Kijeva
Surveillance camera captures tanks entering Ukraine via Belarus border
Lahko je samo vesel, da so imeli Ukrajinci zadnja 4 leta in pol premalo resursov in preveč drugih problemov. Zdaj bo pač plesal po njihovo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Pac-Man ()
Windlass ::
Se strinjam, za vlogo Belorusije se bo še račune polagalo nekoč. Brez tega noža v hrbet ne bi Rusi prišli nikamor blizu Kijeva. Tudi kakšna Bucha se ne bi zgodila.
Windlass ::
Belorusija je tako ali tako rusija v malem
Se ne strinjam, ker so že poskušali odstraniti diktatorja. V Rusiji še niso. Pa tudi v zadnjem valu migracij Rusov v Belorusijo zaradi večjih svoboščin se je že pokazalo da Belorusi niso nujno navdušeni nad kakšnim zbliževanjem ali enačenjem narodov.
Belorusija se bo rehabilitirala v Evropo veliko prej kot Rusija.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
ModriMiha ::
Belorusija je tako ali tako rusija v malem
Se ne strinjam, ker so že poskušali odstraniti diktatorja. V Rusiji še niso. Pa tudi v zadnjem valu migracij Rusov v Belorusijo zaradi večjih svoboščin se je že pokazalo da Belorusi niso nujno navdušeni nad kakšnim zbliževanjem ali enačenjem narodov.
Belorusija se bo rehabilitirala v Evropo veliko prej kot Rusija.
Rusija tako ali tako ne spada zares v Evropo. Belorusija pa bi lahko, a bo se trajalo, da se normalizira. Trenutno nimajo dosti opcij. V primeru upora bi jih Rusi hitro denacificirali. Pri tem da Belorusija ne bi imela dosti sans, ker niso bojeviti kot Ukrajinci. Pa tudi njihov jezik je ze prakticno pozabljen.
windigo ::
Zelenski pravi, da bo napadel Belorusijo:
https://x.com/Gerashchenko_en/status/20...
P.S. Ups, sorry, nisem videl, da je bilo že objavljena podobna novica.
https://x.com/Gerashchenko_en/status/20...
P.S. Ups, sorry, nisem videl, da je bilo že objavljena podobna novica.
Truth is not negotiable!
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: windigo ()
BorutO ::
Ta današnji napad je imo turning point vsaj glede komentarjev na X. Mislim da če bi Ukrajinci to ponovili še 2x oziroma 3x do konca tedna da bi se v Moskvi začele dogajati zanimive stvari. Zdaj je čisto vsem jasno vključno z Rusi da Putin ni sposoben braniti države. Zdaj je glavno vprašanje koliko časa bodo Ukrajinci potrebovali za nov podoben napad? Če bodo čakali teden plus, potem bo efekt bistveno manjši.
Me zanima koliko tovrstnih dronov imajo Ukrajinci. Pričakujem da na tisoče in tisoče. Današnji napad naj bi vseboval 500+ dronov. Če imajo na razpolago dovolj dronov potem bi bilo v tem trenutku verjetno pravilno iz strateškega vidika, da ponovijo vajo jutri ob istem času.
Takoj, ko bo putler spet kaj začel srati po Ukrajini z večjim napadom in 10+ smrtnimi žrtvami, upam, da bodo ukrajinci še enkrat napadli to naftno skladišče oz. rafinerijo .. pa še kakšno zraven.
Vsi rusi, razen putlerja in ostalih v kremlju, spoznavajo, da ima rusija popolnoma zanič zračno obrambo, in to sredi moskve, kjer bi morali imeti najboljšo obrambo, pa še to, da so le spoznali, da si je putler našel napačno žrtev s to brezvezno vojno.
Machete ::
Lukaščetinko bi moral izkoristi priliko in z Ukrajinci sesuti starega gremlina. Še pes, ki je maltretiran slej ko prej enkrat napade lastnika. Ščetinko pa je isto na ketni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-5080 GAMING|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
avani12 ::
Pri Belorusiji je zelo pomemben podatek, da je jih - Belorusov - veliko bori na ukrajinski strani.
Nekje 2020 so bile volitve v Belorusiji. Luka izgubi, opozicija zmaga. Luka pokliče Vovo na pomoč, ker se policija raje drugi s protestniki, kot da bi jih pretepala. Od takrat je njegov bitch. 2022 se začne vojna, a Luka ne upa poslati vojakov, saj se bi mu uprli. Zdaj je Luka brez lokalne vojske in policije.
Opozicija se razbezi po svetu, kar precej jih gre na Poljsko in v Ukrajino. Tam se pridružijo prostovoljnim enotam. Po petih letih bojev.. se lahko zgodi karkoli.
Nekje 2020 so bile volitve v Belorusiji. Luka izgubi, opozicija zmaga. Luka pokliče Vovo na pomoč, ker se policija raje drugi s protestniki, kot da bi jih pretepala. Od takrat je njegov bitch. 2022 se začne vojna, a Luka ne upa poslati vojakov, saj se bi mu uprli. Zdaj je Luka brez lokalne vojske in policije.
