» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
62 / 76
»»

weasel ::

val46 je izjavil:

Ja, menda res ja. Ker mi vsi rabimo nekoga, da nas ali tepe, ali drži za rokico, ker sami ne znamo poskrbet za sebe in svoje zdravje...ker smo vsi otroci stari 8 ali 10 let in rabimo nekoga, da nas poduči, kaj je 2m razmaka med nami, kaj pomeni maska in rokavice, ter kako se ju pravilno uporablja...dej, ne seri zdej. In še enkrat ti povem : Ja, vlada je sprejela ukrepe in z veliko teh ukrepov se strinjam in se nas večina ravno tako, ampak še enkrat...ukrep neprehajanja občin pač ni bil en od teh! Pa si zdej razlagaj kot želiš.


Vsi ne rabimo ampak velika vecina ljudi pa zal, vsaj po videnem vceraj v trgovini. Kljub oznakam po tleh, se ljudje rinejo za ovratnik v vrsti se bolj kot prej. Se pa strinjam, da to z obcinami ni bil potreben ukrep. Hotel sem samo povedati, da ljudje ne znajo upostevati osnovnih navodil za svoje in zdravje drugih.

val46 ::

Ma jst ne vem kam vi hodite v trgovine, ampak jst sm bil v tem času korone kar en par krat v trgovini in to ne v eni, ampak v par njih, pa ravno tako na benzinski, pa mi nikjer ni nihče rinil vame al pa mi dihal za ovratnik. Po pravici povedano, sem dobil bolj občutek, da se folk samega sebe boji, ker s(m)o se en drugmu umikali med policami, kot da smo vsi potencialno bolani. In tako je tud prav. Sam še enkrat, tisto z občinami ni imelo nobenega pravega smisla.
In če se res to dogaja, da folk rine en v drugega, naj se tiste kaznuje(obstajajo varnostne službe po trgovinah, obstajajo video nadzori,...), ne pa da kaznujejo par ljudi, ki gredo v sosednjo občino na sprehod ali kolesarit, s tem pa nikogar ne ogrožajo.

UganiKdo ::

nekikr je izjavil:

111111111111 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

VI ste itak samozadostni in ne rabite nobenega. Dejstvo je, da je vlada sprejela ukrepe, drugače bi se še vedno drenjali v trgovinah in na respiratorjih.

Ja, tako kot na švedskem, kjer zdaj žrtve štejejo v desetinah milijonov :(


A to tista švedska, ki jo prav tako čaka gospodarska kriza, ker niso sami v vesolju, pri tem pa imajo 6x toliko mrtvih na milion prebivalcev kot mi?

LuiIII ::

Sem trenutno že dobra dva tedna na projektu v Nemčiji in tukaj so šele v zadnjem tednu začeli z obveznim nošenjem mask in rokavic v trgovinah. Ta teden so tudi odprli trgovine z do 800m2 površine. Večje trgovine so tudi odprte a so omejile svoj prostor na teh 800m2. Delo se v nekaterih avtomobilskih tovarnah znova zaganja, po pisarnah so omejitve na 1 oseba na prostor. Precej odgovornosti glede ukrepov je prenešeno na sama podjetja. Lokali so vsi seveda zaprti, imajo pa vse pizerije, kebabi,... urejen take-away. Neke panike ni čutiti, se pa ljudje držijo še malo bolj drug od drugega kot so se prej ;-D

Invictus ::

knesz je izjavil:


Ja, dejansko potrebujemo nekoga ki nas vodi za rokco. Le poglej odzive levih (tistih, ki so organizirali proteste, SD, levica...). Sedaj, ko se je odpravila omejitev gibanja se pa pritožujejo, da ni v redu, ker nimajo navodil. Kaj sedaj, smo proti ali smo proti?

Saj pogledaš tukaj poste, pa vidiš, da jih je večina brezzobih cuckov, ki lajajo kot jimm njihov vodja reče.

Tako na levi kot desni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

__Devil__ ::

Končno konec omejitev gibanja. Spet smo "svobodni" za kolesarjenje v drugo občino. Le ne vemo še kdaj se bo meja z Avstrijo odprla.

Novica: https://maribor24.si/slovenija/konec-om...

WizzardOfOZ ::

Invictus je izjavil:

knesz je izjavil:


Ja, dejansko potrebujemo nekoga ki nas vodi za rokco. Le poglej odzive levih (tistih, ki so organizirali proteste, SD, levica...). Sedaj, ko se je odpravila omejitev gibanja se pa pritožujejo, da ni v redu, ker nimajo navodil. Kaj sedaj, smo proti ali smo proti?

