» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
61 / 76
»»

K0l1br1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.

14 dni.

xx23 ::

mzakelj je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/kmet...

Študenti boste šli kaj pomagat, ali se boste samo tukaj pritoževali ??


Čaki mal. Torej če delaš 100 ur po 4 EUR je to 400 EUR neto, ostani ti cela socialna (po Corona 2 zakonu), 506 EUR. Skupaj 906 EUR.

Če si pa zaposlen za cel mesec, pa zaslužiš 700 EUR.

????

Miki N ::

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.


DVA TEDNA LOL! :))

Folk ne bo šel več nazaj. Pa makar žrtve. Raje se poveselite življenja (drugi val pa to), kot da se sekirate. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.


DVA TEDNA LOL! :))

Folk ne bo šel več nazaj. Pa makar žrtve. Raje se poveselite življenja (drugi val pa to), kot da se sekirate. :D


O bos sel nazaj. 20% slovencev je preko 65 let starosti...
Da bomo mi crkaval zaradi razigranih najstnikov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Daj no Nodi... saj danes se sprosti malo. Večeras je naša fešta. Kaj ni mama nobenega pirčka iz trgovine prinesla. Poveseli se malo.. čez dva tedna kosi Kronca - dolgost našega življenja je kratka, kot starejši občan bi lahko to vedel.

Urbano#Desno ::

Nodi si že nabavil privat ventilator?
Iz javnega te bodo odklopili zaradi neodgovornega 30 letnika. :))

nirm ::

halo, še zmer nismo nazaj v navadnem življenju - samo občine so odprli, brezvezen ukrep, ki ga večina držav tako ali tako nikoli ni imela. problem je, da so s temi občinami danes naznanili tako, da imajo ljudje podzavestno občutek, kot da je konec epidemije

Miki N ::

nirm je izjavil:

halo, še zmer nismo nazaj v navadnem življenju - samo občine so odprli, brezvezen ukrep, ki ga večina držav tako ali tako nikoli ni imela. problem je, da so s temi občinami danes naznanili tako, da imajo ljudje podzavestno občutek, kot da je konec epidemije



Veliko je v glavi. Tudi epidemija.

xx23 ::

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.


Realno 2 meseca, ampak glede na to, da je oni Krek tam blizu odločanja, bo ob prvem skoku grafa vse konec, torej sredi maja.

Oberyn ::

HappyPills je izjavil:

Vsi na Bled pol pa k Nodiju na pivo

Ja, vsi na Bled in v Portorož, ampak ne pozabite, kakšen gnil obraz so pokazali par tednov nazaj in kaj so povzročili s svojim jamranjem. Ušivi turisti naj bi jih življensko ogrožali in jih je bilo treba ustaviti. Tako da bi bilo zdaj prav, če že morate tja, da prinesete pijačo in jedačo s seboj in tam ne zapravite niti centa. Če ne marajo turistov, bi bilo zdaj prav, da par let ne vidijo niti enega, pa da jih potem vprašamo. Pejte zdaj kam drugam. Pejte v države, kjer so več trpeli pa manj jamrali.

Miki N ::

Pa ne pozabite se jim uscati v Blejsko jezero.

nirm ::

Miki N je izjavil:

nirm je izjavil:

halo, še zmer nismo nazaj v navadnem življenju - samo občine so odprli, brezvezen ukrep, ki ga večina držav tako ali tako nikoli ni imela. problem je, da so s temi občinami danes naznanili tako, da imajo ljudje podzavestno občutek, kot da je konec epidemije



Veliko je v glavi. Tudi epidemija.


epidemija v glavi ali ne, histerija povezana s tem definitvo ni v glavi. če bodo ljudi čez tri tedne še drugič peljali žejne čez vodo, bo še dosti bolj jadno.
upam, da se to ne bo zgodilo

PrihajaNodi ::

Smem vprašati zakaj ste toliko potacali to temo s stvarmi, ki se občin ne tiče? Imate namensko temo Covid-19.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sunshine403 ::

PrihajaNodi je izjavil:

To pa ne...vsak mlad bi moral za leto ali dve na podobna kmetijska opravila. Da se navadijo delovnih navad.

