» »

Plavanje v morju

Plavanje v morju

«
1
2

FiReFTW ::

Malo me zanima kako je kaj pri vas, vem da imajo ljudje zelo različna mnenja in počutja glede tega.

Ampak kako se vi počutite plavat v morju (in z tem mislim specifično plavat dalje od obale ali lahko tudi se peljat z ladjo malo bolj na odprto, ne plavat 5 metrov od obale z polno ljudmi okoli).

Jaz osebno sem se vedno počutil zelo nesigurno in načeloma tega sploh ne delam, kopam in plavam blizu obale pa ko je dosti drugih tudi v vodi, izogibam se plavanju na samem oz zelo daleč od obale kaj šele na odprtem morju, saj imam vedno v glavi da je lahko kaj spodaj, kakšen morski pes ali bilokdaj.

Seveda se zavedam da napadi morskih psov niso ravno vsakdanjost in da možnosti za to niso izjemno visoke a vseeno v teh razmerah so možne pa tudi če je mala možnost, in misel kaj pa če... in potem te ni ali celo ostaneš brez nog ali roke ali bilokaj, je dovolj močna ideja da me od tega odvrne.

Kaj pa vi?

chort ::

Pri nas (Jadran) je plavanje daleč od obale nevarno predvsem zaradi gliserjev na avtopilotu. Nevarnost interakcij s potencialno nevarnimi živalmi pa je večja v priobalnem pasu (pajek, škarpene, ugor itd).
Morski psi so zelo uspešen hype.

Je pa res, da tudi meni ni nek feeling gledat z masko v globino, če vidim samo vodni stolpec in ne dna, ampak to je nek iracionalen strah.

Cruz ::

Thalassophobia @ Wikipedia

Drugace pa, tudi mene je bilo na zacetku strah, potem pa sem se zacel redno potapljati in je anksioznost izginila. Ponavadi plavam do oznacene meje, ali pa grem samo malenkost stran od mnozice in plavam po sirini.

Glede ladje in odprtega morja nimam problemov. Pac, ko startajo taksne misli v glavi se vprasaj, ce so smiselne, ce jih je smiselno poslusati in kako bo vplivalo na tvoje vedenje, ce jih bos poslusal(ne bos sel plavat), pa tudi, ce jih ne bos(bos sel plavat).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Najbolj se izogibam kaksnih boj in parkiranih plovil, kaj pa ves kaksna golazen se tam gor nabira. Sploh kaka meduza. Drugace pa grem rad malo dlje, vecina jih itak ne zna plavat in cofota v plitvi vodi :)

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj se izogibam kaksnih boj in parkiranih plovil, kaj pa ves kaksna golazen se tam gor nabira. Sploh kaka meduza. Drugace pa grem rad malo dlje, vecina jih itak ne zna plavat in cofota v plitvi vodi :)



Od naših meduz ne boš umrel.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

FiReFTW ::

chort je izjavil:

Pri nas (Jadran) je plavanje daleč od obale nevarno predvsem zaradi gliserjev na avtopilotu. Nevarnost interakcij s potencialno nevarnimi živalmi pa je večja v priobalnem pasu (pajek, škarpene, ugor itd).
Morski psi so zelo uspešen hype.

Je pa res, da tudi meni ni nek feeling gledat z masko v globino, če vidim samo vodni stolpec in ne dna, ampak to je nek iracionalen strah.


Jaz ne hodim na jadran, dobro tu na jadranu je res šansa da te napade morski pes tako nizka da tudi mene nebi pretirano skrbelo, ampak recimo v kakšnih drugih krajih ko pa ni tako nedolžno pa je že malo drugače.

martincek1 ::

Velikokrat med vožnjo z jadrnico skočil v morje za ohladitev. Vem, da v morju ni ničesar, kar bi me ogrožalo (razen kakšne jate meduz), ampak je vseeno zelo neprijeten občutek. Še bolj, če sem nag :)) Še hujše pa je plavanje v temi, tudi relativno blizu obale, ko pod sabo ne vidiš nič.

m0LN4r ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj se izogibam kaksnih boj in parkiranih plovil, kaj pa ves kaksna golazen se tam gor nabira. Sploh kaka meduza. Drugace pa grem rad malo dlje, vecina jih itak ne zna plavat in cofota v plitvi vodi :)



Od naših meduz ne boš umrel.

