» »

Cena nepremicnin in gradbenih del po krizi 2020

Cena nepremicnin in gradbenih del po krizi 2020

1
...
3 4
5
»

Utk ::

Res ne razumem kaj bi rad povedal. Nekdo je leta 2008 vzel kredit in ga danes že skoraj odplačal, nekdo ga je 2011 in je na pol poti, nekdo ga je letos in je na začetku. Kdo je koga kje ogoljufal?

kriptobog ::

Očitno mu gre v nos, da so nekateri kupili nepremičnine po precej nižjih cenah, čeprav so tudi plače bile takrat nižje...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Res ne razumem kaj bi rad povedal. Nekdo je leta 2008 vzel kredit in ga danes že skoraj odplačal, nekdo ga je 2011 in je na pol poti, nekdo ga je letos in je na začetku. Kdo je koga kje ogoljufal?


Inflacija goljufa to je dejstvo, to pa zato ker če si ti vzameš kredit leta 2000 za 30 let, je danes ta denar vreden dosti manj... ampak to je mogoče druga tema
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Potem je banka s tem kreditom izgubo naredila al kaj? Čudno, da sploh še kakšna banka obstaja. Da se niso že vse transformirale v rdeči križ in karitas.

digitalcek ::

c3p0 je izjavil:

A110 je izjavil:

Zakaj nebodo cene kot na dunaju? ker dunaj lahko dejansko ponudi marsikaj v kvaliteti življenja česar Ljubljana ne more. uporaben javni prevoz, letališče, svetovno znana univerza, filhamronija, znamenitosti,... Ljubljana ima lep center potem pa se že počasi konča. Že Graz ponuja več kot Ljubljana v smislu stvari, ki ti izboljšajo kvaliteto življenja pa so cene nepremičnin enake, razlik v plačah pa bolje da ne omenjamo. Sploh, pa Ljubljana ne more ponuditi plač ki bi tak standard lahko kupile.
...


Drži, LJ je prevelika za peš hodit, kolo pogojno, a premala za podzemno, niti nima neke tramvajske mreže, ki lahko dobro nadomesti odsotnost podzemne (Graz). Med drugim tudi zato nikoli nisem razmišljal o selitvi tja. V dosti večjem Dunaju ali Budimpešti si lahko mnogo hitrejši po mestu, avta praktično ne rabiš.


Ja, ampak za SLovenca je pač Ljubljana glavno mesto. In bo ostala.

Naj ima podzemno, ali je nima, naj ima gnil mestni promet (busi dopoldne na mnogih linijah na zame katastrofalnih 20 minut).

Včasih grem v Prekmurje (MS) in vidim, da je Ljubjana tam "pojem", da je Ljubljančan, če pride v MS, samo zato, ker živi v glavnem mestu, nekaj posebnega.
Do Ljubljane imajo mnogi ljudje, stanujoči v provinci, neko strahospoštovanje, nek rešpekt... Sicer neupravičeno, ampak tako je.

Vse te UTEMELJENE kritike, vse te dejanske pomanjkljivosti Ljubljane drugje očitno za mnoge ljudi niso pomembne. Kot da jih ni.

In derejo v Ljublajno. kjer čez 10, 20 let sprevidijo, da so ga - posrali...

kow ::

kriptobog je izjavil:

Očitno mu gre v nos, da so nekateri kupili nepremičnine po precej nižjih cenah, čeprav so tudi plače bile takrat nižje...

Ne. V nos mi gre, da niso zadolzena podjetja propadla, da bi vec ljudi izgubilo sluzbe, cene stanovanj pa bi padle na trzno raven. Drzava je raje zadolzila vse ljudi, ki so resili trg preplacanih stanovanj. Pol pa se nabijate, kolk ste vrnili kredite, lol.

vnetidebater ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Očitno mu gre v nos, da so nekateri kupili nepremičnine po precej nižjih cenah, čeprav so tudi plače bile takrat nižje...

Ne. V nos mi gre, da niso zadolzena podjetja propadla, da bi vec ljudi izgubilo sluzbe, cene stanovanj pa bi padle na trzno raven. Drzava je raje zadolzila vse ljudi, ki so resili trg preplacanih stanovanj. Pol pa se nabijate, kolk ste vrnili kredite, lol.



lol, torej ti si želiš da bi čimveč ljudi bilo revnih in bankrotiranih da bi si ti lahko privoščil nepremičnino?

fucking shit, premal kafeta sem spil danes da bi bil zmožen brat take idiotizme.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Malo si pomesal. Revni ljudje niso kupovali dragih nepremicnin. Premozni so jih. Revni so jih gradili, potem pa so jih se nagnali nazaj v bosno brez placila.
Lahko pa se zmenimo, pa dobim nekaj tisocakov kapitala iz NKBM in NLB, pa vse pozabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Vam dam se boljsi deal. Samo nehajte pisati bedarije, da ste odplacali svoje kredite, pa vse pozabim.

vnetidebater ::

Kredit se je trgal od plač ljudi. Seveda so jih sami odplačali. Kaj dafuq bluziš.

to, da so podjetja propadla, država pa se je zadolžila da bi rešila podjetja nima nobene veze s tem da je nekdo leta 2001 najel 20 let kredita ki ga bo letos odplačal. Niti s tem da je nekdo včeraj najel 5 let kredita za nakup biločesa.


