» »

Upravljanje glasnosti preko TV daljinca

Upravljanje glasnosti preko TV daljinca

MartinMKC ::

Pozdravljeni

Imam TV Philips 70PUS7304, na katerega sem priklopil zvočnike Logitech Z533. Zadeva deluje odlično.
Žal pa ne morem upravljati glasnosti + - s TV daljincem. Je kakšna možnost, ki se kupi na trgu, da bi zadeva bila izvedljiva, saj je zelo tečno za vsako vstati in uravnavati zvok preko fiksnega kabelskega kontrolerja na zvočnikih.

V priponki prilagam možne priključke od TV-ja in zvočnikov. Sam iščem rešitev že nekaj dni, ampak še nisem našel rešitve.
Prosim za pomoč, saj počasi že izgubljam voljo :(

 Zvočniki

Zvočniki



 TV

TV

  • spremenilo: MartinMKC ()

Ales ::

Povej nam še preko katerega priklopa si povezal zvočnike na TV?

Ko zmanjšaš glasnost zvoka na TV, se glasnost na zvočnikih sploh ne spremeni?

MartinMKC ::

Na tv sem povezal zvocnike na 3.5 jack, to je edina moznost, poleg hdmi arc. Ampak zvocniki zal nimajo hdmi.
Tako je, zvok dela super, ampak na + - na tv daljincu ne reagira.

UganiKdo ::

Enostavne resitve ne bo, ker tv preko aux ocitno ne prilagaja signala. Kot je razumet pa tudi tvoji zvocniki ne podpirajo remote nastavitve glasnosti.

Ostane ti samo da das vmes ojacevalec ali kaj podobnega.

Likalnik ::

Povežeš tv preko hdmi arc....tv mora imeti opcijo CEC in potem ti bo zadeva delala...v nasprotnem primeru bo težko...oziroma dodaj ojačevalec tako kot so ti svetovali in bo delalo.

MartinMKC ::

Tv omogoca cec in hdmi arc, ampak to verjetno dela samo, ce bi zvocniki imeli hdmi prikljucek.
Tako pa imajo samo 3.5 jack ali LR činče.

S tem bi resil problem ali mora pac biti vmes ojacevalec?

https://m.aliexpress.com/item/400061618...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MartinMKC ()

videc ::

Poglej, če lahko spremeniš pri izhodu za zvok (pri 3.5, ne HDMI) kaj v nastavitvah tv-ja.

MartinMKC ::

Zal ni nikjer nastavitve za to. Nastavitev je samo, da lahko izklopim tv zvocnike in to je to.
Zanimivo pa je da lahko nastavljam jakost zvoka v nastavitvah pod zavihkom slusalke.
Vendar potrebujes 10 klikov, da prides v ta meni.

val46 ::

To pa zato Martin, ker ti TV tvoje zvočnike razume kot slušalke. Pač kolkr zastopim, jih imaš priklopljene na audio izhod za slušalke, tako da ti tv avtomatsko jih potem tako razume. Najbrž jih imaš priklopljene s tistim zelenim 3,5 činčem, kot v matično ploščo na računalniku? Poskusi z A/V izhodom, ampak ne garantiram da bo deloval +/- na daljincu, ker je še vedno analogni izhodni signal.

MartinMKC ::

Imaš prav, tudi preko rdečega in belega činča nastavitev zvoka z daljincem ne deluje.
Zanima me samo kaj kupiti, da bi rešil ta problem.
Ni mi pa sedaj zapravljati 200 e za nek ojacevalec.

Steinkauz ::

Z enako stvarjo sm se jst jebu z medion support.
Prek 3.5 mm vtiča na TVju ne moreš nadzorovati glasnosti zunanjih zvočnikov.
In so isto tupili, nej priključim na hdmi arc. To nima skor noben zvočnik, razen soundbari.

Trenutno se prepiram, nej s programsko opremo, to omogočijo.
Če ne bodo, jih bom poslal v kurac in nabavil tole:
https://www.aliexpress.com/item/3287329...