Opozicija se razbezi po svetu, kar precej jih gre na Poljsko in v Ukrajino. Tam se pridružijo prostovoljnim enotam. Po petih letih bojev.. se lahko zgodi karkoli.
enavlaka ::
Hočeš reči, da bo norec spravil celo regijo v vojno.
Lukašenko je februarja 2022 dovolil, da so ruski helikopterji, ki so izvedli desant na Hostomel, vzleteli v okolici Mazira.
Video Reportedly Shows Russian Choppers Shot Down
FYI, tip, ki ob sestreljenih helikopterjih skoraj doživi orgazem, IMO govori Rusko.
Prav tako je iz Belorusije v Ukrajino vstopil tisti 50 km konvoj preko Černobila do Kijeva
Surveillance camera captures tanks entering Ukraine via Belarus border
Lahko je samo vesel, da so imeli Ukrajinci zadnja 4 leta in pol premalo resursov in preveč drugih problemov. Zdaj bo pač plesal po njihovo.
Ukraince se je vedno držalo na kratkem štriku. Če bi imeli preveč municije in vsega bi zaradi starih zamer sami šli tolči ruse.
Veliko ukraincev sicer govori rusko, tudi bivša, vendar ne marajo. Ostanek ruske "ponemčevalne" vzgoje pred razpadom sovjetskog saveza.
Belorusija je tako ali tako rusija v malem
Se ne strinjam, ker so že poskušali odstraniti diktatorja. V Rusiji še niso. Pa tudi v zadnjem valu migracij Rusov v Belorusijo zaradi večjih svoboščin se je že pokazalo da Belorusi niso nujno navdušeni nad kakšnim zbliževanjem ali enačenjem narodov.
Belorusija se bo rehabilitirala v Evropo veliko prej kot Rusija.
Saj je imela tudi že rusija več takih attemptov, nazadne wagnerjevci.
Belorusija je vazal rusov oz. putina. Ko se je tam dogajal puč so prisopihale ruske enote reševati propadlo vlado. Evropa je zajebala, ker takrat ni poslala svoje vojske.
Belorusija je tako ali tako rusija v malem
Se ne strinjam, ker so že poskušali odstraniti diktatorja. V Rusiji še niso. Pa tudi v zadnjem valu migracij Rusov v Belorusijo zaradi večjih svoboščin se je že pokazalo da Belorusi niso nujno navdušeni nad kakšnim zbliževanjem ali enačenjem narodov.
Belorusija se bo rehabilitirala v Evropo veliko prej kot Rusija.
Rusija tako ali tako ne spada zares v Evropo. Belorusija pa bi lahko, a bo se trajalo, da se normalizira. Trenutno nimajo dosti opcij. V primeru upora bi jih Rusi hitro denacificirali. Pri tem da Belorusija ne bi imela dosti sans, ker niso bojeviti kot Ukrajinci. Pa tudi njihov jezik je ze prakticno pozabljen.
Že teritorjalno je več kakor pol rusije pod Azijo. Po navadah pa so imeli Rusi, Romuni, Bolgari veliko skupnega z evropejci ampak leta USSR filozofije in okupacije enih in drugih mafijcev je uničilo družbo in narod. Na srečo je ussr crknila še pravi čas.
Yugoslavija se je en čas lizala s sovieti, nato pa je prešla na ameriško stran, enako kakor izrael. Nato so začeli njihove aparatičke preganjat na goli otok in na srečo smo obdržali nekaj svojega jezika.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: enavlaka ()

Pithlit ::
Zelenski pravi, da bo napadel Belorusijo:
https://x.com/Gerashchenko_en/status/20...
P.S. Ups, sorry, nisem videl, da je bilo že objavljena podobna novica.
Nisi verjet. Bully-ja se najlažje rešiš tako da ga sesuješ.
Smo videli kaj se je nazadnje zgodilo ko je bully spravil vojsko na svojo mejo ob hkratnem zagotavljanju de nikomur nič noče.
Zelensky ima celo tolk jajce da je tokratnemu bully-ju lepo povedal naj se umakne če jih noče dobit po pregovorni pički. Ruski apologeti to seveda vzamete po svoje in "Zelensky bo napadel nedolžno in nebogljeno državico". Čestitke.
Life is as complicated as we make it...
enavlaka ::
To je bolj PR stunt, da ne bo Belorus stokal, da so ga nenapovedano napadli.
