» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Gagatronix ::

Meni se je zdela epizoda cisto solidna. Ne dosega, seveda, "Measure of a man" iz TNG-ja, ampak je bila cisto okej. Nasplosno je moje osebno mnenje, da SNW lepo zadane ravnotezje med TOS vibe-om in modernim Trek-om, medtem ko Discovery izpade kot nek slabo spisan fanfic.

Nikec3 ::

Problem Discoveryja je v 90% v tem, da so vse osebe po vrsti tako nadležne, da samo upaš, da bodo umrli. S kul osebami, lahko še ne vem kako "kontroverzno" tematiko solidno zapakiraš.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Dajte drzat vsaj nek priblizen nivo, a?

Invictus ::

ZZa Discovery je sam avtor rekel, da se ni prijel. Intervju izpšred parih let...

Razlog je navadel kot preveč realiostičen, saj tam ljudje umirajo, zbolijo, so poškodovani, ni vse tako lepo kot v Star Trek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svecka ::

Invictus je izjavil:

ZZa Discovery je sam avtor rekel, da se ni prijel. Intervju izpšred parih let...

Razlog je navadel kot preveč realiostičen, saj tam ljudje umirajo, zbolijo, so poškodovani, ni vse tako lepo kot v Star Trek...


Ne bolj so katastrofalni nadležni karakterji, kot je nekdo že prejt omenil. Plot je bil dober, samo liki pa so bili OBUP. Prav skoz je bil en cringe. REs tist over the top posiljevanje z cringom. Izgovor avtorja je itak na vsem drugem, kot na resnici zakaj je serija zanič. Pa da ne pozabimo krajo zgodbe igre Tardigrades v Discovery.

Star Trek: Strange New Worlds je tisti PRAVI Star Trek, ki smo ga včasih gledali. Prave Trek zgodbe.

delavec44 ::

Invictus je izjavil:

ZZa Discovery je sam avtor rekel, da se ni prijel. Intervju izpšred parih let...

Razlog je navadel kot preveč realiostičen, saj tam ljudje umirajo, zbolijo, so poškodovani, ni vse tako lepo kot v Star Trek...


Bullshit. Še mrtve so nazaj pripeljali.

Poškodbe pa tudi znajo hitro sanirati saj so najdlje v prihodnosti sedaj.

Zvezdica27 ::

nope, Orville poseka vse to. Potem je SNW, Discovery pa je res obetal, sploh igralci, pa so uničili najboljše like (Michelle Yeoh, Dark Pike ali kaj je bil)... Neverjetno da lahko take dobre natavke uničiš... To zdaj pa...

zz

Nikec3 ::

Zvezdica27 je izjavil:

nope, Orville poseka vse to. Potem je SNW, Discovery pa je res obetal, sploh igralci, pa so uničili najboljše like (Michelle Yeoh, Dark Pike ali kaj je bil)... Neverjetno da lahko take dobre natavke uničiš... To zdaj pa...

zz

Ne vek daj smo se nazadnje tako strinjali. Res, nastavki zgodbe so meni v STD zelo všeč, vsaka sezona je po svoje epska. V tej kategoriji SNW niti ni boljši, ampak karakterji naredijo razliko.

Pa vzamem eno stvar nazaj - ne želim za vse v STD, da umrejo. To želim vsem, razen Saruju.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

globoko grlo ::

E01 resujejo svet brez kapitana
E02 resujejo otroske travme 1st office
E3 pa resujejo timeline? 5% intro+outro, 5% dejanske "zgodbe", 90% krneki dialogov

Tole je bl staridrek kot pa startrek.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Nikec3 ::

Fak sovražim te alt. timeline epizode. V vsaki seriji 100X narejena zadeva.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

buttcrack ::

Zaenkrat 3 filler epizode :(

Daniel ::

Meni so bile vse 3 solidne.

karafeka ::

V časih, ko so imele serije po 26 epizod na sezono, je bilo dejansko 85% delov filerjev, rdeča nit je bila ponavadi samo v prvih dveh delih, potem nekje na 12 delu, in na koncu. Izjema je bil mogoče DS9, v zadnjih dve sezonah je bil bolj nadaljevanka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Gagatronix ::

TOS se je v vsaki epizodi vlekel skoraj ko kurja creva.