Ja, banke so lastnice večine praznih stanovanj in hiš. Kaj dafuq ima to veze s tem da ljudje vzamejo kredit in ga odplačalo? veze ima samo če pride do tega da mora banka zarubiti nepremičnino ker je nekdo ne odplača do konca.


kow je izjavil:

Malo si pomesal. Revni ljudje niso kupovali dragih nepremicnin.

Tudi revni ljudje so kupovali drage nepremičnine, samo da so pač vzeli 25 let kredita namesto 10 let.

S tem da je definiciha "dragih" nepremičnin pač malce jalova. Danes so vse nepremičnine drage. Karkoli kupiš je drago in precenjeno. Stare hiše stanejo na kvadratni meter bistveno več kot so stale ko so bile novogradnje.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Očitno mu gre v nos, da so nekateri kupili nepremičnine po precej nižjih cenah, čeprav so tudi plače bile takrat nižje...

Ne. V nos mi gre, da niso zadolzena podjetja propadla, da bi vec ljudi izgubilo sluzbe, cene stanovanj pa bi padle na trzno raven. Drzava je raje zadolzila vse ljudi, ki so resili trg preplacanih stanovanj. Pol pa se nabijate, kolk ste vrnili kredite, lol.



kar priznaj, da ti gre v nos, ker takrat nisi bil kreditno spodoben. Vrjetno še zdaj nisi. Ljudje so vzeli kredit za nakup in ta kredit do zdaj vrjetno tudi plačali.

kow ::

Lahko tudi obrnemo zadevo. Ce ste placali kredite. Zakaj mi je drzava odvzela nekaj tisoc evrov, ki jih je plasirala v financni sistem? Zakaj se vedno placujem 22% DDV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Zarad tistih, ki so kupili stanovanje 2008, in ga še danes odplačujejo, že ne.

kow ::

Seveda tudi zaradi takih. Kdo pa mislis, da je futral gospodarsko "rast". Gradbeni baloncek in potrosnik, ki je preplaceval stanovanja.
Ti pac zagovarjas tezo, da posameznik nima nobene osebne odgovornosti. Fair enough. Jaz se pac s tem ne strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

kow je izjavil:

Seveda tudi zaradi takih. Kdo pa mislis, da je futral gospodarsko "rast". Gradbeni baloncek in potrosnik, ki je preplaceval stanovanja.
Ti pac zagovarjas tezo, da posameznik nima nobene osebne odgovornosti. Fair enough. Jaz se pac s tem ne strinjam.


Torej po tvoje bi ljudje takrat morali živeti v šotoru, namesto, da so kupili stanovanje?

Utk ::

Samo bedak, ne bedak, idiot, bo rekel, "jaz pa zdej ne bom vzel kredita za stanovanje, ampak bom v najemu, ker je makroekonomsko gledano zdaj za globalno gospodarstvo slabo jemat kredit za nepremičnino". Idiot, pa nihče drug. In to tak idiot, da se tak idiot še rodil ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

kriptobog je izjavil:


Torej po tvoje bi ljudje takrat morali živeti v šotoru, namesto, da so kupili stanovanje?

Ne bos verjel, obstajajo tudi druge moznosti. Pa se enkrat, mene ne moti, da so kupili 30% predrago stanovanje. Ce ga zatem (delno) ne poplacam jaz.

Utk je izjavil:

Samo bedak, ne bedak, idiot, bo rekel, "jaz pa zdej ne bom vzel kredita za stanovanje, ampak bom v najemu, ker je makroekonomsko gledano zdaj za globalno gospodarstvo slabo jemat kredit za nepremičnino". Idiot, pa nihče drug. In to tak idiot, da se tak idiot še rodil ni.


Seveda. Ampak samo idiot, bo rekel, da je ok, da drugemu idiotu poplaca stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Bo, ko bo do tega prišlo. Zaenkrat še ni.

kriptobog ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Torej po tvoje bi ljudje takrat morali živeti v šotoru, namesto, da so kupili stanovanje?

Ne bos verjel, obstajajo tudi druge moznosti. Pa se enkrat, mene ne moti, da so kupili 30% predrago stanovanje. Ce ga zatem (delno) ne poplacam jaz.

