» »

Plavanje v morju

Plavanje v morju

1
2
»

WallSreet ::

tikitoki

Bil na obeh zgoraj omenjenih zato sem jih tudi objavil saj so mi prvo padle na misel. Obup od "plaže" Da ne govorim o tem ko enkrat stopiš v vodo, je še slabše.

Imam raje peščene plaže nekaj v tem smislu:




Tiste kamne lahko obdržiš-

esel ::

WallSreet je izjavil:

tikitoki

Bil na obeh zgoraj omenjenih zato sem jih tudi objavil saj so mi prvo padle na misel. Obup od "plaže" Da ne govorim o tem ko enkrat stopiš v vodo, je še slabše.

Imam raje peščene plaže nekaj v tem smislu:




Tiste kamne lahko obdržiš-

Lahko ti povem, da glih na tej plaži ne smeš plavat več kot 5m od obale...te takoj reševalec iz vode s piskom piščalke opozori.

tikitoki ::

WallSreet je izjavil:

tikitoki

Bil na obeh zgoraj omenjenih zato sem jih tudi objavil saj so mi prvo padle na misel. Obup od "plaže" Da ne govorim o tem ko enkrat stopiš v vodo, je še slabše.

Imam raje peščene plaže nekaj v tem smislu:




Tiste kamne lahko obdržiš-


A bil si na tisti plazi na Havajih?

Cruz ::

WallSreet je izjavil:

Ali si pa mazohist, enostavno ti ne verjamem. Poglej kakšni cegli so po tleh haha preden prideš v vodo ti prej še ene 3x gležnje zvije skratka beda in muka vse skupaj. Moraš vmes razmišljati da ti noga ne ostane med kamni lol brez veze, živa bedarija.
Saj ne obožujem kamne same po sebi, ampak ponavadi je tako, da so takšne plaže bolj mirne in jih zaradi tega raje izberem, če izbiram sam. Nimam se interesa gužvati na neki peščeni plaži v Miamiju, mam raje bolj mirne lokacije. :)

Kar se tiče korakanja v vodo pa ni nič takega, samo ne smeš hoditi z mehko nogo. Pri peščeni plaži pa mi na živce gredo peščene noge, vse ima prednosti in slabosti. Sicer pa, ko plavaš je itak vseeno, če si "se mučil" s prihodom v vodo ali šel po pesku. Peščene plaže so ponavadi bolj ograjene ter zaščitene in si omejen kar se tiče plavanja, pri "neurejenih", oz. naravnih imaš več svobode kar se tega tiče, pa še, če se potapljaš(kot se sam) imaš več vsega.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

grga1975 ::

Tole:
https://www.strel-swimming.com/

Cvicek brezplacno pa zvecer pravljice o borbah s piranhami v Amazonki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grga1975 ()

Comandante ::

Osebno ne hodim rad dlje kot 50m od obale, ponekod se manj. Strah me je, po vrsti:

-skuterjev, sploh rentanih
-colnov
-morskih zmajev (paukov, bolecina vboda je na lestvici 1-10 baje okoli 17.)
-morskih tokov (na juzni obali Hvara me je enkrat skoraj odneslo na odprto, na sreco sem soliden plavalec in sem se privlekel do obale)
-ostale morske golazni (meduze, morski psi)

Zadnja tocka je bolj iracionalna, in razen skarpene me se nic ni zbodlo ali ugriznilo. Je pa ze tisto bilo precej neprijetno.

kuall ::

FiReFTW je izjavil:

me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj?

To nima veze ali si sam ali so okoli ljudje. Če niso ti ljudje tvoja družba, torej kar eni neznanci, ti ne bodo pomagali, če se boš utapljal, ker te sploh opazili ne bodo, ker ljudje gledajo mim en druzga.