Pithlit ::

Ja sam TOS, TNG in DS9 so tisti tapravi star trek-i. To kar zdej delajo je vse ološ. A ni tko? :))

Sej razumem nostalgijo ampak... Jezus. A dejansko folk res misli da vse delajo zanje? Dejte se sprijaznit da nismo ciljna publika.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

heh, vsi ti originalni star treki s 25 epizodami so imeli en kup slabih epizod/sezon, ampak se ljudje spomnijo le najboljših in zdaj pričakujejo, da bodo nove serije imele vse epizode dobre. Vsaj tak filing sem dobil.

Kdor hoče, da so nove serije praktično identične "originalnim", potem predlagam, da gledajo originalne :D

Ampak, da bom še malo on topic, menda je razlog omenjen tukaj:

https://screenrant.com/star-trek-strang...

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Kar se mene tiče, TOS nisem nikoli maral in gledal, so mi bile pa reference iz novejših serij zanimive. DS9 sem začel in obupal, STV sem oboževal. Tako kot TNG in vse filme. SNW je zame prava ST serija ker je dejansko malce bolj realistična kot pa klasični ST. Tam so bili vsi preveč zamorjeni in mirni, ljudje pač nismo tako naštelani da bi bili taki.

STD pa ... hja, mi je bilo iz začetka všeč da se nekaj dogaja v ST svetu, sedaj se pa pripravljam da bom pogledal celotno sezono 4 ker sem že začel in tudi obupal. Nekako mi ne potegne ves ta woke crap in sem raje pogledal Lower Decks in Orville. Sem pa malo čudno naštelan da vedno počakam na celotno sezono in nato začnem gledat in preskočim praktično vso ljubezensko dramo (STD je tega 90%) in filler epizode. Takrat je zame pravi ST, ostalo je pa isto kot če bi gledal mehiške telenovele.

Okapi ::

Te epizode s Spockom tudi če ne bi bilo.

a_borlak ::

Zakaj ne? Meni je bila zabavna, še posebej ta nova vrsta.

globoko grlo ::

Mislm kaj je kle zabavnega razn ideja o meddimenzionalnih bitjih? Pa izvedba te ideje je bla meh, ene klinčeve lučke.
Drama okrog tečne babe je pa krneki, glej SantaBarbaro če že hočš med dramo!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Gagatronix ::

Saj SNW ni za vas stare TOS zategnjence. Ne glej, problem resen.

globoko grlo ::

Oprosti woke zategnjenec, če je naslov serije Star Trek al neki tazga, pol res ne rabm gledat ene jebeje mehiške telenovele, ane.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

delavec44 ::

Kapitan je tudi en pussy. Picard (stari) ali Sisko bi hitro naredil red.

Gagatronix ::

globoko grlo je izjavil:

Oprosti woke zategnjenec, če je naslov serije Star Trek al neki tazga, pol res ne rabm gledat ene jebeje mehiške telenovele, ane.


Lol, debil, res si tapravega nasel da ga bos oklical za "woke". Ne vem niti kaj to je, niti se mi sladko ne jebe za snezinke.

judoka ::

delavec44 je izjavil:

Kapitan je tudi en pussy. Picard (stari) ali Sisko bi hitro naredil red.



Tko kot z Lwaxano Troi a ne. Lojzeti znajo sam pizdit.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Te epizode s Spockom tudi če ne bi bilo.


Ja, to je bla ena taksna reverse Tuvix epizoda. :>

Nikec3 ::

Epizoda je bila OK, ampak na tej točki mislim, da bi morali imet malo bolj serializiran pristop. V prvi epizodi so omenili Gorne kot hudo grožnjo, zdaj smo pa epizoda 5 in ni bilo nobene omembe več.

Druga sezona je žal slabša od prve.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

globoko grlo je izjavil:

Oprosti woke zategnjenec, če je naslov serije Star Trek al neki tazga, pol res ne rabm gledat ene jebeje mehiške telenovele, ane.



Tole je dejansko dokaz, kako eni ljudje papagajsko začnete uporabljat neko besedo za stvari, ki nimajo nobene veze z besedo :D. Si nekje slišal, da woke pomeni bad, in zdej je vse, kar ti ni všeč, "Woke" :D

Mislim, kakšne debilizme tukaj prebereš :D

Včeraj smo šli na pico, pa je bla ta preveč "woke".