Umres ne, ce pa nimas srece, pa te lahko pece kot sto mater, da ti cel dopust zjebe.

Jaz ne plavam v morju dalec ven, enostavno se mi ne zdi racionalno in nisem nek ultra plavalec. Pogosto imam krce v nogi in ne vem kje je meja, ko me zmanjka me pac zmanjka. Potapljanje iz ladje/colna mi ni problem, dokler imam neko tocno v blizini do katere se lahko safe vrnem. Motijo pa me res tejle obcasni skuterji, ki brezglavo sem pa tam letijo, pa tebe sploh ne opazijo, ce tam mimo plavas.

Ce hocem plavat, grem 100x rajsi na olimpijski bazen. Na morju sem za to, da relaksiram, ne pa da se naganjam s plavanjem.

Moja pa recimo, gre plavat nekam v 3pm, pol ko je ze 15 minut vec ne vidim, pa je pol ure ni nazaj, ze zacnem razmisljat ali ima dobro zavarovanje.

PS: Golazen v morju mi gre ultra na zivce. To za mene ni niti najmanj sproscujoce, ko pobozas nekaj ali nekaj poboza tebe, pa nisi ziher kaj je to bilo. Fuj. Zvecer pa vec never ever, razen ce bi bil ful pijan. Zvecer se zbudijo stvari, ki podnevi spijo. Ni glih udobno, ko gres ven iz vode pa pohodis kaksnega raka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gagatronix ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj se izogibam kaksnih boj in parkiranih plovil, kaj pa ves kaksna golazen se tam gor nabira. Sploh kaka meduza. Drugace pa grem rad malo dlje, vecina jih itak ne zna plavat in cofota v plitvi vodi :)



Od naših meduz ne boš umrel.



Se vsake toliko tudi na nasem koncu Jadrana pojavi portugalska ladjica, ki lahko pri cloveku povzroci smrt.

Tista o morskih psih je pa za usesa privlecena. Vec imas sanse, da te sosed do smrti pozre kot pa morski pes na Jadranu.

harvey ::

Najrajši plavam v morju (zgodaj) zjutraj, ko je morje kot šajba, mirno in še vsi spijo. Odplavaš par dolžin do kakšne boje in to je to. Včasih sem veliko plaval daleč na odprto morje, vendar se v eri skuterjev ni za meriti z njimi, tako je boljša varianta plavati bolj ob obali in narediš pač malo daljši ovinek. Mladi in neumni in nočna kopanja so že za nami, dobro, da se nam ni kaj naredilo - padec, zdrs po skalah je hitro tu...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

avom23 ::

A ni še nihče slišal za Ocean Ramsey?

2dark ::

m0LN4r je izjavil:


Umres ne, ce pa nimas srece, pa te lahko pece kot sto mater, da ti cel dopust zjebe.


Ena meduza? Si ze slisal za mazila?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

lonewolf_ ::

Meni je pa glih finta ponoči, sploh, če si kje dalje od civilizacije, da je res tema in vidiš kako se plankton sveti ob tebi.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Vazelin ::

Ne počutim se dobro, če sem preveč oddaljen od obale.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

m0LN4r ::

2dark je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Umres ne, ce pa nimas srece, pa te lahko pece kot sto mater, da ti cel dopust zjebe.


Ena meduza? Si ze slisal za mazila?
Si ze slisal za razlicne reakcije pri razlicnih ljudeh?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alamar ::

V Sloveniji je več kot 150m od obale prepovedano plavati. Če je sidrišče za čolne bližje od te razdalje, je tudi tam prepovedano plavati. Za Hrvaško je omejitev 100m, če se ne motim.