Jaz grem plavat na morju rad malo dlje, dlje kot povprečnež. Kolikor je dovoljeno, so neke oznake. Je malo adrenalina ko si tako daleč ampak še posebej zaradi tega rinem dlje. Rad pa grem tudi izven. Če sem blizu obale kolikor toliko me nima nob3n gliser ali ladja povozit. Ima da gleda pred seboj. Ali pa naj se goni v kurac, če ne gleda, kje vozi. Meni je to samioumevno, da če nekaj voziš pač gledaš pred seboj.

zasekamroz ::

Če sem blizu obale kolikor toliko me nima nob3n gliser ali ladja povozit. Ima da gleda pred seboj. Ali pa naj se goni v kurac, če ne gleda, kje vozi. Meni je to samioumevno, da če nekaj voziš pač gledaš pred seboj.

nevem koliko je to pametno razmišljanje, če te povozi ker ni pozoren boš ti imel veliko večjo pizdarijo kot on

recimo tista punca ki jo je povozil en tip na hrvaškem in je umrla, hrvati so pa to pometli pod preprogo in mu pustili da pelje gliser po umoru na čiščenje

Okapi ::

Plavanje ponoči, ko so v morju iskrnice, je nekaj najlepše. Brez kopalk, jasno.;)

Ko si na barki, je na odprtem morju, če je mirno, jasno, tudi užitek skočit v morje in se malo ohladit. A je dno tri metre pod tabo, ali en kilometer, je čisto vseeno.;)

Na Jadranu so najbolj nevarni za plavalce gliserji. Na oceanskih obalah so pa najbolj nevarni tokovi, ki te odnesejo na odprto morje.


Vsako leto se veliko ljudi utopi, ker poskušajo plavati proti obali, ampak je tok premočan, in ko obnemorejo, so izgubljeni. Rešitev je pa preprosta - ne smeš plavati proti toku, ampak pravokotno nanj. Ker ti tokovi so ozki in čeprav te odnaša stran od obale, kmalu priplavaš iz toka in se potem lahko obrneš proti obali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

A study published in 2013 in Australia revealed that rips killed more people on Australian territory than bushfires, floods, cyclones and shark attacks combined

solatko ::

Prvo pravilo, ki velja za potapljače in plavalce zunaj ograjenih prostorov, je dovolj velika žoga čim bolj pisanih barv, ae vidi dovolj daleč ali za plavalce helijev balon, privezan na pas.
Delo krepa človeka

bedarija ::

plavam od malega, na morju sem preživel po 2 meseca vsako poletje, vsak dan v vodi, vendar nikoli nisem plaval na "odprtem" in se počutim zelo neprijetno ko plavam daleč od ljudi in obale kljub temu da sem z družbo. če bi se znašel sam v taki situaciji bi me pomoje zagrabila panika. zakaj ne vem.

chort ::

WallSreet je izjavil:

Odvisno od plaže, če je takole te nima biti kaj stran:



Če imaš pa grde in umazane obale kot jih imamo mi, je pa jasno problem.


Ne vem kaj vidiš na teh plažah. Razen prekrasne naftne ploščadi v daljavi... >:D

Peščene plaže mene po prvi fotogenični sliki pustijo mrtvo hladnega. Pod vodo ni nič zanimivega, običajno imaš vodo do pasu še vsaj 100m v morje, gate polne peska, senca palme je cca 100m gor po plaži (ob nevarnosti padajočih kokosovih orehov ali zbadajočih palminih česarkoliže), segrejejo se na razbeljenih 80°C in so kot idealne so za rip-curl tokove. Poleg tega morajo te plaže ves čas čistit, saj se zaradi položnosti nanje vrhunsko nabira vse, kar priplava (japonke, flaše, vložki, stiropor, morska trava, you name it). Če je čista, potem jo čistijo, in če jo čistijo, potem je obljudena. Aja, pa voda je ponavadi (ne vedno, odvisno od granulacije peska) motna, se pravi res ne vidiš kam hodiš.

No sej, morda je boljše da vsi rinejo na te plaže, ostane zame več prostora na kaki kamniti. Idealne so granitne, da lepo zlezeš iz vode, obala pa ni preostra, kot je lahko apnenčasta.

