» »

Procesor vroč takoj po zagonu

Procesor vroč takoj po zagonu

Storm ::

Potem, ko sem na novo instaliral Windows 7, mi je začelo računalnik po dobrih petih minutah ugašat, zdaj vidim da imajo jedra praktično ob 1% moči procesorja, vsa prek 90 stopinj celzija temperaturo. Ventilator dela, tudi pospešil sem ventiltor, učinka nobenega. Pred ponovno namestitvijo winsow je sicer bil počasen (zato sem ga spucal), a nikoli se ni ugašal. Ko gledam procese, kurijo največ 18MB rama, imam 4 GB rama in i5 procesor na matični plati Z68P.

Kaj je narobe?
Markec The Great

Vesoljc ::

slabo si montiral hladilnik gor. ali je prevec/premalo paste, ali je hladilnik premalo zategnjen, ali pa je postrani namescen


edit: mal narobe prebral... mogoce si ruknil hladilnik, pa nima vec pravega stika
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

BorutK-73 ::

A si zamenjal termalno pasto?
Slab stik hladilnika z procesorjem. Preveri plastične zatiče od hladilnika če so vsi ok.

janezvalva ::

kupi drug procesor, starega vrzi v smeti
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Riff ::

ja najprej preveri če je cpu hladilnik dobro pritrjen pa da ni zabasan s prahom pa da se ventilator vrti

solatko ::

Hladilnik nima stika ali pa ni termalne paste. Procesor najprej zmanjšuje množilnik, izklaplja jedra in na koncu ugasne, saj bi se sicer pregrel. To težavo imaš verjetno že od takrat, ko si opazil, da ti dela počasi.
Razdri mašino, kupi kvalitetno termalno pasto, pravilno montiraj hladilnik in bo dobro. Če nisi še nikoli to delal, povabi kakšnega kolega na pivo, pa ti bo to v pol ure zrihtal.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615226 (1990) LuIK
»

Problem z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
16965 (671) Bleeh
»

a je moj procesor vroč?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291981 (1423) MyName
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki

Več podobnih tem