» »

Mini DV – Hi8 kamera

Mini DV – Hi8 kamera

soko ::

Nameravam kupiti kamero. Zanima me v čem je razlika med Mini DV in Hi8 kameram, razen tega da so Mini DV kamere manjše in dražje.
Zanima me predvsem razlika v kvaliteti.

Ali se splača kupiti kamero z vgrajenim digitalnim fotoaparatom in ali je dovolj dobra kvaliteta kamere in fotoaparata Mini DV z vgrajenim digitalnim fotoaparatom z 1,5 megapiksla?

Dodgeviper ::

če imaš 350k za kamero z 1.5megapixl cool, taka kamera seka z kvaliteto video posnetkov in kvaliteto slik.
Drugač pa ti priporočam Digital8 kamere saj boš lahko s teh vse video posnetke prenesel na comp. pri HI8 ne da ni možno sam kvaliteta je nula, upam da razumeš.
Cene digital8 kamer so spremljive malo dražje od HI8, kar se tiče mini-dv kamer so pa drage predvsem zato ker so zelo zmogljive glede na njihovo velikost a veliko slabše od digital8 kamer, tko da če ni problem teža ter velikost vzam dig8 prideš cenej skoz, če boš pa hotu majhno pa zmogljivo v rangu dig8 boš dal od 200k pa naprej.
Lp

soko ::

Dario hvala za odgovor, vidim da se spoznaš na te stvari.
Prosil bi te še za en odgovor.
Torej razmišljam med nakupom Digital8 in Mini DV kamero.
Res je da so kamere Digital8 cenejše od Mini DV kamer, ampak Mini DV kamere so manjše in imajo vgrajen digitalni fotoaparat z memory stick kartico.

Nameravam kupiti kamero in dig. fotoaparat, lahko pa bi kupil Mini DV kamero z vgrajenim dig. fotoaparatom, zato me zanima ali je kvaliteta fotografij na Mini DV kameri(1,5MP) kvalitetna in primerljiva z kvaliteto digitalnega fotoaparata 3MP?
Torej kaj je bolje: A) Digitalni fotoaparat 90~120.000 + Digital8 kamera ~200.000 ali
B) MINI DV kamera z vgrajenim digitalnim fotoapartom za ~300-350.000

morphling1 ::

Definitivno je dodaten fotoaparat boljša izbira če že misliš veliko slikat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

poga ::

jaz bi se definitivno za opcijo A odlocil (posebej digitalni fotoaparat in kamera).

Imam Digital8 kamero, ki je res malo vecja, ampak to vzamem s sabo samo kadar vem, da bom hotel res posnel. Za ostale stvari je tu digitalni fotoaparat, ki je vec ali manj ves cas z mano (v avtu) in brez problema ga dam tudi v kaksen zep.

Ce bos imel miniDV kamero, jo bos pol manj uporabljal za slikanje kot pa ce bos imel samo digitalni fotoaparat.

poga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: poga ()

edmund ::

To smo že enkrat obdelovali :)

Tak je: Če nimaš starih analognih 8mm kaset, moraš kupiti MiniDV.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Mirč ::

jaz imam kamero sony dcr- pc6e , ki je seveda mini dv,kar se tiče slike in zvoka nimam besed tud kar se tiče disajna res najboljši moj nakup doslej kar se tiče tehnike, res enkratno stalo je namreč 1000evrov v media marketu.Vsekakor ti priporočam nakup mini dv.

lp mirč

Dodgeviper ::