V vojni lahko brez težav tolčeš po "prijateljih neprijatelja"
Problem ukraine je podaljšanje vojne črte. Američan pa še vedno noče poslati svoje vojske, čeprav se je zavezal v sporazumu o odstranitvi jedrskega programa. Anglež se vsaj drži obljub in je tam en kup SASovcev
V vojni lahko brez težav tolčeš po "prijateljih neprijatelja"
Problem ukraine je podaljšanje vojne črte. Američan pa še vedno noče poslati svoje vojske, čeprav se je zavezal v sporazumu o odstranitvi jedrskega programa. Anglež se vsaj drži obljub in je tam en kup SASovcev

Pithlit ::
To je bolj PR stunt, da ne bo Belorus stokal, da so ga nenapovedano napadli.
V vojni lahko brez težav tolčeš po "prijateljih neprijatelja"
Problem ukraine je podaljšanje vojne črte. Američan pa še vedno noče poslati svoje vojske, čeprav se je zavezal v sporazumu o odstranitvi jedrskega programa. Anglež se vsaj drži obljub in je tam en kup SASovcev
Dej mi cifro dilerja, prosim. Js bi tud včasih rabila bit tolk out of my mind.
Life is as complicated as we make it...
Pac-Man ::
Ukrajinci so čez noč sankcinirali plinske turbine, ki jih je Siemens prodal Rusiji
https://x.com/Osinttechnical/status/206...
https://www.gem.wiki/Tavri_power_statio...
https://x.com/Osinttechnical/status/206...
Čez noč so ukrajinske sile uspešno zadele termoelektrarno Tavričeskaja v okupiranem Krimu pod rusko nadzorom.
Elektrarna, ki je ena največjih proizvodnih postaj na Krimu, trenutno gori. Domačini so po napadu poročali o izpadih električne energije in nihanjih v napetosti.
https://www.gem.wiki/Tavri_power_statio...
Gradnja termoelektrarn Balaklava in Tavričeskaja je postala predmet mednarodnega škandala, v katerega je bilo vpleteno podjetje Siemens. Leta 2015 je družba Technopromexport JSC (delniška družba), hčerinsko podjetje državnega konglomerata Rostec, od Siemensa kupila štiri plinske turbine za projekt elektrarne na polotoku Taman v Rusiji. Vendar pa jih je podjetje pozneje preprodalo drugemu hčerinskemu podjetju Rosteca, Technopromexport LLC (družba z omejeno odgovornostjo), ki je vodilo gradnjo elektrarn na Krimu.
Poleti 2017 je Siemens to označil za kršitev pogodbenih določil. Podjetje je pogodbe o dobavi turbin izpodbijalo pred moskovskim arbitražnim sodiščem, vendar je bila njihova tožba zavrnjena.
Evropska unija in Združene države Amerike so nato uvedle sankcije proti dvema uradnikoma ruskega ministrstva za energetiko, ki naj bi bila odgovorna za premestitev turbin v krimski elektrarni.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Stane2 ::
https://x.com/JayinKyiv/status/20681785...
Russia's Great Fuel Panic of 2026 continues to claim victims amongst the core sectors of the economy.
In Barnaul, where diesel is one of the main input costs for farming, complaints that wholesale price has doubled in the past 2 months and there's now a waitlist of 45 days.
veleprodajne cene (NE KONČNE) - 1 liter dizla Iz 57 rubljev na 118 rubljev = 1.40€ za liter
Russia's Great Fuel Panic of 2026 continues to claim victims amongst the core sectors of the economy.
In Barnaul, where diesel is one of the main input costs for farming, complaints that wholesale price has doubled in the past 2 months and there's now a waitlist of 45 days.
veleprodajne cene (NE KONČNE) - 1 liter dizla Iz 57 rubljev na 118 rubljev = 1.40€ za liter
enavlaka ::
https://x.com/JayinKyiv/status/20681785...
Russia's Great Fuel Panic of 2026 continues to claim victims amongst the core sectors of the economy.
In Barnaul, where diesel is one of the main input costs for farming, complaints that wholesale price has doubled in the past 2 months and there's now a waitlist of 45 days.
veleprodajne cene (NE KONČNE) - 1 liter dizla Iz 57 rubljev na 118 rubljev = 1.40€ za liter
Še vedno nižje cene, kakor so evropske. Kaj je narobe?
To je bolj PR stunt, da ne bo Belorus stokal, da so ga nenapovedano napadli.
V vojni lahko brez težav tolčeš po "prijateljih neprijatelja"
Problem ukraine je podaljšanje vojne črte. Američan pa še vedno noče poslati svoje vojske, čeprav se je zavezal v sporazumu o odstranitvi jedrskega programa. Anglež se vsaj drži obljub in je tam en kup SASovcev
Dej mi cifro dilerja, prosim. Js bi tud včasih rabila bit tolk out of my mind.
Vzami kako vojaško knjigo v roke pa bo.
enavlaka ::
Ukrajinci so čez noč sankcinirali plinske turbine, ki jih je Siemens prodal Rusiji
Verjetno bo rus danes ali pa jutri ponoči stolkel ukrainske elektrarne ali kaj podobno pomembnega.
