» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
43 / 76
»»

gusto ::

Drugače pa si od danes lahko policija in NIJZ izmenjujeta podatke. Tako da, če kdo rabi zdravnika, naj se samo odpelje iz občine. Policaj mu bo ob cesti pomahal z njegovim zdravstvenim kartonom in bosta opravila pregled.
Have you tried turning it off and on again?

puginho ::

gusto je izjavil:

Včeraj sem nekje prebral Toninovo izjavo. Je navedel neko občino z malo okužb in rekel, da bi lahko bila ta občina med prvimi, kjer bi sprostili omejitev gibanja na občino. Kaj sploh to pomeni oz. kako to izgleda? Iz tiste občine gredo lahko ljudje kamorkoli? Gredo lahko samo v druge odprte občine? Kaj če so vse vmesne občine do ciljne odprte občine zaprte? Mislim what?:)) Meni se zdi to totalno neumno, zopet neko kompliciranje in v praksi nemogoč nadzor.


Pa kaj si ti nor, na kozlanje ti gre kaj se mi gremo, dajmo se zapret za eni dve leti, pol pa tako nebo potrebe it v drugo občino, ker tako nebomo imeli s čem it. Ostali pa bomo zdravi.

gusto ::

111111111111 je izjavil:

Ljubljančane pustimo zaprte, ostali pa se lahko gibljemo po sloveniji prosto. To se mi zdi najbolj smiselno, glede na to, da je Ljubljana najbolj kužna. Ko se pa Ljubljana prekuži, zapremo pa ostale občine, da se Ljubljana ne okuži.

Saj pravijo Ljubljančani da so sami sebi dovolj.


Odlično. Če me ustavijo v LJ bom Ljubljančan (imam začasno prebivališče), če izven LJ bom ne Ljubljančan (stalno prebivališče). Ful smiselno vse skupaj.:) Drugače pa kakor se stvari peljejo, znajo Ljubljančane najbolj je*at. So že večkrat povedali nekaj v smislu, da se bojijo, da bi Ljubljančani šli ne vem kam vse.
Have you tried turning it off and on again?

HappyPills ::

Ljubljančane se jebe ker je to nepremagljiva utrdba v ketero Janez ne more in ne more. Zato bo v stilu svojih prednikov napeljal žico okoli.

3p ::

111111111111 je izjavil:

Ljubljančane pustimo zaprte, ostali pa se lahko gibljemo po sloveniji prosto. To se mi zdi najbolj smiselno, glede na to, da je Ljubljana najbolj kužna.


Kot so že napisali. Najprej (kot običajno) navajaš neke "na pamet" podatke, ki ne držijo, vsaj ne v smiselni meri. V Ljubljani je največ okuženih, stopnja okuženosti pa ni najvišja.

Še vedno nihče ni predstavil smiselnih argumentov za zapiranje prebivalcev po občinah. Nekako je poniknilo drhteče se pričakovanje tistega vala okužb 10 dni po tistem strašnem vikendu, ko so na obali in Bledu videli par turistov. (Povzetek: nič se ni zgodilo - in zakaj bi tudi bilo drugače, ko pa vedno v sezoni viroz priporočajo več gibanja na svežem zraku).

Logičen argument za odprtje prestolnice (in drugih regionalnih centrov) je tudi to, da si tja po strašno okužbo vsak dan hodijo lokalci iz drugih občin. Torej so te občine že zdaj na nek način odprte. Seveda pa je od oblasti pričakovati ravno obratne ukrepe, tako da.

Trenutna oblast pa seveda ima dobro znano alergijo na prestolnico. Tako da, ja, pričakujemo, da bomo lahko šli iz občine enkrat leta 2050. Oziroma če pred tem sprejmemo prisilno upravo pod kriznimi župani mestnih četrti. :|

111111111111 ::

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja. V bistvu pa mi je vseeno. Edino v kar sem bil siguren je bilo da sta se zgodili 2 hudi prometni nesreči. In tega bi bilo še več, ker imajo ljudje čas, da se posvetijo tudi nevarnim hobijem.

