» »

star laptop, internet ne dela

star laptop, internet ne dela

Natalija2 ::

Pozdravljeni,

pisem, ker sem nekaj casa nazaj nesla v popravilo star nedelujoc notebook asus eee pc, in ga je tehnik usposobil. Ko sem ga prinesla, funkcionira, internet pa ne dela (brskalniki pravzaprav). Instaliran sem imela avast antivirus, ki sem ga preko wirelessa lahko posodobila, ker sem mislila, da dela probleme.

Chrome napise privacy concern, in sicer nekaj, da chrome ne bo updatean, ker so windowsi prestari. Nato sem slucajno odkrila se explorer, mozille takrat nisem uporabljala, ki pa google odpre in tudi rezultate prvega brskanja pokaze, potem pa ne gre vec naprej. Razlogi v pojasnilu so mogoce nepovezan internet, napacno vtipkan naslov, stran ne obstaja in podobno.

Vem, da se ga ne splaca usposabljat za dolgorocno uporabo, vendar sedajle na hitro poskusam resit tole, ker drugega laptopa nimam in sem tega po 100 letih privlekla na plano, ker potrebujem za neke dokumente. Ce kdo ve, kako bi lahko vzpostavila povezabo z brskalniki, dobrodosli.

Lp

Ales ::

Težko reči takole na daljavo. Katero verzijo Windows imaš? So Windows povezani na omrežje?

Nisem dobro razumel, imaš Firefox naložen ali ne? Če ja, katero verzijo Firefoxa imaš?

Kaj če začasno izklopiš Avast, ti potem Firefox dela?

ToniT ::

Verjetno imaš gor Windows XP. Zaradi prestarega IE in Firefoxa ne pokaže večine strani.

hojnikb ::

Yup, vrži v smeti. To maš gor XP, kaj več pa ti laptopi niso sposobni gnat. Ker je tako star OS, potem tudi niso posodobljeni brskalniki in s tem SSL certifikati, zato ti pa noče odpirat strani.
#brezpodpisa

pegasus ::

Napiši kater model eee pc točno je, verjetno lahko daš gor kak modern linux in postane zadeva čisto uporabna.

Ales ::

Laptop je komot sposoben gnat še kaj drugega, samo rihtat bi ga bilo treba.

Zadnji Firefox za Windows XP je Firefox 52.9.0esr 32-bit, ki je seveda zastarel, a bi moral biti sposoben prikazati večino strani.

hojnikb ::

tudi ce das oskubljen linux gor in ga po neki sreci najdes se v 32 bitni razlicici (ker dosti atomckov in celeron mov v teh eeejih je blo 32 bit only) bo stvar se vedno prepocasna, da bi gnala modern html5 internet.
#brezpodpisa

solatko ::

Natalija2 - Skoraj nimaš zadovoljive rešitve za to starino. Če si naročnik, lahko pri vseh ponudnikih, kupiš prenosnik za nizke mesečne obroke in najcenejši ti bo delal zadovoljivo.
Če si iz LJ, se zapelji do Swedata in poglej rabljene računalnike.
Delo krepa človeka

Natalija2 ::

ja za windowse imate prav, mozille pa gor nisem imela oz. sem verjetno izbrisala ker sem potem instalirala chrome. antivirus sem izbrisala, pa ni bilo nic bolje. hvala za odgovore, sem mislila da se ga da vsaj za kaksen mesec uporabit. lp

solatko ::

Natalija2 - Za silo bi šlo, če bi našla kakšno zelo staro verzijo Mozilla-e, kar pa ti nebi pomagalo veliko, saj večino strani nebi mogla odpret, razen v tekstovnem načinu.
Delo krepa človeka

Kvinta ::

Jaz mam en 20 let stari Pc z tazadno Mozillo pa dela vse + še en 12 let star prenosnik z Chrome katerega nisem posodobo vsaj 10 let pa gre vse tu pa tam kjere strani ne odpre pa jo odpre polj Mozzila tak da to sploh nima veze kteri brskalnik uporablaš :)
A.C.A.B

solatko ::