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

2dark je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Umres ne, ce pa nimas srece, pa te lahko pece kot sto mater, da ti cel dopust zjebe.


Ena meduza? Si ze slisal za mazila?
Si ze slisal za razlicne reakcije pri razlicnih ljudeh?


Takih k bi mel cudne reakcije je malo.


Isto kot pik na cebelo,oso... vecina nimamo reakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

starfotr ::

Najboljše je plavat, ko nekje sredi ničesar skočiš z jadrnice v morje. Ni folka, ni pretopla voda, ni smeti, ki jih drugače vse znosi na obalo...

Skratka, če vam paše obala, super. Meni je pa bolje izven.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Ni folka, ni pretopla voda, ni smeti, ki jih drugače vse znosi na obalo...

.


Takole ja v bohinjskem jezeru.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Cruz ::

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ni folka, ni pretopla voda, ni smeti, ki jih drugače vse znosi na obalo...

.


Takole ja v bohinjskem jezeru.
Bohinjsko jezero je res G.O.A.T.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

2dark ::

Cruz je izjavil:

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ni folka, ni pretopla voda, ni smeti, ki jih drugače vse znosi na obalo...

.


Takole ja v bohinjskem jezeru.
Bohinjsko jezero je res G.O.A.T.

V mislih se mi je prikazalo, kar si napisal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

WallSreet ::

Odvisno od plaže, če je takole te nima biti kaj stran:



Če imaš pa grde in umazane obale kot jih imamo mi, je pa jasno problem.

m0LN4r ::

Zdaj ko ze omenjas druge plaze po svetu, si malo sposodim temo za eno vmesno vprasanje:


Sam se nisem bil na taksni ogromni plazi, pa me zanima kako vroc je pesek na teh plazah, ko ni prakticno nobene sence po res ogromno metrov. Zame ni lepsga ko lahko bos hodis, brez tega da te zge v podplate?
Nevem vec kje smo bli na hrvaskem v najvecji vrocini ca. 6 let nazaj. Meni je bilo enostavno too-much. Po 5 metrih izven vode, me je zgalo v podplate, da sem se sam se pizdil, pa cez 5 minut zacel svicat kot prasec. Celo voda je bila prvih 10-20 metrov prakticno mlacna.

Vi, ki malo vec potujete po teh plazah, kje so bolj konstantne temperature? Da ni prevroce in ne hladno, ampak glih ta zlata sredina, da med vodo, zrakom, peskom po vasem mnenju super razmerje?

Recimo pripovedoval mi je en brazilec, da je pri njih sicer lepa plaza, ampak ko je sezona to vec ni uzitek, to so presvicani ljudje kot sardele v konzervah na plazi, da dihat nemors.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zasekamroz ::

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda

PreviousUser ::

zasekamroz je izjavil:

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda


Pa tudi predaleč od obale ne moreš. :D

Kvinta ::

zasekamroz je izjavil:

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda


.....pa v ton vodo jih polovico tam hčije....:))
A.C.A.B

zasekamroz ::

Kvinta je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda


.....pa v ton vodo jih polovico tam hčije....:))

Jaz tudi, pa kaj.

Ni pa not meduz, ježkov, voda je dovolj topla, ni sonca (notranji bazen), ni not vrečke/plenic/...

tikitoki ::

WallSreet je izjavil:

Odvisno od plaže, če je takole te nima biti kaj stran:



Če imaš pa grde in umazane obale kot jih imamo mi, je pa jasno problem.


Dolgocasna obala, ni kej. Res ne vem kaj je tebi na tem top.

WallSreet ::

tikitoki je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Odvisno od plaže, če je takole te nima biti kaj stran:



Če imaš pa grde in umazane obale kot jih imamo mi, je pa jasno problem.


