» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
18 / 27
»»

sunshine403 ::

To o podajanju govoric kot dejstev je na podlagi lastnih dejanj kajne?

UganiKdo je 18. maj 2020 ob 14:03:31 izjavil:
O čem bluziš? zakaj čeh ne bi mogel nazaj? Avstrija je odprla meje za češke državljane, ne za prost prehod iz česke. Kar pomeni, da se bo Čeh mirno lahko vrnil skozi Avstrijo domov in ga avstrija pri ničemer ne ovira da gre na morje na hvaško ali v slovenijo. argument da je avstrija odprla meje s čehi in nemci, ne pa z nami, zato da bo zadržala turiste je pač neumen.

sunshine403 je 18. maj 2020 ob 14:48:10 izjavi:
A ti to tako malo po svoje in na pamet? Ker vidim, da kaj resnega nisi prebral ali pa vsaj ne razumel. Ker imam lih poln k* tvojega pametovanja v stilu "jaz sem edini ki kaj vem, vsi ostali ste kreteni", sem si vzel dve minuti casa in preveril. Avstrijska vlada oz. notranje ministrstvo pravi, da NI odprla mej za XY drzavljane, pac pa pa ravno tisto, kar ti trdis da ni. Odprli so mejo med Avstrijo in nekaterimi drugimi drzava (za katerekoli drzavljane). In meja med Slovenijo in Avstrijo ostaja do nadaljnega zaprta (razen za ze prej dolocene izjeme) tudi za drzavljane drzav, med katerimi ima drugace sproscen rezim prehodov mej.
Ne verjames? Preberi kaj pise avstrijska vlada sama. Ja pogoj je znanje nemscine, ampak predvidevam, da to ne bo nekaj nemogocega.

Bo dovolj? Kot drugo, ce bi nehal pametovati in prebral,sem napisal za zakon sploh se ni sprejet. Iz tega predvidevam da je vec kot razvidno, da je vse ostalo zgolj spekulacija in dalec od dejstva, katere ponavadi podajas ti... no tvoja "dejstva" so res lazi, ceprav predstavljene na nacin, kot da ves o cem govoris. Enako je s to blodnjo o davcnih blagajnah.

UganiKdo ::

Kako to kakorkoli spremeni dejstvo, da si se v tej temi zlagal in navajal nepreverjene govorice kot dejstvo?

Glede davčnih blagajn boš moral pa kaj več kot osebne napade skupaj spravit, da se bo dalo pogovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sunshine403 ::

WTF??? Pa ti si resno funkcionalno nepismen. Bodi dovolj.

UganiKdo ::

Ti lažeš in zavajaš, potem sem pa jaz funkcionalno nepismen? Imaš prav, res bo dovolj.

c3p0 ::

UganiKdo je izjavil:


Preprosto se mu ne da te možnosti. Davčne blagajne so obvezne tako, da ni nikakršnega razloga, da bi ponudnik lahko oporekal bonu, če se ga definira kot zakonito plačilno sredstvo. Pa tudi če tega ne bo, se še vedno lahko določi, da v kolikor ponudnik sprejema bone, morajo za porabo bonov veljati enaka pravila kot gotovino. Potem pa je pač na njemu ali se bo bonom v celoti odpovedal ali ne.


Sem mislil, da se ponudnikom gre za golo preživetje. Ne pa da so zdaj neke primadone, ki se petično odločajo komu bi priznali bone in komu ne, ali če sploh. Počasi bodo jamrali po TV kako imajo preveč dela. Naj takšni raje kar zaprejo.

UganiKdo ::

Tocno tako, potrosnik ima bvo pravico da glasuje z "denarnico" in podpre dobre, korektne ponudnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Superboyy ::

Me zanima, če se bodo našli genijalci, ki bodo odprli d.o.o. in bone odkupovali za 100 eur gotovine, hkrati pa državi prikazovali turistične storitve :)

Preverjen koncept še iz časov naprintanih študentskih bonov.

Mato989 ::

Superboyy je izjavil:

Me zanima, če se bodo našli genijalci, ki bodo odprli d.o.o. in bone odkupovali za 100 eur gotovine, hkrati pa državi prikazovali turistične storitve :)

Preverjen koncept še iz časov naprintanih študentskih bonov.