Tudi jaz ti svetujem kamera posebej in fotoaparat posebej.
Res je da večina mini-dv kamer ima možnost shranjevanja slik na memory stick, ampak tudi digital8 kamere imajo to možnost sicer ne vse recimo sony dcr-trv355 za 170k s tem da moraš vedit da tukaj ni kaj preveč za pričakovat od fotografij, sploh pa kakršno koli ustvarjanje z njimi, isto velja za mini-dv.(sony dcr-trv355- Kvaliteta videoposnetkov je še zmerom enaka ali tudi bolša mini-dv kamer)
Če si pripravljen investirat 300k, Dobiš še odlično mini-dv MV550i canon kamero z memory stickom katerega neboš rabil za 200k+ za 90k dober digitalni fotoaparat z 3.2MP od sony-a če se nemotim dscp9, stvar je v tem da imaš pri fotoaparatu dost več nastavitev za sliko v primerjavi z kamero, kar je seveda normalno.
Bistvene razlike med MV550i ter dcr-trv3550 so:
Mv550i 22x optični zoom, 440 digitalni zoom
Dcrtrv355 pa 20 optični zoom 700digitalni takole
Lp

Ps najbol pomemben je optični zoom

pivmik ::

Jazst mam na računalniku 9999x digitalni zoom :)

A niso MiniDV kamere tudi po 150 000 SIT
Če pa je dovolj dobra slika fotografije iz digitalne videokamere pa moraš sam presodit. Če misliš samo priložnostno slika bodoče spomine potem ti tudi fotoapart v kameri zadošča.
LP, Gregor GRE^

volk_57 ::

Js ti pravem ne glede na to z digitalnim fotoaparatom al pa brez vzem miniDV kamero k idin to je prihodnost kamee verjetno ne kupujes za en let pa tut za profesionalno rabo ne tko da vzem miniDV ne bo ti zal vse ostalo gre pocas ven.

Zal ti bo ce bos zdela digital 8 kupu k je v bistvu ze dost zastarela zadeva

jst ti pravm Sony dcr trv 22/33

pivmik ::

Danes sem videl dobro MiniDV kamero od Canona MV-600i za okoli 150 000 SLT.
Je zelo majhna in ima veliko funkcij.
Pogooglaj malo.
LP, Gregor GRE^

Dodgeviper ::

Volk_57 ti si zastarel, kaj res misliš da bodo v prihodnosti samo mini-dv kamere. Vsaj še en čas nebo tako.
Mini-dv kamere tudi stanejo po 150k sam boš pa mel 16 optični zoom pa 360digitalni, brez memory sticka itd.
PicNIK kako maš pa pol resolucijo največjo na kamerah8-O, mislm prvo se pozanimi v čem je fora pol pa komentiraj.
Lp

pivmik ::

Mini-dv kamere tudi stanejo po 150k sam boš pa mel 16 optični zoom pa 360digitalni, brez memory sticka itd.
Če bi bil soko profesionalec bi rabil več kot 16x optični zoom. In če bi bil profesionalec sploh ne bi spraševal tega na tem forumu.

PicNIK kako maš pa pol resolucijo največjo na kamerah, mislm prvo se pozanimi v čem je fora pol pa komentiraj.
Ne razumem o čem govoriš. Kakšna največja rasolucija na kameri?
Na kamerah je resolucija 720x576 PAL (no, v bistvu snema 360x576@50fps, samo če slika stoji pri miru je 720x576)
LP, Gregor GRE^

Dodgeviper ::

resolucija fotografij mislim!
Lp

pivmik ::

Kaj ti pomaga motna, mglena slika pri 1024x786 resoluciji če pa recimo lahko dobiš kristalno čisto sliko pri 768x576. To je samo primer iz moje glave.
Resolucija ni vse.

Za nezahtevne uporabnike zna bit 768x576 v redu. Zame seveda ne.
LP, Gregor GRE^

krneki ::

miniDV kamere z 2Mpix niso nobena posebnost, tudi 3.3Mpix dobiš (za 1600$ v usa, hehe).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup videokamere

Oddelek: Zvok in slika
172113 (1364) cashy
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
354004 (2741) T-h-o-r
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483991 (3142) nodes
»

Dilema videokamera!

Oddelek: Kaj kupiti
101613 (1490) pivmik

Več podobnih tem