Ukrep za zaprtje občin sem podpiral, ker je vseeno večino prebivalstva prisilil, da so ostali doma. Sedaj pa je/bo v naslednjih dnevih postal nesmiseln, ker so se ljudje sprostili, ker upada število smrtnih žrtev in okuženih.

Tako kot sem rekel. Upam da ne bomo čez 3 tedne nazaj kjer smo sedaj.

Tisto z Ljubljano je bila mišljena bolj šala. Vsi vemo da se Zoki in Jajo ne marata in lahko samo upamo, da zaradi tega ne bo res kakšnega sranja, da bodo potem trpeli ljudje.

gusto je izjavil:


Odlično. Če me ustavijo v LJ bom Ljubljančan (imam začasno prebivališče), če izven LJ bom ne Ljubljančan (stalno prebivališče). Ful smiselno vse skupaj.:) Drugače pa kakor se stvari peljejo, znajo Ljubljančane najbolj je*at. So že večkrat povedali nekaj v smislu, da se bojijo, da bi Ljubljančani šli ne vem kam vse.

Žico bomo napeljali okoli in basta.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

111111111111 je izjavil:


Ukrep za zaprtje občin sem podpiral, ker je vseeno večino prebivalstva prisilil, da so ostali doma. Sedaj pa je/bo v naslednjih dnevih postal nesmiseln, ker so se ljudje sprostili, ker upada število smrtnih žrtev in okuženih.

Tako kot sem rekel. Upam da ne bomo čez 3 tedne nazaj kjer smo sedaj.


Se strinjam, pa seveda ne pozabi totalne blamaže vlade z vsemi zgrešenimi naročili in krajami... Tako, da bodo oz. so že (žal) ti ukrepi propadli, ljudje se ne bodo več držali navodil. Tudi naslednji val bo posledično hujši, če se slučajno ponovi...

Sicer pa recimo, Švedi so veliko bolj optimistični kot naši, premier Stefan Löfven:

"I know that this is a tough time. It can seem monotonous and hard, but I want to once again stress the seriousness of this moment. Don't think for a moment that we've got through this crisis yet; the situation is still serious. There is still capacity in the healthcare, true, but the situation is stretched. People are getting ill, people are getting very ill, people are dying, and every day more Swedes are personally affected by this illness and its consequences.

"So it is not the time to relax the restrictions and recommendations. On the contrary, the government is ready to make further decisions if it should be needed in order to reduce the spread of infection.

"Summer 2020 will be unusual. Weddings, student celebrations, and festivals have already been cancelled, other similar events will be cancelled. Summer plans will be changed, Midsummer celebrations will in all likelihood be different. The Foreign Ministry has decided to advise against non-essential overseas trips up until June 15th, and that's a decision that may be extended. If you're planning a holiday in summer, you should be prepared that there will be great uncertainty around the ability to travel."

https://www.thelocal.se/20200310/timeli...

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Paničarji in njihovi starci naj podaljšajo karanteno kolikor pač želijo - saj ni prepovedano ostati doma še naprej.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

nekikr ::

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja.

Tole si narobe zapisal. Pravilno gre: "Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da je bila množica turistov. Samo poročanje 24kur".
Spletne kamere, prostodostopne, so namreč prikazale, da ni bilo prav nobenega navala turistov. Najbrž jih nisi pogledal, ker verjameš Kacinu in 24kur. Če bi jih bi pa videl, da je ta naval bil tak, da si v en kader skoraj lahko ujel dva para, med seboj ločena 10m. Z drugimi besedami, na lokalni Rašici je vsaj 10x toliko ljudi ob kateremkoli času. Res hud naval je bil, ja.

val46 ::

111111111111 je izjavil:

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja. V bistvu pa mi je vseeno. Edino v kar sem bil siguren je bilo da sta se zgodili 2 hudi prometni nesreči. In tega bi bilo še več, ker imajo ljudje čas, da se posvetijo tudi nevarnim hobijem.


