» »

Electrolux aparati - mnenja

Electrolux aparati - mnenja

march777 ::

Pozdrav vsem,

Ima kdo izkušnje z Electrolux aparati? Kupujem novo kuhinjo in zaenkrat sem predvidel vse njihove aparate. Sepravi, pečica, plošča, hladilnik in pomivalc. Razlog skupaj je skoraj 800e ceneje kot recimo neki srednje rangiran Bosch.

Na slovenskih straneh niti ni nekih kritik slišati o njih. Če pa grem brat US ali pa UK strani pa je zelo veliko graj na njihov račun. Sploh iz leta 2020?
Mogoče zna kdo svetovati, če bi bil nakup njihovih aparatov dober nakup ali slab nakup.


hvala

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Problem takšnih izkušenj je, da so vedno samo posamične, torej statistično gledano nepomembne. Moje izkušnje so z aparati, ki so sedaj stari 12 let (kupljeni 2008) in sicer gre za pomivalni stroj, pralni stroj in deloma tudi sušilec, ki je sicer Zanussi, ampak ta spada k Elektroluxu, predvidevam (nisem pa prepričan), da imajo skupno platformo.

Pomivalni stroj (tipa ne vem na pamet). Crknila ključavnica po 8 letih delovanja. Pomivalec je delal, nismo pa ga smeli odpirati med delovanjem, ker ni prekinil pomivanja. Po popravilu dela b.p. Konstrukcijsko so slabo rešena vratca za prašek/tableto, ki so že odpadla. Jih nismo dali popraviti, ker niso predvidena kot rezervni del, je treba celotni sklop posode za prašek/tableto zamenjati, ki pa je draga (ranga 100€, če se pravilno spominjam). Tabletko enostavno vržemo v pomivalec in je to-to. Dela pa zelo dobro, je najbolj obremenjen stroj v gospodinjstvu.

Pralni stroj. Dela zelo dobro, nobene okvare ali napake.

Sušilec - isto kot pralni stroj.

Kakorkoli, smo zadovoljni, mislimo, da smo se takrat dobro odločili. So pa vsi stroji bili cenovnega ranga med 430€ - 480€.

LP

Jože

fikus_ ::

Velike razlike med firmami ni. Komponente se delajo/kupujejo po celem svetu in to vgrajujejo vsi. Plačaš ime in dizajn ter nekatere dodatne funkcije.

Bolj glej na dolžino garancije in dosegljivost/odzivnost servisa.

sandmat ::

march777 je izjavil:

Pozdrav vsem,

Ima kdo izkušnje z Electrolux aparati? Kupujem novo kuhinjo in zaenkrat sem predvidel vse njihove aparate. Sepravi, pečica, plošča, hladilnik in pomivalc. Razlog skupaj je skoraj 800e ceneje kot recimo neki srednje rangiran Bosch.

Na slovenskih straneh niti ni nekih kritik slišati o njih. Če pa grem brat US ali pa UK strani pa je zelo veliko graj na njihov račun. Sploh iz leta 2020?
Mogoče zna kdo svetovati, če bi bil nakup njihovih aparatov dober nakup ali slab nakup.


hvala

Jaz sem s hladilniki in sesalci zadovoljen, je pa vse starejše od 10 let :D

waters ::

Pred leti prešel iz Gorenja na Electrolux - indukcija, steklokeramična plošča, sesalec. Lahko za enkrat samo pohvalim.

DePalmo ::

Sicer nimam specifično Electroluxa, imam pa AEG indukcijo. Bila je ena izmed redkih, če ne celo kar edina, ki je ponujala samostojno kontrolo nad vsemi kuhališči hkrati in je imela alu obrobo. Ter seveda za normalen denar, dražjih od 500e sploh nisem gledal. Sedaj jo imamo dobro leto in smo zadovoljni, je pa ena stvar ki me moti in to je način gretja na on-off. Torej do 6 stopnje se zaganja in ne greje enakomerno. Sicer nisem še ničesar prižgal, ampak bi pričakoval da glede na to da uporablja elektriko katero se da lepo regulirat, da če nastavim na 4, naj greje konstantno s to močjo.

Drugače pa moje osebno mnenje: vse je isti drek, samo znamka je druga pa bonbončki so drugi. Tako da sem osebno si zamislil kaj si želim, budget in da ima čimveč garancije. Nato pa izbiraš izmed ponudbe. In dvomim da bo Gorenje indukcija za jurja hitreje in bolje skuhala kot AEG za 300 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740104 (1659) MrStein
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411913 (10872) IL_DIAVOLO
»

gospodinjski aparati

Oddelek: Loža
165688 (4175) MKC00
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930282 (24804) anjabebler
»

Electrolux ali Bosch?

Oddelek: Loža
1110309 (10141) Karen

Več podobnih tem