» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
11 / 14
»»

RockyS ::

Se sedaj s prihodom Simiča obetajo kake spremembe na tem področju?

Infusion ::

hibot199 je izjavil:

Aha, ok kul. Kok pa si meu vložka?
K jst mam vložka okol 1k, portfolio pa trenutno okol 30k, heh, bi znal bit tle že problem?


Sam nimam izkušenj vendar načeloma ne bi smel bit problem dokler si držal dolgoročno in banki dal dokaze izvora denarja. Kakor sem jaz razumel od Nove KBM, oni samo rabijo papir ki kaže iz kje je denar prišel (torej izpisek poti kriptovalute, od nakupa pa do nakazitve na TRR), drugače je pri takih zneskih dokaj velika šansa da te dajo FURS-u v pregled si mislim. Najboljše je da pred velikim nakazilom na TRR pokličeš banko pa jih vprašaš kaj potrebujejo da ne bo zapletov. Tako se tudi izogneš brezveznim zamrznitvam računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

gruntfürmich ::

niti nimaš izkušenj niti ne razumeš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

hibot199 je izjavil:

Aha, ok kul. Kok pa si meu vložka?
K jst mam vložka okol 1k, portfolio pa trenutno okol 30k, heh, bi znal bit tle že problem?

Ne. To še ni tako resen denar. Take cifre letijo po bančnem omrežju na dnevni ravni tako pogosto da ne predstavljajo večjega odstopanja.
Za 30k dandanes več ne dobiš niti povprečnega avtomobila.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jerry000 ::

No, sam sem govoril z nekom ki ga je FURS klical da pojasni od kje 30k (ko je iz binance dol pobral). In maš primere ko so z 200k šli skozi brez klica. Skratka ni neke točne meje, vedno te lahko pokliče FURS. Je pa manj sumljivo da v enkratnem znesku nakažeš kot nekajkrat po 30k

IgorCardanof ::

Mene so s Fursa klicali glede nakazila 2300€ na račun. Sem se pa nategnil, ker sem si iz podjetja direktno na račun nakazal in nisem sledil priporočenim praksam, da se denar iz podjetja vleče s pomočjo S.P. in fiktivnih računov. Ampak se učimo seveda :D

oracle ::

Jerry000 je izjavil:

No, sam sem govoril z nekom ki ga je FURS klical da pojasni od kje 30k (ko je iz binance dol pobral). In maš primere ko so z 200k šli skozi brez klica. Skratka ni neke točne meje, vedno te lahko pokliče FURS. Je pa manj sumljivo da v enkratnem znesku nakažeš kot nekajkrat po 30k

Kako se je zgodba potem naprej odvijala, ko je dobil klic iz FURSa?

dild0idis ::

Glede na vse izgube zadnje čase, a bomo lahko uveljavljali olajšave? 8-)
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

hibot199 ::

Ma pomojm si bom dol nakazou kkšnih 8-10k, drugu si bom pa še gor pustu za kkšno nadaljno investiranje itd. Upajmo, da bo šlo čez brez problemov :D

cezplotnik ::

Kako pa se štejejo spodnji tradei? Kot eden ali kot štirje?

May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.15327093 ETH 0.01157349 BTC 0.07550999 BTC 0.00002315 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.02114992 ETH 0.00159703 BTC 0.07550999 BTC 0.00000319 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.09200000 ETH 0.00694692 BTC 0.07550999 BTC 0.00001389 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.45061277 ETH 0.03402577 BTC 0.07550999 BTC 0.00006805 BTC Sell

novak-t ::

cezplotnik je izjavil:

Kako pa se štejejo spodnji tradei? Kot eden ali kot štirje?

May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.15327093 ETH 0.01157349 BTC 0.07550999 BTC 0.00002315 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.02114992 ETH 0.00159703 BTC 0.07550999 BTC 0.00000319 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.09200000 ETH 0.00694692 BTC 0.07550999 BTC 0.00001389 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.45061277 ETH 0.03402577 BTC 0.07550999 BTC 0.00006805 BTC Sell

Kot sem zasledil, se to šteje kot en trade

sovmil ::

cezplotnik je izjavil:

Kako pa se štejejo spodnji tradei? Kot eden ali kot štirje?