Dolgocasna obala, ni kej. Res ne vem kaj je tebi na tem top.


Ja si ponosen Slovenec ki verjame da je slovenska obala daleč najboljše (hint: niti približno ni in nikoli ne bo). Obala na zgornjem posnetku je precej boljša od vsega kar ima Slovenija za ponudit, pa to ni moje mnenje.

Tole je prav zanimivo ane ;(( živa beda in dolgčas, se niti na tla ne moreš usest :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

FiReFTW ::

Vidim da ste dosti napisali, ene par komentarjev celo so nekaj odpisali direkt na moje vprašanje, ampak velika večina pa pišete kar nekaj, in nima nobene povezave z tem kaj sem vprašal jaz.

Pa ne nanašam se na tebe m0lnar, ti kr brez skrbi vprašaj neko podvprašanje, ampak nasplošno se nanašam da večina komentarjev govorijo kako jim je fajn plavat tu pa tam pa tudi nekaj o jadranu komentirajo.

Mene bolj zanima to, pustite jadran, če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj? Ker meni osebno je to zelo neprijena misel, in definitivno ne bi tega prakticiral. Sploh pa ne da bi z ladjo se kam peljal še dalje pa tam skakal not in plaval.

Horas ::

kar se mene tiče me ne bi bilo strah, saj imam odlično kondicijo. kar se tiče morskih psov pa ne vem še nisem tako razmišljal. zhakaj pa ne bi z ladjo kam pa skakal not v vodo? preveč gledaš filme :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

Glede morskega psa se ne sekiram, bolj se sekiram dejstva, da bi odplaval nekam dalec pol me pa ladja povozi, zagrabi krc v nogi, oz. karkoli v tej smeri, da ne pridem nazaj pa tudi pomoci ni nobene, saj kdo pa ve kje sem.
Mene je res sam to vedno najbolj jebalo, ko ti iz vode samo pol glave ven gleda in je z raznih ribiskih in drugih ladjih sploh ne vidis, ce ne gledas glih neki ful.
Spomnim se na Baski, ko smo se sli z ladjo vozit, pa je kapitan zacel preklinjat, k je en tam neki plaval. Se dobro da smo ga vidli in se ga ognili.

Horas je izjavil:

kar se mene tiče me ne bi bilo strah, saj imam odlično kondicijo. kar se tiče morskih psov pa ne vem še nisem tako razmišljal. zhakaj pa ne bi z ladjo kam pa skakal not v vodo? preveč gledaš filme :D
Pa no recimo, ce si sam je nekaj drugega, kot ce si v skupini 10-20 ljudi, kjer je zravn se kak kapitan, ki se spozna na zadeve.
imam odlično kondicijo
Pa ravno pri taksnih se dogaja, da jih vec ni nazaj, ki mislijo da so vsemogocni plavalci. Precenijo svoje meje na zacetku sezone. No saj dokler se to dela z zdravo pametjo oz. boljerecno izkusnjami gre.

Tisti, ki pa ne upajo iti dalec, so vsaj blizu, da jih ven poberejo, ce je nujno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cruz ::

FiReFTW je izjavil:

Mene bolj zanima to, pustite jadran, če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj? Ker meni osebno je to zelo neprijena misel, in definitivno ne bi tega prakticiral. Sploh pa ne da bi z ladjo se kam peljal še dalje pa tam skakal not in plaval.
Najprej bi se pozanimal, če je obala varna, če in kdaj je bil nazadnje viden morski pes ipd. Če bi se izkazalo za varno, bi plaval. To, da ne bi bilo nikjer žive duše, bi bil prej plus kot minus, ker mi ne bi bilo potrebno paziti in bi se lahko prepustil plavanju. Pač se pozanimaš kakšne morske živali živijo v določenem morju, da te katera ne preseneti in je to to.