A zdej ko so meje občin zaprte, pa nesreč ne more bit? Zakantaš v zid ali drevo se lahko lih tako 50m od prebivališča, kot 200km stran. Sicer pa fajn "srat" po vseh, ki bi radi šli še kam drugam, kot le v lokalno trgovino, na lokalni hrib ali v bližnji gozd, če se sam lahko voziš po celi Sloveniji. Res da službeno, kot si povedal, ampak vseeno lahko greš. Spotoma se pa lahko še ustaviš v kakšni malo večji trgovini, kjer imajo več in predvsem cenejšo izbiro, kot jo ima moja(pa verjamem da še marsikakšna) lokalna trgovina. In kje je tu enakopravnost državljanov? A jaz moram v lokalni štacuni kupit štruco kruha za 1,5€, ti pa v veletrgovini daš za enako štruco 0,7€? Pa ni samo kruh, je še veliko ostalega in ko na koncu narediš račun, vidiš da si ti napram meni prišparal na "košarici" za cca 20€. Torej, kje je tu enakopravnost? Veš, nekaterim gre na živce to zapiranje občinskih mej še zaradi drugih prvobitnih razlogov, ne pa zato, ker ne morejo kolesarit, se sprahajat ali nastavljat sončnim žarkom po drugih občinah. To je bistvo vsega kar govorim že lep časa, pa me vedno kdo ali briše ali začne nabijat, kako naj bom doma, da bo on lahko v miru nakupoval po raznih trgovinah, brez da bi se bal, da ga okužim. Pa čeprav nimam niti K od korone, ali V od bilokakega virusa. In še enkrat bom povedal...sem za vse ukrepe, katerih se tudi držim, kot je nošenje maske, upoštevanje razdalje do sočloveka, osebna higiena in redno razkuževanje rok itd itd...Ampak to s zapiranjem občin, mi je pa od samega začetka kar nekaj in če me kaj moti pri tej vladi, je najbolj ta ukrep. No, poleg tistih porabljenih miljonov za maske iz papirja, ampak tisto je druga tema in je ne bom tu napihoval.

KAVINSKY ::

Saj veš, da lahko svojo občino prevoziš po dolgem in počez in te nihče ne bo ustavljal?

gusto ::

KAVINSKY je izjavil:

Saj veš, da lahko svojo občino prevoziš po dolgem in počez in te nihče ne bo ustavljal?

Kaj je točno point tega zapisa? Pa ti veš, da imamo nekatere občine takšne, da bi jih dejansko lahko z bobi palčko zmeril?

Drugače pa, JJ nas dobro trola.:D

Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

KAVINSKY ::

gusto je izjavil:

Kaj je točno point tega zapisa? Pa ti veš, da imamo nekatere občine takšne, da bi jih dejansko lahko z bobi palčko zmeril?


Kaj je točen point tega zapisa? Da vsi živijo v Ankaranu? Veš kakšna je realnost. Če greš iz Ankarana v Tuš planet Koper te ne bo nihče ustavil. In če te ustavijo te povpraša po razlogu poti, lepo pozdravijo in greš dalje. Strogi so samo na izvozih iz avtoceste.

rabelj5 ::

Vi se kar zajebavite, čez 2 tedna bo 100000 mrtvih.

gusto ::

KAVINSKY je izjavil:

Če greš iz Ankarana v Tuš planet Koper te ne bo nihče ustavil.

Zakaj ne? Kršiš predpise. Če se pa v praksi tega 50% ljudi ne drži in se jih ne kaznuje, potem je pa ta ukrep sam sebi namenjen. Kazni se torej talajo tako pavšalno, meni ja, tebi ne, odbisno kakšen dan ima policaj in koliko dober izgovor si pripravil. Res ukrep na mestu, rešil mnogo življenj!