May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.15327093 ETH 0.01157349 BTC 0.07550999 BTC 0.00002315 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.02114992 ETH 0.00159703 BTC 0.07550999 BTC 0.00000319 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.09200000 ETH 0.00694692 BTC 0.07550999 BTC 0.00001389 BTC Sell
May. 17, 2021, 04:50 PM Main Account 0.45061277 ETH 0.03402577 BTC 0.07550999 BTC 0.00006805 BTC Sell

To je en trgovalni dan, eno naročilo in štiri transakcije.

Jerry000 ::

oracle je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

No, sam sem govoril z nekom ki ga je FURS klical da pojasni od kje 30k (ko je iz binance dol pobral). In maš primere ko so z 200k šli skozi brez klica. Skratka ni neke točne meje, vedno te lahko pokliče FURS. Je pa manj sumljivo da v enkratnem znesku nakažeš kot nekajkrat po 30k

Kako se je zgodba potem naprej odvijala, ko je dobil klic iz FURSa?

Podal jim je izpisek iz borz in izpolnil nek obrazec tam na fursu in je blo to to.

Me pa zanima, to nisem zvedel, je potrebno najavit kaj v dohodnini? Recimo da nisi trader in si holder. Moraš najavit v dohodnini ta izplačan denar? Recimo da ni to 1k ampak 50k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Alien123 ::

Zakaj pa ne plačate pravnika, da vam vse razloži?

oracle ::

Jerry000 je izjavil:

oracle je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

No, sam sem govoril z nekom ki ga je FURS klical da pojasni od kje 30k (ko je iz binance dol pobral). In maš primere ko so z 200k šli skozi brez klica. Skratka ni neke točne meje, vedno te lahko pokliče FURS. Je pa manj sumljivo da v enkratnem znesku nakažeš kot nekajkrat po 30k

Kako se je zgodba potem naprej odvijala, ko je dobil klic iz FURSa?

Podal jim je izpisek iz borz in izpolnil nek obrazec tam na fursu in je blo to to.

Me pa zanima, to nisem zvedel, je potrebno najavit kaj v dohodnini? Recimo da nisi trader in si holder. Moraš najavit v dohodnini ta izplačan denar? Recimo da ni to 1k ampak 50k

Kolikor mi je znano, ne rabiš nič, ker enostavno nisi zavezanec.

Sicer mi (ljudstvo) imamo neko predstavo, kako vse poteka po nekih pravilih. V resnici je texas. Kakor se kakšnemu referentu sprdne. Žal. Dokler se zastopaš sam, delajo s teboj kakor jim paše. Šele če imaš pravnika, se malo zresnijo.

Dejansko nikjer ni nobenih navodil, da bi moral karkoli javiti, če nisi trejder/dejavnost. Tako da ti nihče ne more očitati, da nečesa nisi opravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

jWill55 ::

Sej tudi referent si ne more kar tako zmisliti, pa nekoga kaznovati oziroma mu naložit plačilo davka, drugemu pa ne. Verjetno vsak v tem primeru vloži sodno varstvo in dvomim, da tako abstrakten zakon in nedefiniranje števila trgovalnih dni oziroma izvajanje dejavnosti sploh vzdrži na sodišču. Pozna že kdo koga, ki je moral plačat?

oracle ::

Seveda na sodišču ne zdrži, ampak večina noče na sodišče.

Senior Dev ::

jWill55 je izjavil:

Sej tudi referent si ne more kar tako zmisliti, pa nekoga kaznovati oziroma mu naložit plačilo davka, drugemu pa ne. Verjetno vsak v tem primeru vloži sodno varstvo in dvomim, da tako abstrakten zakon in nedefiniranje števila trgovalnih dni oziroma izvajanje dejavnosti sploh vzdrži na sodišču. Pozna že kdo koga, ki je moral plačat?

A si slišal za zakone ki veljajo za nazaj? Ne vidim razloga zakaj ne bi kaj takega začelo pač nekega dne veljat in se pokasira davke za nazaj. Nenazadnje gre za milijarde, ki bi prišle v državno blagajno. Tudi sam upam da se kaj takega ne zgodi in da ostane zadeva v sivo-črni coni, neobdavčena in neregulirana.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

GupeM ::

Za nazaj? Daj no ...

Kripto mesi ::

Senior Dev je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Sej tudi referent si ne more kar tako zmisliti, pa nekoga kaznovati oziroma mu naložit plačilo davka, drugemu pa ne. Verjetno vsak v tem primeru vloži sodno varstvo in dvomim, da tako abstrakten zakon in nedefiniranje števila trgovalnih dni oziroma izvajanje dejavnosti sploh vzdrži na sodišču. Pozna že kdo koga, ki je moral plačat?

