» »

Dilema videokamera!

Dilema videokamera!

Windi ::

Nikakor se ne morem odločit med tema dvema kamerama

Sony digitalna video kamera DCR-TRV 250
Canon KAMKORDER DM MV-600i

Razlika v ceni je minimalna in zdaj me zanima, če oba uprabljata isti medij in nekje sem zasledil, da Cannon uporablja spominkso kartico, torej lahko smemam samo na spominsko kartico ali je zraven tudi HI 8 medij?
Ali mi priporočate kakšno drugo?

Hvala za odgovore!

boych ::

jaz bi vzel Sony, ker je po mojih izkušnjah boljši!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

toni22 ::

nism šeu gledat specifikacij, ampak da bi kamera snemala samo na kartico, bi bla to predraga rešitev. Zihr ma zravn še kaseto. Vrjetno je to MiniDV. Sony pa ma po moje al MiniDV al pa Digital8.
Na kartico se shranjujejo samo fotografije in morda kakšni kratki, lowquality posnetki.

polde66 ::

lep pozdrav

mal sem pogledal po specifikacijah in tkole stvar stoji
VSEKAKOR CANON!!!!!
zakaj: podpira format kasete mini dv sony pa še vedno svoje HI8
zadeva ima vhod in izhod DV na kameri kar je pozitivno , mislim da spominske kartice tale zadeva nima za slikanje tko da fotk ne boš mogu delat. pa tud nič hudega ker jih s tako resolucijo ne rabiš met kot jih kamere podpirajo :640x480 JAJC.
Je boljš še fotkič zravn nabavt pa maš rešen.
Poleg dobiš tud pinaccla studio 8 kar je zlo dobra stvar. Jest mislim da s to kamero ne boš nič zgrešu.
Za tak denar ti nudi veliko.
Mam panasonikovo kamero k ma fotkič tud zraven pa sem razočaran nad njim, nič mi ne koristi.
to je čist moje osebno mnenje odločit se boš mogu pa sam

LP Pozdrav Andrej

Windi ::

Hvala, da ste mi pomagali izbrati kamero, vendar me še smoti samo to, da nima Cannon gor lučke za osvetljevanje po noči, samo mislim, da je to brezveze, ker je tako ali tako ne bom potreboval, drugače pa pride 23k.


LP Borut

Windi ::

Spet jaz :)) . Naše sem še eno kamero od JVC CAMCORDER GR-D20E
in ne vem, če je ta tudi kaj boljša od Cannona ali naj kar pri cannonu ostanem?


lp Borut

polde66 ::

oj
mislim da so te kamere že itak zlo občutljive na svetklobo pa ti zlo lepo tud ponoč dela, govorim seveda o canonu, je pa tko da če maš še kako dodatno luč namontirano na kameri ti samo baterijo jemlje, zlo hitr. Sem bral ene teste od kamer canon 600 in 660i pa so ble zlo pohvaljene, se mi zdi da je bil to moj mikro nekaj mesecev nazaj. Ma verjem da za tvoje potrebe ne rabiš ne vem kaj. Sem sam tud tko razmišljal pa bil v dilemi kot ti in mi je žal tistih1200 evrov. Pa sem jo velik rabu pa vseh dodatkov itak nisem uporabu.

LP Andrej

toni22 ::

Hm, da ne bo pomote. Sonyeva ma Digital8 zapis in ne HI8. Morm pa rečt da se mi Cannonova sploh ne zdi slaba. Gledal sm na www.mixi.tv

Windi ::

Sem našel na netu še dve drugi in sem čisto brez energije, ker ne vem katero bi vzel.
JVC GR-DX 95
ali
Sony DCR-TRV22E


Najbolj se še mi od JVC-ja dopade, ker ima še nekaj dodatkov.
Mi lahko prosim pomaga nekdo.


lp Borut

toni22 ::

kakšni dodatki?

predvsem, NIKOLI ne nasedaj na vse dodatne programske možnosti kamere. Razni efekti in još pa še..
V enem letu nisem teh stvari niti enkrat rabil(sony dcr trv 740E) - vsi efekti se lahko dodajo pozneje na računalniku, če pa je nekaj z efekti že posneto, pa si s tem le uničiš posnetek.

pivmik ::

Stvar ni dovolj da gledaš specifikacij in kakšne torbice in suknjiće in kurce palce boš dobil zraven.
Stvar moraš PRIMIT V ROKE, malo stestirat, testno snemat, da vidiš kakšna je slika in če ti je všeč. Videl boš tudi če ti je všeč delo s ali tisto kamero!
Vem da eni modeli od Canona so imeli napačo, da je bil motorček ki vrti kaseto glasen in blizu mikrofona, tako da se je vedno na posnetkih potiho slišalo rožlanje motorčka. Prepričaj se da tisti Canonov model nima te napake(šele najnovejši modeli imajo odpravljeno napako!).
Canoni so znani medna po tem da znajo dobro snemat ponoči, tudi v bavah, ampak najboljše da se na lastne oči sam prepričaš

Sony je menda vedno malo predrag ker plačaš tudi znamko, tako da ta isti denar kot ostali ti bo ponujala manj.

Ne glej specifikacij na spletnih trgovinah in proizvajačevih straneh!
Preberi CELE opise kamer, na raznih straneh(pazi na datume, da ne gledaš lih 2 leti starih opisov).
Nekaj opisov:
http://www.ecoustics.com/Editorial/Revi... (baza povezav z opisi)
http://www.simplydv.com/reviews.html



MARŠ v TRGOVINO praktično poskusit par kamer!

PS: Reslolucije kamer so 720x576 (PAL) ne pa 640x480!
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292125 (1727) pivmik
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291927 (1581) Caligula
»

Mini DV – Hi8 kamera

Oddelek: Kaj kupiti
152213 (2059) krneki
»

kamera je:) - ZVOKA ni!

Oddelek: Zvok in slika
71170 (1079) pivmik

Več podobnih tem