Jaz ze mam zmenneno ce bo slo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

A ni dejansko bolje, da izkoristiš za 200 eur oddiha, kot 100 eur na račun? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

DePalmo ::

Tudi jaz bi ga raje prodal za denar, kot pa šel na oddih. Tega že imam rezerviranega izpred karantene, seveda na Hrvaškem.

Če pa menjava za denar nebo mogoča, potem bova pač šla nekam v Sloveniji na dopust za tiste dva do tri dni.

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

A ni dejansko bolje, da izkoristiš za 200 eur oddiha, kot 100 eur na račun? :D


Ne ni, ker ce izkoristim 200e in se zapravim 100e je slabse kot ce dobim 100e in porabim 100e...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

Superboyy je izjavil:

Me zanima, če se bodo našli genijalci, ki bodo odprli d.o.o. in bone odkupovali za 100 eur gotovine, hkrati pa državi prikazovali turistične storitve :)

Preverjen koncept še iz časov naprintanih študentskih bonov.



Nekateri imate cudne predstave o tem, da boste dobili fizicni bon. Kar seveda niti pod razno ne drzi.

Smrekar1 ::

Gagatronix je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Me zanima, če se bodo našli genijalci, ki bodo odprli d.o.o. in bone odkupovali za 100 eur gotovine, hkrati pa državi prikazovali turistične storitve :)

Preverjen koncept še iz časov naprintanih študentskih bonov.


Nekateri imate cudne predstave o tem, da boste dobili fizicni bon. Kar seveda niti pod razno ne drzi.


Konkretno tole deluje tudi z virtualnimi študentskimi boni. Morda ne ravno z novoodprtimi d.o.o., ampak pri obstoječih ponudnikih se bo to zanesljivo dogajalo.

Vazelin ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/drzavni...

Vavčerji prihajajo :P


Tako bi bilo s podpisom JJjota:P:
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

D3m ::

Najostrejši so bili sicer v SD-ju in Levici. V SD so opozorili, da gre za rokohitrske rešitve, ki nas lahko na dolgi rok pahnejo v kolesje nasedlih, okolju in ljudem škodljivih investicij, v Levici pa, da je zakon vsebinsko prazen, kriteriji za projekte pa ohlapni.


Nula od argumentov. Ahhhh levi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Seveda je ohlapen, ce so se pa selektivno in predvsem zanicevalno lotili te problematike. Do kulturnega sektorja se npr. trenutna vlada obnasa kot konj z usrano ritjo.

Se JJ je povedal, da vidi problematiko v kulturi povezano s turizmom. Bo prej obratno, ce ze, pa vendar desna vlada trenutno ne zna locevati teh stvari in ce JJ izjavi, da racuna na to, da bo z resevanjem turizma resil tudi kulturo...

Nic ne bo, degradacija kot je to pri nas v drzavi nacionalni sport.

D3m ::

Prvo rabimo tovarne/proizvodnje pol pa se lahko afne guncamo s kulturo.

Kultura je vedno proti koncu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bvt ::

Kaksne tovarne. Tovarne onesnazujejo okolje. To j zastarel sistem. Potrebujemo spremembo sistema, ker tako ne gre naprej.

D3m ::

Kakšnega sistema?

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Kaksno proizvodnjo neki. A imamo morda manjko cesa? A zivimo v svetu kjer presezki ne obstajajo? Tovarne lahko komot zapremo 50% pa bo materiala se vedno dovolj. Problem bo, ker vas pol tehnicarjev ne bi imelo kje delat. Ampak ker smo konsenzualna druzba, skrbimo seveda eden za drugega kolikor lahko. In tako bos tudi ti poskrbel za ostale, ce ti pase ali ne. Zato pa imamo davcni sistem, da se ti ni treba pretirano odlocat ali bi ali nebi.

