» »

linux mint cinnamon in ram ob zagonu

linux mint cinnamon in ram ob zagonu

hogorq ::

meni ga porabi okoli 950 mb (kar je skoraj win7), berem, da naj bi bila vrednost okoli 500, plus minus. onemogočil sem zagon nepotrebnih appov, razlika je malenkostna. kak uvid? hvala

pegasus ::

Napačne številke gledaš. Neuporabljen ram je stran vržen denar. *Hočeš* da ti ga piksna uporablja vsega, ki je na voljo in da kernel ob tem smiselno upravlja razpoložljivost. Zato pri izpisu ukaza free glej stolpec "available" in ne "used".

hogorq ::

pegasus je izjavil:

Napačne številke gledaš. Neuporabljen ram je stran vržen denar. *Hočeš* da ti ga piksna uporablja vsega, ki je na voljo in da kernel ob tem smiselno upravlja razpoložljivost. Zato pri izpisu ukaza free glej stolpec "available" in ne "used".


fora je v tem, da imam rama malo (4 giga) na stari mašini in nočem, da začne swapat (swapiness gor al dol),kar traja. system monitor se sicer izkaže za precej merodajnega, pri 3,6 giga začne swap. računalnik uporabljam skoraj samo za net in po nekaj zavihkih se ram pač "napolni", kljub vsemu. zato uporabljam nek add on, ki relativno hitro "unloada" prejšnje zavihke brez zapiranja brskalnika in dejansko sprosti ram.

če lahko še vprašam... sem na cinnamonu in imam pač izkušnjo, kot je opisana. včeraj sem z usbja gnal mint xfce, pognal firefox, namenoma odpiral težke zavihke, kakih 20 njih, ram ni šel čez 2,5 giga. kernel je isti. zakaj?

sbawe64 ::

Free ram is wasted ram !
2020 is new 1984
Corona World order

hojnikb ::

Nabavi ssd in nebos mel tezav.
#brezpodpisa

pegasus ::

hogorq je izjavil:

fora je v tem, da imam rama malo (4 giga) na stari mašini in nočem, da začne swapat
Tudi moj home office je 10+ let star laptop s 4gb rama. Xfce je moj default že drugo desetletje, tako da ne vem, kako se ostali DEji obnašajo. Je pa res, da moraš pri chromu paziti, da imaš odprte samo tiste tabe, ki jih res rabiš in vse ostalo pozapreš. To velja tudi za extensions, počisti čisto vse, tudi adblock raje implementiraj v /etc/hosts, kjer te ne stane nič. Sicer pa shift+escape in gledat, kaj ti žre ram v browserju.

hogorq ::

pegasus je izjavil:

hogorq je izjavil:

fora je v tem, da imam rama malo (4 giga) na stari mašini in nočem, da začne swapat
Tudi moj home office je 10+ let star laptop s 4gb rama. Xfce je moj default že drugo desetletje, tako da ne vem, kako se ostali DEji obnašajo. Je pa res, da moraš pri chromu paziti, da imaš odprte samo tiste tabe, ki jih res rabiš in vse ostalo pozapreš. To velja tudi za extensions, počisti čisto vse, tudi adblock raje implementiraj v /etc/hosts, kjer te ne stane nič. Sicer pa shift+escape in gledat, kaj ti žre ram v browserju.



kot rečeno, ne rabiš zapirat. Reduce RAM Usage add on imaš za chrome in ff. potreboval bi natančnejše nastavitve, ampak dela ok.

pegasus ::

Kako lahko addon zmanjša porabo rama? To se sliši ali kot bug ali pa kot oksimoron.
Sicer pa za počasnost in porabo rama krivite moderne web deve, ne pa stare mašince s 4GB rama.

Ozric ::

Cinnamon je Gnome fork. Požrešen.

Ales ::

Malo za primerjavo:

brez DE:
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:       16277684      220028    10337172        2168     5720484    15715428

Enlightenment 23:
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:       16277684      408312    10102832       48740     5766540    15480572

KDE/Plasma 5:
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:       16277684      714696     9704648      138852     5858340    15084076

Arch linux brez swapa, oba DE-ja sta zrihtana da zgledata in delujeta, ni pa teklo nič posebnega. Kakšen dock, redshift, plazmoidi, plugini, ipd. pa so aktivni.

Prav lepo se vidi, kako malo resursov rabi Enlightenment v primerjavi s KDE.

Potem pa pride browser... Firefox z raznimi plugini, pet odprtih tabov (Slo-tech, IMDb, Ars Technica, Engadget, DeviantArt):

Enlightenment 23, Firefox:
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:       16277684     1174768     9229884      156824     5873032    14606032

KDE/Plasma 5, Firefox:
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:       16277684     1658340     8586632      319020     6032712    13960264

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

hogorq ::

pegasus je izjavil:

Kako lahko addon zmanjša porabo rama? To se sliši ali kot bug ali pa kot oksimoron.


spuca neaktivne tabe

WhiteAngel ::

hogorq je izjavil:

pegasus je izjavil:

Napačne številke gledaš. Neuporabljen ram je stran vržen denar. *Hočeš* da ti ga piksna uporablja vsega, ki je na voljo in da kernel ob tem smiselno upravlja razpoložljivost. Zato pri izpisu ukaza free glej stolpec "available" in ne "used".


fora je v tem, da imam rama malo (4 giga) na stari mašini in nočem, da začne swapat (swapiness gor al dol),kar traja. system monitor se sicer izkaže za precej merodajnega, pri 3,6 giga začne swap. računalnik uporabljam skoraj samo za net in po nekaj zavihkih se ram pač "napolni", kljub vsemu. zato uporabljam nek add on, ki relativno hitro "unloada" prejšnje zavihke brez zapiranja brskalnika in dejansko sprosti ram.

če lahko še vprašam... sem na cinnamonu in imam pač izkušnjo, kot je opisana. včeraj sem z usbja gnal mint xfce, pognal firefox, namenoma odpiral težke zavihke, kakih 20 njih, ram ni šel čez 2,5 giga. kernel je isti. zakaj?


Poženi top in poglej, kateri proces ti žre RAM. S tipkama < in > sortiraš po želenih stolpcih. Zavihki od Firefoxa so prikazani kot ločeni "Web content" procesi. Merodajen je RES stolpec. Firefox bi moral v teoriji žreti isto RAMa ne glede na namizje. Nekaj lahko vpliva kakšna KDE tema za gtk+ procese, window manager, efekti (in specifični driverji, ki jih na USB-ju ni?). Če te skrbijo performanse, greš na XFCE/LXDE in izklopiš efekte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux kernel porabi po nekaj casa malo manj kot 10 GB rama?

Oddelek: Operacijski sistemi
271531 (743) Brane22
»

386DX16, ki praznuje 25 let delovanja

Oddelek: Strojna oprema
182550 (2051) egonk
»

grep - čisto malo pomoči ;)

Oddelek: Programiranje
192218 (1695) c0dehunter
»

Ubuntu 10.4 1,2GB poraba rama

Oddelek: Operacijski sistemi
201057 (783) KaRkY
»

RAM v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
8800 (734) BigWhale

Več podobnih tem