Pač dejanja obupanega naroda brez nekega bistvenga vpliva na potek vojne. Taki napadi samo utrjujejo Putinovo diktaturo, ker imajo monopol nad mnenjem in mediji.
Že angleži so videli, da nemcev v WW2 niso mogli zmleti s veliko močnejšim bombandiranjem, kaj šele tu, ko je ponos, da guzneš na fronti. Je velika ekonomska luknja ampak rusi so preživeli že hujše. Če se kdo preveč pritožuje pa je tako ali tako kandidat za jurišat na mitraljezne položaje.

Stane2 ::
sir_mha ::
Ne čisto da ne bi vedeli. Odgovor na to lahko (vsaj delno) najdemo v infantilizaciji, depolitizaciji in disasociaciji od državne politike velikega dela ruskih državljanov.
Ta del prebivalstva ima z rusko kleptokracijo nekakšno družbeno pogodbo: pustite nas pri miru da živimo cca povprečno življenje, vi pa se igrajte vojno in nakradite milijarde. Ta pogodba je zdaj na nek način kršena, ker je folk občutil vojno, inflacijo, manjko bencina...itd.
˝Kaj smo vam naredili?˝ izvira iz tega, da se en kup ljudi sploh ne istoveti z dejanji svoje države. Sploh ne najdejo povezave med sabo in napadom na Ukrajino. Ali je fizično odmaknjen na drug konec sveta (burjat) ali pa samo od države disociiran moskovčan, sploh ni važno. Ne smatrajo se kot vpleteni, ker to ni ˝njihova stvar˝. Posledično vidiš na amaterskih posnetkih rusov med bombardiranjem, da so dostikrat čisto ravnodušni ali pa se dejansko kar posmehujejo, ko nastrada kakšna državna infrastruktura.
Res je, nenapisana pogodba je kršena in med ljudmi se zato vsekakor dviga tudi nezadovoljstvo ne samo indiferentnost. Samo sedaj ni v igri samo korenček za pridne, tukaj je še palica, in sicer lahko po hitrem postopku pristaneš v zaporu ali na fronti, če se javno izpostaviš, tako da ... ostane ti predvsem da se nekam umakneš ali potuhneš.
Je pa še ena zadeva, vojna je v bistvu podobno kot revolucija, kjer se pojavi priložnost za manjšino, da se simbolno in/ali materialno opomore. Gospodarstvo se je popolnoma transformiralo, država potrebuje drugačne kapacitete posameznikov, nekateri močni&bogati pa so raje konsolidirali kapital in spokali kufre - drugače bi lahko preveč izgubili v novih, dinamičnih situacijah. Tako se vzpostavlja prostor, ki ga more nekdo zasesti, in pojavljajo se ekonomske priložnosti (delo za vojsko, nakupi nepremičnin na novih ozemljih, za nekatere tudi loto na fronti...), ki jih nekateri izkoriščajo. Po mojih izkušnjah, se take "priložnosti" same propagirajo med množicami in posledično nekateri ljudje pravzaprav niso potrti ampak nasprotno, motivirani, da zgrabijo priložnost, dokler je na voljo.

Pithlit ::
https://x.com/JayinKyiv/status/20681785...
Russia's Great Fuel Panic of 2026 continues to claim victims amongst the core sectors of the economy.
In Barnaul, where diesel is one of the main input costs for farming, complaints that wholesale price has doubled in the past 2 months and there's now a waitlist of 45 days.
veleprodajne cene (NE KONČNE) - 1 liter dizla Iz 57 rubljev na 118 rubljev = 1.40€ za liter
Še vedno nižje cene, kakor so evropske. Kaj je narobe?
Nič ni narobe. Pravzaprav je odlično da je liter dizla v svetovni tankšteli (kjer ima raja nekih 200€ plače) tako poceni. Naravnost fantastično je. Liter bencina = 1% mesečnega dohodka. Kaj bi boljšega?
Dej že enkrat cifro svojega dilerja no. Ne bit tolk sebična pizda.
Life is as complicated as we make it...
Chalky ::
Zanimivo da je Putin skrivnostno tiho o napadu na Moskvo in je vse skupaj za zdaj zgolj ignoriral kar veliko pove o tem v kakšnem položaju je Rusija:
Keep an eye on what happens in Moscow over the next 4 weeks. The Moscow refinery is offline, gasoline shortages are causing lineups, and production is down 25% country-wide vs last year due to drone sanctions.
And Putin's ignoring it all. This will trigger widespread unrest
https://x.com/maria_drutska/status/2068...
Putin te vojne ne more dobiti, Ukrajinci bodo dobili nazaj vso ozemlje to je jasno že sedaj in zato ni potrebno biti nek hud poznavalec. Edino če Evropa in ZDA pritisneta na Ukrajino da preda tista ozemlja kar bi bilo v tem trenutku to neumno. Ukrajinci proizvajajo na tisoče dronov vsak dan. UK je nekaj dni napovedala da pošilja 150k manjših dronov v Ukrajino. Ukrajina bo samo letos proizvedla 7 milijonov dronov, zraven pristeješ še ostale države in je številka zagotovo nad 10 milijonov.