Aja, če ti nekaj ni všeč - ti dejansko ni treba gledata :D it's that simple :D. Ne pa da eni tle špilate neke mučenike, kot da si bil prisiljen gledat. No, če si bil, upam, da niso preveč grozili tvoji družini...

Nikec3 je izjavil:

Epizoda je bila OK, ampak na tej točki mislim, da bi morali imet malo bolj serializiran pristop. V prvi epizodi so omenili Gorne kot hudo grožnjo, zdaj smo pa epizoda 5 in ni bilo nobene omembe več.

Druga sezona je žal slabša od prve.



Mislim, a ni bil cel selling point, da Strange New Worlds ne bo serializiran, in da bo kot old school serija, kjer je vsak del zase, z občasnimi premiki v overall štoriji?

Zgodovina sprememb…

svecka ::

še en odličen del. Odličen pristop k čustvom z razliko od cringe ST: Discovery.

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:


Mislim, a ni bil cel selling point, da Strange New Worlds ne bo serializiran, in da bo kot old school serija, kjer je vsak del zase, z občasnimi premiki v overall štoriji?


Ja, folk bo skoz pizdil, ne glede na to kaj nardijo. :>

globoko grlo ::

Tole je dejansko dokaz, kako eni ljudje papagajsko začnete uporabljat neko besedo za stvari, ki nimajo nobene veze z besedo :D. Si nekje slišal, da woke pomeni bad, in zdej je vse, kar ti ni všeč, "Woke" :D

Mislim, kakšne debilizme tukaj prebereš :D

Včeraj smo šli na pico, pa je bla ta preveč "woke".


Lej telebajsek, če je neki sranje, pol je potrebno temu rečt SRANJE, pika stop.
Pa povej mi kako nej vem, da mi neki ni všeč, če ne pogledam?
Eni ste res za na luno.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Nikec3 ::

BigWhale je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Mislim, a ni bil cel selling point, da Strange New Worlds ne bo serializiran, in da bo kot old school serija, kjer je vsak del zase, z občasnimi premiki v overall štoriji?


Ja, folk bo skoz pizdil, ne glede na to kaj nardijo. :>

Sej ne pizdim. :)
Samo omenil sem, da so v prvem delu omenili Gorne in jih zdaj do pete epizode niso, kar se mi zdi škoda.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Men je naceloma to ok, ker ne maram arch enemijev :)))

Pithlit ::

DRAGONS BE HERE!!!

BigWhale je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Mislim, a ni bil cel selling point, da Strange New Worlds ne bo serializiran, in da bo kot old school serija, kjer je vsak del zase, z občasnimi premiki v overall štoriji?


Ja, folk bo skoz pizdil, ne glede na to kaj nardijo. :>

Eni uprivačeno pizdimo. Kerkhov je del Vulkanskega sistema in Vulkanci (kot überznanstveniki in raziskovalci) pol tisočletja niso vedeli za portal ne njegovi luni? So moral eni random zemljani prit da so to pogruntal in navezal prvi stik z alieni? Sure. Sej vem da je to sam plot device za Spock-ovo prvo srečanje s čustvi ampak come on...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

delavec44 ::

Mogoče so portal ravno vzpostavili, ko so zemljani prišli tja :D

Phantomeye ::

no, meni osebno je čudno to, da nihče ne zna igrat vulkancev (no maybe Spock, pa še to bl deluje kot da igra visoko funckionalnega avtista, razen, če takšni so).

Tašča je precej Karen, njen mož se jo precej očitno boji in vedno spreminja mnenje, ki ji najbolj ustreza.

Bejba od spocka je me spominja na Michael, če bi se Michael obnašala kot da nima čustev.

Tsunamii ::

Meni všečen del 8-) SAmOmenim

judoka ::

Tašča je precej Karen, njen mož se jo precej očitno boji in vedno spreminja mnenje, ki ji najbolj ustreza.


Kar je emotion ne? Se strinjam, igralci naceloma ne znajo igrati vulkancev. Najslabsi, ki se ga spomnim je bil igralec, ki je igral glavnega ministra v Enterprise seriji. V bistvu je igral cloveka z vsemi emocijami, jezo ipd.