KAVINSKY je izjavil:

Da vsi živijo v Ankaranu? Veš kakšna je realnost.

Po eni strani pravite, da je pomembno vsako življenje, zato smo sedaj v karanteni, po drugi strani pa praviš je*eš tiste, ki živijo v majhnih občinah. Odloči se.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

KAVINSKY ::

A si butl ali se delaš?

Tretji odstavek 3. člena dopušča tudi izjemo, ki se nanaša na dostop do trgovin, če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča. Če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča oziroma je dostop do teh storitev omejen, je dovoljen dostop v drugo občino, vendar le do najbližje tovrstne trgovine po javni cesti ali poti.

gusto ::

KAVINSKY je izjavil:

A si butl ali se delaš?

Ja, ker v življenju je point vsega, da greš v sosednjo občino v Lidl, Merkur ali cvetličarno. Ko se tam gužvaš si itak najbolj varen na svetu. Na sosednjem hribu si pa terorist.
Have you tried turning it off and on again?

KAVINSKY ::

Si ravnokar odgovoril na vprašanje.

3p ::

gusto je izjavil:

Po eni strani pravite, da je pomembno vsako življenje, zato smo sedaj v karanteni, po drugi strani pa praviš je*eš tiste, ki živijo v majhnih občinah. Odloči se.


Jasno je, da je pri tej temi nastala neka vseljudska shizofrenija.

Če je pomembno vsako življenje, moramo ostati večno v karanteni. Če se prevažamo, je vsako leto 100 mrtvih v nesrečah. Vsako leto 50 pri rekreaciji v planinah. Umazan zrak iz TEŠov in TDIjev pobije vsako leto reda 1000 ljudi. Število smrti zaradi alkoholizma? Vsekakor več kot od Covida. Edini human pristop bi torej bil prepoved alkohola. Itd.

Ukrepi so bili smiselni, da nismo pre-zasedli bolnišnic. To se ni zgodilo. Gremo dalje. Če se rast ponovi, vajo ponovimo. (Bomo spet v karanteni).

"Počakajmo v karanteni, da ne bomo imeli spet karantene", se meni zdi slaba "rešitev".

Razen če kdo verjame, da bomo število okužb spravili na 0 in bomo pri tem ostali? Se komu zdi, da je to realen scenarij (resno vprašujem)?

Machete ::

Glede na številke, se število okužb trenutno že lahko zaokroži na 0. Večina ljudi, ki jih poznam tako že živi. Vztrajanje na zaprtju države je norost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

weasel ::

Kaj tocno sploh cakajo? A prvega maja virus avtomatsko propade in bodo lahko zaceli odpirati?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

gusto ::

weasel je izjavil:

Kaj tocno sploh cakajo?

Ma njim se jebe za državljane. Čakajo da bodo sosednje odpravile svoje karantene, potem bodo tudi naši umaknili. Do tedaj imajo argument "saj je v drugih državah tudi tako". To da imamo pratkično nič okuženih, za naše veleume ni dovolj.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

nekikr ::

Najbrž čakajo, da pridejo še zadnje maske od dvornih dobaviteljev in mamic, potem bo pa čas da se neha s to neumnostjo in se posveti drugemu tiru ali kakšnemu drugemu projektu, kjer se bo dalo spet dobro zaslužiti.

strawman ::

Verjetno se čaka da mine 1. maj in potencialna kresovanja.

MeGreat ::

gusto je izjavil:

weasel je izjavil:

Kaj tocno sploh cakajo?

Ma njim se jebe za državljane. Čakajo da bodo sosednje odpravile svoje karantene, potem bodo tudi naši umaknili. Do tedaj imajo argument "saj je v drugih državah tudi tako". To da imamo pratkično nič okuženih, za naše veleume ni dovolj.


Točno tako, vsi ukrepi so praktično kopija sosednjih držav.

Miki N ::

MeGreat je izjavil:


Točno tako, vsi ukrepi so praktično kopija sosednjih držav.