Pred vojno skoraj nihče ni pričakoval oziroma v računico vštel drone in povsem nov način vojskovanja. Droni so postali popularni šele leto in pol po vdoru in Rusi tega niso mogli predvideti v takšni meri. Sicer se je vedelo da je to prihodnost ampak da se bo to zgodilo tako zelo hitro pa ni pričakoval nihče. Zdaj se ne more umakniti zaradi svojega ponosa medtem ko vsak mesec izgubi več deset tisoč vojakov. Po eni strani gre za tragedijo saj bi se vsak normalen oziroma zavesten voditeljel že zdavnaj umaknil in priznal da tako ne gre več naprej. Ampak ravno to je glavna razlika demokracij in diktatur, tam v diktaturi ti nihče ne bo oporekal oziroma niti ne more.
Putin je desetletja prodajal sliko močnega, nezljomljiega voditelja na kateri je zgradil svojo propagando in preko katere je prodajal Rusko moč, tega zdaj ni več vendar se on sam ne more umakniti ker je ves sistem zgrajen na enem samem človeku, in če se zdaj umakne se vse sesede kot hišica iz kart.
Kako naj bi se takšen voditelj umaknil brez da bi dobil tista štiri ozemlja in potem to razlagal svojemu narodu da po skoraj petih letih ni uspel dobiti ozemlja in da je pri tem umrlo skoraj 2 milijona ljudi? Tudi njegovi največji podporniki v Rusiji tega nebi spregledali. Sem ravno danes bral da naj bi Rusija pripravljala neke dodatne masovne mobilizacije. Vse to je zaman ker Ukrajinci lahko proizvejejo več dronov kot ima Rusija vojakov.
To je tako ko se igraš z diktaturo. Je demokracija tudi iz vidika zdravja bistveno boljša izbira sploh če v diktaturi nimaš zares nenormalno močno vojsko. Recimo na Kitajskem je verjetno malce drugače ker tam jih je dejansko 1.5 milijarde, ampak tudi tam bi se vse skupaj podrlo če bi Xi-ju spodletelo. Putin dobesedno nima izhoda, preveč etonov je porinil v ta konflikt, da bi zdaj zapustil mizo, mu doma ne bodo dovolili. Ali bo storil kaj izjemno nevarnega ali pa bodo doma obračunali z njim. Ni druge možnosti sploh če Ukrajinci ne predajo svojega ozemlja.
Keep an eye on what happens in Moscow over the next 4 weeks. The Moscow refinery is offline, gasoline shortages are causing lineups, and production is down 25% country-wide vs last year due to drone sanctions.
And Putin's ignoring it all. This will trigger widespread unrest
https://x.com/maria_drutska/status/2068...
Putin te vojne ne more dobiti, Ukrajinci bodo dobili nazaj vso ozemlje to je jasno že sedaj in zato ni potrebno biti nek hud poznavalec. Edino če Evropa in ZDA pritisneta na Ukrajino da preda tista ozemlja kar bi bilo v tem trenutku to neumno. Ukrajinci proizvajajo na tisoče dronov vsak dan. UK je nekaj dni napovedala da pošilja 150k manjših dronov v Ukrajino. Ukrajina bo samo letos proizvedla 7 milijonov dronov, zraven pristeješ še ostale države in je številka zagotovo nad 10 milijonov.
Pred vojno skoraj nihče ni pričakoval oziroma v računico vštel drone in povsem nov način vojskovanja. Droni so postali popularni šele leto in pol po vdoru in Rusi tega niso mogli predvideti v takšni meri. Sicer se je vedelo da je to prihodnost ampak da se bo to zgodilo tako zelo hitro pa ni pričakoval nihče. Zdaj se ne more umakniti zaradi svojega ponosa medtem ko vsak mesec izgubi več deset tisoč vojakov. Po eni strani gre za tragedijo saj bi se vsak normalen oziroma zavesten voditeljel že zdavnaj umaknil in priznal da tako ne gre več naprej. Ampak ravno to je glavna razlika demokracij in diktatur, tam v diktaturi ti nihče ne bo oporekal oziroma niti ne more.
Putin je desetletja prodajal sliko močnega, nezljomljiega voditelja na kateri je zgradil svojo propagando in preko katere je prodajal Rusko moč, tega zdaj ni več vendar se on sam ne more umakniti ker je ves sistem zgrajen na enem samem človeku, in če se zdaj umakne se vse sesede kot hišica iz kart.
Kako naj bi se takšen voditelj umaknil brez da bi dobil tista štiri ozemlja in potem to razlagal svojemu narodu da po skoraj petih letih ni uspel dobiti ozemlja in da je pri tem umrlo skoraj 2 milijona ljudi? Tudi njegovi največji podporniki v Rusiji tega nebi spregledali. Sem ravno danes bral da naj bi Rusija pripravljala neke dodatne masovne mobilizacije. Vse to je zaman ker Ukrajinci lahko proizvejejo več dronov kot ima Rusija vojakov.