Ker, če boš razmišljaš tako kot zdaj, "kaj pa, če morski pes", ne boš nikjer plaval, niti na Jadranu, garantiram.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

tikitoki ::

FiReFTW je izjavil:

Vidim da ste dosti napisali, ene par komentarjev celo so nekaj odpisali direkt na moje vprašanje, ampak velika večina pa pišete kar nekaj, in nima nobene povezave z tem kaj sem vprašal jaz.

Pa ne nanašam se na tebe m0lnar, ti kr brez skrbi vprašaj neko podvprašanje, ampak nasplošno se nanašam da večina komentarjev govorijo kako jim je fajn plavat tu pa tam pa tudi nekaj o jadranu komentirajo.

Mene bolj zanima to, pustite jadran, če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj? Ker meni osebno je to zelo neprijena misel, in definitivno ne bi tega prakticiral. Sploh pa ne da bi z ladjo se kam peljal še dalje pa tam skakal not in plaval.


Jaz sem se pocutil neprijetno. Se posebaj, ko je morsko dno izginilo v globino. Lej, premagas strah in gres, al pa ostanes na obali, palubi,...
Tudi sam nebi sel plavati na obmocja, ki so znana po ljudem nevarnim morskim psom in napadom.

Sicer pa imas tudi na v obalnem pasu smrtno nevarnih zivali, en napacen korak in si lahko med pokojnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

2dark ::

zasekamroz je izjavil:

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda



In dobiš kakšno kožno bolezen.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Cruz ::

WallSreet je izjavil:

Ja si ponosen Slovenec ki verjame da je slovenska obala daleč najboljše (hint: niti približno ni in nikoli ne bo).
Ni najboljša, definitivno pa ni najslabša.

WallSreet je izjavil:

Obala na zgornjem posnetku je precej boljša od vsega kar ima Slovenija za ponudit, pa to ni moje mnenje.
Od koga pa?

WallSreet je izjavil:

Tole je prav zanimivo ane ;(( živa beda in dolgčas, se niti na tla ne moreš usest :))
Jaz imam rajši to kot pa pesek. :) Drugače pa čisto v redu za splavat.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

OrkAA ::

FiReFTW je izjavil:

Mene bolj zanima to, pustite jadran, če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj? Ker meni osebno je to zelo neprijena misel, in definitivno ne bi tega prakticiral. Sploh pa ne da bi z ladjo se kam peljal še dalje pa tam skakal not in plaval.


Jaz sem trenutno na dopustu tule:



Relativno podobna plaza kot na teh placih, ki si jih omenil. Take plaze ponavadi nimajo tako obcutne spremembe elevacije kot povprecna plaza na hrvaskem - globina se spusca pocasi.

Ena fotka kako zgleda zjutraj ob oseki:



Tako da se teoreticno da plavat relativno dalec, ker globina ni tako huda, je pa meni vseeno neprijetno. :) Dodaten problem so razni vodni skuterji in gliserji kot je ze bilo omenjeno.

          ::

Meni je zelo neprijetno, če je voda globoka in ne vidim dna, samo črno. Me je pa enkrat v oceanu skoraj odnesel vodni tok.

IL_DIAVOLO ::

Kvinta je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Raje grem v toplice ker je bolj prijetna voda


.....pa v ton vodo jih polovico tam hčije....:))


Hčije...to pa je sumljivo blizu mene :))

solatko ::

FiReFTW - Tisti, ki smo se plavat naučil na morju, nas ni strah niti globokih voda, tisti iz bazena pa se po navadi počutijo slabo, če se z nogami ne morejo dotakniti tal. Jaz sem se v mladosti bavil tudi s potapljanjem (moj o.r. je 60m z akvalungami, brez helija), zato sem znal v vodi s plavutkami in masko preživeti tudi nekaj ur, brez, da bi šel ven. Moj brat pa je bil norec za plavanje in mu ni bilo problem preplavati razdaljo iz Žusterne na Debeli rtič in nazaj.
Z morskimi psi v jadranu je tako, da nikoli ne veš, kdaj za kakšno večjo ladjo, priplava tudi kak večji kos morskega psa in je vseeno potrebno bit malo pazljiv, predvsem v Kvarnerju. Na otokih na obalah ki gledajo na odprto morje, ni nevarnosti za morskega cucka, proti Velebitu pa ni ravno 100%-no.