In to pravi nekdo, ki mu pri 60ih njegova 80+ mama hodi v trgovino in skrbi zanj :)) No ja... vsaj to sranje z obcinami je za nami, Nodiju se pa podira svet. Ampak nic zato, moj prejsni predlog ti je se vedno v pomoc. Tudi ce bomo mi zunaj, si ti brez problema se vedno doma, v trgovino pa se vedno mamo poslji. Tako bos varen.
Sicer pa zares to z "mamo v trgovino" niti ni tako cudno. Ker so v vecini trgovin ukinili gotovino, bancne kartice pa vecina 12 let starih mulcev nima, mi je zares cisto jasno da njegova 30 let stara mama hodi v trgovino in mu kuha in pospravlja, medtem ko 12 letni mulc visi na racunalniku in se predstavlja kot 60 letni dusevni bolnik.

PrihajaNodi ::

In to pravi nekdo, ki mu pri 60ih njegova 80+ mama hodi v trgovino in skrbi zanj


To pravi nekdo, ki ima holesterol in druge zdravstvene težave. Sedja ko bodo občine odprte boš šel lahko pomagat kmetom, ne pa da boš tu razgrajal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sunshine403 ::

Ne bos verjel, ampak za razliko od tebe cel ta cas veselo delaml, tako da nimam nobenega namena pomagat kmetom. Drugace pa za info... holesterol ni zdravstvena tezava, zaradi katere bi moral lezati doma in posiljati v trgovino svojo betezno mati. Zares bi bilo fino, ce bi premaknil tvojo debelo zapohano rit in odskakljal do trgovine sam, ker bi s tem posledicno resil tudi problem holesterola.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

sunshine403 je izjavil:

mi je zares cisto jasno da njegova 30 let stara mama hodi v trgovino in mu kuha in pospravlja, medtem ko 12 letni mulc visi na racunalniku in se predstavlja kot 60 letni dusevni bolnik.


spot on :))

A v starcuno gremo lahko sedaj že ob 8h pa čeprav nismo Nodijevih let?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

sunshine403 je izjavil:

Ne bos verjel, ampak za razliko od tebe cel ta cas veselo delaml, tako da nimam nobenega namena pomagat kmetom. Drugace pa za info... holesterol ni zdravstvena tezava, zaradi katere bi moral lezati doma in posiljati v trgovino svojo betezno mati. Zares bi bilo fino, ce bi premaknil tvojo debelo zapohano rit in odskakljal do trgovine sam, ker bi s tem posledicno resil tudi problem holesterola.


V tej temi se vidi zakaj se bo virus vrnil. Aroganca ne pozna meja. Valda moderatorji pa nič.

Mam še druge težave poleg holesterola.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:



Mam še druge težave poleg holesterola.


Vemo, Nodi, vemo.

Bojevnik ::

PrihajaNodi je izjavil:


V tej temi se vidi zakaj se bo virus vrnil. Aroganca ne pozna meja. Valda moderatorji pa nič.

Mam še druge težave poleg holesterola.


Se cisto strinjam, moderatorji bi te ze dolgo nazaj morali odstranit iz te teme.

Pa tudi s tistim, kar imas spodaj napisano se strinjam :))

PrihajaNodi ::

Se cisto strinjam, moderatorji bi te ze dolgo nazaj morali odstranit iz te teme.


Ja, edinega, ki se je z vsakem postu vedel kulturno, odgovorno in imel argumenitirane poste.

Cesarjeva nova oblačila...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.
Čaki malo, kaj pa bo drugače sedaj, da bi se "nadihali virusov"? Še vedno veljajo vsi ukrepi prepovedi druženja na javnih mestih, socialna distanca, maske in razkuževanje. Zaradi občin ne bo nič drugače, razen da bodo AC spet bolj polne. Sicer pa - končno. Mi smo obdelali že skoraj vsa občinska brezpotja, kolovoze in vrhove.

Jaz bi kvečjemu kakšen porast pričakoval po odprtju vrtec in šol, ker vem, kaj počnejo mali otroci... Ampak dokler ne odprejo VV zavodov, nekateri še vedno lahko delamo zgolj 50%. Po drugi strani, kmalu bo blizu 30°, UV index preko 6, virus v takih razmerah na prostem ne preživi dolgo in se ne prenaša. Zdaj se bo dogajalo po mojem v glavnem samo še v DSO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Egidij88 ::

Konec je! Pivo je odprto, slavimo! Temo se lahko zaklene, Nodi ugasne luči.

gusto ::

@Nodi, poplnoma resno. Kaj te moti? Ti si lahko doma koooolikor hočeš. Tisti dan, ko se odločiš it v trgovino, se zaščitiš maksimalno možno, tri sloje oblek, ki jih potem direktno vržeš v pralni stroj in si spet popolnoma varen, do naslednjega izhoda. V čem je problem?