Saj pogledaš tukaj poste, pa vidiš, da jih je večina brezzobih cuckov, ki lajajo kot jimm njihov vodja reče.

Tako na levi kot desni...


Jap, sami praznoglavci, ki jih morajo drugi vodit skozi življenje, ker sami ne znajo razmišljat.

nekikr ::

UganiKdo je izjavil:

nekikr je izjavil:

111111111111 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

VI ste itak samozadostni in ne rabite nobenega. Dejstvo je, da je vlada sprejela ukrepe, drugače bi se še vedno drenjali v trgovinah in na respiratorjih.

Ja, tako kot na švedskem, kjer zdaj žrtve štejejo v desetinah milijonov :(


A to tista švedska, ki jo prav tako čaka gospodarska kriza, ker niso sami v vesolju, pri tem pa imajo 6x toliko mrtvih na milion prebivalcev kot mi?

Tista ja. Koliko mrtvih je kje bo pa pokazal čas. In koliko obolelih brez potrebe. Sin recimo ne more do zobozdravnika, da bi mu popravil odkrušen mlečni zob, so raje prek telefona predpisali antibiotik in rekli naj počakamo, da se uredi stanje. Super. Če se bo zaradi tega kakšna bakterija razširila na stalni zob in ga uničila v štartu bo pa kriv kdo? In koliko bo mrtvih takih, ki rabijo bolj pomembne stvari? Recimo pregled zaradi raka, pa si zdaj še v ambulanto ne upajo, četudi bi jih kje vzeli? In tisoče operacij vseh mogočih stvari, ki bodo poslabšale zdravstveno stanje osebe? Če greš na operacijo kolka ali kolena eno leto pozneje pač ni vseeno. Dončič se vrne na parket po treh tednih in je kot nov, ker ga takoj začnejo popravljati, pri nas si pa po enem letu šele na prvem pregledu, zdaj bosta pa dve leti. Teh stvari najbrž ne bo v nobeni statistiki.

dexterboy ::

Dejstvo je eno; svet NE BO več nikoli isti, kot je bil pred karanteno...
Samo večini takšno stanje odgovarja; le zakaj bi moral delati, če si pa lahko na toplem doma?
In istočasno taista večina pozablja na eno od osnovnih pravil našega bivanja;


Velja za oba spola ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

UganiKdo ::

nekikr je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

nekikr je izjavil:

111111111111 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

VI ste itak samozadostni in ne rabite nobenega. Dejstvo je, da je vlada sprejela ukrepe, drugače bi se še vedno drenjali v trgovinah in na respiratorjih.

Ja, tako kot na švedskem, kjer zdaj žrtve štejejo v desetinah milijonov :(


A to tista švedska, ki jo prav tako čaka gospodarska kriza, ker niso sami v vesolju, pri tem pa imajo 6x toliko mrtvih na milion prebivalcev kot mi?

Tista ja. Koliko mrtvih je kje bo pa pokazal čas. In koliko obolelih brez potrebe. Sin recimo ne more do zobozdravnika, da bi mu popravil odkrušen mlečni zob, so raje prek telefona predpisali antibiotik in rekli naj počakamo, da se uredi stanje. Super. Če se bo zaradi tega kakšna bakterija razširila na stalni zob in ga uničila v štartu bo pa kriv kdo? In koliko bo mrtvih takih, ki rabijo bolj pomembne stvari? Recimo pregled zaradi raka, pa si zdaj še v ambulanto ne upajo, četudi bi jih kje vzeli? In tisoče operacij vseh mogočih stvari, ki bodo poslabšale zdravstveno stanje osebe? Če greš na operacijo kolka ali kolena eno leto pozneje pač ni vseeno. Dončič se vrne na parket po treh tednih in je kot nov, ker ga takoj začnejo popravljati, pri nas si pa po enem letu šele na prvem pregledu, zdaj bosta pa dve leti. Teh stvari najbrž ne bo v nobeni statistiki.


Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

spelardota ::

PrihajaNodi je izjavil:

mzakelj je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/kmet...

Študenti boste šli kaj pomagat, ali se boste samo tukaj pritoževali ??


To pa ne...vsak mlad bi moral za leto ali dve na podobna kmetijska opravila. Da se navadijo delovnih navad.

Bolje rečeno za trak. Ampak ker Nodi ne kupuje pri kmetih in se raje gnete v trgovinah, kmetje dobijo manj in lahko tudi za plačilo ponudijo manj.

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

knesz je izjavil:


Ja, dejansko potrebujemo nekoga ki nas vodi za rokco. Le poglej odzive levih (tistih, ki so organizirali proteste, SD, levica...). Sedaj, ko se je odpravila omejitev gibanja se pa pritožujejo, da ni v redu, ker nimajo navodil. Kaj sedaj, smo proti ali smo proti?

