» »

Hosting spletne strani

Hosting spletne strani

bizgech ::

Na WIX-u izdelujem neko spletno stran. Zdaj me pa zanima, če to spletno stran lahko potem migriram na kakšen hosting, recimo neoserv ipd.? Ali ta spletna stran potem ni prenosljiva na druge hostinge?

DePalmo ::

Kolikor vem, se stran da exportat in nato naložiš fajle na drug hosting. Ampak ponavadi sem moral dodajat PHP, da so delali razni obrazci, Wix pa sam poskrbi da delajo.

ngc2392 ::

em, če imaš plačan wix, ja. če pa je free, pa mislim, da ne moreš ali ne smeš. preberi faq.
United We Stand, Divided We Fall

bizgech ::

Obstaja morda kakšna opcija, da bi svojo domeno usmeril tako, da bi odprla spletno stran na Wixu?

HotBurek ::

Ja, obstaja.

Tam, kjer imaš registrirano domeno, to lahko tudi urediš (ponavadi preko web vmesnika).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Kurzweil ::

Sicer spletnih strani že nisem delal... predolgo... ampak, a niso razni redirecti slabi za googlovo indeksiranje oz. pozicioniranje med google zadetki?

HotBurek ::

DNS ne dela redirectov, ampak zgolj odgovarja na vprašanje, kje je "slo-tech.com A" in odgovori "91.236.1.130". Browser naredi HTTP GET na ta IP, port 80.

Od tu naprej, če so redirecti (301, 302), jih dela web strežnik (Apache, nginx, IIS) ali pa sama vsebin HTML file-a brskalniku to sporolči (meta refresh) oz. JS (window.location...)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Kurzweil ::

HotBurek je izjavil:

DNS ne dela redirectov, ampak zgolj odgovarja na vprašanje, kje je "slo-tech.com A" in odgovori "91.236.1.130". Browser naredi HTTP GET na ta IP, port 80.

Od tu naprej, če so redirecti (301, 302), jih dela web strežnik (Apache, nginx, IIS) ali pa sama vsebin HTML file-a brskalniku to sporolči (meta refresh) oz. JS (window.location...)


Lepo si tole razložil... rad imam konstruktiven odgovor, kar marikdo v tem primeru ne bi zmogel. Sicer so mi ti principi jasni, samo razumel sem narobe, sem mislil, da bo pač naredil redirect, marsikdo ne bi zmogel odgovorit v kulturnem tonu, tako da že zaradi tega hvala :D

kuall ::

Imaš srečo, da je jype spizdil iz foruma, un idiotek bi se delal norca iz tebe ob takem vprašanju.

bizgech ::

HotBurek je izjavil:

Ja, obstaja.

Tam, kjer imaš registrirano domeno, to lahko tudi urediš (ponavadi preko web vmesnika).


Odlično. Potem je treba najti le še providerja, ki ponuja zastonj domeno za kakšen mesec ali 2. Ima kdo kakšno idejo?

HotBurek ::

Ni zastonj, je pa ugodno; neoserv prodaja domene pod .eu za 0.99€ na leto.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222495 (1611) Phantomeye
»

Različen PING - kako realno testirati povezavo v svet?

Oddelek: Omrežja in internet
172795 (2108) hojnikb
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301456 (1194) megy
»

Preverjanje, če je spletna stran enaka

Oddelek: Programiranje
81119 (778) Hayabusa
»

Koda za prijavo

Oddelek: Izdelava spletišč
81165 (1020) alien01

Več podobnih tem