» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
«
1 / 14
»»

bhfg ::

Nazadnja posodobitev s strani FURSa je bila junija 2018: https://www.file.si/drive/s/A87Hckg0vPX...

TL;DR:
"Holding" - neobdavčeno
"Trading" - obdavčen kot dejavnost (45%)
"Mining" - obdavčen kot dejavnost (45%)
"Aidropi" - obdavčeni

P.S.: kdaj gre za trading in kdaj za holding je prepuščeno njihovi interpretaciji, saj ni nič konkretno napisano.

Dve leti kasneje, se res nič ni spremenilo ali samo kriptu ne posvečajo več pozornosti? Bear market pa to...

Sedaj pa diskusija:

1. Mene pa zanima sledeča hipotetična situacija. Recimo da si začel z 5k evri in si natradal do 10k, tradal si vsak dan, da si prišel do te vsote. Na neki točki pa se odločiš, da ne boš več tradal in začneš holdat. Holdaš dve leti in narediš iz 10k, 100k. Kako je potem to obdavčeno? Prvih 10k kot dejavnost (45%)? Drugi del, hold od 10k do 100k pa 0%?

2. Kaj menite o drugih opcijah glede optimizacije izplačila kriptovalut, če veliko tradaš?
- naknadno odprtje popoldanskega sp (je to sploh možno, ali se ti potem štejejo tradi šele od takrat, ko ga odpreš, prejšnji tradi pa so obdavčeni kot dejavnost 45%), kjer je davek nizek, vendar je omejitev do 50k na leto
- odprtje podtjetja v BiH, kjer je davek samo 10%
- pridobitje Estonskega e-državljanstva, kjer lahko v svojem podjetju brez davka vlagaš v delnice
- pridobitev Portugalskega/Beloruskega državljanstva, kjer so davki na kriptovalute 0%
  • spremenilo: bhfg ()

Ladjar ::

Moje želje pa so take, da se duše ljudske čimprej zbudijo in se povprašajo kateri in kakšni osebki se skrivajo za vzdevki bhfg in pod spoli vesoljcev ter kakšni so njihovi resnični nameni in da končno dojamejo, da niso nikomur za življenje na zemlji več nič dolžni ampak sebi oz lastni vesti in iskanju resnice o tem od kje njihova vest prihaja in kot taki resnična njihova bit. Davek pa je natega in ne glede kako je neka natega super nategnjena je še vedno natega.
Da pa se dotaknem denimo striktno neke izmed obdavčitev zgoraj recimo majning. Vsako grafično kartico vsako čipovje oz vsak komp, ki ga v trgovini kupiš ima svojega proizvajalca, patentnega lastnika itd. Ko zadevo kupiš pri tem plačaš vse od avtorskih pravic, proizvajalca, prodajalca ter države, vse je v ceni nakupa in se stvar smatra da je tvoja brez kakršnegakoli dolga. Ko priklopiš odpreš kalkulator, windosws slikar ali pa majning program in tukaj se nekdo najde da ti meče pesek v oči, da si mu dolžan 45 procentov od tega, kar je tvoja lastnina proizvedla, bodisi to slika v slikarju, izračun 1plus ena v kalkulatorju ali bilo kateri kovanec, ki ga je tvoja sedaj plačana strojna oprema izračunala. ?? Kajneda kako se samonamišljeni gospodarji sveta hočejo okoriščevati na račun nepremišljenega človeka, ki bi jim lasten delež kar tako na "lepe" oči odstopil saj če tega ne stori pride nadenj drug nepremišljen človek in mu še bolj zagreni življenje in svoboščino svobodnega bitja. Ves sistem bazira na laži in ne glede kako dolgo bo baziral, kako globoko kako podlo in prikrito se bo ta laž nekoč končala, ker laž bazira na resnici in če se resnica izniči nima laž posledični niti na čemu več bazirati in se njen obstanek konča. Ne Hvala za uničena in pokradena leta vsej sferi, ki deluje proti nam, ki vemo, da smo si življenje že prislužili zato smo tudi živi in nam ga ni treba do smrti na vsakem koraku plačevati, da bi smeli živeti oziroma dihati. Pa ne pozabite vsi smo se rodili goli in bosi pa tudi, če si kdo zlata oblačila nase navleče in plača milijone lažnih somišljenikov, da podpirajo njegovo lažno tezo o resnici, morali, nuji in obstoju. Ker se tega komentarja pač ne da brisati s strani komentatorja pa naj bo še to bedno besednjačenje na koncu dano na blockchain oz blokovno verigo, da se bo vsaj nekje štelo, če se že ne bo v zavesti bralca. Živja