Saj pogledaš tukaj poste, pa vidiš, da jih je večina brezzobih cuckov, ki lajajo kot jimm njihov vodja reče.

Tako na levi kot desni...


Sem bil za Janso, ob sprostitvi ukrepov volim samo se desus.

spelardota ::

PrihajaNodi je izjavil:

Miki N je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

No koliko bo po vaše minilo da se dovolj ljudi nadiha viruskov in da spet zaprejo vse? Jaz pravim prva polovica junija.


DVA TEDNA LOL! :))

Folk ne bo šel več nazaj. Pa makar žrtve. Raje se poveselite življenja (drugi val pa to), kot da se sekirate. :D


O bos sel nazaj. 20% slovencev je preko 65 let starosti...
Da bomo mi crkaval zaradi razigranih najstnikov

Ti si 55. Kako si se vključil v skupino 65+?

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus je izjavil:

knesz je izjavil:


Ja, dejansko potrebujemo nekoga ki nas vodi za rokco. Le poglej odzive levih (tistih, ki so organizirali proteste, SD, levica...). Sedaj, ko se je odpravila omejitev gibanja se pa pritožujejo, da ni v redu, ker nimajo navodil. Kaj sedaj, smo proti ali smo proti?

Saj pogledaš tukaj poste, pa vidiš, da jih je večina brezzobih cuckov, ki lajajo kot jimm njihov vodja reče.

Tako na levi kot desni...


Sem bil za Janso, ob sprostitvi ukrepov volim samo se desus.

Nekaj tednov nazaj si trdil nasprotno.
Da te je DeSUS nategnil in jih ne boš več volil.

Zgodovina sprememb…

rabelj5 ::

nekikr je izjavil:


Tista ja. Koliko mrtvih je kje bo pa pokazal čas. In koliko obolelih brez potrebe. Sin recimo ne more do zobozdravnika, da bi mu popravil odkrušen mlečni zob, so raje prek telefona predpisali antibiotik in rekli naj počakamo, da se uredi stanje. Super. Če se bo zaradi tega kakšna bakterija razširila na stalni zob in ga uničila v štartu bo pa kriv kdo? In koliko bo mrtvih takih, ki rabijo bolj pomembne stvari? Recimo pregled zaradi raka, pa si zdaj še v ambulanto ne upajo, četudi bi jih kje vzeli? In tisoče operacij vseh mogočih stvari, ki bodo poslabšale zdravstveno stanje osebe? Če greš na operacijo kolka ali kolena eno leto pozneje pač ni vseeno. Dončič se vrne na parket po treh tednih in je kot nov, ker ga takoj začnejo popravljati, pri nas si pa po enem letu šele na prvem pregledu, zdaj bosta pa dve leti. Teh stvari najbrž ne bo v nobeni statistiki.

to s profesionalnimi športniki je sploh nateg, mogli bi sprejet pravilo da morajo tudi oni čakat kot vsi ostali

PrihajaNodi ::

Nekaj tednov nazaj si trdil nasprotno.
Da te je DeSUS nategnil in jih ne boš več volil.


Kdaj in kje? Volim jansa ali pa desus. Jansa nebom vec odkar je spustil karanteno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

val46 je izjavil:

Ja, menda res ja. Ker mi vsi rabimo nekoga, da nas ali tepe, ali drži za rokico, ker sami ne znamo poskrbet za sebe in svoje zdravje...ker smo vsi otroci stari 8 ali 10 let in rabimo nekoga, da nas poduči, kaj je 2m razmaka med nami, kaj pomeni maska in rokavice, ter kako se ju pravilno uporablja...dej, ne seri zdej. In še enkrat ti povem : Ja, vlada je sprejela ukrepe in z veliko teh ukrepov se strinjam in se nas večina ravno tako, ampak še enkrat...ukrep neprehajanja občin pač ni bil en od teh! Pa si zdej razlagaj kot želiš.

Drži. Vsi rabimo. Ljudje so se ob sončnem tednu in malem številu okuženih sprostili in večina ljudi rabi PALICO ali KORENČEK, da se sploh kam premakne.

Za idiote pa ni pomoči. Idioti bodo šli kontra že zaradi kontre same. sedaj ko so sprostili občine, se pa tistim ki so bili prej proti sedaj zdi da bi lahko počakali vsaj čez prvomajske.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nekikr ::

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.