A si slišal za zakone ki veljajo za nazaj? Ne vidim razloga zakaj ne bi kaj takega začelo pač nekega dne veljat in se pokasira davke za nazaj. Nenazadnje gre za milijarde, ki bi prišle v državno blagajno. Tudi sam upam da se kaj takega ne zgodi in da ostane zadeva v sivo-črni coni, neobdavčena in neregulirana.

Trolček, danes samo bedarije pišeš. Za nazaj se samo TA dela.

Senior Dev ::

Pa ne da sem ti nagnal strah v kosti? Ni bil to moj namen, ampak saj je splošno znano dejstvo: "Nothing is certain but death and taxes." :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Meridian ::

Senior Dev je izjavil:

Pa ne da sem ti nagnal strah v kosti? Ni bil to moj namen, ampak saj je splošno znano dejstvo: "Nothing is certain but death and taxes." :))

Retroaktivna obdavčitev ne obstaja.

Mato989 ::

A couple investing in crypto have claimed that coins gained by mining or staking are not taxable until sold, in a complaint filed to federal court.

The Tennessee couple are seeking a refund from the Internal Revenue Service (IRS) and filed a complaint with the U.S. District Court for the Middle District of Tennessee on Tuesday, May 25.

Joshua and Jessica Jarrett claim that earnings from staking are not taxable transactions because they constitute the creation of property. They compared this to a baker making a cake or an author writing a novel.


Točno tako...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trinte ::

S kolegom sva imela "skupni" wallet s katerga sva kupovala DeFi žetone, sepravi namesto, da sva oba kupila po npr 1 BNB, sva dala na skupni wallet in takoj kupila za 2 BNBja in kasneje prodala vse v kosu.
Zakaj? Če bi kupila vsak posebej, bi drugi kupec dobil manjše število žetonov. Enako je s prodajo, drugi bi dobil manj kot prvi.
Ali bi bil to problem, v primeru pregleda transakcij s strani Fursa?
Ja, vem da zgleda precej weird in mogoče malce retardirano, ampak dejansko deluje. (žal o možnih problemih nisem razmišljal na začetku..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trinte ()

jWill55 ::

Senior Dev je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Sej tudi referent si ne more kar tako zmisliti, pa nekoga kaznovati oziroma mu naložit plačilo davka, drugemu pa ne. Verjetno vsak v tem primeru vloži sodno varstvo in dvomim, da tako abstrakten zakon in nedefiniranje števila trgovalnih dni oziroma izvajanje dejavnosti sploh vzdrži na sodišču. Pozna že kdo koga, ki je moral plačat?

A si slišal za zakone ki veljajo za nazaj? Ne vidim razloga zakaj ne bi kaj takega začelo pač nekega dne veljat in se pokasira davke za nazaj. Nenazadnje gre za milijarde, ki bi prišle v državno blagajno. Tudi sam upam da se kaj takega ne zgodi in da ostane zadeva v sivo-črni coni, neobdavčena in neregulirana.


Aja, tega sploh nisem zasledil, da bo retroaktiven. Dvomim, da bo to šlo skozi.

Drugače pa OK, regulacija se bo že vzpostavila, ampak bo potrebno fiksno definirat.

O tem, pa kdo hoče in na sodišče pa kdo ne, je zahteva za sodno varstvo čisto nekaj drugega kot privat tožba in večina ljudi jo vloži, kadar so kazni nelogične in nepoštene.

IgorCardanof ::

Za popolnoma nič dela, bi moral biti sposoben sprejeti davek do 80% in še več? Ampak slovenska požrešnost presega vse meje.

Buy and hold bi moral biti obdavčen največ, ker nisi delal popolnoma nič in zaslužil. Tisti, ki trejdajo, vkolikor imajo prijavljeno dejavnost, pa se jim davek lahko zniža, ker opravljajo dejavnost in skrbijo, da se denar obrača.

Alien123 ::

IgorCardanof je izjavil:

Za popolnoma nič dela, bi moral biti sposoben sprejeti davek do 80% in še več? Ampak slovenska požrešnost presega vse meje.

Buy and hold bi moral biti obdavčen največ, ker nisi delal popolnoma nič in zaslužil. Tisti, ki trejdajo, vkolikor imajo prijavljeno dejavnost, pa se jim davek lahko zniža, ker opravljajo dejavnost in skrbijo, da se denar obrača.


tipičn slovenec. Kot zgleda si bo treba kam drugam it po državljanstvo pa pare dvignit.