Utk je izjavil:

Samo bedak, ne bedak, idiot, bo rekel, "jaz pa zdej ne bom vzel kredita za stanovanje, ampak bom v najemu, ker je makroekonomsko gledano zdaj za globalno gospodarstvo slabo jemat kredit za nepremičnino". Idiot, pa nihče drug. In to tak idiot, da se tak idiot še rodil ni.


Seveda. Ampak samo idiot, bo rekel, da je ok, da drugemu idiotu poplaca stanovanje.



In ker so tudi druge možnosti se ne sme kupiti stanovanja? :)) Največji problem so bili tajkunski krediti, ne pa krediti s katerimi je raja kupovala stanovanja.

Lonsarg ::

kow pocne tocno to kar elita hoce. Isce krivce v srednjem razredu za grehe elite.

jernejl ::

Utk je izjavil:

Kdor je pred prejšnjo krizo vrgel denar v Infond Beta, ima danes x2. Kdor je denar vrgel v zlato, ima danes x3.

Pejd na banko pa reci, da bi rabil 100 jurjev posojila, da jih boš dal v infond sklade. Zavaroval boš pa s točkami skladov.
V sklade vložiš toliko, kot imaš (ali pa vzameš hipoteko na trenutno stanovanje, če bi že rad tvegal). Pojdi na nepremičninski trg in povej, da imaš 20k viška in bi kupil stanovanje, ki ga boš oddajal v najem. No, pri skladih takega problema nimaš.

Kdor je takrat kupil stanovanje v Ljubljani, ima danes +10% (upoštevana samo sprememba vrednosti nepremičnine).

Zakaj bi upošteval samo spremembo vrednosti? V 10 letih je odplačana 2/3 preko najemnin
Ja, če ne upoštevaš obresti in to je kljub temu še vedno manj, kot če si vložil v sklad z absurdno visokimi stroški (zanalašč nisem omenjal ETFov), pa še dodatno delo imaš z najemniki.

na x2, in to x2 denarja, ki ga nikoli nisi imel, če si kupil na kredit.
Vedno moraš imeti nekaj svojega denarja, brez tega ne boš dobil kredita.

Utk ::

Pojdi na nepremičninski trg in povej, da imaš 20k viška in bi kupil stanovanje, ki ga boš oddajal v najem.

Komot greš. Samo ostalih 80 si boš pač moral izposodit.

Ja, če ne upoštevaš obresti in to je kljub temu še vedno manj, kot če si vložil v sklad z absurdno visokimi stroški (zanalašč nisem omenjal ETFov), pa še dodatno delo imaš z najemniki.

Lahko si pa ti tist, ki ne plačuje najemnine. Odvisno.

Vedno moraš imeti nekaj svojega denarja, brez tega ne boš dobil kredita.

20-30%.

ali pa vzameš hipoteko na trenutno stanovanje, če bi že rad tvegal

Zakaj ne narediš tega? A je preveč tvegano?

jernejl ::

Utk je izjavil:

Pojdi na nepremičninski trg in povej, da imaš 20k viška in bi kupil stanovanje, ki ga boš oddajal v najem.

Komot greš. Samo ostalih 80 si boš pač moral izposodit.
Tudi vrednostne papirje lahko kupuješ z vzvodom.

ali pa vzameš hipoteko na trenutno stanovanje, če bi že rad tvegal

Zakaj ne narediš tega? A je preveč tvegano?
Saj nekateri tako delajo. V resnici ni nič posebej drugače, kot če (sploh zdaj, ko se balon napihuje) kupiš stanovanje s hipoteko z namenom zaslužka. Pač tvegaš. Z vzvodom. Nekaterim se obnese, vsem pa ne.

kow ::

Lonsarg je izjavil:

kow pocne tocno to kar elita hoce. Isce krivce v srednjem razredu za grehe elite.


Ne. Samo povem vam, da se delate neumne. Da je pac ekonomija politicna - drugace ne more biti pri tako kompleksni druzbi. Da je "sam sem odplacal lastni kredit" najvecja bedarija ever.
Elita bo vedno podkupovala srednji razred, ker to zadostuje, da se ohrani na oblasti. Srednji razred pa boli patkica za reveze. Itak so govno za njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

jernejl je izjavil:

Saj nekateri tako delajo. V resnici ni nič posebej drugače, kot če (sploh zdaj, ko se balon napihuje) kupiš stanovanje s hipoteko z namenom zaslužka. Pač tvegaš. Z vzvodom. Nekaterim se obnese, vsem pa ne.