111111111111 ::

val46 je izjavil:

Ma jst ne vem kam vi hodite v trgovine, ampak jst sm bil v tem času korone kar en par krat v trgovini in to ne v eni, ampak v par njih, pa ravno tako na benzinski, pa mi nikjer ni nihče rinil vame al pa mi dihal za ovratnik. Po pravici povedano, sem dobil bolj občutek, da se folk samega sebe boji, ker s(m)o se en drugmu umikali med policami, kot da smo vsi potencialno bolani. In tako je tud prav. Sam še enkrat, tisto z občinami ni imelo nobenega pravega smisla.
In če se res to dogaja, da folk rine en v drugega, naj se tiste kaznuje(obstajajo varnostne službe po trgovinah, obstajajo video nadzori,...), ne pa da kaznujejo par ljudi, ki gredo v sosednjo občino na sprehod ali kolesarit, s tem pa nikogar ne ogrožajo.

V času korona krize sem bil veliko v trgovinah in v zadnjih dnevih se vse rahlja, trgovci so bolj sproščeni, stranke, dostavljalci, maska ni več nujna. Tudi trgovke ne težijo če je človek nima.

Upam samo da bo pri tem ostalo.

nekikr je izjavil:


Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.

Pod urgentno ne morete it? Dvomi so na mestu, bomo videli v naslednjih mesecih kaj smo z ustavitvijo naredili prebivalstvu in ekonomiji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nekikr je izjavil:


Ja, tako kot na švedskem, kjer zdaj žrtve štejejo v desetinah milijonov :(

Na Švedskem jih je veliko umrlo zaradi neukrepanja. Tudi taki, ki bi se drugače morda lahko izognili.

Misliš, da je dovolj da je ohranila švedska samo svoje gospodarstvo? Import/export se bo praktično ustavil. In nič ti ne bo pomagalo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Miha 333 ::

nekikr je izjavil:

Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.

To ni vzrok, ampak posledica. Zaradi uvedenih ukrepov jih je umrla "samo" peščica. Ogromno ljudi tega ne razume. Ukrepi niso uvedeni zaradi tako malo bolnih in umrlih za covidom, ampak je tako malo zbolelih in umrlih za covidom (želena) posledica uvedenih ukrepov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

UganiKdo ::

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.


A zdaj se bomo pa vedno bolj bolne zgodbice izmišljal za dokazovanje vojih nebuloz? pa še potikal izjave sogovorcem in si izmišljali dejstva o njih? vse za bolestno dokazovanje o tem, da imaš prav?

Ja vse to je bilo zato, da je umrla SAMO peščica na smrt bolanih 85+ letnikov, pri čemer so imeli tudi corono.

Lahko pa pokličeš v Bergamo pa vprašaš koliko MR glave so naredili med tem, ko se jim je sesu kompleten sistem in so jim na hodnikih umirali tudi krepko mlajši od 80 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LeQuack ::

Meni so edino medijsko zavajajoče te primerjave, v smislu V USA je umrlo za virusom več ljudi kot v Vietnamu. Ker to bi predvidevalo da jih sicer brez tega virusa ne bi umrlo nič, ampak seveda to ni res.
Quack !

111111111111 ::

Stejemo smrti in dolocamo smrtnost, ampak ne vemo koliko je sploh okuzenih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

HappyPills ::

Obiski v domovih za ostarele spet dovoljeni. Zanimivo kako hitro se sprošča zdej vse ukrepe pri ogroženih skupinah medtem vrtci zaprti. Vlada se vedno kaže da nima pojma.

111111111111 ::

Jajo haterji, pa ga očitno imate. :) če bi bil Šarec glavni bi bil narod prekužen, ker je itak brezveze ukrepat.

Tole sem pa danes dobil na mail. :D

Kratek povzetek korona pravil:

1. Ne smes iti iz hise, ampak ce moras, gres lahko.

2. Maske so nekoristne, ampak mogoce bi jih vseeno morali nositi, lahko ti resijo zivljenje, obvezne so.

3. Trgovine so zaprte, razen tiste, ki so odprte.

4. Ne smes v bolnico, razen ce moras. Enako glede zdravnika - tja gres lahko samo, ce je nujno, ampak samo ce nisi prevec bolan.

5. Virus je smrtonosen, ampak vseeno nic takega, razen da lahko povzroci globalno katastrofo.

6. Ceprav rokavice ne bodo pomagale, lahko vseeno pomagajo.

7. Vsi moramo ostati doma, ampak je pomembno, da gremo ven.

8. Ni pomanjkanja zivil v trgovinah, razen ce prides tja in veliko stvari ni. Se posebaj ob vecerih. Vcasih.

9. Virus nima vpliva na otroke, razen na tiste, na katere ga ima.

10. Virus ne vpliva na zivali, ampak vseeno obstaja macka v Belgiji, ki je bila pozitivna v februarju, ko se noben ni bil testiran. Pa tu in tam kaksen tiger.