Grem staviti, da tegale ne bomo kopirali:
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/nemci...

weasel ::

strawman je izjavil:

Verjetno se čaka da mine 1. maj in potencialna kresovanja.


Sej prepoved zbiranja se vedno obvelja. Je pa res, da je to nemogoce kontrolirat.

energetik ::

weasel je izjavil:

strawman je izjavil:

Verjetno se čaka da mine 1. maj in potencialna kresovanja.


Sej prepoved zbiranja se vedno obvelja. Je pa res, da je to nemogoce kontrolirat.

Ker občinske meje je pa mogoče kontrolirat?
Sem že na začetku tega zapiranja občin napisal, imamo odlok o prepovedi zbiranja, to naj se enforca. Ne pa še dodatnih ukrepov, ki jih prav tako ne znajo enforcat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gusto ::

Miki N je izjavil:

Grem staviti, da tegale ne bomo kopirali:
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/nemci...

Mokre sanje. A se še spomnite, ko smo začasno zvišali DDV?:))
Have you tried turning it off and on again?

Vazelin ::

Znižanje? Pa saj baje se počutimo bolj varni z visokimi davki
Šivilja, 2013
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

https://siol.net/novice/svet/neprijetna...
z ZDA poročajo o več primerih, ko so pri osebah zaradi okužbe z novim koronavirusom začeli nastajati krvni strdki. Ameriške zdravnike zato skrbi vse več kapi odraslih, starih med 30 in 40 let, ki so zboleli za covid-19.

Hm
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

facepalm ::

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/novice/svet/neprijetna...
z ZDA poročajo o več primerih, ko so pri osebah zaradi okužbe z novim koronavirusom začeli nastajati krvni strdki. Ameriške zdravnike zato skrbi vse več kapi odraslih, starih med 30 in 40 let, ki so zboleli za covid-19.

Hm


Se jih preventivno fila z omega3, problem resen:)

nomo ::

Zdaj prihajamo v tisto obupano fazo, ko niti nihče (razen Nodija) ne trza več na cifre - kaj zdaj? Tukaj je 101 način kako lahko še vedno umrete od korone!

Pa folk zakaj vas ni strah? Glejte, kako se trudijo, zakaj ste taki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

GregiB ::

nomo je izjavil:

Zdaj prihajamo v tisto obupano fazo, ko niti nihče (razen Nodija) ne trza več na cifre


Dejansko opažam to, ja... sploh ni več poročanja o tem, koliko kazni, opozoril je izdala policija v zadnjem času zaradi prekrškov... pa samo malo okoli svojega doma pogledam, mladina se dobiva v gručah, hodi se na obiske, za živimi mejami se sliši družbe, kako obračajo roštilj... Sej ne, da bi koga zašpecal, dol mi visi... ampak dejstvo je, da ogromno ljudi odloka ne upošteva, že nekaj časa ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

rabelj5 ::

Pravilno, več se bo kršilo, prej bo konec..

111111111111 ::

val46 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja. V bistvu pa mi je vseeno. Edino v kar sem bil siguren je bilo da sta se zgodili 2 hudi prometni nesreči. In tega bi bilo še več, ker imajo ljudje čas, da se posvetijo tudi nevarnim hobijem.