Delat je treba predvsem na enakomernem razvoju, ne selekcionisticnem favoriziranju specifik. Oz. ce se izrazim drugace, ni problem ce je neka panoga izrazitejsa za Slovenijo, pomembno je, da se ne zapostavi vseh ostalih, ter se ljudem omogoci dostojno zivljenje.

pirat ::

Meizu je izjavil:

Kaksno proizvodnjo neki. A imamo morda manjko cesa? A zivimo v svetu kjer presezki ne obstajajo? Tovarne lahko komot zapremo 50% pa bo materiala se vedno dovolj. Problem bo, ker vas pol tehnicarjev ne bi imelo kje delat. Ampak ker smo konsenzualna druzba, skrbimo seveda eden za drugega kolikor lahko. In tako bos tudi ti poskrbel za ostale, ce ti pase ali ne. Zato pa imamo davcni sistem, da se ti ni treba pretirano odlocat ali bi ali nebi.

Delat je treba predvsem na enakomernem razvoju, ne selekcionisticnem favoriziranju specifik. Oz. ce se izrazim drugace, ni problem ce je neka panoga izrazitejsa za Slovenijo, pomembno je, da se ne zapostavi vseh ostalih, ter se ljudem omogoci dostojno zivljenje.

Delati na enakomernem razvoju v praksi pomeni delati nič oz. stagnirati oz. (kot vam je prioriteta levim) skrbeti, da bodo vsi enako revni.

FireSnake ::

Meizu je izjavil:

Seveda je ohlapen, ce so se pa selektivno in predvsem zanicevalno lotili te problematike. Do kulturnega sektorja se npr. trenutna vlada obnasa kot konj z usrano ritjo.

Se JJ je povedal, da vidi problematiko v kulturi povezano s turizmom. Bo prej obratno, ce ze, pa vendar desna vlada trenutno ne zna locevati teh stvari in ce JJ izjavi, da racuna na to, da bo z resevanjem turizma resil tudi kulturo...

Nic ne bo, degradacija kot je to pri nas v drzavi nacionalni sport.


Teh kvazi kulturnikov na državnem sesku je že preveč.
Tudi Tomička je ena takih.
Trenutno je treba gledat na to, da bomo zagnali stroj ki prinaša denar.
Tile "kulturniki" ga samo odžirajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Superboyy ::

Gagatronix je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Me zanima, če se bodo našli genijalci, ki bodo odprli d.o.o. in bone odkupovali za 100 eur gotovine, hkrati pa državi prikazovali turistične storitve :)

Preverjen koncept še iz časov naprintanih študentskih bonov.



Nekateri imate cudne predstave o tem, da boste dobili fizicni bon. Kar seveda niti pod razno ne drzi.


Boni ne rabijo biti fizični.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Zadeva bo preko FURS-a vezana na EMSO oziroma nekaj v tem stilu. Tako da se ne prevec veselit.

Superboyy ::

In kaj ti preprečuje, da rečeš da si nekje prenočil, dejansko si se pa samo ustavil in pobral 100 eur?

Facebook dev ::

Preverba, da ni nikjer v tvojih zapisih prevec gostov naenkrat nastanjenih. Malo bolj brutalna opcija pa nocna inspekcija, kjer pokazes koliko gostov imas prijavljenih in koliko jih je dejansko tam.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

TineTone je izjavil:

dexterboy je izjavil:


"Majhna Država, Draga Država"
Takrat sem dojel, da smo "zajahali" napačen vlak


Sam res. Švica mora biti zelo revna.

Ja, propad juge je bil za nas res smrtonosni udarec. Verjetno imamo zato najnižji standard na Balkanu :))


Primerjave z balkanom niso na mestu, ker je vecina balkana v Nemciji.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Superboyy ::

Facebook dev je izjavil:

Preverba, da ni nikjer v tvojih zapisih prevec gostov naenkrat nastanjenih. Malo bolj brutalna opcija pa nocna inspekcija, kjer pokazes koliko gostov imas prijavljenih in koliko jih je dejansko tam.


Je kje definirano da mora biti nastanitev?

Organizirano vodenje skupine je tudi turistična dejavnost. Malo težko ti bo kdo dokazal, da na nek dan nisi peljal skupine 100 ljudi po Ljubljanskem centru.

buttcrack ::

Bon je baje namenjen izključno nočitvi (z zajtrkom)... O kakšnih ogledih ti?

sunshine403 ::

Facebook dev je izjavil:

Malo bolj brutalna opcija pa nocna inspekcija, kjer pokazes koliko gostov imas prijavljenih in koliko jih je dejansko tam.