Kvinta - Pa ne eee z enojedrnim Atom-čkom.
Tudi sam imam 12 let staro mašino na podnožju 1366 in i7 950 not in dela vse b.p..
Delo krepa človeka

Natalija2 ::

kvinta, saj bi instalirala mozillo, pa ne gre ker nobeden od brskalnikov ne dela in ne morem dol potegnt. razen ce veste za kaksen drug nacin. hvala vseeno

togo ::

https://www.mozilla.org/sl/firefox/all/...

preneseš na ključek in instaliraš :D

hojnikb ::

Kvinta je izjavil:

Jaz mam en 20 let stari Pc z tazadno Mozillo pa dela vse + še en 12 let star prenosnik z Chrome katerega nisem posodobo vsaj 10 let pa gre vse tu pa tam kjere strani ne odpre pa jo odpre polj Mozzila tak da to sploh nima veze kteri brskalnik uporablaš :)

Seveda ma vezo. Z IE pod 11 neboš mogu it na internete sploh.

Pa tudi 20 let stara mašina bo težko gnala kakšne sodoben browser. Hell, če imaš AMD iz 2000, sploh _noben_ browser nebo delu, ker ne podpira SSE2
#brezpodpisa

mtosev ::

Sn vido performance atom n455, 1gb rama, 5400rpm. Boljse, da ne govorim kak to dela. Samo za smeti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMax ::

eee-ji so bili tudi s 64bit AMDji in je Win7 prav lepo laufal gor na 2+GB RAM.
Lepo-za tiste dni, desetletje nazaj. Danes praktično neuporabno. Sicer za konfiguracijo še presenetljivo "delujoče", a zraste brada med čakanjem na dostikrat "page cannot be displayed"...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ales ::

solatko je izjavil:

Natalija2 - Za silo bi šlo, če bi našla kakšno zelo staro verzijo Mozilla-e, kar pa ti nebi pomagalo veliko, saj večino strani nebi mogla odpret, razen v tekstovnem načinu.

Firefox 52.9.0esr 32-bit ti ne bo mogel odpirati strani razen v tekstovnem načinu? A si ti na glavo padu??

Laptop je seveda zastarel in bo neznosno počasen, a se ga da uporabiti, če ni druge.

Natalija2, na nekem drugem računalniku potegni dol to:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel...

in daj na USB ključ. Z USB ključem prenesi na tvoj laptop in poženi namestitev.

Sicer pa še vedno nisi odgovorila na osnovna vprašanja: KATERO VERZIJO WINDOWS IMAŠ?

Če obstaja verjetnost, kot je napisal MadMax, da imaš celo novejše drobovje laptopa, kot se tukaj domneva, napiši to. Potem je možno, da bi ti delal tudi najnovejši Firefox.

A je tako težko podat osnovne informacije? Če ne veš kje jih dobiti, povej vsaj KATERE WINDOWS imaš, pa ti bomo povedali, kam pogledat.

Začni podajat informacije, po katerih te vprašamo, sicer boš še naprej dobivala kup debilnih in napačnih odgovorov od ljudi, ki blage veze nimajo.

Kvinta ::

hojnikb je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz mam en 20 let stari Pc z tazadno Mozillo pa dela vse + še en 12 let star prenosnik z Chrome katerega nisem posodobo vsaj 10 let pa gre vse tu pa tam kjere strani ne odpre pa jo odpre polj Mozzila tak da to sploh nima veze kteri brskalnik uporablaš :)

Seveda ma vezo. Z IE pod 11 neboš mogu it na internete sploh.