11. Ce bos zbolel, bos imel veliko simptomov, lahko jih pa ne bos imel nic, lahko bos imel simptome pa ne bos bolan, lahko bos kuzen brez simptomov.

12. Da ne bi zbolel, se zdravo prehranjuj, ampak vseeno jej to kar imas doma, ne hodi v trgovino prepogosto, oziroma je najbolje, da sploh ne hodis.

13. Dobro je, da gres na zrak, ampak ce gres, te bodo vsi cudno gledali. Zunaj ne smes sedet, razen ce spadas v skupino starejsih ali nosecnic, ampak ne sedi predolgo.

14. Ne smes v dom starejsih obcanov, saj so oni najbolj ogrozeni in se od tebe lahko virusa nalezejo, najbolje pa je, da jih odpeljes domov in skrbis za njih.

15. Ce si bolan, ne smes ven, lahko pa gres v lekarno.

16. Ne smes v restavracijo, lahko pa hrano narocis na dom. Hrano, katera je bila mogoce pripravljena brez rokavic in zascitne maske. Ce zivila kupis, jih moras nekaj casa pustiti zunaj, da morebiten virus na njih umre. Mogoce bi zunaj moral pustiti tudi pico, ki jo narocis?

17. Varen bos, ce se bos drzal varnostne razdalje, ampak ne smes se dobiti s prijatelji ali druzino, cetudi upostevas to razdljo.

18. Virus ostane na razlicnih povrsinah 2 uri. Ne, 4. Mogoce 6? Smo govorili o urah? Mogoce o dnevih. Ampak mora biti vlazno. No, ni nujno.

19. Virus ostane v zraku. Oziroma ne. V bistvu ja. Mogoce. V zaprti sobi? Ampak ne pozabite, da ce se boste drzali priporocene varnostne razdalje, boste ok, razen v dolocenih situacijah, kjer mora biti varnostna razdalja daljsa.

20. Stejemo smrti in dolocamo smrtnost, ampak ne vemo koliko je sploh okuzenih.

21. Morali bomo ostati v karanteni dokler virusa ne iznicimo, ampak virus bo verjetno z nami za vedno in nanj ne bomo postali odpornejsi dokler se vsi ne prekuzimo, vseeno pa pazite, da se ne okuzite.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zmaugy ::

Jaz bom zdajle zaropotal proti tej vladi zaradi dovoljenja verskih obredov in celo deljenja hostij.
Ej, jeb***i, a ste slučajno padli na glavo v vladi? Pa kakšne hostije in maše v zaprtem prostoru, če ljudje ne smejo v gostilno, potem nehajte lesti v rit RKC z dovoljenjem verskih obredov!!
Po drugi strani ne dovoljujete zbiranj na odprtem!

PS: Mislim, da mi noben zagovornik vlade ne bo mogel očitati, da sem apriori proti vladi, ane?
PPS: Ej novinarji, pa nehajte utrujat s fuzbalerskimi vprašanji in vrhunskim športom, matr ste tečni s to distrakcijo!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Dimnik ::

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.


Nevem no....meni so pred 6 tedni skenslali mr z kontrastom, sem ga pa imel prejšnji ponedeljek. Vem za tri rakaste bolnike, vsi imajo vse preglede in kontrole normalno, tako da za njih poteka zdravljenje normalno.

gusto ::

zmaugy je izjavil:

Jaz bom zdajle zaropotal proti tej vladi zaradi dovoljenja verskih obredov in celo deljenja hostij.
Ej, jeb***i, a ste slučajno padli na glavo v vladi? Pa kakšne hostije in maše v zaprtem prostoru, če ljudje ne smejo v gostilno, potem nehajte lesti v rit RKC z dovoljenjem verskih obredov!!
Po drugi strani ne dovoljujete zbiranj na odprtem!

PS: Mislim, da mi noben zagovornik vlade ne bo mogel očitati, da sem apriori proti vladi, ane?
PPS: Ej novinarji, pa nehajte utrujat s fuzbalerskimi vprašanji in vrhunskim športom, matr ste tečni s to distrakcijo!


Že cerkve so zelo shady, samo deljenje hostij je pa res mimo. Sicer pomoje je veliko starejših precej preplašenih, jih že k maši ne bo, k obhajilu pa še manj.
Have you tried turning it off and on again?

HappyPills ::

Evo še Zmaugy je uvidel nesposobnost te vlade. Sej bo pocas.

pirat ::

UganiKdo je izjavil:

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.