Pithlit ::

Vi mal pozabljate da vulkanci imajo čustva, le obvladujejo jih eni bolj, drugi manj.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Pravi vulkanec bi moral v popolnosti obvladovati čustva. Vsaj tak na vodilnih položajih.

judoka ::

Indeed. Tisti, ki jih ne so renegades.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Pravi vulkanec bi moral v popolnosti obvladovati čustva. Vsaj tak na vodilnih položajih.

Seveda... ampak Spock-ov tast je pač copata. Uni na vodilnih položajih pa ponavadi kar obvladajo.
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

Nekateri pozabljate, da je Spockova mati, Amanda Grayson, bila zemljanka, in Spock je samo pol vulkanec.

delavec44 ::

Nič ne pozabljamo ampak govorimo o drugih čistokrvnih vulkancih.

Gagatronix ::

Spocka primerjati z "normalnimi" vulkanci :) Saj se hecate, fantje ?

Phantomeye ::

Gagatronix je izjavil:

Spocka primerjati z "normalnimi" vulkanci :) Saj se hecate, fantje ?


Nisi prebral o čem teče debata. Debata je o tem, da se ostali vulkanci ne obnašajo vulkansko, ampak precej čustveno. Vulkance dobro igrajo samo igralci, k so regular - več ali manj (npr. različni spocki, tuvok itd). Ni govora o tem, da spock vulkanski.

Pithlit je izjavil:

Vi mal pozabljate da vulkanci imajo čustva, le obvladujejo jih eni bolj, drugi manj.


Ja, to je ena interpretacija. Ampak jst sm dobil občutek, da je obvladovanje big deal. ker ta tašča je meni delovala bolj kot romulanka. Podobno kot klingonci, k se tudi držijo svojih tradicij.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Dejte mir.

Nikec3 ::

Ta epizoda je bila tako slabo narejena in iskreno mislim, da je imela veliko večji potencial (čeprav je zgodba že 100X videna v sci-fi žanru).
1. Res mi gre na živce, ko cela ekipa predolgo Uhuri ne verjame, klub temu, da se v vsaki epizodi v zgodovini Star Treka vedno zgodi neka čudna stvar, ki se vedno znova vsem zdi nemogoča in kasneje ugotovijo, da je mogoča. Lahko bi se do zdaj kaj naučili.
2. Uhura ima halucinacije, Ramonovo obnašanje kaže na to, da lahko predstavlja tveganje za vse na ladji, njej pa pustijo okrog letati s phaserjem.
3. Zakaj vedno znova začnejo s nekimi pogajanji, ki se spremenijo v fist fight, če bi lahko Ramona takoj ko so ga videli, zelo enostavno in humano ustrelili s phaserjem na stun. Ker tega niso naredili je Ramon dejansko umrl.
4. Uhura reče, da je prepričana, da ubijajo ta bitja in Pike se v 5 sekundah odloči, da bodo razstrelili enega največjih projektov Starfleeta. On a hunch!! Tole je imelo zelo dober potencial, da bi lahko zadevo razvlekli v moralno dilemo, da Starfleet ta dilithium rabi in da "needs of the many > needs of a few that may exist). Veliko bolje bi bilo, če bi imeli manj cheap horror lovljenja po hodnikih in veliko večji del epizode namenjen tej dilemi. Zagotovo bi še kak kul monolog scenaristi spravili skupaj.

Sorry, v prvi sezoni sem bil med večjimi fani, v drugi mi ne potegne oz. me preveč stvari moti. Morda sem se samo razvadil, ampak vseeno vztrajam, da bi lahko epizodo izpeljali veliko boljše z malo prerazporeditvami tega koliko časa je bilo namenjeno kateri stvari.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zvezdica27 ::

zdaj sem pa jaz zmeden... koliko sezon je? lih sem nekaj pogledal, kao sezono pa gledam imdb pa nič v opisih ni isto kot to kar sem jaz gledal...

zz

Pithlit ::

Zvezdica27 je izjavil:

zdaj sem pa jaz zmeden... koliko sezon je? lih sem nekaj pogledal, kao sezono pa gledam imdb pa nič v opisih ni isto kot to kar sem jaz gledal...

zz

Ena in pol, trenutno.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554802 (4326) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799269 (3064) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726983 (22611) Dami

Več podobnih tem