PrihajaNodi ::

gusto je izjavil:

@Nodi, poplnoma resno. Kaj te moti? Ti si lahko doma koooolikor hočeš. Tisti dan, ko se odločiš it v trgovino, se zaščitiš maksimalno možno, tri sloje oblek, ki jih potem direktno vržeš v pralni stroj in si spet popolnoma varen, do naslednjega izhoda. V čem je problem?


Sem že stokrat napisal da nisem sam v tej ogroženi skupini, prav tako si poglej starostno statistiko slovencev. Vse v Fojbe.

Ja moderator naj kar zaklene temo. Drugega kot sovraštva do starejših ne premorete.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gusto ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem že stokrat napisal da nisem sam v tej ogroženi skupini, prav tako si poglej starostno statistiko slovencev. Vse v Fojbe.

Ja moderator naj kar zaklene temo. Drugega kot sovraštva do starejših ne premorete.


Ja pa kaj ima to veze s tem, kar sem te vprašal. Če si ti neprestano v stanovanju, nima nobenega vpliva nate, če se drugi sprehajamo med občinami.

PrihajaNodi ::

Ogrožate druge starejše prebivalce.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gusto ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ogrožate druge starejše prebivalce.

Ok Nodi, nima smisla. Adijo. Ugasni luč.

zobnik ::

Mislte da bomo sedaj hodil na izlete (načeloma pride to ob nedejah), mamo še več drugih obveznih opravkov v sosednjih občinah.
Tud živeči na kmetiji ne moremo pridobit kar kako potrdilo, da gremo v drugi občino po kmetijske zadeve.
Lokalne kmetijske majo premalo ponudbo, pa še nesramno dragi so.

Kosek1 ::

gusto ::

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Egidij88 ::

Slovenski Dirty Harry.

111111111111 ::

No, pa ste dočakali. Sem konkretno razočaran. Domenval sem da bo vlada toliko pametna, da bo omejitve odpravila po 1.5. To je prehitro. Prehitro. Če je bilo toliko časa bi pa počakali še ta slab teden.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mzakelj ::

111111111111 je izjavil:

No, pa ste dočakali. Sem konkretno razočaran. Domenval sem da bo vlada toliko pametna, da bo omejitve odpravila po 1.5. To je prehitro. Prehitro. Če je bilo toliko časa bi pa počakali še ta slab teden.


Ka nisva Janša pa Kacin ....

111111111111 ::

Evo za vse tiste jambrače. Pejte zdaj jambrat v VB: https://www.rtvslo.si/svet/evropa/velik...

Ne pozabite se zahvaliti vladi, da vas je uspešno spravila čez prvi val.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

[Michael] ::

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

krucymucy ::

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

Tako. In nikoli vec se ne rokujem. Ze sedaj sem bil malodane prisiljen v to.
Slovenci znamo biti odgovorni, nemci in srbi pac ne.

rabelj5 ::

111111111111 je izjavil:

Evo za vse tiste jambrače. Pejte zdaj jambrat v VB: https://www.rtvslo.si/svet/evropa/velik...

originalne številke niso pasale v narativo, ki so jo želeli in so jih pač popravili

kotanyi ::

No, mene veseli, da so končno tudi sami spoznali da je ukrep brezsmiseln in neutemeljen. Upam da bo zadevo US kljub temu pripeljalo do konca, da ob morebitnem drugem valu ne bomo spet poslušali enakih neutemeljenih kretenizmov.

Še vedno pa to pomeni da ni kar vsega konec in da se moramo še naprej držati drugih, bolj pomembnih ukrepov. Torej samoizolacije, higiene rok ter držanja razdalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

WizzardOfOZ ::

Ob drugem valu, ne boš smel ven iz bajte.

KAVINSKY ::

kotanyi je izjavil:

No, mene veseli, da so končno tudi sami spoznali da je ukrep brezsmiseln in neutemeljen.

Še vedno pa to pomeni da ni kar vsega konec in da se moramo še naprej držati drugih, bolj pomembnih ukrepov. Torej samoizolacije



Kaj pa je prepoved prehajanja občin iz nenujnih razlogov drugega kot samoizolacija?

showsover ::

Pa ne razlagaj tem bebcem nicesar, ker oni so globalno najbolj pametni.
Delajo pa za araside ali lupine.