A zdaj se bomo pa vedno bolj bolne zgodbice izmišljal za dokazovanje vojih nebuloz? pa še potikal izjave sogovorcem in si izmišljali dejstva o njih? vse za bolestno dokazovanje o tem, da imaš prav?

Ja vse to je bilo zato, da je umrla SAMO peščica na smrt bolanih 85+ letnikov, pri čemer so imeli tudi corono.

Lahko pa pokličeš v Bergamo pa vprašaš koliko MR glave so naredili med tem, ko se jim je sesu kompleten sistem in so jim na hodnikih umirali tudi krepko mlajši od 80 let.

Daj še ti kliči v Bergamo, pa vprašaj zakaj je šlo že sredi pi*darije 40.000 ljudi iz Bergama na nogometno tekmo v Milano se objemat, poljubljat, vpit in s pivom polivat (ter po tekmi še na kako pijačo).

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Evo še Zmaugy je uvidel nesposobnost te vlade. Sej bo pocas.


Kritiziram, kar je za kritizirat in kar spodkopava prizadevanje za zaustavitev pandemije. Zaenkrat še ne štejem centov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

111111111111 ::

zmaugy je izjavil:

Jaz bom zdajle zaropotal proti tej vladi zaradi dovoljenja verskih obredov in celo deljenja hostij.
Ej, jeb***i, a ste slučajno padli na glavo v vladi? Pa kakšne hostije in maše v zaprtem prostoru, če ljudje ne smejo v gostilno, potem nehajte lesti v rit RKC z dovoljenjem verskih obredov!!
Po drugi strani ne dovoljujete zbiranj na odprtem!

PS: Mislim, da mi noben zagovornik vlade ne bo mogel očitati, da sem apriori proti vladi, ane?
PPS: Ej novinarji, pa nehajte utrujat s fuzbalerskimi vprašanji in vrhunskim športom, matr ste tečni s to distrakcijo!

Seveda si. Drugače bi že molil.

Kako pa je to po drugih državah? Ker škofija se je pred odpravo ukrepov odločila da maše bodo. Morda pa bo policija pobirala kazni v nedeljo in bodo morali farani 2x dat v puščico. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zmaugy ::

gusto je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Jaz bom zdajle zaropotal proti tej vladi zaradi dovoljenja verskih obredov in celo deljenja hostij.
Ej, jeb***i, a ste slučajno padli na glavo v vladi? Pa kakšne hostije in maše v zaprtem prostoru, če ljudje ne smejo v gostilno, potem nehajte lesti v rit RKC z dovoljenjem verskih obredov!!
Po drugi strani ne dovoljujete zbiranj na odprtem!

PS: Mislim, da mi noben zagovornik vlade ne bo mogel očitati, da sem apriori proti vladi, ane?
PPS: Ej novinarji, pa nehajte utrujat s fuzbalerskimi vprašanji in vrhunskim športom, matr ste tečni s to distrakcijo!


Že cerkve so zelo shady, samo deljenje hostij je pa res mimo. Sicer pomoje je veliko starejših precej preplašenih, jih že k maši ne bo, k obhajilu pa še manj.


Iskreno rečeno iz lastnih izkušenj moram reči, da so vsaj v primeru mojih staršev starejši po eni strani preplašeni, po drugi strani se jim pa sladko jebe (ali pa ne dojemajo, čeprav jim sto krat razložiš), tako da me ne bi grozno presenetilo, če bi bile cerkve polne. Malo že, ampak bi si rekel:”Ja, to je ta generacija, zakaj si presenečen...”
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

showsover ::

Zenice so preplasene, mozakarji flegma, samo jih zenice tako dolgo drmajo, da pac popustijo in jih upostevajo, ker sicer je zamera - tiha masa...

WizzardOfOz ima nastudirano ultimativno zdravilo za to.

PS: Dezurni lektor, poslji racun za opravljene storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

nirm ::

Najbolj učinkovit "ukrep" je bil upočasnjeno življenje. Večina ljudi lahko pred pojavom simptomov okužuje na polno dva ali tri dni. In če se te dva ali tri dni ne dogaja na polno interakcij in aktivnosti, okuževanje pade. Tudi če bodo jutri pikniki na morju, in je aktivno kužen vsak 1000 posameznik, se bo na 2 piknikih okužilo skupaj 20 ljudi. In te ljudje bodo v nekaj dneh zboleli in bili testirani, nekateri sploh ne bodo testirani, nekateri bodo asimptomatski. Ampak važno je to, da je upočasnjen flow življenja. V naslednjih dneh bodo tako okuženi ljudje bistveno manj hodili okrog in prenašali. Okužili bodo manj kot 20 novih ljudi.
Vsi okuženi se bodo počasi in razporejeno nakapljali na testiranja in bo tako par dni 13 namesto 10 na dan.
V kolikor pa imaš v domu za ostarele 70 okuženih in 100 neokuženih pa je samo vprašanje časa, kdaj se bodo okužili vsi. S tem da oni so kritična populacija.

globoko grlo ::

Ok mal teorije zarote :)
Kaj pa če je to samo trojanski konj? Čez dva tedna bomo imeli skokovit porast okuženih in bomo lepo zaprti do nadaljnega?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

UganiKdo ::

Dimnik je izjavil:

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.