Kvinta ::

Ti Ladjar tud cokle nosiš tak ko Mornar :))

Ladjar ::

Kvinta je izjavil:

Ti Ladjar tud cokle nosiš tak ko Mornar :))


Ne Kvin-tič jaz pa ne nosim cokel. Si pa predstavlam, da jih morda ti ali pa papuče

jeremenen ::

Koliko poznam večje firme, ki se s tem ukvarjajo, so prenesli sedež ali v Veliko Britanijo, Malto ali Lihtenštajn. Davek je dodaten strošek transakcije in glede na to, da konkuriraš celemu svetu, se nekomu na Malti ena strategija splača, tebi, ki si v Slo pa ista strategija ne. Dobesedno nič te ne stane če odpreš podjetje v VB, Estonij ipd. Ko boš imel dovolj prometa pa se greš pogovarjat/pogajat direktno z davčno. Do takrat pa veliko uspeha.

NoFear85 ::

Ali kdo pozna oz uporablja crypto.com? Zanimajo me mnenja

uhuhu ::

NoFear85 je izjavil:

Ali kdo pozna oz uporablja crypto.com? Zanimajo me mnenja

Če misliš njihovo kartico - jaz sem bil blizu tega, da bi si naročil rdečo kartico z vezavo 50 MCO (cca 200 EUR), ampak me je zmotilo, da na začetku dobiš 50 USD gratis, vezavo (staking) pa seveda hočeš imeti za višje povračilo (cashback). Kar je sicer logično, ampak mi deluje sumljivo. Bi pa na ta način dobil 2% povračila denarja, kar je za Evropo luksuz. Ne vem, če ni predobro, da bi bilo res.

Edit: Izid kartice za EU zamuja vsaj tri mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uhuhu ()

NoFear85 ::

V bistvu mi zadnje case mece njihovo reklamo, vidim da se da nakupovat crypto, pa me malo zanima kako in kaj. Predvidevam da se da nabavljat in prodajat crypto (torej kot neka denarnica) in pa zraven se MC, kjer so neki cash-back in ostali "bonusi".

3man ::

bhfg je izjavil:

Nazadnja posodobitev s strani FURSa je bila junija 2018: https://www.file.si/drive/s/A87Hckg0vPX...

TL;DR:
"Holding" - neobdavčeno
"Trading" - obdavčen kot dejavnost (45%)
"Mining" - obdavčen kot dejavnost (45%)
"Aidropi" - obdavčeni

P.S.: kdaj gre za trading in kdaj za holding je prepuščeno njihovi interpretaciji, saj ni nič konkretno napisano.

Dve leti kasneje, se res nič ni spremenilo ali samo kriptu ne posvečajo več pozornosti? Bear market pa to...

Sedaj pa diskusija:

1. Mene pa zanima sledeča hipotetična situacija. Recimo da si začel z 5k evri in si natradal do 10k, tradal si vsak dan, da si prišel do te vsote. Na neki točki pa se odločiš, da ne boš več tradal in začneš holdat. Holdaš dve leti in narediš iz 10k, 100k. Kako je potem to obdavčeno? Prvih 10k kot dejavnost (45%)? Drugi del, hold od 10k do 100k pa 0%?

2. Kaj menite o drugih opcijah glede optimizacije izplačila kriptovalut, če veliko tradaš?
- naknadno odprtje popoldanskega sp (je to sploh možno, ali se ti potem štejejo tradi šele od takrat, ko ga odpreš, prejšnji tradi pa so obdavčeni kot dejavnost 45%), kjer je davek nizek, vendar je omejitev do 50k na leto
- odprtje podtjetja v BiH, kjer je davek samo 10%
- pridobitje Estonskega e-državljanstva, kjer lahko v svojem podjetju brez davka vlagaš v delnice
- pridobitev Portugalskega/Beloruskega državljanstva, kjer so davki na kriptovalute 0%


25% in ne 45% - upam, da je bil to typo...