OrkAA ::

Se strinjam s chort-om. Plaza, ki sem jo objavil zgoraj ima vecino teh problemov. Dodaten problem je, da je imela voda (vsaj v casu fotografije) priblizno 31 stopinj. Ni ravno idealno za ohladitev, haha.

So pa take plaze idealne za dolge vecerne sprehode.

tone31 ::

se posebaj ce nma konju jahas

Gagatronix ::

Ne vem kdo je bil, ki je omenjal Venice Beach ampak tisto ni plaza temvec promenada. Ja, imas piere ki segajo nekam v morje, ampak tam gor imas pa ringelspile in podobno navlako.

DePalmo ::

Sam tudi rad zaplavam malo dlje od obale, ampak zame dlje pomeni do nekje 1km. Lahko bi tudi več, ampak se zavedam da imam bolj malo kondicije in bi bil problem priti nazaj, zato grem raje trikrat od obale in nazaj, kot pa da bi imel problem. Imam pa tudi sam problem z krčem v desnem podplatu in včasih kljub masaži, ne spusti dokler sem v vodi. Na srečo sem se ga naučil vsaj delno ignorirat da lahko plavam dalje (sicer težko, a se vsaj premikam in bi prišel ven iz vode). Drugače pa vedno redno delam pavze v obliki "mrtvaka", a se zavedam turističnih skuterjev in zato na vsake toliko konkretno zamahnem da se okoli mene vse peni in tudi budno poslušam okolico. Sicer pa, če bi že kakšen letel proti meni se bi pač potopil za meter ali dva, toliko da gre nad mano, nato pa nazaj na površje.

Kar se pa tiče morskih živali. Ja, malenkost me je strah, ampak sem raje nekje 20-50m od obale oz. toliko da tla komaj dosežem, kot pa da sem v plitki vodki kjer so ježki, raki, meduze, itd.. V zadnjih parih letih nisem nič staknil, ostali ki so se pa zadrževali ob obali so pa dobili opekline od trave, meduz, eden je skoraj pohodil ježka, in ena ureznina zaradi kamna.

Zimonem ::

Ma plavaš ker moraš, ali pa malo za zabavo. Ni neke pene.

Okapi ::

chort je izjavil:


Peščene plaže mene po prvi fotogenični sliki pustijo mrtvo hladnega. Pod vodo ni nič zanimivega, običajno imaš vodo do pasu še vsaj 100m v morje,
Imaš takšne in drugačne peščene plaže. Nekatere so na koralnih otokih, kjer zaplavaš par deset metrov in si na koralnem grebenu.

Scaramouche1 ::

Pa se sploh sme zdaj na Hrvaško?

iso2000 ::

Moji podvigi so bolj ali manj vezani na jadran - plavam tudi daleč od obale, recimo na kakšne majčkene otočke - recimo do ca. 1km (so me že policaji na HR nagnali nazaj)
Kopanje na odprtem iz barke mi tudi ne predstavlja večjega problema, čeprav ko pogledaš na globinomer in kaže 100m+ se malo zamisliš :D
V sredozemlju in v atlantiku sem se držal obale. Sploh v atlantiku sem videl take valove, da sem se kar malo "pokakal" in v tisto ne bi šel. Tisto te še iz plitvine potegne za šalo, če prileti taprav val.
Pač, za jadran nekako vemo da moraš imeti "srečo", da te kaj zagrabi, razen propelerja čolna, drugje pa znajo biti kakšne bolj konkretne zverine v morju se mi zdi...

mancini ::

solatko je izjavil:

Prvo pravilo, ki velja za potapljače in plavalce zunaj ograjenih prostorov, je dovolj velika žoga čim bolj pisanih barv, ae vidi dovolj daleč ali za plavalce helijev balon, privezan na pas.


Prvo pravilo potapljacev je, da se mesto potopa oznaci z bojo(rdece bela, po moznosti z zastavico). In vsak ki vozi coln ve kaj to pomeni.