IgorCardanof ::

Res je. Do takrat pa mormo skrivat svoj kripto. No vsaj mojega država še leta ne bo videla na nobenem računu. V tem času bom pa že zgruntal, kako ga spravim v sistem.

IL_DIAVOLO ::

Same here bro. Until next bull or later 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Orbit89 ::

Kaj ni bilo 25% za rudarjenje???

Yeezes ::

Pomojm je 25% za rudarjenje ja.

V kakšnih zneskih si vi ponavad nakazujete, ste mogl že pošiljat seznam trejdov?
Na binancah mam trenunto okol 50k (odvisno od dneva ;(( ), sem si hotu zdj nakazat ene 5-10k na trr, ostalo pa pustit za nadaljno investiranje in kasnejše izplačilo (recimo da si izplačam 2x na leto).
Po eni strani se mi zdi to uredu ideja, ker ne bojo to tako veliki zneski (do 10k) in verjetno nebo treba pošiljat kakšnih trejdov itd, me pa malo skrbi, da bi se znalo zgodit, da me pol npr. po ene 5 letih vprašaja za trejde in me pregledajo za naprej in nazaj. In pol se magični Furs odloči, da bi morala biti to dejavnost in zahteva ta davek + kazen za vsa ta leta za nazaj. Tko, da bi si skoraj raje nakazal vse v kosu zdaj, in če že mislejo naj mi pregledajo zdaj, ne pa čez X let. Vaše mnenje?
Sem znotraj meje za dejavnost (manj kot 100 trgovalnih dni in manj kot 1000 transakcij), tako da bi to moralo biti ok. Imam pa kakšen dan tudi 20 transakcij ali še več, tako sem zaradi tega malo skeptičen.

IgorCardanof ::

Če veliko kupuješ preko spleta ali pa tako v trgovini, ti priporočam, da si vzameš Binance Viso in na ta način porabljaš direktno iz svojega binance računa, ne da bi bila banka vmes posrednik. Zaenkrat ta sistem deluje.

Vsako transakcijo, ki jo narediš z binance kartico, manj denarja boš rabil nakazovat na bančni račun.

Yeezes ::

To bi lahko mel kot neko temporary možnost ja. Mogoče, da si nekje ene 20k pustim gor, pa pol samo 30k vzamem dol, če bom sluačajno kdaj rabu met na banki.
Drugač pa ta Visa se mi zdi kr uredu, pa še lepo cashback pobiram pa je :D

Jerry000 ::

Če si trader pol visa. Če nisi pa si v kosu dol potegni na TRR, naredi si vse izpiske in si ready. Če se kaj zalomi pa rečeš za pomoč kripto skupnosti (mamo dve v sloveniji) in imaš not odvetnike ki se s tem ukvarjajo

ubermensch ::

Jerry000 je izjavil:

Če si trader pol visa. Če nisi pa si v kosu dol potegni na TRR, naredi si vse izpiske in si ready. Če se kaj zalomi pa rečeš za pomoč kripto skupnosti (mamo dve v sloveniji) in imaš not odvetnike ki se s tem ukvarjajo


Kateri dve?

Alien123 ::

"Slovenia is another country that does not charge capital gains tax for individuals in the sale of cryptocurrency. Cryptocurrencies are considered movable property in Slovenia. As per Article 32 of the Personal Income Tax Act, also called ZDoh-2, personal income tax is not paid on gains from the sale of movable property.

Tax Residency: An individual is deemed to be a tax resident of Slovenia if their officially registered permanent address, habitual place or the center of their personal and economic interests are in Slovenia. In addition, any person who has been present in Slovenia in a tax year (calendar year) for more than 183 days in the aggregate is deemed to be a resident in that tax year."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Jerry000 ::

ubermensch je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Če si trader pol visa. Če nisi pa si v kosu dol potegni na TRR, naredi si vse izpiske in si ready. Če se kaj zalomi pa rečeš za pomoč kripto skupnosti (mamo dve v sloveniji) in imaš not odvetnike ki se s tem ukvarjajo


Kateri dve?

https://blockchainthinktank.si/
https://kriptovalute.si/

Jacksmav ::

Jerry000 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Če si trader pol visa. Če nisi pa si v kosu dol potegni na TRR, naredi si vse izpiske in si ready. Če se kaj zalomi pa rečeš za pomoč kripto skupnosti (mamo dve v sloveniji) in imaš not odvetnike ki se s tem ukvarjajo


Kateri dve?

https://blockchainthinktank.si/
https://kriptovalute.si/


Živjo!

