» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
14 / 14
»
»»

c3p0 ::

So komu gnjavili kaj, če je nakazoval več od limita, kjer banka sporoči (fursu?) nakazilo? Mislim, da je meja 15000 EUR/mesec.

Npr. če nakažem tam 50k€. Vse je legalno, samo ne bi se rad ubadal z uradnički in branil svoj pošteno prislužen denar.

Jerry000 ::

Yeezes je izjavil:

Yeah, na grobo neki tazga ja...
Sam bom vrjetno kar prenakazal brez te Binance kartice vmes pa je.
Also, a je možno od Fursa "zahtevat", da ti preverijo transakcije? Recimo, da si zdaj prenakažem preostanek kriptovalut (par 10k), pošljem Fursu in rečm naj pregledajo, če vse štima? Težko je po Fursovih pravilih sklepat a gre za dejavnost al ne (ok ja 1000 transkacij pa 100 dni, sam je pa razlika a nardiš 1000 transakcij v 10 mescih al v 1), tok da se tega rešim zdj, ne pa da se čez 5 let spomnejo gledat za nazaj in potem od nekje privlečt, da gre za dejanvost.

Mislim da ne, za to maš razne odvetnike ki računajo cca 2k na pregled in potem še pripravo dokumentacije za furs in če je uspešno brez davka, je potem še 2% potrebno plačat za uspešnost. Kar je še vseen ogromno manj kot pa tisti zakoni fursa ko so dali predlog :D

c3p0 je izjavil:

So komu gnjavili kaj, če je nakazoval več od limita, kjer banka sporoči (fursu?) nakazilo? Mislim, da je meja 15000 EUR/mesec.

Npr. če nakažem tam 50k€. Vse je legalno, samo ne bi se rad ubadal z uradnički in branil svoj pošteno prislužen denar.

Če imaš v tistih mejah da nisi sklepan kot dejavnost in imaš vse loge in dokazila o nakazilu, potem mislimda je kul

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Pijence ::

Zdravo,

mam eno vprašanje glede nakazila na TRR. V leti 2021 sem mel priblizno 50 nakupov BTC/ETH za priblizno 6k in sem konec decembra prodal za 8k in nakazal na TRR. Ali je treba prijavit ta dohodek na FURS tudi kot fizicna oseba ceprav ne spadam pod dejavnost in naj nebi bil obdavcen. Sem klical na FURS pa mi niso znal prav veliko razlozit.

Lonsarg ::

Za take male zneske kripta ne rabis cisto nic po trenutni zakonodaji ce se ne motim.

Marko61 ::

Živijo,
Prosim za vaše mnenje.
Sledeča zadeva: Pri nakazilu preko Mastercard kartice na Binance, sem po pomoti nakazal 2.000 € iz kreditne kartice računa, ki je registriran na moje podjetje (popoldanski/normiran SP). Želel sem nakazat iz osebnega računa - torej fizične osebe. Imam namreč prednastavljeno v telefonu in nisem opazil, da sem izbral napačno kartico.
Ali je zaradi tega lahko težava glede davkov in FURS-a?
Zaslužka še ni bilo oz. z tem denarjem še nisem trejdal. Ali je smiselno nakazat iz Binance nazaj enak znesek na poslovni račun?

Prosim za nasvet.

Lp

Mato989 ::

Nakaži nazaj na isti TRR pol pa pošlji z privatnega... če bo kdo kaj težil mu obrazložiš kot si nam =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

amacar ::

Pri spju je itak vseeno, lahko imaš en račun za vse.

KriptoKekec ::

Danes je bil objavljen novi predlog obdavčitve:

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb...

Zahvalite se OG-jem in Janezu!

NMH ::

KriptoKekec je izjavil:

Danes je bil objavljen novi predlog obdavčitve:

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb...

Zahvalite se OG-jem in Janezu!



II. BESEDILO ČLENOV

3. člen (zavezanec za davek)
(3) Pri fizični osebi, ki kupuje in prodaja virtualno valuto v svojem imenu in za svoj račun, se ne
šteje, da opravlja dejavnost, ne glede na število opravljenih transakcij.


III. OBRAZLOŽITEV

K 8. členu
V tem členu je opredeljena davčna osnova, in sicer se po prvem odstavku davčna osnova določi na
način, da od seštevka vrednosti vseh unovčenj virtualne valute, odštejemo znesek oprostitve v višini
10.000 evrov. Dosežena pozitivna razlika se zmanjša za normirane stroške v višini 50% od
ugotovljene razlike. Primeroma, v kolikor bi znesek vnovčenja znašal 100.000 evrov, bi znašala
davčna osnova 45.000 evrov, izračunana na način, da se 100.000 zmanjša za 10.000, dosežena
razlika v višini 90.000 evrov se nato zmanjša še za normirane stroške v višini 45.000 evrov (50% od
90.000). Od katere se plača davek po stopnji 10%, kar znaša v tem primeru 4.500 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

oracle ::

Potem te pa udarijo preko zakona o preprečevanju pranja denarja in zahtevajo vsa dokazila o izvoru sredsteve AKA vse transakcije. Juhu.

NMH ::

oracle je izjavil:

Potem te pa udarijo preko zakona o preprečevanju pranja denarja in zahtevajo vsa dokazila o izvoru sredsteve AKA vse transakcije. Juhu.


Pravilno, da te udarijo, če tega nimaš.

Jerry000 ::

Itak predno pride tole v veljavo bo preteklo 1 leto

martincek1 ::

Odličen predlog, samo po volitvah kdo ve kako se bo obrnilo...