Nevem no....meni so pred 6 tedni skenslali mr z kontrastom, sem ga pa imel prejšnji ponedeljek. Vem za tri rakaste bolnike, vsi imajo vse preglede in kontrole normalno, tako da za njih poteka zdravljenje normalno.


Saj to realnost, sam kaj ko potem revež nima o čem nabijat po forumih, ko mu froc po glavi skače.

globoko grlo je izjavil:

Ok mal teorije zarote :)
Kaj pa če je to samo trojanski konj? Čez dva tedna bomo imeli skokovit porast okuženih in bomo lepo zaprti do nadaljnega?


Potem bo jasno, da so ukrepi učinkoviti in se jih bo uvedlo nazaj. S še par dodatnimi omejitvami. Če bo res do tega prišlo potem je očitno, da ljudje ne znamo skrbet sami zase, kot nekateri trdijo in rabimo palico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

rabelj5 ::

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.

"Pri zobozdravstvenih posegih se tvori aerosol, ki je zelo učinkovit način prenosa virusa. Navodila se še strokovno usklajujejo in pričakujemo, da bo zobozdravstvena dejavnost v zelo kratkem času začela znova delovati, a z več zaščite in počasnejšim delom," je o zagonu zobozdravstvenih ordinacij povedala Beovićeva.

https://www.24ur.com/novice/korona/giba...

UganiKdo je izjavil:

nekikr je izjavil:

Razumem tvoje muke, ker smo ljudje pač egocentriki, ampak okrušen mlečni zob? Yeah, shit got real... zadnji čas da ukinemo vse omejitve.

Ja, ker nimaš otrok se ti tako zdi. Ampak odkrušen mlečni zob, se pravi do "korenine" ali karkoli je že spodaj pri mlečnem zobu, da ga boli ko jé in praviloma boli tudi pred spanjem je precej resna stvar. In ker je odkrušen do "dna" se lahko karkoli prenese na stalni zob. Kot odgovoren starš bi se rad temu izognil - sploh, če mi prodajajo pravljice, da lahko dobi le antibiotik, ker je že 15 milijonov Slovencev umrlo zaradi apokaliptičnega virusa. No, ne 15 milijonov. 80 (brez milijonov). Ampak povprečno stari 85+ let in vsi na smrt bolani. In skoraj nihče od njih zaradi virusa.
Pa če je mlečni zobek preveč egocentričen - sam sem imel napovedan MR glave (se pravi nekaj, kar ne delaš ravno vsak vikend brez razloga). Prestavljeno za nedoločen čas. Kaj bi pokazal in kakšne so lahko posledice, če za pol leta ali leto zamaknemo? Pa pri ostalih sto tisočih bolnikih? Zakaj vse to? Še enkrat, počasi: ker je peščica na smrt bolanih 85+ letnikov umrla, pri čemer so imeli tudi corono.


A zdaj se bomo pa vedno bolj bolne zgodbice izmišljal za dokazovanje vojih nebuloz? pa še potikal izjave sogovorcem in si izmišljali dejstva o njih? vse za bolestno dokazovanje o tem, da imaš prav?

Ja vse to je bilo zato, da je umrla SAMO peščica na smrt bolanih 85+ letnikov, pri čemer so imeli tudi corono.

Lahko pa pokličeš v Bergamo pa vprašaš koliko MR glave so naredili med tem, ko se jim je sesu kompleten sistem in so jim na hodnikih umirali tudi krepko mlajši od 80 let.

https://www.statista.com/statistics/110...

mlajšim virus ni nevaren, ni smiselno da so nas zaprli, starejši naj ostanejo doma, če jim je tveganje preveliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rabelj5 ()

WizzardOfOZ ::

zmaugy je izjavil:

Jaz bom zdajle zaropotal proti tej vladi zaradi dovoljenja verskih obredov in celo deljenja hostij.
Ej, jeb***i, a ste slučajno padli na glavo v vladi? Pa kakšne hostije in maše v zaprtem prostoru, če ljudje ne smejo v gostilno, potem nehajte lesti v rit RKC z dovoljenjem verskih obredov!!


