» »

Kateri 19˝ monitor do 100000 SIT

Kateri 19˝ monitor do 100000 SIT

d7d ::

Pozdravljeni!

Odločil sem se za nakup 19˝ monitorja in ne vem kateri model bi kupil. Trenutno imam nagledano Iiyamo vision master pro 454.

Kaj bi mi vi priporočali?

globoko grlo ::

samsung 959NF za 65 čukov na enaa.com

Fizikalko ::

Se strinjam - ni dileme: 959NF. Pa ne samo zato, ker ga mam, ampak ker še v življenju glede na ceno nisem videl tako dobre in stabilne slike!

lp8-)

M4TECH ::

d7d:
takih tem je na tej starni na tone.

btw samsung 959 rules

d7d ::

Sem iskal z iskalcem na Slo-tech pa mi ni pokazalo čist nič. (dail up).
Torej vsi priporočate samsunga 959nf.
Bom pogledal malo.

js ::

Samsung 959NF.

slawc ::

zanimivo je, da na samsungovi strani sploh ni povezave do tega monitorja
verjetno ker je malce starejsi

kaj pa 957MB?
LP, Slawc

globoko grlo ::

ti nevem, mogoče majo pa kkšn nov model pa je tale 959nf tko pocen, uglavnem men je kul in z atak dnar ne bi n druzga kupu

lp

Xgeneration ::

Phillips 109P je malo boljši od Samsunga, je pa tudi 20 čukov dražji. Ne vem če se splača - sam če maš dnar - poskusi! :D

Na spodnji strani imaš informacije.

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Sami ::

Jaz pa sem za Hansol monitorje, pred 1 mesecem sem si kupil Hansol 920P in slika je super in pa v akciji sem ga dobil za 48k.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jok3r ::

959NF je zakon :D sem zelo zadovoljen z njem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

Sydk ::

tut jst sm pred kratkim kupil 959nf (na priporocilo slotech foruma):)) , sj je gut monitor na splosno, ampak tolk gut da ga kar vsi po vrsti tu priporocajo pa spet ni, no ja mogoce za tako mali dinar, je verjetno najboljsi, kar me moti pri njem je npr. ob branju po netu ..precej nejasna slika, ki mi je ni uspel izostrit z nobenimi funkcijami monitorja...
moje mnenje je ce nimas denarja ga kupi, nudi najvec za svoj kes, ce pa imas kakega dvajsetaka vec pa si le omisli kakega Philipsa Brilliance serijo, neprimerno ostrejsa slika...govoril sem :D

Zheegec ::

959NF je za takšen denar res bog i batina :D Če pa daš zraven še 20K je pa že druga zgodba, samo razlike spet niso tako dramatične.
Gotovo je pa boljši 959NF od nekega xy 17" modela, ki goni 75Hz refresh in ima nekaj, čemur bi lahko rekli "ploski ekran", če ne bi imel velikeee izbokline :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Sydk:

ostra slika je tud mal odvisna od grafične, ane. Slika se mora kar primerja s kakšno lupo, da opaziš razliko v kvaliteti slike, da bi pa lahko imel celo težave pri branju,ne verjamem da bi bil samoo monitor. Jaz sem Filips Brilliance obrajtu pred petimi leti, potem so se zgubili nekam v povprečje in tile zadnji naj bi bili tako hudi že na oko, to bi mogu videt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Super Sonic ::

toplo priporočam obisk big banga.

compaq monitor 19", 100 hertzov, 2048x1536 ločlivosti, itd.

cena v akciji: 50 jurjev.

men se ne zdi drago

p.s.
meni najlepši 19" je tole
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

d7d ::

Kaj pa pravite na LG F900P ?

asskicker ::

Daj ne kompliciraj!
1. Trinitronska cev
2. Spodobna elektronika
3. Cena
Trenutno je Samsung cenovno najugodnejši. Pogledaš pod 19col CRT in vzameš najdražjega.
To je 959NF. (okrog 60K SIT) Lahko pa daš zraven še 20 do 30k SIT in kupiš SONY-a. Definitivno se ne splača. Čez eno leto ali dve boš kupil LCD 18col za isto ceno. Pozdrav!:O
Heaven is on the next door!

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Točno tako. In ne mi ga srat z meglenim izpisom na netu - pazi to (kako presenetljivo): monitor NE ve, kaj prikazuje! Če maš megleno sliko, jo maš skoz. Če je pa kaj z grafiko na internetni strani narobe, jo pa monitor res ne more popravt...

Me prav zanima, kateri monitor ma bolš sliko (in to za 50%, kolikor več tudi stane). 959NF pa mir. Pa temo zaklent. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

morphling1 ::

No ja če bi bilo tako enostavno potem bi bil na svetu en monitor pa basta, tisti ki je vsaj malo bolj konkretno primerjal par monitorjev bo videl da so razlike očitne, pa ni vedno grafična kriva, če priklopiš na enako grafiko dva različna monitorja in sta sliki različni potem nekako ne moreš kriviti grafe. Sicer pa ja Samsung je verjetno res best bang for buck (čeprav tale Compaq se zdi zelo dober) samo ne moreš ga pa primerjat s kakim NEC/Mitsubishi ali pa top Iiyamo, razliko bo opazil še največji lamer. Če pa ti bo zadeva primarno služila za špile je 959NFzakon.

ps. ne me zdaj narobe razumet da za kaj drugega ni uporaben, samo profi DTP uporabnik bo sigurno opazil razliko.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

d7d ::

Alo dečki!!

Jaz sprašujem za en spodoben monitor do 100000 SIT ne pa najcenejšo 19-ko.

Sem sprobal v BigBang-u Compaq P920 na ATI Radeon 9200 (trinitron) in je slika pri res. 1024 x 768 še kr vredu pri 1280 x1024 pa je slika tak meglen da komaj črke razbereš (ni važno kakšno osveževanje je nastavljeno)

Super Sonic ::

potem pa najboljš da greš po trgovinah in kupiš najdražjega (samo ne čez 100K) 19".

Tisti bo sigurno najboljši.:)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

asskicker ::

Sony! G serija! PLP:)
Heaven is on the next door!

Sydk ::

Tako je blo pr men, mam radeona 9600pro, na tej grafi sem imel philipsa brilliance 17" in slika je bla kristalna, ker mi je pocasi postal premajhen in sem za nabijanje igric v visjih resolucijah potreboval visje frekvence sem nabavil 959NF in ga proklopil na isto grafiko in isti sistem...ce ne bi bil navajen kvalitete prejsnjega monitorja verjetno ne bi opazil razlike, a razlika je ZELO ocitna, ker sm precej casa tudi na tem forumu je to tut mal mucno, ampak ok za spile in filme je pa superca, tko da jst 959nf ne bi se 1 x kupu in ker mi ne bi bil problem dat se kake 20 k vec za monitor mi je zdaj rahlo zal a kar je je, je pa res da se kako leto ali 2 pa bo kak LCD nuja, se moj nasvet: vzami kak philips ali iiyamo LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341943 (1464) Matev
»

Kateri 19'' CRT predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
241634 (1226) ]_g_]
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
111408 (1195) glinik
»

Kupujem 17-inch monitor

Oddelek: Kaj kupiti
9802 (722) mravljinec
»

Katerega od naštetih monitorjev naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
262013 (1570) gappee

Več podobnih tem