» »

Plastična pravokotna cev

Plastična pravokotna cev

rovka ::

Zdravo,

Rabil bi plastično pravokotno cev. In sicer debeline 2-3mm, stvar mora biti čimbolj trdna, kompaktna. Tale na sliki je 1mm in se je izkazala za neprimerno. Kje bi to dobil ?

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

harvey ::

Kontaktiraj podjetje Exmega, če ima kaj ustreznega

http://www.exmega.si/
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

rovka ::

Machete: tisto cev iz akvavent imam in je žal pretanka, sem jim pisal če imajo kaj debelejšega.
harvey: bom, hvala

Mogoče se sposobi, da še povem za kaj bom stvar rabil. Torej, za hobi sestavljam preprost ultra kompakten zvočnik. Za te cevi sem se odločil, ker si prihranim rezanje in sestavljanje (sploh pa dovolj tankega lesa nisem uspel najti). Do sedaj je bilo vse super, dokler nisem v eno tako cev vstavil woofer zvočnik. Pri njem pa se pozna, da je PVC cev pretanka in močno vibrira pri frekvencah 80Hz in nižje, čim cev zapreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rovka ()

knesz ::

Lahko bi napisal še dimenzije.

rovka ::

Glede dimenzij sem prilagodljiv. Dolžina 0.5m, 1m, 1.5m, odrežem kolikor rabim. Ena dimenzija mora biti 8-12cm, druga pa 5-12cm

Siddh ::

Kaj pa alu profili? Impol prodaja tudi debelostenske, dimenzije so tudi tam nekje.


videc ::

Kupi 3mm debelo vezano ploščo v npr. Slovenijalesu.

mzakelj ::

Če misliš delati boxe za zvočnike uporabi mediapan ali vezano ploščo. Plastika je najslabša zadeva kar lahko najdeš...

knesz ::

rovka je izjavil:

Glede dimenzij sem prilagodljiv. Dolžina 0.5m, 1m, 1.5m, odrežem kolikor rabim. Ena dimenzija mora biti 8-12cm, druga pa 5-12cm

Dimenzije so pomembne zato, ker se da narediti alternativno, recimo printati s kakšno HP MJF tehnologijo, kjer je kvaliteta enaka brizganim kosom. In se dejansko lahko igraš z debelinami in dimenzijami.
Cenovno verjetno je dražje od standardnih cevi, ampak v razmislek... Na ta način sem delal zase, podobne dimenzije ampak drug projekt...
Kaj pa kakšne ploščate cevi za kuhinjske nape? Če imam prav v spominu, jih prodajajo nekje na tržaški (lahko da sem falil)? Razen če niso dimenzijsko mimo...

rovka ::

Hvala za odgovore, aluminij sem tudi jaz pomislil, vendar je rahlo bolj zoprno ker bodo v zvočniku elektronske komponente, pa tudi teža je verjetno večja. Bom poskusil dobiti 3-5mm vezano ploščo, so mi pa tudi z ene strani odgovorili da lahko dobim pvc cev debeline 3mm, kar bo za manjše zvočnike primerno, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oglata pvc cev Kje kupiti ?

Oddelek: Loža
122637 (2331) #000000
»

PVC cevi - kje dobiti

Oddelek: Loža
134269 (3666) BigWhale
»

premer pvc cevi v DIN?

Oddelek: Loža
62488 (2340) Ejsi_Disi
»

Kje kupiti okrogel kos železa???

Oddelek: Loža
72754 (2476) pavl
»

Maxi-Jet1000

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151263 (1070) TommyBoy

Več podobnih tem