A zdej ko so meje občin zaprte, pa nesreč ne more bit? Zakantaš v zid ali drevo se lahko lih tako 50m od prebivališča, kot 200km stran. Sicer pa fajn "srat" po vseh, ki bi radi šli še kam drugam, kot le v lokalno trgovino, na lokalni hrib ali v bližnji gozd, če se sam lahko voziš po celi Sloveniji. Res da službeno, kot si povedal, ampak vseeno lahko greš. Spotoma se pa lahko še ustaviš v kakšni malo večji trgovini, kjer imajo več in predvsem cenejšo izbiro, kot jo ima moja(pa verjamem da še marsikakšna) lokalna trgovina. In kje je tu enakopravnost državljanov? A jaz moram v lokalni štacuni kupit štruco kruha za 1,5€, ti pa v veletrgovini daš za enako štruco 0,7€? Pa ni samo kruh, je še veliko ostalega in ko na koncu narediš račun, vidiš da si ti napram meni prišparal na "košarici" za cca 20€. Torej, kje je tu enakopravnost? Veš, nekaterim gre na živce to zapiranje občinskih mej še zaradi drugih prvobitnih razlogov, ne pa zato, ker ne morejo kolesarit, se sprahajat ali nastavljat sončnim žarkom po drugih občinah. To je bistvo vsega kar govorim že lep časa, pa me vedno kdo ali briše ali začne nabijat, kako naj bom doma, da bo on lahko v miru nakupoval po raznih trgovinah, brez da bi se bal, da ga okužim. Pa čeprav nimam niti K od korone, ali V od bilokakega virusa. In še enkrat bom povedal...sem za vse ukrepe, katerih se tudi držim, kot je nošenje maske, upoštevanje razdalje do sočloveka, osebna higiena in redno razkuževanje rok itd itd...Ampak to s zapiranjem občin, mi je pa od samega začetka kar nekaj in če me kaj moti pri tej vladi, je najbolj ta ukrep. No, poleg tistih porabljenih miljonov za maske iz papirja, ampak tisto je druga tema in je ne bom tu napihoval.

Osnovni principi ti niso jasni. Manj gužve manj nesreč, možnosti so vedno. Na terenu si v trgovini kupim samo malico, ker velik nakup opravim 1x na 14 dni in takrat priznam da grem v 3 trgovine.

nekikr je izjavil:

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja.

Tole si narobe zapisal. Pravilno gre: "Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da je bila množica turistov. Samo poročanje 24kur".
Spletne kamere, prostodostopne, so namreč prikazale, da ni bilo prav nobenega navala turistov. Najbrž jih nisi pogledal, ker verjameš Kacinu in 24kur. Če bi jih bi pa videl, da je ta naval bil tak, da si v en kader skoraj lahko ujel dva para, med seboj ločena 10m. Z drugimi besedami, na lokalni Rašici je vsaj 10x toliko ljudi ob kateremkoli času. Res hud naval je bil, ja.

Še enkrat. Ali lahko vidim te posnetke? Ker tisti vikend nisem spremljal kamer.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

weasel je izjavil:

strawman je izjavil:

Verjetno se čaka da mine 1. maj in potencialna kresovanja.


Sej prepoved zbiranja se vedno obvelja. Je pa res, da je to nemogoce kontrolirat.

Prepoved zbiranja + prepoved gibanje izven lastne občine == ni demonstracij, JJ vlada za vekomaj.
Problem ?
2020 is new 1984
Corona World order

111111111111 ::

nekikr je izjavil:

Samo poročanje 24kur".

Evo sem se potrudil zate:
https://www.dnevnik.si/1042925865/Slove...

Tudi dnevnik je poročal. Torej so vsi budale.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

3p ::

111111111111 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Samo poročanje 24kur".

Evo sem se potrudil zate:
https://www.dnevnik.si/1042925865/Slove...

Tudi dnevnik je poročal. Torej so vsi budale.


Očitno. Kamere sem preveril tisti vikend, v nedeljo. Na njih ni bilo nič posebnega. Posamezni naključni mimoidoči.

Res pa, kamere niso na plaži.

Bolj relevantno je to, da po tistem slavnem vikendu ni bilo rasti okužb. Kar je zaradi gibanja posameznih skupin (družine) bilo težko pričakovati.

Razumem pa, kaj so hoteli doseči. Pustiti ljudem prosto pot na delo, kar je dejansko nevarno za širjenje okužb. Hkrati pa sprejeti neke konkretno vidne ukrepe, da si zaščitijo hrbet, če bi šle stvari narobe.

Upam, da se bomo vsaj za naslednjo ponovitev vaje česa naučili.

nekikr ::

111111111111 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Samo poročanje 24kur".