Mato989 ::

Neumen predlog...

Prvotni je bil boljši.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oracle ::

Mato989 je izjavil:

Neumen predlog...

Prvotni je bil boljši.

Zakaj je bil bolši? Zarad večje olajšave?

Procent davka je overall nižji.

MacLeod ::

Investirana sredstva nebi smela biti obdavčena. Niso vsi kupili shibe in iz jurja naredili milijone.

Cubaka ::

Dober predlog. Kdaj je glasovanje?

endelin ::

Naj se končno to že uredi. ;((

Jerry000 ::

Torej na kratko, ne bodo več gledal za fizične osebe če si dejavnost ali ne (trader), davek je pa 4.5%? Kdaj bo to prišlo v veljavo? Podpišem takoj

GupeM ::

Davek ni 4,5 %, ampak med 0 in 5 %. Če prodaš za 10.000 eur ni davka sploh. Če prodaš za 11.000 eur, je davka ((11.000 -- 10.000) / 2) * 0,1 = (1000/2) * 0,1 = 500 * 0,1 = 50 eur. To je cca 0,45 % davka.

Če pa prodaš za 10 milijonov, je pa davek praktično celih 5 % oz. 10% od polovice prodanega, ker pri 10 milijonih je tistih 10.000 olajšave skoraj nepomembnih.

Vse to je še vedno le predlog, da ne bo kdo že računal davka zase, ker zadeva seveda še ni sprejeta.

Jerry000 ::

Vem da ni sprejeto. Vprašanje je samo koliko drži to za fizične osebe glede trgovanja in kaj se zgodi s forki in airdropi. O tem ni nič zapisano. Spet pa, boh ve kdaj bo to sploh sprejeto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

IgorCardanof ::

Jerry000 je izjavil:

Vem da ni sprejeto. Vprašanje je samo koliko drži to za fizične osebe glede trgovanja in kaj se zgodi s forki in airdropi. O tem ni nič zapisano. Spet pa, boh ve kdaj bo to sploh sprejeto


Sej to je to. Namesto da definiramo 1001 stvar, ki jo je potrebno, naredimo tako splosno pravilo za vse. Tako bo proces prijavljanja hiter, davek je pa nizek in kripto zasluzkarji bodo denar manj skrivali in ga prali. Skratka win-win za obe strani.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

c3p0 ::

Marko61 je izjavil:

Živijo,
Prosim za vaše mnenje.
Sledeča zadeva: Pri nakazilu preko Mastercard kartice na Binance, sem po pomoti nakazal 2.000 € iz kreditne kartice računa, ki je registriran na moje podjetje (popoldanski/normiran SP). Želel sem nakazat iz osebnega računa - torej fizične osebe. Imam namreč prednastavljeno v telefonu in nisem opazil, da sem izbral napačno kartico.
Ali je zaradi tega lahko težava glede davkov in FURS-a?
Zaslužka še ni bilo oz. z tem denarjem še nisem trejdal. Ali je smiselno nakazat iz Binance nazaj enak znesek na poslovni račun?


Ne. Kartico normiranega s.p. lahko uporabljaš poljubno. Drugo je kak d.o.o.

Jerry000 ::

IgorCardanof je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Vem da ni sprejeto. Vprašanje je samo koliko drži to za fizične osebe glede trgovanja in kaj se zgodi s forki in airdropi. O tem ni nič zapisano. Spet pa, boh ve kdaj bo to sploh sprejeto


Sej to je to. Namesto da definiramo 1001 stvar, ki jo je potrebno, naredimo tako splosno pravilo za vse. Tako bo proces prijavljanja hiter, davek je pa nizek in kripto zasluzkarji bodo denar manj skrivali in ga prali. Skratka win-win za obe strani.

Jaz nimam nič za skrivat, sem čist lepo dobil zaslužek. Furs pa skriva pa ovinkari s temi zakoni. Zato me zanima kdaj sploh mislijo se kaj zmigat in uredit stvari

IgorCardanof ::

Hkrati pa si ne upas potegnit tega na bancni racun ze 9 mesecev ali koliko?

Torej zato tocno ta zakon.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Kripto mesi ::

To ze 4 leta nabija kak bi kes dol potegno. Se sreca, da je vmes bil bear, da ga nismo rabili poslusati. Zakombliciran do amena.

Jerry000 ::

Jup, ker prvič to delam in jup, je padlo in raslo in sem vesel da nisem ven dal in jup, kompliciram ker je to zame veliko denarja in ker ne želim da gre kaj narobe. Se opravičujem za previdnost in jup, bom še spraševal ker prvič to delam vi pa ste sami strokovnjaki in rabim vašo pomoč kdaj

IgorCardanof ::

Ja boljsega zakona kot je ta, zelo verjetno ne mores dobit. Upejmo da bo sprejet.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

tomaxxx ::

Pozdrav,
iz cold wallet-a bi preko bitstamp-a "pretopil" na TRR cca 4 etre (8k eur), ali po trenutni zakonodaji rabim o tem kaj obveščat furs?

Jerry000 ::


barakus ::

Se pravi za tiste, ki ne trgujejo v obsegu dejavnosti bi se obdavčitev povečala iz 0 na do 5% ?

Jerry000 ::

Glede tega pa ne vem kako je. Bil je samo predlog, sprejeto pa mislim da še ni nič. Če je v obsegu dejavnosti se pač plača davek. Če ni v obsegu dejavnosti se ne plača nič

««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9516770 (9643) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167884 (78370) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147301 (111447) Aquafriend

Več podobnih tem