» »

Zaščita FTP kabla?

Zaščita FTP kabla?

mymoon ::

Rabil bi kakšen predlog za zaščito FTP kabla, ki je speljan med dvema hišama. Kako bi ga najbolje zaščitil s kakšno zadevo pred vremenskimi vplivi (sonce itd.)

upirna ::

Tako ga zaščiti, kot zaščitijo telefonski kabel (ali pa električni). :D

novi ::

Verjetno misliš UTP kabel.

Najlažje in za najdlje ga zaščitiš tako, da greš v trgovino in kupiš še ALKATEN cev (cev ponavadi uporabljana za vodovod). Notri porineš UTP kabel nato jo položiš pod zemljo, ali nad njo (Pomagaj si s smukcem :) ), če ne boš dobil kabla notri po celi dolžini jo prereži in vmes daj za to namenjen spone (morajo tesniti). Na koncu in začetku zapreš cev z silikonom. Tako tvoj probelm je rešen za nekaj desetletji. :D

mymoon ::

to Novi:

mislim FTP kabel (sej sta ista sam da ma ftp že eno zaščito not, proti raznim frekvencam al neki tazga)
obstaja pa še STP:D


ja tvoja rešitev je kul, samo je malo teška varianta, ker gre kabel tudi malo nad cesto :D cca 20m :). (proti povesu kabla bom uporabil 3mm jekleno vrv)

to Upirna:

kako pa so zaščiteni te kabli (pa upam da ne misliš unih uranžnih cevi:D )



thx

lp

DejaVu ::

jaz bi se na tvojem mestu spravil kopat zemljo pod cesto hehe ;) al pa razbil cesto pa pol nazaj zabetoniral! ;)

sash ::

kaj pa na zaščit med švigajočimi strelami si pomislo ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

DejaVu ::

jebes to, ti pac skuri dva pcja, saj skoda se je vedno manjsa kot pa da ti skuri bajto ;)

sash ::

sam če ti skuri PC (dobesedno - ogenj pa dim pa to), si lahko če nisi dost hiter tud ob bajto ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

novi ::

Alkaten je črna. Sam odpade za po zraku je pretežka.

Mogoče kakšen tanek UV odporen šlauf (prozoren).

Ps.: Kukr vem so telefonski kabli, ki gredo po zraku že v osnovi UV zaščiteni in majo dvojno zuanjo plast.
Ps2.: Mogoč obstaja kašen FTP - UV zaščiten kabel (sam bo po moje predrag).

Za čez cesto uporabi Wireless, ni treba nič kabla :8) , pa še mimoidočih ne motiš. Prenosi so pa tudi že zadovoljivo dobri 54Mbit = dejansko 21Mbit na razdalji 30m brez preprek z default antenami (govorim za Linsys wap54G enoto).

Tok od mene.

mymoon ::

wireless je malo drago - mislim da bi me koštalo nad 70k


glede strele pa vem ja da bodo pizdarije; če udari upam da bo samo router pa switch skurlo :) :)

pol pa garancijo uveljavlat kao da neki crknlo :D


p.s. a čez router in switch lahko skuri pcje?

sash ::

seveda lahko preko switcha/routerja pokuri tud del klijentov - odvisno pač od primera do primera
--------------------
Think different...
TOROiD Group

DejaVu ::

lahko ti se TV in mikrovalovno skuri!

mah wireless sux, ce bi se kdaj odpravil igrat igre. ping je najmanj za 10x vecji kot pa ce bi signal sel po kablu.

upirna ::

Nared enga policaja.

egomez ::

Jaz bi kupil eno tanko "črevo" za zunanje električne napeljave, notr pa bi dal eno nočno pleteno lekleno vrv(zajlo), ki bi jo pripel z željenim kablom. Proti dežju bi il siguren, da bi strela udarila v tisto gumijasto žico pa tudi zelo dvomim, saj je kakšen žleb na bloku(hiši) bolj privlačen, če že ni strelovoda.

bosstjann ::

wireless je pin samo 2-4 nič več

mymoon ::

zraven imam ščacuno cca 20 m stran od mene, ki ima plehnato streho s površino cca. 200m2, tako da mislim da ni bojazni da useka v moj kabel:\ (i hope)



p.s. a lahko iz take daljave mmmmmmm kako bi rekel "preskoči" štrom v moj kabel?

ToniT ::

Če bo strela vsekala v streho, ki je 20m stran, si lahko brez skrbi, da ti bo vse skurilo. Pri nas v službi je strela udarila približno 500 metrov stran in je skurilo 2 repeaterja, en kompleten računalnik in 5 mrežnih kartic. Sedaj imamo optiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

mymoon ::

8-O :( 8-O


skuri tudi če je vse ozemljeno? (streha itd.)


a res ni nobene zaščite (razen optike) ?



qrc bom pa skoz izklaplu:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita računalnika, polnilcev, proti strelam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
328144 (7603) jebiveter2
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4715161 (11627) mojca
»

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

Oddelek: Omrežja in internet
231630 (1334) Daedalus
»

EMP zaščita omrežja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141553 (1138) Anteus
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463451 (2379) krho

Več podobnih tem