Pametno pa je tudi da se uporabljajo varnostne boje za potope na dah, podvodni ribolov, ...

solatko ::

bedarija - Pametni plavajo tako daleč, da se brez problema vrnejo, bedake pa hodi reševat luška kapetanija.

chort- Peščene plaže so sorazmerno varne, kar se tiče življenja na dnu, najnevarnejše so mivkaste, saj se v mivki skriva ogromno, kar neprijetnih živali (skat, morski pajek,..... ), potem so skalne, kjer pa najdeš večje plenilce, tudi obobalne morske pse.
DePalmo - Obvezna oprema potapljačev je šivanka ali bucika, če te zagrabi krč, pičiš zateglo mišico in se v momentu sprosti ali pa potegneš z roko, stopalo nazaj, samo panika te ne sme zagrabit. Včasih je krč tako močen, da ne moreš plavat naprej, moraš najprej "pozdravit" krč.

mancini - Pa tudi ljubiteljem daljšega plavanja, nebi škodilo, če bi se označili ali pa prijatelj v čolnu zraven. Nekateri so pač neodbovorni do svoje varnosti, tako v prometu, kot v prostočasnih aktivnostih.
Delo krepa človeka

Zimonem ::

Pametni plavajo tako daleč, da se brez problema vrnejo, bedake pa hodi reševat luška kapetanija.
prav hitro te lahko odnese kak tok. Tudi če si previden. Je pa seveda manj možnosti če vsak približno veš kam greš. Sem pešačil že 5 km zaradi toka. Pa nisem nevem kaj izival.

IL_DIAVOLO ::

Sorry, to ni mozno, ce ravno ne zaspiš na kaki blazini.

Zimonem ::

Na Jadranu imaš v prelivih do 4 vozle. Bi rad videl krivokapića, ki rahlo utrujen nazaj iz otočka odplava brez problema.

DePalmo ::

@solatko: Z bucko se res nebom špikal, tisto z raztegovanjem in masažo pa naredim. Včasih pomaga, včasih ne. In na srečo še nisem imel takega krča da bi me onesposobil, pomaga če takoj ko začutim da bo krč, raztegnem prste na nogi in jih držim kolikor lahko "odprte". Panike pa ni v mojem slovarju, vsaj dokler nisem na varnem ;)

MIHAc27 ::

Jaz sem kot otrok odplaval tudi kar daleč od obale... me ni bilo strah ničesar.
Sedaj pa se ne upam več. Me skrbi od tega, kaj je v vodi (kake meduze, ježki) in nad vodo (čolni).

Grem pač raje v toplice...

FiReFTW ::

Okapi je izjavil:

chort je izjavil:


Peščene plaže mene po prvi fotogenični sliki pustijo mrtvo hladnega. Pod vodo ni nič zanimivega, običajno imaš vodo do pasu še vsaj 100m v morje,
Imaš takšne in drugačne peščene plaže. Nekatere so na koralnih otokih, kjer zaplavaš par deset metrov in si na koralnem grebenu.


Ja to je kar scary, par metrov imaš tla pod nogami pol pa naenkrat zna past kar na par sto metrov globine.

m0LN4r ::

Ja pa ne pades prosti pad 100m globoko, v vodi tones pocasi do neke tocke, pol pa je konc.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Če nisi ravno strašno suh ali mišičast, si lažji od morske vode in načeloma sploh ne potoneš. Vsaj dokler je preveč ne popiješ.>:D

FiReFTW ::

m0LN4r je izjavil:

Ja pa ne pades prosti pad 100m globoko, v vodi tones pocasi do neke tocke, pol pa je konc.


Ja ne ga lomit, mislil sem morsko dno kar naenkrat pade sto metrov globoko.

solatko ::

m0LN4r - V morski vodi je dovolj, da se čisto umiriš in te voda dvigne na površje.
Začetniki imajo velike težave, da spravijo rit pod vodo, ko se hočejo potopit, glava pa deluje kot balon. Če se vležeš na hrbet (mrtvaka), lepo ploveš na površju.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Ja, v bazenu je precej tezko ostati na gladini dlje casa, v morju pa dokler te valovi ne zalijejo :)

dominuspro ::

solatko je izjavil:


DePalmo - Obvezna oprema potapljačev je šivanka ali bucika, če te zagrabi krč, pičiš zateglo mišico in se v momentu sprosti ali pa potegneš z roko, stopalo nazaj, samo panika te ne sme zagrabit. Včasih je krč tako močen, da ne moreš plavat naprej, moraš najprej "pozdravit" krč.


