» »

Uporaba e-izvršbe v primeru neplačila

Uporaba e-izvršbe v primeru neplačila

bastadu ::

Ima kdo kaj izkušenj s tem, bolj točno s podajo predloga za izvršbo na podlagi verodostojne listine? Namreč z bivšim delodajalcem imam težave z neizplačilom zadnje plače, lanskega in letošnjega regresa, za nekaj mesecev prispevkov, odpravnine ... Zanima me, kaj vse spada pod verodostojno listino? Mora biti le ta podpisana ali kako drugače 'overjena'? Ali se lahko plačilna lista (na kateri seveda ni podpisa), za katero še nisem dobil plačila uporabi v takšnem predlogu? Kako je z regresom, za katerega ni 'verodostojne listine', ampak se samo vidi, da ni nikoli prišlo na račun ... V kolikšnem času so načeloma takšne rešene oz. po kolikšnem času od podaje predloga lahko pričakujem denar na računu? Hvala za odgovore!

Yohan del Sud ::

Moja tem izpred nekaj mesecev. Še vedno čakam na razplet. Načeloma s strani sodišča "ugodno rešeno." Nazadnje sem pred par tedni iz dolžnikova banke dobil pismo, da sem 4. v čakalni vrsti. Denarja nimam na računu še.

V tvojem primeru, bi za verodostojno listino lepo dal plačilno listino. Kar močen dokaz o dolžništvu (sam sem enostavno napisal številke treh faktur brez skenov, kaj šele podpisov). Načeloma velja vsakršna pogodba, tudi ustna. Ali pa email dopisovanje. Malo težje dokazat, če se pritoži in pravdanje lahko hitro uide nadzoru in denarnici.

Sicer pa pojdi enkrat skozi postopek, se ne spomnim dobro, kaj je so bile vse možnosti za predlog izvršbe, jih je pa kar nekaj. Izredno neprijazen portal. Razen najbrž, če ga ne uporabljaš dnevno.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Probaj uporabiti plačilno listo, ki ni podpisana, pri eizvršbi. Včasih gre skozi, včasih ne, od sodišča do sodišča različno, se bo pa jasno sodna praksa prej ali slej poenotila. Glede denarja, če gre vse kot po maslu, je lahko na tvojmu računu že v mesecu dni, v najslabšem primeru pa se lahko zavleče za par let, če že pred tem ne konča podjetje v stečaju.

bastadu ::

Nekje sem prebral, da pri podaji predloga za izvršbo na podlagi verodostojne listine najprej le te sploh ni potrebno prilagati, ampak šele v primeru, če dolžnik poda ugovor na izvršbo ...

bastadu ::

V primeru podaje predloga izvršbe za neizplačano plačo, se zahteva bruto ali neto znesek? Meni je bolj logično da bruto, amoak potem verjetno sledi še nakazilo prispevkov od plače na durs ...

Yohan del Sud ::

Če nimaš dokazil, da ti je kaj kdo izplačeval za prispevke, davke v tvojem imenu, potem očitno bruto. Od bruto izterjanega zneska potem nakažeš državnemu pujsu ostanek. Tako to deluje tu okrog.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

bastadu je izjavil:

Ima kdo kaj izkušenj s tem, bolj točno s podajo predloga za izvršbo na podlagi verodostojne listine? Namreč z bivšim delodajalcem imam težave z neizplačilom zadnje plače, lanskega in letošnjega regresa, za nekaj mesecev prispevkov, odpravnine ... Zanima me, kaj vse spada pod verodostojno listino? Mora biti le ta podpisana ali kako drugače 'overjena'? Ali se lahko plačilna lista (na kateri seveda ni podpisa), za katero še nisem dobil plačila uporabi v takšnem predlogu? Kako je z regresom, za katerega ni 'verodostojne listine', ampak se samo vidi, da ni nikoli prišlo na račun ... V kolikšnem času so načeloma takšne rešene oz. po kolikšnem času od podaje predloga lahko pričakujem denar na računu? Hvala za odgovore!

Torej tale zgodba je še vedno daleč od zaključene in me sedaj resno mineva potrpljenje ... Zanima me, kako se pri eizvršbi vnesejo terjane vrednosti za plačo, sklepam da v bruto znesku in potem se prispevke plače nekam nakaže? Kam? Kako pa če je recimo del te plače bil plačan, del pa ne? Kako je z regresom, verjetno se ga spet terja v bruto znesku in državi nakažeš dohodnino oz. počakaš na naslednji izračun dohodnine? Hvala za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816805 (10047) cegu
»

Tezave z "morebitnim delodajalcem"

Oddelek: Loža
132134 (1492) Invictus
»

T2 "terjanje za nazaj" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011912 (8372) MadMicka
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523762 (17143) MajorM
»

Ugotavljanje premoženja dolžnika

Oddelek: Loža
213973 (3056) Ziga Dolhar

Več podobnih tem