Odg na vprašanja:
1) Kakor se bo dacar, ki te bo obravnaval, odločil. Ima skoraj vse opcije.

2) Vse navedene opcije so slabše, kot če to delaš kot fizična oseba v SLO. Kjerkoli in na nakršen koli način bi ti rad mutil, na koncu bi verjetno rad koristil profit v SLO oz državi, kjer prebivaš. Tam bo treba plačat dohodnino in si spet pri točki 1. Če boš mutil, kot si nakazal, se ti zna zgodit, da ti pripišejo prisvojitev kapitala neznanega izvora na kar se plača 70% davka.

Nasvet: Preberi davčno zakonodajo večkrat in poenostavi vse operacije.

blink ::

Kaj točno pa pomeni valutno trgovanje kot dejavnost? Da si s.p. in plačaš prispevke (pokojnina, zdravstvo) in nato še davek?

Vuli ::

zapraviš pa online in je problem rešen.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Heisenberg ::

ima kdo kak infor kako je to rešeno recimo v Avstriji?
Ker če bo BTC dosegel 1MIO USD čez 5 let. Potem se že ta 1BTC splača preseliti

RockyS ::

Še slabše. Tam nihče ne trguje. Ker je prvo leto od nakupa kovanca vse obdavčeno, tudi dnevno trgovanje. Po letu dni se obdavčitev na trgovanje zmanjša oziroma v nekaterih primerih odpravi.

Jan29 ::

NoFear85 je izjavil:

Ali kdo pozna oz uporablja crypto.com? Zanimajo me mnenja


Deluje brezhibno. Sem si že nadgradil kartico na višji nivo in imam zastonj še Neflix, Spotify in še 3% na nakup dobim nazaj.

Če se boš odločil prijaviti pa uporabi prosim moj link: https://crypto.com/app/d4xvz6xxk8 pa tako oba dobiva 25 dolarjev.

Sicer ti ne morem obljubit da bo podjetje še naprej dajalo takšne ugodnosti, ampak vsaj do zdaj vse kar obljubljajo drži (je pa res, da moraš nekaj časa čakati na kartico)
.

bobby ::

da ne boste preveč tople vode odkrival,..
https://kriptovalute.si/prakticni-prime...

Ups, spregledal sem ,kdaj je bila tema odprta :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Kvinta ::

Dokler ne bo to direkt preko Fursa letelo bo vse skupaj še naprej kavbojski film 8-)
A.C.A.B

Sirena ::

Po vseh teh določilih iz leta 2018 (pa mislim, da kasneje ta niso bila nič nadgrajena ali spremenjena) sama nikakor ne izpolnjujem pogojev za obdavčitev, po nobenem od kriterijev. Pa vendar bi me zanimalo, na podlagi česa bo FURS (ali kdorkoli drug) ugotavljal število "trgovalnih dni" - ali bo šel gledat na kriptoborze - bitstamp, binance, kraken? Kdo bi mu lahko to omogočil? Ali pa bo od davkoplačevalcev zahteval, da mu predložijo spisek svojih trgovanj? Ali to sme storiti? Če izhajam iz sebe, ki sem tu seveda skrajno nepomemben faktor: v letu 2020 sem si le dvakrat nakazala nekaj malega evrov iz TRRja na Bitstamp in nekajkrat prelila nazaj nekaj dobička - vse ostalo le kolobarim (tudi še iz prejšnjih let). Na podlagi česa bodo ugotavljali, koliko dni v letu sem bila dejansko aktivna na borzah?

Facebook dev ::

Če so res prasci, ti rečejo, da jim moraš poslati zgodovino vseh trejdov.

Ok, imaš odločitev, a jim pošlješ svojo zgodovino trejdov, ker itak nimaš nič za skrit ali pa jim pošlješ obdelano zgodovino trejdov, kjer odstraniš nekaj dni itd., tako da prideš pod željenih 100 dni.