A je že kdo kontaktiral koga od teh....kakšne imate iskušnje , če že. Ker bi tudi sam rabil pomoč....preveč trejdov in dni...pa velik znesek za dol spravt....vsak info dobrodošel

anketar ::

Jacksmav je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Če si trader pol visa. Če nisi pa si v kosu dol potegni na TRR, naredi si vse izpiske in si ready. Če se kaj zalomi pa rečeš za pomoč kripto skupnosti (mamo dve v sloveniji) in imaš not odvetnike ki se s tem ukvarjajo


Kateri dve?

https://blockchainthinktank.si/
https://kriptovalute.si/


Živjo!

A je že kdo kontaktiral koga od teh....kakšne imate iskušnje , če že. Ker bi tudi sam rabil pomoč....preveč trejdov in dni...pa velik znesek za dol spravt....vsak info dobrodošel


več kt miljonček?

GTmaster ::

Imam tudi jaz podobno situacijo kot Jacksmav. Začel trejdat iz gušta, majhen vložek, ki je bil 3 leta bolj kot ne pasiven in sem samo akumuliral kovance, zdaj zadnje pol leta pa je eksplodiral v nek resen denar in lahko, da bo šlo še gor. Sem pa naredil ogromno trejdov, da sem prišel do teh količin. Kaki dve leti nazaj je bila kriptovaluta tako neaktivna iz vidika volumna, da sem 2/3 premaknil na Ledger wallet in tam stoji, z 1/3 pa nadaljeval trejdanje. Lahko tisto mirujočo 2/3 količino dam ženi, ki pa je fizična oseba? Ona ima tudi odprte račune na menjalnicah že vsa ta leta, nekaj je trejdala potem pa je dala vse meni, da nadaljujem tudi z njenim vložkom. Če ji vrnem, pač malo več...bi to šlo skozi? :D

ubermensch ::

O kakšnih zneskih je tu govora? Ogromno denarja je relativno. Za nekoga je to 50k, za nekoga pa 1 mil.

Jacksmav ::

ubermensch je izjavil:

O kakšnih zneskih je tu govora? Ogromno denarja je relativno. Za nekoga je to 50k, za nekoga pa 1 mil.


Če nimaš odgovora se prosim ne vtikaj... :)

Mato989 ::

Pa kje je težava, naroči binance visa, in vsak dan dvigni 1.800 ojrov in porabi za lajf vse od plače pusti na TRR. počakaj 2 leti in maš zunaj ves keš ki si ga porabil za hrano in našparal od plače

WIN WIN!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GTmaster ::

Mato989, niso tako mali zneski, da bi to funkcioniralo.

anketar ::

jp par miljonov zihr, če noče povedat

Jacksmav ::

Mato989 je izjavil:

Pa kje je težava, naroči binance visa, in vsak dan dvigni 1.800 ojrov in porabi za lajf vse od plače pusti na TRR. počakaj 2 leti in maš zunaj ves keš ki si ga porabil za hrano in našparal od plače

WIN WIN!


Mato imam Binace viso....ja bl bi mi prav prišel 1x znesek :)

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Pa kje je težava, naroči binance visa, in vsak dan dvigni 1.800 ojrov in porabi za lajf vse od plače pusti na TRR. počakaj 2 leti in maš zunaj ves keš ki si ga porabil za hrano in našparal od plače

WIN WIN!


1800 je max?

Jerry000 ::

Kdo ve kaj o tem? Vsi govorijo da holding ni davka, ko pa tole berem pa kolikor razumem pride odlok kjer bo davek na vse?



Odziv Ministrstva za finance
Uvodoma pojasnjujemo, da države pri davčni regulaciji virtualnih valut praviloma niso sprejele posebnih oziroma novih pravil, s katerimi bi zakonsko urejale to področje, temveč so jih skladno z načelom enake davčne obravnave ustrezno umestile v obstoječe zakonske okvire. Pri regulaciji so tako sledile vsebini virtualnih valut in ne njihovi formi. Kriptovalute, kamor spadajo bitcoin in njemu podobne virtualne valute, so v širši mednarodni skupnosti opredeljene kot oblika premoženja. Temu je sledilo tudi Ministrstvo za finance in kriptovalute za namene obdavčitve z dohodnino opredelilo kot obliko (premičnega) premoženja. Kriptovalute se namreč po vsebini razlikujejo od denarja, vrednostnih papirjev, investicijskih kuponov, izvedenih finančnih instrumentov ali lastniških deležev, hkrati pa nedvomno predstavljajo obliko premoženja. Ostale oblike virtualnih valut se obravnava skladno z njihovo vsebino.

