» »

"Pravni" nasvet

"Pravni" nasvet

1
2
»

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

Seminesanja tule se pa krepko motiš !!!

Če greš na upravno enoto ali k notarju zgolj overiti pristnost podpisa, te le ta nikakor ni dolžan opozarjati, na , kar koli.

Drugo pa je, če naročiš izdelavo izvršilne listine !

Pa ne gre za DOLŽNOST - gre se za 'spodobnost'!
Notar mora že iz aviona videti, da nek dokument ni tisto, kar ti pričakuješ in se mi zdi presneto neetično, da te ne opozori, kaj tisti podpis pomeni oz. ne pomeni.

Tudi če greš k zdravniku ker kašljaš, da ti naj da predpiše nekaj za lažje odkašlati se, se pričakuje, da bo preveril, da nimaš morda pljučnico ali kaj še hujšega.

Tudi če meni stranka reče za navadno nadgradnjo, ji bom povedal, če ima stvari katastrofalno skonfigurirane, morda celo kaj ponastavil, da vsaj totalna polomija ne bo, čeprav stranka to ni zahtevala.

Tudi pri mehaniku pričakuješ, da te bo opozoril, da imaš slab profil na gumah in jih bo treba zamenjati - čeprav si naročil le menjavo zimskih z letnimi gumami.

Itd. itd.

Torej nazaj pri notarju - meni se zdi samoumevno, da te bo opozoril na to, da samo overba podpisa ni vredna počenega groša, da daj še malo posezi v žep, pa da boste stvar uredili kot je treba! Karkoli manj, se mi zdi malomarnost s strani notarja - ne glede na to, da si prišel zgolj podpis overiti.
Hudirja, kdo ti bo pa drug povedal, da samo podpis ni dovolj, če sam nisi pravnik in nimaš izkušenj s tega področja?

Sploh pa je nekako bilo ideja notarstva, da te notar ima tudi za 'ozavestiti' o posledicah tega kar podpisuješ. Ti bi pa njegovo delo reduciral na postavke po ceniku. Ni čudno, da gre potem vse v maloro, če ljudje čedalje manj pričakujejo od 'strokovnjakov'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mare2 ::

SeMiNeSanja je izjavil:



Torej nazaj pri notarju - meni se zdi samoumevno, da te bo opozoril na to, da samo overba podpisa ni vredna počenega groša, da daj še malo posezi v žep, pa da boste stvar uredili kot je treba! Karkoli manj, se mi zdi malomarnost s strani notarja - ne glede na to, da si prišel zgolj podpis overiti.
Hudirja, kdo ti bo pa drug povedal, da samo podpis ni dovolj, če sam nisi pravnik in nimaš izkušenj s tega področja?

Sploh pa je nekako bilo ideja notarstva, da te notar ima tudi za 'ozavestiti' o posledicah tega kar podpisuješ. Ti bi pa njegovo delo reduciral na postavke po ceniku. Ni čudno, da gre potem vse v maloro, če ljudje čedalje manj pričakujejo od 'strokovnjakov'.


Lahko bi rekli, da je v tem kontekstu 6 aktivnosti:
- overitev podpisov na neki listini
- notarski zapis
- notarski zapis s posebno vsebino
- kratka navedba, kaj je treba storiti za izvršljivost
- podrobnejša razlaga, zakaj je potreben notarski zapis
- prepričevanje stranke, ki bi rad za 3 EURe samo overil podpis, da naj plača 30 EUR za nekaj, za kar bi nekoč lahko imelo boljši učinek.

Na kratko, človek pride samo overit podpise na listini, to ponavadi opravijo tajnice. Tudi na posojilni pogodbi velja že samo overjen podpis saj s tem dokažeš, da je podpisal res on. Seveda druge teže to nima.

Lahko pa se zmeniš z notarjem za svetovanje (kar se seveda plača) in seveda tudi prepričevanje stranke, da se naj sploh odloči za notarski zapis s posebno vsebino.

Notar ni dolžan prepričevat stranke, naj se odločijo za svetovanje in notarski zapis. Nekateri so tako prepričani v svoj prav (da je dovolj le overjen podpis), da bi lahko za to porabil eno uro. Lahko sicer samo opozori, odločit se mora stranka sama, saj to tudi plača.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

donvito ::

Torej nazaj pri notarju - meni se zdi samoumevno, da te bo opozoril na to, da samo overba podpisa ni vredna počenega groša, da daj še malo posezi v žep, pa da boste stvar uredili kot je treba!

Tukaj je keč. 8-)

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Pa ne gre za DOLŽNOST - gre se za 'spodobnost'!

Pri Slovenceljnu se neha 'spodobnost' ko mu notar pove, da je izvršilna listina 150 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Invictus je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Pa ne gre za DOLŽNOST - gre se za 'spodobnost'!

Pri Slovenceljnu se neha 'spodobnost' ko mu notar pove, da je izvršilna listina 150 EUR...

...in začne jok, ko se zavedo, da bi bilo tistih 150€ presneto dobra naložba - sploh ker bi šla na račun tistega, ki vzame posojilo!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

c3p0 ::

What could go wrong?

Ales ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pa ne gre za DOLŽNOST - gre se za 'spodobnost'!
Notar mora že iz aviona videti, da ...

Profesionalci ne sklepajo kar na slepo in en gledajo na stvari "iz avijona", da bi nato na podlagi babjih čenč nekaj svetovali. Take gostilniške pristope od strokovnjakov ne pričakujem, za na forum so pa zgleda ok.

miki2019 ::

Okapi je izjavil:

Guglaj izterjava dolgov, ali izterjava terjatev. Je cel kup agencij, ki se s tem ukvarjajo. Med njimi je dosti takih, ki jim ni treba nič plačati vnaprej - oni si vzamejo % od tistega, kar izterjajo.
Opravimo KAKRŠNOKOLI IZTERJAVO VAŠEGA DOLŽNIKA oz. DOLŽNIKOV! Izterjave opravljamo BREZ STROŠKOV - plačilo/nagrada za uspešno izterjavo je odvisna od uspešne realizacije!


Kako se lotijo izterjave, ni tvoj problem. Običajno najprej pošljejo enega kravatarja, ki zagrozi s tožbo, zraven je pa še en postaven Crnogorac, ki mrko gleda.>:D

V kolikor pri izvensodni izterjavi nismo uspešni, na vašo željo nadaljujemo z vložitvijo izvršbe oz. e-izvršbe v vašem imenu


Je treba pazit da se ob tem ne odpoveš morebitni tožbi upnika. Ti izterjevalci so namazani z vsemi zaubami.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izterjava

Oddelek: Loža
223264 (1307) UganiKdo
»

Ugovor na izvršbo in stroški

Oddelek: Loža
285994 (5147) MadMicka
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523860 (17241) MajorM
»

Uporaba e-izvršbe v primeru neplačila

Oddelek: Loža
61517 (1244) bastadu
»

Ugotavljanje premoženja dolžnika

Oddelek: Loža
213981 (3064) Ziga Dolhar

Več podobnih tem