Drugače je pa to približno tako, da ljudje radi skočimo v morje, predvsem zaradi ohladitve, ki jo večinoma nudi, dolga plavanja pa si privoščijo taki, ki imajo to radi, enako kot tek maratona ali nekaj 10km kolesarjenja dnevno.
Delo krepa človeka

mojsterleo ::

Jaz plavam zelo daleč. Malo me sicer skrbi na to kaj bi lahko naletel nad in pod vodo.
Če je plaža urejena plavam do boje oz. mreže. Če ni omejitev kot npr. na otokih v Grčiji plavam res daleč. Do zasidranih bark pa še kam naprej.
Plavanja lahko trajajo tudi več ur. Ko smo bili na maturancu na Iosu 20 let nazaj je bila cela panika ko me niso našli 3 ure jaz pa veselo plaval do roba zaliva da se obale ni videlo več dobro. :D

FiReFTW ::

OrkAA je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Mene bolj zanima to, pustite jadran, če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema, ali bi vam bilo rahlo neprijetno ob mislih da bi lahko naleteli na kakšnega morskega psa ali bilokaj? Ker meni osebno je to zelo neprijena misel, in definitivno ne bi tega prakticiral. Sploh pa ne da bi z ladjo se kam peljal še dalje pa tam skakal not in plaval.


Jaz sem trenutno na dopustu tule:



Relativno podobna plaza kot na teh placih, ki si jih omenil. Take plaze ponavadi nimajo tako obcutne spremembe elevacije kot povprecna plaza na hrvaskem - globina se spusca pocasi.

Ena fotka kako zgleda zjutraj ob oseki:



Tako da se teoreticno da plavat relativno dalec, ker globina ni tako huda, je pa meni vseeno neprijetno. :) Dodaten problem so razni vodni skuterji in gliserji kot je ze bilo omenjeno.



To zgleda lepo, kje si to?

solatko je izjavil:

FiReFTW - Tisti, ki smo se plavat naučil na morju, nas ni strah niti globokih voda, tisti iz bazena pa se po navadi počutijo slabo, če se z nogami ne morejo dotakniti tal. Jaz sem se v mladosti bavil tudi s potapljanjem (moj o.r. je 60m z akvalungami, brez helija), zato sem znal v vodi s plavutkami in masko preživeti tudi nekaj ur, brez, da bi šel ven. Moj brat pa je bil norec za plavanje in mu ni bilo problem preplavati razdaljo iz Žusterne na Debeli rtič in nazaj.
Z morskimi psi v jadranu je tako, da nikoli ne veš, kdaj za kakšno večjo ladjo, priplava tudi kak večji kos morskega psa in je vseeno potrebno bit malo pazljiv, predvsem v Kvarnerju. Na otokih na obalah ki gledajo na odprto morje, ni nevarnosti za morskega cucka, proti Velebitu pa ni ravno 100%-no.

Drugače je pa to približno tako, da ljudje radi skočimo v morje, predvsem zaradi ohladitve, ki jo večinoma nudi, dolga plavanja pa si privoščijo taki, ki imajo to radi, enako kot tek maratona ali nekaj 10km kolesarjenja dnevno.


Jaz se počutim super tudi v globoki vodi in plavanje in potapljanje, sploh recimo ko sem bil na hrvaški, mene je bolj strah na kakih območjih ki so bolj verjetna za morske pse, imam nek strah tega, čeprav je mala možnost, ker misel da bi ostal brez roke ali noge je grozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

OrkAA ::

FiReFTW: Hua Hin na tajskem.