111111111111 ::

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

VI ste itak samozadostni in ne rabite nobenega. Dejstvo je, da je vlada sprejela ukrepe, drugače bi se še vedno drenjali v trgovinah in na respiratorjih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

val46 ::

Ja, menda res ja. Ker mi vsi rabimo nekoga, da nas ali tepe, ali drži za rokico, ker sami ne znamo poskrbet za sebe in svoje zdravje...ker smo vsi otroci stari 8 ali 10 let in rabimo nekoga, da nas poduči, kaj je 2m razmaka med nami, kaj pomeni maska in rokavice, ter kako se ju pravilno uporablja...dej, ne seri zdej. In še enkrat ti povem : Ja, vlada je sprejela ukrepe in z veliko teh ukrepov se strinjam in se nas večina ravno tako, ampak še enkrat...ukrep neprehajanja občin pač ni bil en od teh! Pa si zdej razlagaj kot želiš.

gozdar1 ::

Nekateri so očitno razočarani in navijajo za drugi val ukrepov, kot da je ekonomija(in na splošno človeška družba) nekaj, kar lahko poljubno prižigaš in ugašaš.

nekikr ::

111111111111 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

VI ste itak samozadostni in ne rabite nobenega. Dejstvo je, da je vlada sprejela ukrepe, drugače bi se še vedno drenjali v trgovinah in na respiratorjih.

Ja, tako kot na švedskem, kjer zdaj žrtve štejejo v desetinah milijonov :(

Miki N ::

Jaz sem samo vesel, da so Nodijevi končno spet svobodni in da ne rabijo več jesti jebene solate z modro galico... čeprav kaj pa če jim je ravno ta rešila življenje? Malo spominja na Trumpova zdravila samo hej, zakaj ne bi obrnili vsakega kamna? Je neke vrste bio - supresant ne? Kdo ve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

knesz ::

val46 je izjavil:

Ja, menda res ja. Ker mi vsi rabimo nekoga, da nas ali tepe, ali drži za rokico, ker sami ne znamo poskrbet za sebe in svoje zdravje...ker smo vsi otroci stari 8 ali 10 let in rabimo nekoga, da nas poduči, kaj je 2m razmaka med nami, kaj pomeni maska in rokavice, ter kako se ju pravilno uporablja...dej, ne seri zdej. In še enkrat ti povem : Ja, vlada je sprejela ukrepe in z veliko teh ukrepov se strinjam in se nas večina ravno tako, ampak še enkrat...ukrep neprehajanja občin pač ni bil en od teh! Pa si zdej razlagaj kot želiš.

Ja, dejansko potrebujemo nekoga ki nas vodi za rokco. Le poglej odzive levih (tistih, ki so organizirali proteste, SD, levica...). Sedaj, ko se je odpravila omejitev gibanja se pa pritožujejo, da ni v redu, ker nimajo navodil. Kaj sedaj, smo proti ali smo proti?

WizzardOfOZ ::

gozdar1 je izjavil:

Nekateri so očitno razočarani in navijajo za drugi val ukrepov, kot da je ekonomija(in na splošno človeška družba) nekaj, kar lahko poljubno prižigaš in ugašaš.


Res je imamo manj smrti kot lansko leto v enakem času. Pa ne zato, ker je korona en navaden prehlad, ampak zato, ker se ostali virusi manj širijo naokoli, ker so ljudje v karanteni in ker malo pazijo nase. Pa roke so si začel umivat, ker prej so šli srat, pa iz skreta brez da bi si roke umil, zdaj si jih pa za vsako prijemanje kljuke spucajo. In to se konkretno pozna.
S prvo triado v šoli, se bo to hitro spremenilo. Ker se ti otroci zelo veliko igrajo, so glave skupaj. Ne boš jih uspel prepričat, da morajo biti 2m narazen. In ti otroci bodo delili viruse in ti virusi se bodo širili. Če bo kak superdelilec korone brez simptomov med njimi, bo širjena tudi korona.

Tako da drugi val bo. Kakšen, bomo pa videli. Mene bolj skrbi, da bo šele ta val pokazatelj, kaj korona sploh je.

Pa mene tudi motijo omejitve na občine, ker so brezvezne. Omejitev na 5km okoli bivališča, bi bilo bolj smotrno, če bi že moralo biti kaj takega.
««
61 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122776 (13034) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324250 (13648) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325353 (19331) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945660 (30447) AndrejO

Več podobnih tem