To je tako ko se igraš z diktaturo. Je demokracija tudi iz vidika zdravja bistveno boljša izbira sploh če v diktaturi nimaš zares nenormalno močno vojsko. Recimo na Kitajskem je verjetno malce drugače ker tam jih je dejansko 1.5 milijarde, ampak tudi tam bi se vse skupaj podrlo če bi Xi-ju spodletelo. Putin dobesedno nima izhoda, preveč etonov je porinil v ta konflikt, da bi zdaj zapustil mizo, mu doma ne bodo dovolili. Ali bo storil kaj izjemno nevarnega ali pa bodo doma obračunali z njim. Ni druge možnosti sploh če Ukrajinci ne predajo svojega ozemlja.
Leif ::
Zakaj bodo Ukrajinci dobili ozemlje nazaj, kaj kaže na to ? Fronta gre v obratno smer kolikor vem
kow ::
Zalostno, da Slovenija ne proizvaja dronov. Namesto, da bi kupovali oklepnike in podobno saro, ki nima nobenega vpliva na svetovno geopolitiko, bi lahko danes proizvajali ze stotisoce dronov in jih posiljali v Ukrajino. V 4 letih nismo storili prakticno nic.
Ne pozabimo, da je Ukrajina poleg Francije najvecja evropska drzava. Pomagati jim v najtezjih casih je prakticno nobrainer.
Ne pozabimo, da je Ukrajina poleg Francije najvecja evropska drzava. Pomagati jim v najtezjih casih je prakticno nobrainer.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: kow ()
ššš ::
Fronta bolj kot ne stoji. Zdi se, da ma Zelenski zdej cajt udarit en sidequest v Belorusiji. Na rafinerijo v Moskvi so poslal kok? 500 dronov? Že sam to je dovolj da Belorusijo pošlejo v kameno dobo, če ne bodo pridni. Ko se bo Lukašenku folk upru, bo mel resen problem. Ne trese se za brezveze. Itak pa Beloruske izdaje Ukrajinci ne bodo nikol pozabil.
Che25 ::
Nadaljnje pogrevanje poljske juhe, ki si jo je po nepotrebnem zakuhal Zelenski. Tega njegovega piarovskega strela v koleno res ne razumem.
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/poljs...
S konkretno novico nimam nobenih težav, komentarji o ruski denacifikaciji Ukrajine so pričakovani, moti pa me, da je pod sorodno novico naveden več kot štiri leta star prispevek o bataljonu Azov. Dvomim, da obstaja kakšen nekulinaričen članek, na katerega je Kaja Sajovic ponosnejša.
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/batal...
Zanimivo je, da na MMC nisem našel enega samega članka o ruskih skrajnih skupinah Rusko imperialno gibanje in Rusich, skupina Wagner pa se omenja zgolj v kontekstu propadle avanture Prigožina.
V nobenem od teh člankov nisem zasledil niti ene izpeljanke besed neonacizem in ultranacionalizem, beseda skrajno/skrajnež pa se pojavi samo v enem in še to ne v kontekstu, ki bi ga pričakoval.
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Se samo meni zdi neprimerno, da se novinarka javne RTV sklicuje na "nekatere do dvoličnosti Zahoda kritične komentatorje"? In da se oznake neonacističen, ultranacionalističen in skrajen pripisujejo samo Ukrajini?
Me je pa raziskovanje te tematike spomnilo na precej posrečen reddit-rant o K.S.
https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/poljs...
S konkretno novico nimam nobenih težav, komentarji o ruski denacifikaciji Ukrajine so pričakovani, moti pa me, da je pod sorodno novico naveden več kot štiri leta star prispevek o bataljonu Azov. Dvomim, da obstaja kakšen nekulinaričen članek, na katerega je Kaja Sajovic ponosnejša.
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/batal...
Zanimivo je, da na MMC nisem našel enega samega članka o ruskih skrajnih skupinah Rusko imperialno gibanje in Rusich, skupina Wagner pa se omenja zgolj v kontekstu propadle avanture Prigožina.
V nobenem od teh člankov nisem zasledil niti ene izpeljanke besed neonacizem in ultranacionalizem, beseda skrajno/skrajnež pa se pojavi samo v enem in še to ne v kontekstu, ki bi ga pričakoval.
Poudarjajo pa ob tem nekateri do dvoličnosti Zahoda kritični komentatorji, kako naglo so bili vodilni zahodni mediji pripravljeni ob sinočnjem dogajanju kontroverzno skupino Wagner iz krvoločnih morilcev in skrajnežev prekrstiti v borce za svobodo – že videni obrat tako pri upornikih v Siriji kot tudi pri ukrajinskih borcih bataljona Azov.