Temu se reče "rešitev za pokojninski sistem". Zaključna dela v zdravstvu bodo imela malo več dela.

MTm2H37rqt7B ::

prav opazi se več prometa na cesti, vsi nekam drvijo....

bomo čez 14 dni vidli statistike :P

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

mlajšim virus ni nevaren, ni smiselno da so nas zaprli, starejši naj ostanejo doma, če jim je tveganje preveliko

povej to 1000 mrtvim delovno aktivnim državljanom v Italiji. bistveno bolj pereče vprašanje, je koliko je mrtvih ker ni bilo na voljo ustrezne oskrbe.

rabelj5 ::

UganiKdo je izjavil:

mlajšim virus ni nevaren, ni smiselno da so nas zaprli, starejši naj ostanejo doma, če jim je tveganje preveliko

povej to 1000 mrtvim delovno aktivnim državljanom v Italiji. bistveno bolj pereče vprašanje, je koliko je mrtvih ker ni bilo na voljo ustrezne oskrbe.

Mrtvih mladih je 10, srednjih let manj kot 300. V 60 milijonski državi. To je isto kot 0 mrtvih mladih in 10 mrtvih v srednjih letih za Slovenijo. Res minimalno..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

WizzardOfOZ ::

Statistika za slovenijo:

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Egidij88 je izjavil:

Slovenski Dirty Harry.

https://slo-tech.com/forum/t762970/p670...

Tu je poziral kot tiskovni predstavnik (TP).
btw, TP ima moč argumentov v poskočnem jeziku in hitrih možganih, ne v pištoli za pasom.
Slika je oxymoron.


Kacota primerjati z Dirty Harry-em je bogokletno.
Lahko ga kvečjemu primerjaš z Jelinčičem leta 91.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Vazelin ::

Kaco po 30 letih spet rešil Slovenijo. Je moški sploh še lahko bolj awesome? Slovenski Rambo.


beta
.
.
alfa
.
.
.
kaco

Če se še enkrat rodim bi hotel biti Kaco.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

sunshine403 ::

Res da mi gre Kacin fejst na k* (ze leta, sploh ker poznam se par stvari iz ozadja), v zadnjih dveh mesecih je slo to se eksponentno gor, ampak leta 1991 pa moramo priznati (no vecina vas verjetno takrat ni bila se niti v vrtcu, tako da tezko o tistih casih) da je stvari takrat odpeljal briljantno. Ostalo (in ostali) je bilo bolj larifari, Kacin je pa takrat oddelal stvari vrhunsko. Krepko drugace kot ta polomija v zadnjih dveh mesecih.

sbawe64 ::

Leta 1991 so na tiskovnih konferencah lagali vsi po vrsti kot pes teče.
Repriza 2020 je samo fine tuning in upgrade.
2020 is new 1984
Corona World order

111111111111 ::

Beovićeva je povedala, da morajo državljani sami paziti nase.

Sedaj pa se bo videlo ali so občine bile učinkovite ali ne. Če čez 4 tedne ne bo porasta bolezni, bom nehal zagovarjati občine kot učinkovit ukrep in priznal da so bile res brezveze.

Sedaj naj si narod piše sodbo sam.

Neodgovorno od vlade je da je ukrep sprostila pred prvim majem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

HappyPills ::

Zdaj ko so sprostil vse ukrepe od občin, obisk domov za ostarele, maše, frizerje itd. boš ti vse to primerjal z občinami. Predvsem če se bo v domovih spet razpaslo bo to zaradi občin ne obiskov.

111111111111 ::

[Michael] je izjavil:

Nop, sami smo se spravili čez prvi val, MI - ljudje smo upoštevali edini! pametni ukrep, socialnca distanca brez poljubov in objemov.

Bomo sedaj videli, ko bomo morali sami paziti nase.

HappyPills je izjavil:

Zdaj ko so sprostil vse ukrepe od občin, obisk domov za ostarele, maše, frizerje itd. boš ti vse to primerjal z občinami. Predvsem če se bo v domovih spet razpaslo bo to zaradi občin ne obiskov.

Saj ste vseskozi trdili da želite svobodo po vzoru Švedske in da je narod dovolj samokontroliran, da se bo držal zdrave pameti.

Ne vem kaj se buniš, saj bova videla čez 4 tedne. če zmagaš ti se bom jaz zgovarjal na toplo vreme, če zmagam pa jaz boš pa ti ponavljal blodnje iz citata.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

««
62 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122776 (13034) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324250 (13648) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325353 (19331) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945660 (30447) AndrejO

Več podobnih tem