Evo sem se potrudil zate:
https://www.dnevnik.si/1042925865/Slove...

Tudi dnevnik je poročal. Torej so vsi budale.

Nisi se potrudil. Samo ponavljaš kar ti servirajo. Bebec brez lastne pameti, ki je bil prelen, da bi že takrat dvignil eno obrv in pogledal kaj je na stvari, zdaj, ker si prelen, pa niti za nazaj ne bi šel gledat in ponavljaš Kacina in nabijaš v tri dni o apokalipsi, ki se nam lahko zgodi, čeprav za to ni prav nobenega razloga.

Boš pogledal slike uporabnikov, če si že prelen, da bi sam poiskal?

val46 ::

111111111111 je izjavil:

val46 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja. V bistvu pa mi je vseeno. Edino v kar sem bil siguren je bilo da sta se zgodili 2 hudi prometni nesreči. In tega bi bilo še več, ker imajo ljudje čas, da se posvetijo tudi nevarnim hobijem.


A zdej ko so meje občin zaprte, pa nesreč ne more bit? Zakantaš v zid ali drevo se lahko lih tako 50m od prebivališča, kot 200km stran. Sicer pa fajn "srat" po vseh, ki bi radi šli še kam drugam, kot le v lokalno trgovino, na lokalni hrib ali v bližnji gozd, če se sam lahko voziš po celi Sloveniji. Res da službeno, kot si povedal, ampak vseeno lahko greš. Spotoma se pa lahko še ustaviš v kakšni malo večji trgovini, kjer imajo več in predvsem cenejšo izbiro, kot jo ima moja(pa verjamem da še marsikakšna) lokalna trgovina. In kje je tu enakopravnost državljanov? A jaz moram v lokalni štacuni kupit štruco kruha za 1,5€, ti pa v veletrgovini daš za enako štruco 0,7€? Pa ni samo kruh, je še veliko ostalega in ko na koncu narediš račun, vidiš da si ti napram meni prišparal na "košarici" za cca 20€. Torej, kje je tu enakopravnost? Veš, nekaterim gre na živce to zapiranje občinskih mej še zaradi drugih prvobitnih razlogov, ne pa zato, ker ne morejo kolesarit, se sprahajat ali nastavljat sončnim žarkom po drugih občinah. To je bistvo vsega kar govorim že lep časa, pa me vedno kdo ali briše ali začne nabijat, kako naj bom doma, da bo on lahko v miru nakupoval po raznih trgovinah, brez da bi se bal, da ga okužim. Pa čeprav nimam niti K od korone, ali V od bilokakega virusa. In še enkrat bom povedal...sem za vse ukrepe, katerih se tudi držim, kot je nošenje maske, upoštevanje razdalje do sočloveka, osebna higiena in redno razkuževanje rok itd itd...Ampak to s zapiranjem občin, mi je pa od samega začetka kar nekaj in če me kaj moti pri tej vladi, je najbolj ta ukrep. No, poleg tistih porabljenih miljonov za maske iz papirja, ampak tisto je druga tema in je ne bom tu napihoval.

Osnovni principi ti niso jasni. Manj gužve manj nesreč, možnosti so vedno. Na terenu si v trgovini kupim samo malico, ker velik nakup opravim 1x na 14 dni in takrat priznam da grem v 3 trgovine.

nekikr je izjavil:

Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da ni bilo množice turistov. Samo neka ugibanja.

Tole si narobe zapisal. Pravilno gre: "Za tisti vikend nisem videl še nobenih konkretnih dokazov, da je bila množica turistov. Samo poročanje 24kur".
Spletne kamere, prostodostopne, so namreč prikazale, da ni bilo prav nobenega navala turistov. Najbrž jih nisi pogledal, ker verjameš Kacinu in 24kur. Če bi jih bi pa videl, da je ta naval bil tak, da si v en kader skoraj lahko ujel dva para, med seboj ločena 10m. Z drugimi besedami, na lokalni Rašici je vsaj 10x toliko ljudi ob kateremkoli času. Res hud naval je bil, ja.