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Se samo meni zdi neprimerno, da se novinarka javne RTV sklicuje na "nekatere do dvoličnosti Zahoda kritične komentatorje"? In da se oznake neonacističen, ultranacionalističen in skrajen pripisujejo samo Ukrajini?
Me je pa raziskovanje te tematike spomnilo na precej posrečen reddit-rant o K.S.
https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...
Windlass ::
Zalostno, da Slovenija ne proizvaja dronov. Namesto, da bi kupovali oklepnike in podobno saro, ki nima nobenega vpliva na svetovno geopolitiko, bi lahko danes proizvajali ze stotisoce dronov in jih posiljali v Ukrajino. V 4 letih nismo storili prakticno nic.
Ne pozabimo, da je Ukrajina poleg Francije najvecja evropska drzava. Pomagati jim v najtezjih casih je prakticno nobrainer.
Pa saj nekaj celo je (C-astral, Onedrone, Prodrone..) in se je pošiljalo tudi v Ukrajino. Ne vem pa zakaj so zaspali pri scalanju produkcije in pa po mojem niso tako hitri z inovacijami kot Ukrajinci sami.
Pa realno, če bi tele firme preveč dvigale glavo za Ukrajino bi nastal tudi domač politični problem. Tudi če pustimo radikalce (Stevo, Kordiš) je odhajajoča koalicija na žalost kar dobro vlekla kvazi-mirovniško linijo o ne-pošiljanju orožja Ukrajini.
Fronta bolj kot ne stoji. Zdi se, da ma Zelenski zdej cajt udarit en sidequest v Belorusiji. Na rafinerijo v Moskvi so poslal kok? 500 dronov? Že sam to je dovolj da Belorusijo pošlejo v kameno dobo, če ne bodo pridni. Ko se bo Lukašenku folk upru, bo mel resen problem. Ne trese se za brezveze. Itak pa Beloruske izdaje Ukrajinci ne bodo nikol pozabil.
Ma ne, to je že vse rešeno, če je v medijih. Zato se pa je kak teden nazaj Lukašenko nenadoma kot strela z jasnega nekaj opravičeval Zelenskemu. Nič ne bo sidequest.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Pac-Man ::
Taki napadi samo utrjujejo Putinovo diktaturo, ker imajo monopol nad mnenjem in mediji.
Tudi Nikolaj II je imel tak in še večji monopol, dokler ga nekega lepega dne preprosto ni imel več
Februarska revolucija @ Wikipedia
Par mesecev kasneje je situacija zanj postala še slabša
Oktobrska revolucija @ Wikipedia
Sam že lep čas napovedujem, da bo v Rusiji kar naenkrat počilo. Kdaj se bo to zgodilo pa ne upam reč. :)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
enavlaka ::
enavlaka ::
Tudi Nikolaj II je imel tak in še večji monopol, dokler ga nekega lepega dne preprosto ni imel več
Nikolaj ni imel FSB/KGB in svojih nastavljencev in ljubljenčkov (Puto)
Če misliš, da je Putin samostojen pri svojih odločitvah se motiš. Tipa so dali na položaj, ker je lepo zgledal na tv.
Tudi če ga šusnejo danes, ta mafijski aparat nemoteno obratuje naprej.
Sam že lep čas napovedujem, da bo v Rusiji kar naenkrat počilo. Kdaj se bo to zgodilo pa ne upam reč. :)
Tko k se že 20 let čaka, da amerika guzne, pa še kar ni. Ena kriza za drugo. Se pa živi tam čedalje slabše to pa.
Kakor je ekonomska: "Markets can remain irrational longer than you can remain solvent."
Velja, da je rusov več kkokr maš municije.
Nadaljnje pogrevanje poljske juhe, ki si jo je po nepotrebnem zakuhal Zelenski. Tega njegovega piarovskega strela v koleno res ne razumem.
Ma poljaki pa ukrainci so prijatelji samo na papirju in ko gre za skupne interese.
Zanimivo je, da na MMC nisem našel enega samega članka o ruskih skrajnih skupinah Rusko imperialno gibanje in Rusich, skupina Wagner pa se omenja zgolj v kontekstu propadle avanture Prigožina.
Sovietske države MMC so pač kremeljska greznica

Stane2 ::
Če misliš, da je Putin samostojen pri svojih odločitvah se motiš. Tipa so dali na položaj, ker je lepo zgledal na tv.Tudi če ga šusnejo danes, ta mafijski aparat nemoteno obratuje naprej.
Dali so ga leta 1999, zdaj smo 2026. Vmes je veliko ljudi pomrlo.
Sicer pa... kdo pa so ti ljudje v Rusiji nad Putinom. t.i. ruska globoka država= Daj nekaj imen.

Pithlit ::
Zalostno, da Slovenija ne proizvaja dronov.
Saj jih, in Ukrajinci jih hvalijo. Kaj je s tabo?
Dej že enkrat cifro svojega dilerja no. Ne bit tolk sebična pizda.