Pa tudi 20 let stara mašina bo težko gnala kakšne sodoben browser. Hell, če imaš AMD iz 2000, sploh _noben_ browser nebo delu, ker ne podpira SSE2


Intel Pentium 4 1,5 je nisem rad mel amd-jev takrat sicer pa to ,da ne bo delalo mi govorijo že 20 let pa se še vedno ni ta film zgodil sicer pa ta računalnik mam samo za Photoshop in me kratkomalo boli ,če ne bo več neta sicer pa lahko dam tud linux + vivaldi gor za net pa bo......če malo pobrskaš za without SSE2 browsers.....najde kr nekaj rešitev:)

ps: drugač pa te rad čitam oz. tvoje rešitve :D


@Natalija tisi čustveno navezana na tega Asusa ? ker recimo za 50€ al pa še manj dobiš super prenosnik sicer star samo dela tak ko more, jaz sem tega mojega s katerega pišem dal 50€ pa se tu smejijo ,ker pravijo da sem preplačal haha
A.C.A.B

hojnikb ::

Vse non sse2 resitve so danes precej stare.
Been there done that na athlonxp
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Natalija2 ::

Ales je izjavil:

solatko je izjavil:

Natalija2 - Za silo bi šlo, če bi našla kakšno zelo staro verzijo Mozilla-e, kar pa ti nebi pomagalo veliko, saj večino strani nebi mogla odpret, razen v tekstovnem načinu.

Firefox 52.9.0esr 32-bit ti ne bo mogel odpirati strani razen v tekstovnem načinu? A si ti na glavo padu??

Laptop je seveda zastarel in bo neznosno počasen, a se ga da uporabiti, če ni druge.

Natalija2, na nekem drugem računalniku potegni dol to:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel...

in daj na USB ključ. Z USB ključem prenesi na tvoj laptop in poženi namestitev.

Sicer pa še vedno nisi odgovorila na osnovna vprašanja: KATERO VERZIJO WINDOWS IMAŠ?

Če obstaja verjetnost, kot je napisal MadMax, da imaš celo novejše drobovje laptopa, kot se tukaj domneva, napiši to. Potem je možno, da bi ti delal tudi najnovejši Firefox.

A je tako težko podat osnovne informacije? Če ne veš kje jih dobiti, povej vsaj KATERE WINDOWS imaš, pa ti bomo povedali, kam pogledat.

Začni podajat informacije, po katerih te vprašamo, sicer boš še naprej dobivala kup debilnih in napačnih odgovorov od ljudi, ki blage veze nimajo.


Ja windowsi so xp, ostalih podrobnosti pa ne vem

Za laptope pa nisem vedla da se jih tako poceni dobi, sem vedno gledala nove ..

Hvala za odgovore.

Ales ::

Poskusi:

To start Microsoft System Information, use either of the following methods:

Click Start, point to Programs, point to Accessories, point to System Tools, and then click System Information.
Click Start, click Run, type msinfo32.exe in the Open box, and then click OK.

Kar je relevantno je:

OS Name
Version
Processor
Installed Physical Memory (RAM)
Total Physical Memory
Available Physical Memory


Imaš možnost naložiti Firefox z linka, ki sem ga nalepil zgoraj?

mtosev ::

Hitreje bo, ce bo v nadzorni plosci kliknila sistem > lasnosti in pol pastala sem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Natalija2 je izjavil:

kvinta, saj bi instalirala mozillo, pa ne gre ker nobeden od brskalnikov ne dela in ne morem dol potegnt. razen ce veste za kaksen drug nacin. hvala vseeno


Lahko poskusiš s kakšno "light" verzijo Linuxa.
https://itsfoss.com/lightweight-linux-b...

Linux Mint Xfce
Xubuntu
Ubuntu MATE
Zorin OS Lite

in tako naprej.

Poskusi, kaj dosti (razen časa) ne moreš izgubit.
Lahko narediš tudi zagonski USB ključek oz. CD/DVD plošček in preizkusiš brez, da bi bilo treba karkoli naložit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25634120 (8587) kow
»

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403037 (1298) hojnikb
»

Moteče opozorilo !?

Oddelek: Omrežja in internet
112476 (1647) SanAndreas
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618641 (12397) Ales
»

Nova posodobitev Firefoxa

Oddelek: Omrežja in internet
283036 (2273) Ales

Več podobnih tem