MartinMKC ::

Hehe, torej nisem edini s tem problemom. Zgleda da bo res treba dokupiti še to... Upam, da bo potem delalo.
Hvala za link...

UganiKdo ::

Si ziher da bo tole delalo glede na napisano?

Please note:

when control the sound, you should check your TV setting--sound--HDMI ARC Sound--Turn down or turn up. It can not control by the TV volume directly.

MartinMKC ::

Hm, pojma nimam, kolikor sem bral komentarje tistih, ki so zadevo kupili, so pisali da sedaj koncno deluje control volume with remote.
Vem pa itak ne, ce bo dejansko v mojem primeru delalo. :O

Steinkauz ::

Ja ne vem, podpora je pravila, da potrebuješ arc hdmi. To je to.
Komenterji tudi pravijo, da jim dela.
Vidu bom pa šele k dobim :)

MartinMKC ::

Steinkauz je izjavil:

Ja ne vem, podpora je pravila, da potrebuješ arc hdmi. To je to.
Komenterji tudi pravijo, da jim dela.
Vidu bom pa šele k dobim :)


Si ze narocil mogoce ? To bo spet trajalo da pride s chine...

val46 ::

Nima veze al dobiš jutri, al čez en mesec. Ko dobiš in sprobaš (če si res že naročil), pa potem povej svoje ugotovitve sem. Z enakim problemom sem se jaz pred časom ukvarjal, pa sm potem obupal in kupil sound bar. Bi blo pa za v bodoče vedet, če taka stvar deluje.

MartinMKC ::

Naroceno, javim.
Lp

krco77 ::

MartinST:

Men delajo podobni zvočniki Logitech X-230- 2.1 zvok na 3,5 Jack. In z daljincem upravljam glasnost. Samo mam Sony KD-55XF9005 tv, ki je android tako kot tvoj, ne vem probaj tkole če se da kot je na teh mojih slikah..?

https://imgur.com/a/a7q3z0s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

MartinMKC ::

krco77 je izjavil:

MartinST:

Men delajo podobni zvočniki Logitech X-230- 2.1 zvok na 3,5 Jack. In z daljincem upravljam glasnost. Samo mam Sony KD-55XF9005 tv, ki je android tako kot tvoj, ne vem probaj tkole če se da kot je na teh mojih slikah..?

https://imgur.com/a/a7q3z0s


Lepo od sonya, Philips itak da te nastavitve nima... ;(

Steinkauz ::

Ja moj tudi nima te opcije.

Ales ::

Kolikor sem videl po netu, se pri Philipsu stranke že zadnjih 10 let pritožujejo, da ni opcije uravnavati izhod za slušalke preko vol na daljinskem...

MartinMKC ::

Ja sem bral na forumih o tem, ko sem iskal rešitev.
Sem naročil Audio Adapter HDMI, pa poročam, ko dobim.

MartinMKC ::

Pozdravljeni

Danes prejel paket iz Kitajske. Zadeva deluje, tako da kdo s podobnimi težavami lahko reši zadevo na enak način.

bosslipxx ::

Jaz sem zadevo, da se ne rabim vstajat zaradi upravljanja glasnosti TV, rešil s tem: amazon

Računalniške zvočnike Logitech 2.1 imam preko 3,5 mm jacka priklopljene v zadevo, do TV pa Optical SPDIF Toslink kabel, glasnost upravljlam preko priloženega daljinca.
slo-fishing.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275576 (1031) Škorc
»

Kako priklopim PC zvočnik na TV?

Oddelek: Zvok in slika
6486 (379) Mavrik
»

Priklop 2.1 zvočnikov (jack) na novejši TV (brez jacka)

Oddelek: Zvok in slika
264630 (4312) LooK
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286100 (4670) Mavrik
»

Zvok TV-ja na domači kino

Oddelek: Zvok in slika
7857 (737) delfinus

Več podobnih tem