Po Zakonu o dohodnini (Uradni list RS, št. 117/06 in nasl.) so obdavčeni vsi dohodki, razen tistih, ki so izrecno izvzeti iz obdavčitve. Skladno z načelom enake davčne obravnave velja enako za dohodke povezane z virtualnimi valutami. Kot navedeno zgoraj, je davčna obravnava virtualnih valut posledica vsebinske opredelitve virtualnih valut kot oblike premoženja in je natančno pojasnjena s pojasnilom, ki ga je izdala Finančna uprava RS v sodelovanju z Ministrstvom za finance, in je dostopno na https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod.......

Pri obdavčitvi virtualnih valut se v osnovi uporabljajo enaka davčna pravila, ki veljajo za enakovrstne dohodke, vključno s pravili o prijavi doseženih dohodkov. Specifike poslovanja z virtualnimi valutami, po katerih se virtualne valute ločijo od drugih oblik premoženja, pa so zajete z navedenim pojasnilom. Poudariti je, da je predvsem v povezavi s trgovanjem z virtualnimi valutami, ki je najbolj razširjena oblika poslovanja posameznikov z virtualnimi valutami, podanih največ dodatnih pojasnil. Tako so podani vsebinski kriteriji, na podlagi katerih se šteje, da posameznik opravlja dejavnost in tudi ilustrativni primeri, ki so kvantitativne narave. Na podlagi pojasnila je posameznikom omogočeno, da ugotovijo, kakšne so davčne posledice njihovega poslovanja z virtualnimi valutami.

V povezavi s seznanjenostjo splošne javnosti s pravnimi in davčnimi posledicami poslovanja z virtualnimi valutami pojasnjujemo, da je Finančna uprava RS že leta 2013 (takrat Davčna uprava RS) izdala prvo pojasnilo, ki se z razvojem področja virtualnih valut ves čas ustrezno dopolnjuje. Prav tako je bila sama tematika že večkrat tudi medijsko izpostavljena. Iz tega razloga smo mnenja, da je posameznikom v dovoljšni meri omogočena možnost seznanitve z vsemi relevantnimi informacijami, da niso v negotovosti glede posledic svojega poslovanja z virtualnimi valutami.

Upoštevaje vse navedeno, menimo, da so na podlagi obstoječe davčne ureditve virtualne valute ustrezno umeščene v obstoječa davčna pravila, in sicer skladno z načelom enake davčne obravnave. Na ta način je spoštovano načelo pravičnosti obdavčitve, po katerem davek plačujejo vsi, ki so ekonomsko sposobni, primerno svoji ekonomski sposobnosti in enakomerno. Davčno breme mora namreč biti enakomerno porazdeljeno med davčnimi zavezanci, vsak zavezanec pa mora prispevati pravičen delež k delovanju države. Iz navedenih razlogov nismo naklonjeni predlogu, da se davčno oprosti vse dohodke, povezane z virtualnimi valutami.

Senior Dev ::

Kot sem že povedal. Noben ne bo ušu davku nikol u lajfu. To si zapomnite enkrat za vselej. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

ubermensch ::

Jacksmav je izjavil:

ubermensch je izjavil:

O kakšnih zneskih je tu govora? Ogromno denarja je relativno. Za nekoga je to 50k, za nekoga pa 1 mil.


Če nimaš odgovora se prosim ne vtikaj... :)


Vprašanje je popolnoa relevantno in vsebuje informacijo, ki je pomembna za odgovor. Vse je odivsno od večih faktorjev, predvsem od tega koliko dni si trgoval in koliko naročil si oddal, vendar tudi od tega za kako velik znesek gre in če je to tvoj edini vir prihodka. Manj šans je, da se bojo nate obesili, če gre za 50k in si polno zaposlen, kot pa če gre za 1 mil in si študent ali pa brezposelen. Če pa nočeš odgovarjati na vprašanja, ki bi bolj razjasnila tvojo situacijo - tistim, ki bi ti lahko podali svoje mnenje/odgovor - potem nevem zakaj sploh sprašuješ.

Zgodovina sprememb…

««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9516817 (9690) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167945 (78431) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197214 (6109) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147360 (111506) Aquafriend

Več podobnih tem