Potem se pa lahko oni grejo dalje in grejo čekirat, če je mogoče s trejdi, ki si jih naredila, potegniti nakoncu ven tak keš kot si ga.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Isotropic ::

tisto lahko z algoritmom pregledajo takoj, če vse klapa, kar je zelo težko skriti.

RockyS je izjavil:

Še slabše. Tam nihče ne trguje. Ker je prvo leto od nakupa kovanca vse obdavčeno, tudi dnevno trgovanje. Po letu dni se obdavčitev na trgovanje zmanjša oziroma v nekaterih primerih odpravi.

isto je v nemčiji

Zgodovina sprememb…

Sirena ::

Ok, hvala!

kakob ::

-bom rajš zbisal da ne bodo rekli da sm zloben-
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

PP111 ::

ČE jaz prav razumem, če to ne delaš kot dejavnost dohodnine ni?

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

A je kakšen drug davek za fizične osebe?

kow ::

Facebook dev je izjavil:

Če so res prasci, ti rečejo, da jim moraš poslati zgodovino vseh trejdov.


DeFi trejdov? Dokler se FURS zadev resno ne loti (definirajo zadev bolj natacno, ker zdaj je vse grey area), kaj se sploh oglasajo z davki. Nemoralnezi, ki si ne zasluzijo centa.

nebi ::

Jaz sem v letu 2020 "trgoval" ~35 dni. V teh 35 dni so vseteti tudi dnevi, ko sem nakazal denar na menjalnico pa nisem kupil nobene kripto valute, cez dva dni pa sem nakazal nazaj na nlb racun.

Torej nekaj okrog 30 "trgovalnih" dni, pri cemer si upam trditi, da nisem naredil vec kot 5 nakupov in 5 prodaj na dan. Razen, ce bodo steli za vec nakupov, ko imas nastavljen buy/sell order in ti algoritem opravi 10 nakupov/prodaj namesto enega.

Kaksno vlogo igra kolicina denarja? Max. 1000EUR, max. 10000EUR, max. 100000EUR,... Podobno za dobicek - x2, x3, x4, x5,....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nebi ()

Jerry000 ::

Se še jaz pridružim ker mi ni toliko jasno (kot FURSU). Namreč kolega je klical na furs da bi preveril kdaj se sklepa trgovanje kot dejavnost in kdaj ne. Številke ne znajo povedat, uporabljena je samo beseda "veliko število". Zdaj pa boh si ga vedi kaj je to. Zanima me sledeče:

Kupil sem kripto v letu 2016, malo sem trgoval (cca 10menjav naredil), potem v letu 2017 kupil še nekaj kriptovalut (sumarno sem v kripto dal cca 2k) in opravil še nekaj trgovanja (spet malo) in nato 3 leta pustil. Lani sem spet malo trgovanja izvedel in to je to. Sedaj je na portfoliju 30k, katere bi rad si izplačal da si končno lahko nabavim nepremičnino zase. zdaj pa:

- kako to storiti, si kar na TRR nakažem in sam kontaktiram banko/furs in jim prislonim vse izpise iz borz in dokazila o vstopnem pologu denarja?
- ali te banka kontaktira ko se gre za takšno vsoto denarja?
- moram kaj dokazovati sploh?
- se da dobiti denar brez da gre preko banke ali fursa?
- bojim se da si izplačam, kupim stanovanje ter potem po 2 letih furs ali banka zateži.

Torej želim biti prepričan kaj se bo zgodilo ko nakažem takšno vsoto na svoj račun, da ne bom imel problemov, ker bi si res rad uredil stanovanje oziroma ga kupil.

bobby ::

beri link konkretnih primerov, ki sem ga postal,...
Na hitro, nimaš davčnega problema.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PP111 ::

Mislim, da se plača davek na dobiček ...
(https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

"Dohodnine se torej ne plača od dobička iz kapitala od odsvojitve virtualnih valut, ki:
? se ne štejejo za kapital iz 2. in 3. točke 93. člena ZDoh-2 oziroma
? se štejejo za izvedene finančne instrumente (razen v primeru v 1. točki 32. člena ZDoh-2 navedenega dobička delojemalca),
pod pogojem, da fizična oseba ne dosega tovrstnih dohodkov v zvezi z opravljanjem dejavnosti po III. 3 poglavju ZDoh-2. Več o doseganju dohodka fizične osebe v okviru opravljanja dejavnosti je pojasnjeno v nadaljevanju pod točko 2.1.2.