Scaramouche1 ::

LOL, David a greva lahk naprej...

solatko ::

Če ohraniš mirno kri in ti pritisk ne zraste čez normalo, mirno plavaš med temi kužki, tako, kot te noben pes ne bo ugriznil, če te ne zagrabi panika.
Delo krepa človeka

Kvinta ::

če grete kam na morje nevem recimo v florido, californijo, avstralijo, kakšna otočja v aziji ali v karibih itd.... me zanima kako bi se počutli plavat dalje od obale in pa da naokol ni nobene duše, bi se počutli čist vredu in brez problema


Jaz sem marsikje že bil pa me nikol ni kaj prida zanimalo ,če so se domačini kopali sem se jaz tudi pa ne glede na to al so pol povedali da včasih kaki krokodil mimo plava al pa da so recimo piranhe včasih vidli al pa maš tablo ,da se ne smeš kopat v plitvini ker so tam barakude pol pa se 5 let stari otroci tam kopajo lol recimo v Južni Afriki ne rabiš daleč ven plavat ,ker ti recimno sinji kit pride tam ene 10m od obale ,najbolj pa komplicirajo v Avstraliji.
Ven dalje pa itak noben ne plava zakaj sploh bi razn ,če si neki ultra adrenalinski tip pač moreš pol v zakup vzet da te lahko kaj poje :D
A.C.A.B

WallSreet ::

Cruz:

Jaz imam rajši to kot pa pesek. :) Drugače pa čisto v redu za splavat.



Ali si pa mazohist, enostavno ti ne verjamem. Poglej kakšni cegli so po tleh haha preden prideš v vodo ti prej še ene 3x gležnje zvije skratka beda in muka vse skupaj. Moraš vmes razmišljati da ti noga ne ostane med kamni lol brez veze, živa bedarija.

tone31 ::

kak moras taka kraljicna na zrno graha biti da ti tezko na tri ploscate kamne stopiti pa saj to ne mores verjeti

WallSreet ::

tone31 je izjavil:

kak moras taka kraljicna na zrno graha biti da ti tezko na tri ploscate kamne stopiti pa saj to ne mores verjeti


Ja si sploh ne predstavljam kakšna perla moraš šele biti, če ti gre pesek na plaži na jetra 8-O. Dejstvo je da bi večina izbrala peščeno plažo in ne tistega sranja.

Ali pa tole, lol plaža pa pol:


Ali pa tole (Savudrija)


Hvala lepa za takšne "plaže"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

tikitoki ::

WallSreet je izjavil:

tikitoki je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Odvisno od plaže, če je takole te nima biti kaj stran:



Če imaš pa grde in umazane obale kot jih imamo mi, je pa jasno problem.


Dolgocasna obala, ni kej. Res ne vem kaj je tebi na tem top.


Ja si ponosen Slovenec ki verjame da je slovenska obala daleč najboljše (hint: niti približno ni in nikoli ne bo). Obala na zgornjem posnetku je precej boljša od vsega kar ima Slovenija za ponudit, pa to ni moje mnenje.

Tole je prav zanimivo ane ;(( živa beda in dolgčas, se niti na tla ne moreš usest :))


Sem bil na takih plazah letos in me ne ganejo tvoji infatilni izpadi. Glede na tvoje slavospeve, pa zelo dvomim, da si ze bil na taksni plazi, ker bi vedel, da ima pomankljivosti.

Scaramouche1 je izjavil:

LOL, David a greva lahk naprej...


A je to tist kitovec, ki nas je obiskal in je popolnoma nevaren:)? Damn, kaksna prpa je ta zenska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428424 (2055) Pithlit
»

Kam na morje za en dan?

Oddelek: Loža
435049 (3263) Invictus
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26142999 (35375) opeter
»

Utapljanje ne izgleda kot utapljanje

Oddelek: Problemi človeštva
172715 (1772) Invictus
»

plaže

Oddelek: Loža
285039 (4430) Ziga Dolhar

Več podobnih tem