Ti to resno? Sem se nasmejal ;) Ne želim nekaj podjebavati ampak ta je res močna. Prosim vzemi buciko nazaj.

solatko ::

dominuspro - Od leta 1970 do 1985, ko sem se nehal potapljat, je bilo to priporočilo starejših potapljačev, saj nas je tiste, ki se nismo prav pogosto potapljali, kar precejkrat zagrabil krč v meča ali nart, peto,.. s pikom na pravo mesto je minilo v momentu.

Je pa res, da je kar nekaj let od takrat in ne vem, kakšni so trendi, glede krčev danes. Daj povej kaj več, ker takole pljuvat zan vsak.
Delo krepa človeka

dominuspro ::

@solatko - ko te zagrabi krč, boš pod vodo iskal buciko? Bodi resen. Mišico primerno nategneš, da popusti. Kdor ima težave s krči, že ve kako se temu streže. S plavutkami btw sploh ni grozne panike-tudi z eno nogo boš komot priplaval in ostal na površju.

zasekamroz ::

Scaramouche1 je izjavil:

Pa se sploh sme zdaj na Hrvaško?

Trenutno se sme

Okapi ::

dominuspro je izjavil:

@solatko - ko te zagrabi krč, boš pod vodo iskal buciko? Bodi resen. Mišico primerno nategneš, da popusti. Kdor ima težave s krči, že ve kako se temu streže. S plavutkami btw sploh ni grozne panike-tudi z eno nogo boš komot priplaval in ostal na površju.

Solatko je znan pravljičar. On tudi plava s helijevim balonom, da ga gliser ne povozi.;)

Scaramouche1 ::

zasekamroz je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Pa se sploh sme zdaj na Hrvaško?

Trenutno se sme


Kaj ti pol pomaga tistih 200, če bodo naši vedeli da ne smeš nikamor in dvignili cene...

kuall ::

Bizarno mi je brati, kako se bojite plavati daleč.
Ko sem šel na morje sem resda redko videl plavalce tako daleč kot sem bil jaz. Sem si mislil, da ste leni, da zato ne plavate. No saj to je tudi resnica, na plaži jih bo 90% ležalo, 10% pa plavalo.
Vam moram dati kar prav, da je pametno biti previden. Utopitev je ena od tistih stvari, ki se je je treba bolj bati, ko se je bojimo. Morski psi in avioni pa so stvari, ki se jih preveč bojimo. To jaz štejem med optične iluzije.
Jaz plavam v morju parkrat na leto. Statistično gledano lahko takrat mau riskiram in plavam dlje, ker je verjetnost, da bom ravno takrat naletel na žval/gliser majhna. Če bi pa delal ta riziko vsak dan v poletju je pa druga statistična pesem. Isto kot če 1x fukaš brez kondoma ali pa stalno.

solatko ::

Okapi - Če nebi nakladal in malo bolj bral poste, bi videl, da jaz ne plavam maratonov, lahko pa dam nasvete iz časov potaplanja. Čisto enostavno, otroški balonček, ki ga kupiš na lokalni stojnici, ti lahko reši življenje, če že imaš željo dolgih plavanj. In s svojimi komentarji delaš bedaka iz sebe.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428428 (2059) Pithlit
»

Kam na morje za en dan?

Oddelek: Loža
435049 (3263) Invictus
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143006 (35382) opeter
»

Utapljanje ne izgleda kot utapljanje

Oddelek: Problemi človeštva
172715 (1772) Invictus
»

plaže

Oddelek: Loža
285040 (4431) Ziga Dolhar

Več podobnih tem