Dobički, doseženi z odsvojitvijo izvedenih finančnih instrumentov, niso obdavčeni po ZDoh-2, so pa navedeni dobički, obdavčeni po ZDDOIFI."

Banka mislim da obvešča pristojne organe v primeru nakazil 10.000 EUR + (pranje denarja ...)

kakob ::

Jerry000 je izjavil:

Se še jaz pridružim ker mi ni toliko jasno (kot FURSU). Namreč kolega je klical na furs da bi preveril kdaj se sklepa trgovanje kot dejavnost in kdaj ne. Številke ne znajo povedat, uporabljena je samo beseda "veliko število". Zdaj pa boh si ga vedi kaj je to. Zanima me sledeče:

Kupil sem kripto v letu 2016, malo sem trgoval (cca 10menjav naredil), potem v letu 2017 kupil še nekaj kriptovalut (sumarno sem v kripto dal cca 2k) in opravil še nekaj trgovanja (spet malo) in nato 3 leta pustil. Lani sem spet malo trgovanja izvedel in to je to. Sedaj je na portfoliju 30k, katere bi rad si izplačal da si končno lahko nabavim nepremičnino zase. zdaj pa:

- kako to storiti, si kar na TRR nakažem in sam kontaktiram banko/furs in jim prislonim vse izpise iz borz in dokazila o vstopnem pologu denarja?
- ali te banka kontaktira ko se gre za takšno vsoto denarja?
- moram kaj dokazovati sploh?
- se da dobiti denar brez da gre preko banke ali fursa?
- bojim se da si izplačam, kupim stanovanje ter potem po 2 letih furs ali banka zateži.


Mislim da so še vedno neobavčene v Sloveniji, ne sledim tolk situaciji. (bo perci potrdil)


Generally, shrani si VSE papirje, od nakazil fiata iz tvojega računa na exchange, trgovanja, off and on chain transakcij do končne prodaje.

And it should be ok.

Ker pa Slovenija ni Švica, je pa vedno malo negotovosti kaj se bo davčni barbar zmislil in če je treba jit potem se tožit na sodišče za 10 let.

Jerry000 je izjavil:

Torej želim biti prepričan kaj se bo zgodilo ko nakažem takšno vsoto na svoj račun, da ne bom imel problemov, ker bi si res rad uredil stanovanje oziroma ga kupil.


Kr kul post za razne Matthaie in ostale ignorante ki radi kričijo KOLK JE KRIPTO SCAM PA DA NOBEN NIKOL NI TAZARESNEGA ECB POŽENGANEGA EURO DIGITALNE NIČLE V DATABASE DNARJA NAREDU K ZMERI VSI ZGUBIJO VSE!1111
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Jerry000 ::

PP111 je izjavil:

Mislim, da se plača davek na dobiček ...
(https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

"Dohodnine se torej ne plača od dobička iz kapitala od odsvojitve virtualnih valut, ki:
? se ne štejejo za kapital iz 2. in 3. točke 93. člena ZDoh-2 oziroma
? se štejejo za izvedene finančne instrumente (razen v primeru v 1. točki 32. člena ZDoh-2 navedenega dobička delojemalca),
pod pogojem, da fizična oseba ne dosega tovrstnih dohodkov v zvezi z opravljanjem dejavnosti po III. 3 poglavju ZDoh-2. Več o doseganju dohodka fizične osebe v okviru opravljanja dejavnosti je pojasnjeno v nadaljevanju pod točko 2.1.2.

Dobički, doseženi z odsvojitvijo izvedenih finančnih instrumentov, niso obdavčeni po ZDoh-2, so pa navedeni dobički, obdavčeni po ZDDOIFI."

Banka mislim da obvešča pristojne organe v primeru nakazil 10.000 EUR + (pranje denarja ...)

