» »

Dostop do spletne strani z varno povezavo

Dostop do spletne strani z varno povezavo

doni80 ::

Preko mobilnega telefona dostopam do spletne strani z brskalnikom Chrome, kjer dobim klasičen zapis "Vaša povezava ni zasebna". V spodnjem delu bi se morala pojaviti dva ukaza "Nazaj na varno" in "Dodatno". Pri slednjem bi uporabil "Nadaljuj na spletno mesto..." in to bi bilo to. Težava je v tem, ker slednjega zapisa nimam. Po kliku na "Dodatno" dobim dolg zapis in 2 opciji "Znova naloži" in "Skrij podrobnosti". Nikjer ni opcije, da bi lahko na to spletno stran nadaljeval. Kakor sem bral je težava z nekimi certifikati.
Uporabljam Chrome 83.0.4103.106. Če poskusim na drugem telefonu z enako verzijo pa dobim drug zapis.
Enako dobim pri wifi dostopu, kot preko mobilnega omrežja. Povezava pa bi morala biti javna.

Bi mi lahko kdo svetoval?
  • spremenilo: doni80 ()

broken/link ::

do katere strani dostopaš?
če odpreš z drugim browserjem, ki ni na chrome osnovi (recimo firefox/internetExploder/stari edge), dobiš isto napako?
lahko je problem, ker stran uporablja TLS 1.0 oz TLS 1.1. ne vem če ravno v83, ampak chrome ukinja support.

pegasus ::

Zateži spletni strani, da je na koledarju že 2020 in da naj se ustrezno modernizirajo.

HotBurek ::

Lahko objaviš link?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

doni80 ::

Linka ne morem objaviti. Se pa enako zgodi na vseh browserjih. Gumba ni.
Ostane mi še tikanje po nastavitvah in omogočanje raznoraznih certifikatov. Pa to bi moralo delati...

GupeM ::

Ne, brskalniki ukinjajo podporo za zastarele različice enkripcije, zato ne dovolijo tega. Na namiznih brskalnikih je zaenkrat zadevo še mogoče izključiti, za mobilne pa ne vem.

broken/link ::

vpiši stran sem:
https://www.ssllabs.com/ssltest/

če ti javi v razdelku "configuration", da nimaš supporta za TLS 1.2 ali TLS 1.3 je to tvoj problem. tle maš primer, za slo-tech.com, kjer je konfiguracija zgledno nastavljena.
https://ibb.co/PFhtsSK

če maš 1.2 vklopljeno, imaš drugje problem.

drugače pa ti brskalnik načeloma bolj podrobno napako javi. Chrome javi "ERR_nekineki". mogoče ti je celo cert potekel. mogoče je intermediate cert potekel (to 'težavo' so imeli comodojevi certi prejšnji mesec). pač tko na pamet brez kakšnega extra podatka razen "page mi ne dela" je zelo težko pomagat.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crypto AG: umazana obveščevalna zgodba bajnih zaslužkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
12327866 (18198) poweroff
»

A1 MITM

Oddelek: Informacijska varnost
393949 (1586) SeMiNeSanja
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319707 (16272) MrStein
»

IE 11 dostop do S-T ni mogoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
173044 (2497) krho
»

Spletna stran KPK v IE 8 na XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121855 (1665) videc

Več podobnih tem