In kje pise da gost, ki se je prijavil pri tebi mora biti obvezno v sobi med ne vem, recimo 22 in 6? Saj se ni prijavil na Povsetovo ampak v hotel. Kaj dela med tem, ko je tam prijavljen in ali spi 8h/dan ali pa sploh ne spi, je pa njegov problem, ne pa problem inspekcije ali policije.

Slopek ::

sunshine403 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Malo bolj brutalna opcija pa nocna inspekcija, kjer pokazes koliko gostov imas prijavljenih in koliko jih je dejansko tam.

In kje pise da gost, ki se je prijavil pri tebi mora biti obvezno v sobi med ne vem, recimo 22 in 6? Saj se ni prijavil na Povsetovo ampak v hotel. Kaj dela med tem, ko je tam prijavljen in ali spi 8h/dan ali pa sploh ne spi, je pa njegov problem, ne pa problem inspekcije ali policije.

problem je, če dejansko število gostov, presega število prijavljenih in ne obratno.

Superboyy ::

buttcrack je izjavil:

Bon je baje namenjen izključno nočitvi (z zajtrkom)... O kakšnih ogledih ti?


Nisem vedel, da je samo za nočitve.

Mutenje še vedno obstaja, samo moraš imet dejanski obrat in se držat znotraj kapacitet.

Ali bo inšpektor vdiral v sobe sredi noči?

Medtem pa obubožani lastniki hotelov že navijajo cene, ker bo naenkrat povpraševanje eksplodiralo.

LeQuack ::

Superboyy je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Bon je baje namenjen izključno nočitvi (z zajtrkom)... O kakšnih ogledih ti?


Nisem vedel, da je samo za nočitve.

Mutenje še vedno obstaja, samo moraš imet dejanski obrat in se držat znotraj kapacitet.

Ali bo inšpektor vdiral v sobe sredi noči?

Medtem pa obubožani lastniki hotelov že navijajo cene, ker bo naenkrat povpraševanje eksplodiralo.


Ja res so bogi, celo toliko so bogi da imajo v lasti hotel ki ga oddajajo.
Quack !

sunshine403 ::

Slopek je izjavil:

problem je, če dejansko število gostov, presega število prijavljenih in ne obratno.

Verjamem da bo kdo delal tudi tako, da bo imel 100 gostov tam, kjer ima registrirano za 10 oseb, ampak ce si tako butast je pa res prav da te dobijo. Nikjer pa ne pise da mora... mah ne ne bom o tem. Kot sem napisal ze prej, ce hoce kdo "porabiti" bone sem odprt za realne ponudbe (za tiste, zelim si 5 miljonov pa se kurbo in kilo kokaina zraven se je brez veze matrat) ;)

Facebook dev ::

No ja itak, imaš par prijemov s katerimi boš koga ujel. Veliko se ti jih bo pa izmuznilo čez. Delat inšpekcije sredi noči je tudi nečloveško in na ta način ne moreš preverjat. Tekom dneva so pa gostje lahko tako ali tako kjer hočejo biti.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

r3dkv1c4 ::

PreviousUser je izjavil:

V bistvu je Slovenija tko majhna, da si lahko v enem dnevu kjerkoli in se potem vrneš domov. Prenočevanje za nas domačine nima nekega velikega smisla.

Seveda ima, veliko ljudi bi rajši prenočilo ampak so cene napisane za tujce....požrtija gostincev je neka neskončna teorija.
Bodimo odkriti. Slovenskih gostov niso ravno veseli, rajši imajo tujce, pa četudi manj zapravijo, se pa lažje pohvalijo skozi statistiko.
Težave so tudi v domačih turistih, ki se obnašajo, kot da so na svojem dvorišču, kar pa.ne spada na primeren nivo turizma.

Problem ni samo finančni.....problem je vse širši.
Zakaj bi hodil v Ankaran, če gremo za iste solde na Rodos.....npr.?

Turizem pri nas že nekaj dekad ne gre v pravo smer, ker smo premajhni za masovni turizem.....butičnega se pa ne znamo it.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

TOP ::

Rodos lahko samo sanjaš letos.

Vazelin ::

TOP je izjavil:

Rodos lahko samo sanjaš letos.

Zakaj bi bila to scifi?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

Seveda je ohlapen, ce so se pa selektivno in predvsem zanicevalno lotili te problematike. Do kulturnega sektorja se npr. trenutna vlada obnasa kot konj z usrano ritjo.