Zato sprašujem ker vedno nekje nekaj preberem al da je al pa ni. Torej, se plača davek na dobiček? Moram to kaj upoštevat pri dohodnini? Je kdo izmed vaš si že nakazal 30k+ na račun? Če ima kdo izkušnje bom zelo vesel če malo deli med nami.
Mogoče še to pozabil dodat, če kaj spremeni, poleg tega kar sem napisal imam tudi popoldanski s.p. ampak nima nobene veze s kripto trejdi ali podobno. To se verjetno nič ne šteje zraven da bi se smatralo to kot dejavnost ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

profesjonalc ::

Kolker je meni znano, naj bi trenutno v sloveniji veljalo pravilo, da se plača davek samo v primeru da izvajas dejavnost, to pa pomeni da imas vec kot 100 trgovalnih dni na leto. Sicer davka ni. Nisem pa preprican, ker si takih vsot se nisem nakazoval in me ne drzat za besedo.

bobby ::

A JE KATER MORON PREBRAL MOJ LINK??!!!
ĐIZS!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

pa dajte nehat srat... nakažeš si vse, če te kontaktirajo maš dokazila z bitstampa... tam se vidi kdaj si položil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

To so primeri, mene zanima konkretno če je kdo od vas imel izkušnje. Ker na papirju je tako, v realnosti pa lahko drugače. Več infota ne škodi :). Poleg tega nikjer nisem našel da bi bilo napisano kako je če imam še popoldanski s.p. če se to kaj upošteva kot dejavnost ali samo trgovanje. Poleg tega, kaj pomeni 100 trgovalnih dni? Če jaz trgujem v 2 dnevih vsako minuto se to šteje kot 2 trgovana dneva ali kako?

Mato989 je izjavil:

pa dajte nehat srat... nakažeš si vse, če te kontaktirajo maš dokazila z bitstampa... tam se vidi kdaj si položil...

Ja, predvsem me zanima če bo kaj treba plačat dodatno. Davka ni, dohodnina? In glede na to da je to večji denar (vsaj zame, 30 ali 40k, odvisno koliko bo še narastlo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Mato989 ::

jaz sem dvignil 9k... 1 leto nazaj noben me ni kliknil

Kolega je nakazal 900k konec 2017, noben do danes ni potrkal na vrata
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

jaz sem dvignil 9k... 1 leto nazaj noben me ni kliknil

Kolega je nakazal 900k konec 2017, noben do danes ni potrkal na vrata

900k pa noben nič? Torej iz bitstamp je na TRR direkt nakazal? Lepa :). Tud iz banke niso poklical ne nič? Ker to pa že je vrednost da se ti kar naenkrat pojavi na računu

kakob ::

Mato989 je izjavil:



Kolega je nakazal 900k konec 2017


A je že kupu nazaj btc al bo počakal da bo 100k?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jaz sem dvignil 9k... 1 leto nazaj noben me ni kliknil

Kolega je nakazal 900k konec 2017, noben do danes ni potrkal na vrata

900k pa noben nič? Torej iz bitstamp je na TRR direkt nakazal? Lepa :). Tud iz banke niso poklical ne nič? Ker to pa že je vrednost da se ti kar naenkrat pojavi na računu


Sicer nisem slišal od njega nič že ene 6 mesecev ampak do lani poleti ni blo nič... dal je 20k v ICO in potegnil ven 900k v 2017...

kakob je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kolega je nakazal 900k konec 2017


A je že kupu nazaj btc al bo počakal da bo 100k?


Mislim da je pustil 20k v cryptu konec 2017... pravi da ga boli k, kupil je nek penthause v LJ z jakuzijem in teraso za 450k al nekaj takega saj sem že pozabil cifro, 120m2 pač... ostlo pa ma večinoma na TRRju je rekel da bo 5 let pustil če se kak FURS oglasi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kakob ::

Mato989 je izjavil:



Mislim da je pustil 20k v cryptu konec 2017... pravi da ga boli k, kupil je nek penthause v LJ z jakuzijem in teraso za 450k al nekaj takega saj sem že pozabil cifro, 120m2 pač... ostlo pa ma večinoma na TRRju je rekel da bo 5 let pustil če se kak FURS oglasi.


Aha instant gratification wins again.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Mislim da je pustil 20k v cryptu konec 2017... pravi da ga boli k, kupil je nek penthause v LJ z jakuzijem in teraso za 450k al nekaj takega saj sem že pozabil cifro, 120m2 pač... ostlo pa ma večinoma na TRRju je rekel da bo 5 let pustil če se kak FURS oglasi.