Pri nepremičnini imaš vse pod kontrolo. Ti si jo izbereš, kredit, obnoviš ali pa ne, daš v najem ali ne, komu in za koliko, itd. Če kupiš sklad ali delnice lahko samo gledaš kaj se dogaja. Zato si ljudje brez nekih zadržkov sposodijo več denarja kot so ga do zdaj zaslužili in vložijo v to, zase ali za v najem drugim. Me prav zanima kdo si bi upal na ta način vložit v nek sklad. Jaz sem se slabo počutil že pri "drobižu" proti neki hiši, če je bil tist drobiž velik del vsega do takrat prišparanega.

kriptobog ::

kow je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

kow pocne tocno to kar elita hoce. Isce krivce v srednjem razredu za grehe elite.


Ne. Samo povem vam, da se delate neumne. Da je pac ekonomija politicna - drugace ne more biti pri tako kompleksni druzbi. Da je "sam sem odplacal lastni kredit" najvecja bedarija ever.
Elita bo vedno podkupovala srednji razred, ker to zadostuje, da se ohrani na oblasti. Srednji razred pa boli patkica za reveze. Itak so govno za njih.


Seveda je sam odplačal kredit.

kow ::

Ce ne razumes ekonomskega sistema, pol dejansko verjames da si ga "sam" poplacal. Saj to je bistvo nasega nestrinjanja.

Lonsarg ::

Z izjemo hiperinflacije v bivši državi načeloma še ni bila inflacija višja od obresti na kredit. Torej posameznik je vedno več plačal obresti kot je "pridobil" z inflacijo.

Se pa bo to zgodilo kot kaže v obdobju 2020-2030 in bodo obresti tistih, ki smo vzeli ugodne fiksne obrestne mere nižje od inflacije. Tu dejansko bomo zaslužili nekaj malega % na račun inflacije. Ampak tu je govora o nekaj %, zanemarljivo glede na to kar si bodo postlali bogati.

No, če smo čisto pošteni bodo tudi vsi državljani nekaj dobili -> država izdaja breobrestne obveznice in torej na veliko služi z inflacijo -> ergo kow tudi ti kot državljan profitiraš na inflaciji ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Tudi jaz sem profitiral kje, seveda. Samo jaz si ne delam utvar, da je to samo moje ter "zasluzeno" in mi "pripada", kot tista butla zgoraj.
Legalno jim seveda pripada, vec pa ju ne briga, ker sta profitirala. Eden celo nabija, da so revezi jemali kredite. Ocitno v zivljenju se ni srecal reveza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Butel je tist, ki se sekira zarad tega. Kot da bi nekdo v Jugoslaviji, ko je ves kredit požirala inflacija, rekel, jaz pa tega ne bom vzel, ker to je slabo za državo. Če je situacija takšna, bo šla stvar k vragu s tabo ali brez. Lahko samo ti imaš kaj od tega ali pa ne. Po želji.

FireSnake ::

kow je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

kow pocne tocno to kar elita hoce. Isce krivce v srednjem razredu za grehe elite.


Ne. Samo povem vam, da se delate neumne. Da je pac ekonomija politicna - drugace ne more biti pri tako kompleksni druzbi. Da je "sam sem odplacal lastni kredit" najvecja bedarija ever.
Elita bo vedno podkupovala srednji razred, ker to zadostuje, da se ohrani na oblasti. Srednji razred pa boli patkica za reveze. Itak so govno za njih.


Tebi pa marsikaj ni jasno. Za začetek osnova spoštovanja do ljudi.
Za tebe bo to velik zalogaj. Ko boš to osvojil, šele nato lahko gremo naprej.

Nadalje: to, koliko je nepremičnina, v kateri živiš, vredna je popolnoma nepomembno. Ker jo tako ali tako ne boš prodal.
Naše stanovanje se je v dveh letih in pol "podražilo" za dobrih 20 000EUR. Kaj mi to pomaga? Popolnoma nič!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Lonsarg ::

kow je izjavil:

Tudi jaz sem profitiral kje, seveda. Samo jaz si ne delam utvar, da je to samo moje ter "zasluzeno" in mi "pripada", kot tista butla zgoraj.
Legalno jim seveda pripada, vec pa ju ne briga, ker sta profitirala. Eden celo nabija, da so revezi jemali kredite. Ocitno v zivljenju se ni srecal reveza.
Niti slučajno. Lej če je nekdo plačal 200k za hišo z obresti in mu je vmes inflacija priskrbela ekstra nekaj tisoč denarja NE MOREŠ na podlagi tega reči da ni fer vse odplačal.

Če nekdo naredi par procentov na podlagi tega da je tempiral trg je pač naredil teh par procentov, zaradi tega ni nič manj zasluženo in nič manj zadeva ne pripada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kriptobog ::

kow je izjavil:

Ce ne razumes ekonomskega sistema, pol dejansko verjames da si ga "sam" poplacal. Saj to je bistvo nasega nestrinjanja.


Razumem. Precej bolje kot ti očitno. Malo poglej kakšna inflacija je bila skozi leta in kakšne obrestne mere...
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17439109 (15796) kriptobog
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109987 (62960) tommy300

Več podobnih tem