» »

Najemnina v času epidemije in plačilo davka

Najemnina v času epidemije in plačilo davka

SkIDiver ::

Živjo,

Najprej sprašujem tukaj, če ima mogoče kdo info ali izkušnjo iz prve roke.

Z najemnikom sva podpisala pogodbo za oddajo stanovanja, ki določa vse obveznosti glede plačevanja. Ker v času epidemije ni mogel opravljati dela v kraju kjer je najel stanovanje in s tem ni bival v stanovanju sva se dogovorila, da plača samo stroške, brez najemnine za čas epidemije.
Sedaj pa me zanima kako lahko uredim s FURS-om, da za čas epidemije ne bom plačeval davka od oddaje nepremičnine, ker najemniku oddaje ne zaračunavam v tem času. Skleneva aneks k pogodbi v kateri določiva, da v času razglašene epidemije ne plačuje najemnine, temveč samo stroške, ki so povezani z obratovanjem najetega stanovanja?
Najemnino skupaj s stroški sicer nakazuje na TRR kjer so jasno vidni prilivi z njegove strani in tudi višina le teh.

Kakšna ideja? Verjetno nisem edini s takšnim primererom.

showsover ::

Huf, tole moje je splosno sklepanje, dejanske resitve ne vem, ampak domnevam, da nisem dalec proc.
Najemnik placuje stroske, tole je meni neugodno, torej ima v najemu, v casu karantene je pa sama najemnina 0e, nek aneks rabis.
Domnevam, da v porocilu FURS pac napisi dejanski prihodek iz oddajanja.
Ne vem, kaj mora izpolniti najemnik, ampak ce se stevilke na FURSu ujemajo...
Preko spleta imas moznost dodati priloge, kjer vse, s posnetki, izkazes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

UganiKdo ::

Aneks je dobro sklenit zato, da je vse črno na belem. Obdavči se dejansko prejeta najemnina, torej ko boš drugo leto prijavljal prihodke jih seveda ustrezno znižaš. Če se bo FURS spotaknil v to imaš aneks, ki zgodbo potrjuje.

SkIDiver ::

Najemnik kolikor je meni znano na FURS ne rabi nič oddajat. Lahko me seveda prijavi, če želi zagotovit, da sem pošten državljan, ki je prijavil prihodek iz oddajanja nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

UganiKdo ::

Ja, nejemnik nič ne rabi prijavljat. To je dolžnost najemodajalca. FURS tudi vidi prilive na TRR in to primerja s prijavo.

Groot ::

SkIDiver je izjavil:

Najemnik kolikor je meni znano na FURS ne rabi nič oddajat. Lahko me seveda prijavi, če želi zagotovit, da sem pošten državljan, ki je prijavil prihodek iz oddajanja nepremičnine.


Kot ti je odgovoril že @UganiKdo, ko boš poročal FURSU v začetku drugega leta ustrezno zmanjšaj skupen znesek prejetih najemnin. V večini primerov FURS niti ne bo posebej pregledoval, če pa se vseeno kdo kaj vtakne, pa je dobro da imaš vsaj neko pisno potrdilo o tem vajinem dogovoru - idelano je aneks, lahko pa tudi npr. e-mail korespondenco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212956 (2374) St235
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
451100460 (50700) MisterR
»

Goljufivi najemodajalec

Oddelek: Loža
273047 (1540) sniff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233591 (2765) Vlayke
»

Najemnina za stanovanje 0 EUR

Oddelek: Loža
4017919 (13441) karma00

Več podobnih tem