Aha instant gratification wins again.


Ne saj tip drugače še skoz dela valda... ampak ni ti težko če dobiš 900k ane... kupiš 120m penthaus z privat liftom za 450k al nekaj takega, pa mislim da si je nov avto še skeširal za 20k... ostalo pa ma na TRRju kot hedge če mu zagnjavi davčna... kredit free in to je to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

</head> ::

Huh, men je tole komaj 50% jasno.

Primer:
2010 naminiram 10 BTC in jih dam na mtGox. Trejdam levo desno. V neki točki napraskam 20BTC. 2017 naredim vse narobe in spušim skoraj cel stack.
Preostalih 5 BTC nakažem na bitstamp in dofinanciram z 10k €. S tem nabavim 8 BTC in delam manjše in večje neumnosti.

Pride leto 2020. Jaz imam na stamp računu 15k €, nakažem dodatnih 15k, marca precej zaslužim in vzamem ven 15k €. Torej na banki izgleda, da sem na stamp nakazal 15k€ in jih čez tri tedne dvignil.
Po tem pa recimo naredim par dobrih trejdov in naberem 100k €.

Kako to obdavčit? Pa recimo, da sem bil večino let precej aktiven na borzah.
Če kdo mene vpraša sem 10 let nazaj naminiral 10 BTC, zdaj sem pa ven dvignil 3 BTC. Torej sem v izgubi. Kako to obdavčijo?

nuclear ::

Kolega zivi v Nemciji(20% taksa na holding) in ga zanima ce lahko bitcoin podari ocetu v Sloveniji kjer je taxa na holding 0%, in potem oce proda bitcoin za 0% v fiat, ter fiat podari kolegu v Nemciji? Legit ha?:O
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Mato989 ::

Seveda, samo dobit ga ne smejo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nuclear ::

Kako mislis dobiti? Kako je podariti nekaj nekomu ilegalno?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

SuperKripto ::

Uradno, do 5000 eur vrednosti darila ni potrebno prijavlat. Če fizična oseba obdaruje drugo fizično osebo in je predmet darila premično premoženje, se takšno darilo obdavči le v višini nad 5.000 EUR, razen pri nepremičninah (darila, prejeta od istega darovalca v 12 mesecih, se seštevajo). Prejemniku darila, ki predstavlja denar v višini do 5.000 EUR, ni potrebno vložiti napovedi za odmero davka.

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

Mato989 ::

SuperKripto je izjavil:

Uradno, do 5000 eur vrednosti darila ni potrebno prijavlat. Če fizična oseba obdaruje drugo fizično osebo in je predmet darila premično premoženje, se takšno darilo obdavči le v višini nad 5.000 EUR, razen pri nepremičninah (darila, prejeta od istega darovalca v 12 mesecih, se seštevajo). Prejemniku darila, ki predstavlja denar v višini do 5.000 EUR, ni potrebno vložiti napovedi za odmero davka.

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...


Podariš 20x 5 jurčkov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SuperKripto ::

Mato, bravo, pa ti si ekspert za utajo davkov, hehe :))

PP111 ::

Ima kdo info iz prve roke? Je treba vložiti napoved in plačati davek na kapitalski dobiček kot fizična oseba?

Mato989 ::

PP111 je izjavil:

Ima kdo info iz prve roke? Je treba vložiti napoved in plačati davek na kapitalski dobiček kot fizična oseba?


NE!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

luclucluc ::

Mato989 je izjavil:

jaz sem dvignil 9k... 1 leto nazaj noben me ni kliknil

Kolega je nakazal 900k konec 2017, noben do danes ni potrkal na vrata

Lažeš Mato. Ne gre, sem lih probal.

Mato989 ::

luclucluc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jaz sem dvignil 9k... 1 leto nazaj noben me ni kliknil

Kolega je nakazal 900k konec 2017, noben do danes ni potrkal na vrata

Lažeš Mato. Ne gre, sem lih probal.


Kaj ne gre? Dvignit?

Meni je prišlo na TRR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9516766 (9639) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167857 (78343) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147294 (111440) Aquafriend

Več podobnih tem