Se JJ je povedal, da vidi problematiko v kulturi povezano s turizmom. Bo prej obratno, ce ze, pa vendar desna vlada trenutno ne zna locevati teh stvari in ce JJ izjavi, da racuna na to, da bo z resevanjem turizma resil tudi kulturo...

Nic ne bo, degradacija kot je to pri nas v drzavi nacionalni sport.


Teh kvazi kulturnikov na državnem sesku je že preveč.
Tudi Tomička je ena takih.
Trenutno je treba gledat na to, da bomo zagnali stroj ki prinaša denar.
Tile "kulturniki" ga samo odžirajo.


Ja no, povej raje, da pac nimate pojma o cem govorite. Zato pa je dobro, da nimate oblasti cez. Hvala bogu za razum.

buttcrack ::

Vazelin je izjavil:

TOP je izjavil:

Rodos lahko samo sanjaš letos.

Zakaj bi bila to scifi?

Točno to, zakaj po 15.6. ne bi smel v grčijo?

anketar ::

čaki mal kulturniki so bli plačani, najbrž jim ni višina všeč al se motm?

solatko ::

Izkoristili boste bon, iz telefonskega sledenja, se bo pa videlo, da dlje od sp.Dupleka niste bili. Kaznovan lastnik in tisti, ki bo dal lažne podatke o nočitvi.:D
Delo krepa človeka

Shegevara ::

solatko je izjavil:

Izkoristili boste bon, iz telefonskega sledenja, se bo pa videlo, da dlje od sp.Dupleka niste bili. Kaznovan lastnik in tisti, ki bo dal lažne podatke o nočitvi.:D


Joj, sem pustil mobitel doma, po vsem tem delu od doma rabimo malo digitalnega posta, ne bo nič škodilo :D

solatko ::

Shegevara - Imajo še druge podatke, ne skrbi, tudi za avto vidijo kje se nahaja, če kupiš vozovnico, prav tako, ne bo te na varnostnih kamerah,... skratka, država bo vedela ali si bon izkoristil ali prodal. Postopek ob prodaji sledi.
Delo krepa človeka

Vazelin ::

Daj ne piši neumnosti solatko no.:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

solatko ::

Vazelin - Malo se pa lahko tudi jaz hecam, če se lahko vlada.>:D
Delo krepa človeka

Urbano#Desno ::

Shegevara je izjavil:

solatko je izjavil:

Izkoristili boste bon, iz telefonskega sledenja, se bo pa videlo, da dlje od sp.Dupleka niste bili. Kaznovan lastnik in tisti, ki bo dal lažne podatke o nočitvi.:D


Joj, sem pustil mobitel doma, po vsem tem delu od doma rabimo malo digitalnega posta, ne bo nič škodilo :D


Joj telefon je pa sam hodil znotraj LJ ringa in za vikend skočil na Krk. :))

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Shegevara - Imajo še druge podatke, ne skrbi, tudi za avto vidijo kje se nahaja, če kupiš vozovnico, prav tako, ne bo te na varnostnih kamerah,... skratka, država bo vedela ali si bon izkoristil ali prodal. Postopek ob prodaji sledi.


Kaj pa če grem s kolesom 10km stran pa tam kao izkoristim bon? kolega ma tam nočitve, pa me dobte, go go!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz ne razumem zakaj bi bil to problem. Namen bonov je pomagat turizmu. Če hočeš ti pomagat tako, da nekomu šenkaš 100 evrov, ne vem zakaj ti bi kdo branil.
Sicer je po moje to neumno, in tako neumnih bo malo, ampak to je tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj bi bil to problem. Namen bonov je pomagat turizmu. Če hočeš ti pomagat tako, da nekomu šenkaš 100 evrov, ne vem zakaj ti bi kdo branil.


Ker je secret namen, da bi ti dejansko šel tja in se ga pol nalil še v sosednji kavarni, ter pojedel 17 kepic sladoleda ali 5 kremšnit in bil 1 dan dalj in doplačal še 70€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
18 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469827 (2275) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216441 (5694) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385293 (4289) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309731 (6831) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722325 (15737) Vazelin

Več podobnih tem