Neh sitnart
But I wanna be high as Peter Pan and join you in the Neverneverland
Life is as complicated as we make it...
Zgodovina sprememb…
- spremenila: Pithlit ()
OutOfTheBox ::
Zakaj bodo Ukrajinci dobili ozemlje nazaj, kaj kaže na to ? Fronta gre v obratno smer kolikor vem
Nič ne kaže celotne slike, so pa indikatorji, ki bi po trenutni smeri lahko začeli kazat preobrat na dolgi rok. Kot prvo Rusija je začela v zadnjih 2 mesecih delat "net 0" na fronti. Nekje ozemlje dobiva, nekje ga izgublja - na račun več kot 1k mrtvih na dan.
Kot drugo, Rusiji zmanjkuje sistemov zračne obrambe S300/400, kot smo to lahko lepo videli v zadnjih napadih na moskvo, kjer so droni praktično brez velikega problema uničevali infrakstukturo (veliko dronov je bilo sicer res sestreljenih, ampak dejstvo ostaja).
Tretje, Ukrajina dela izjemno težke čase Rusiji na fronti in krimu, ker ne dobivajo goriva, hrane ipd, ker vse kar gre na fronto je odrezano.
Če bo šlo točno tako naprej kot gre Ukrajini zadnje 2 meseca, in se vmes ne spremeni nič v prid rusom (splošna mobilizacija ne bo pomagala), potem na dolgi rok je ni druge računice kot da Ukrajina dobi vse nazaj vključno s krimom.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: OutOfTheBox ()
Leif ::
Fronta bolj kot ne stoji. Zdi se, da ma Zelenski zdej cajt udarit en sidequest v Belorusiji. Na rafinerijo v Moskvi so poslal kok? 500 dronov? Že sam to je dovolj da Belorusijo pošlejo v kameno dobo, če ne bodo pridni. Ko se bo Lukašenku folk upru, bo mel resen problem. Ne trese se za brezveze. Itak pa Beloruske izdaje Ukrajinci ne bodo nikol pozabil.
500 dronov na Kijev je navaden torek v Ukrajini, pa še kar niso v kameni dobi no. Fronta kao stoji, ker so Ukrajinci vkampirani v mestih in pucanje pač traja, ampak smer je očitna.
enavlaka ::
S300/S400 niso namenjeni obrambi pred droni. Z velikim številom dronom boš prebil še tako dobro zračno obrambo. Zadeve letijo nizko, z radarjem jih je težko zaznati.
Ruska fronta, ki je že tako brez vsega bo pač še brez goriva. Spremeni se nič. Za marširanje na strojnice ne rabiš oborožitve.
To sanjarenje o tem, da bo ukraina dobila nazaj odeso in ostalo je enako kakor prejšnjič, ko je rusija začenjala zavzemati polotok.
Ko rus zagrabi ne spusti. Cela fronta je minirana v globino. Tudi če vsak rus crkne, bo trajalo leta, preden lahko sploh premakneš črto, še dlje je uporaba zemlje.
Ruska fronta, ki je že tako brez vsega bo pač še brez goriva. Spremeni se nič. Za marširanje na strojnice ne rabiš oborožitve.
To sanjarenje o tem, da bo ukraina dobila nazaj odeso in ostalo je enako kakor prejšnjič, ko je rusija začenjala zavzemati polotok.
Ko rus zagrabi ne spusti. Cela fronta je minirana v globino. Tudi če vsak rus crkne, bo trajalo leta, preden lahko sploh premakneš črto, še dlje je uporaba zemlje.
Windlass ::
Saj minimalno premikanje fronte načeloma ne more napovedati izida. Ozemlje po mojem itak ne bo večinsko menjalo lastnika prek bojev na fronti. Mislim da bo scenarij načeloma tak:
politično-ekonomski izredni dogodek v Rusiji npr. konec Putina/ekonomska kriza --> nevzdržnost za ruske vojake na fronti --> ofenziva Ukrajine v Zaporožju --> odločitev Rusov ali bodo branili nuklearko ali Tokmak/kopenski koridor --> pogajanja --> vrnitev teritorija v zameno za rehabilitacijo Rusije in protekcijo pred Kitajskimi apetiti
+ vmes bodo Ukrajinci z droni naredili Krim neuporaben
Lahko me citirate ko se scenarij uresniči
politično-ekonomski izredni dogodek v Rusiji npr. konec Putina/ekonomska kriza --> nevzdržnost za ruske vojake na fronti --> ofenziva Ukrajine v Zaporožju --> odločitev Rusov ali bodo branili nuklearko ali Tokmak/kopenski koridor --> pogajanja --> vrnitev teritorija v zameno za rehabilitacijo Rusije in protekcijo pred Kitajskimi apetiti
+ vmes bodo Ukrajinci z droni naredili Krim neuporaben
Lahko me citirate ko se scenarij uresniči
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()