Še enkrat. Ali lahko vidim te posnetke? Ker tisti vikend nisem spremljal kamer.


A ti misliš da jaz pa tavelik nakup grem opravljat vsak dan? A kruh, jajca, zelenjavo, sadje kupiš tudi za 14dni v naprej? Če ja, pol verjetno da maš vsaj hladilnico doma, drugače bi sadje in zelenjava zgnila, jajca bi bile po 14ih dneh sam še za barvanje pirhov dobre, kruh pa za delat drobtine... In hotu sm točno to povedat, da če kupujem te "osnovne" stvari v lokalni trgovini recimo vsak 2 do 3 dan, dam za košarico sigurno med 10 in 20€ več, kot če bi šel v eno od sosednjih občin, kjer imajo lidl,hofer,eurospin pa še kaj. Ob "taveliki speži", je pa znesek lahko tudi 50€ ali več razlike. Pa to ne govorim o razdalji 50 ali 100km stran, ampak ne boš verjel, vsega 10km je od mojega prebivališča. Tako majhne občine imamo ja!
Glede drugega tvojega odstavka pa : Nihče ti sedaj ne bo kazal kamer za nazaj, ker jih verjetno nihče ni takrat shranil, ker nam še na pamet ni prišlo, da bi lahko država in vlada uvedla kar je uvedla. Ampak tudi če se je to slučajno res zgodilo, zakaj potem ne zaprejo le dostope do teh "kvazi" turističnih točk in krajev, ne pa da cela slovenija stoji, zato ker se je par ljudem na bledu in obali zdelo da je pol slovenije pri njih? Ko bo tega vsega enkrat konec pa? bodo ti isti ljudje prosili nas ostale slovence, naj jih za boga že enkrat obiščemo, ker drugače ne bodo mogli preživet...Kako naj pa mi zdaj preživimo, tega jih pa ne briga! Solidarnost družbe na višku, res!

rabelj5 ::

jajca stojijo par tednov izven hladilnika..

lexios ::

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?

zmaugy ::

Vsake 2 do 3 dni v trgovino v tem času? OMFG! Aja, pa kruh je treba obvezno kupovat, resno? Zato pa se kupi 20 kg moke in zaloga suhega kvasa. Svež kruh kadar hočeš, garantirano neprešlatan in brez ušivih aditivov.

nekikr je izjavil:

111111111111 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Samo poročanje 24kur".

Evo sem se potrudil zate:
https://www.dnevnik.si/1042925865/Slove...

Tudi dnevnik je poročal. Torej so vsi budale.

Nisi se potrudil. Samo ponavljaš kar ti servirajo. Bebec brez lastne pameti, ki je bil prelen, da bi že takrat dvignil eno obrv in pogledal kaj je na stvari, zdaj, ker si prelen, pa niti za nazaj ne bi šel gledat in ponavljaš Kacina in nabijaš v tri dni o apokalipsi, ki se nam lahko zgodi, čeprav za to ni prav nobenega razloga.

Boš pogledal slike uporabnikov, če si že prelen, da bi sam poiskal?

Ampak res, volilci Trumpa bojo Donnyu hvaležni, ker jih bo šlo kakih 100000, če bi jih z ukrepi od tega rešil 80000, mu itak nihče ne bi verjel, kaj bi se lahko zgodilo in bi ga vsi kritizirali, kako jih je za*ebal z ukrepi, ki so bilo brezvezni, ker jih je itak čisto malo umrlo...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Miki N ::

lexios je izjavil:

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?


Direktno domov jo povabiš ... zdaj ni več izgovorov z nekimi kavicami, izleti in ostalo zgubo časa - #ostanidoma LOL :D :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

rabelj5 ::

Miki N je izjavil:

lexios je izjavil:

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?


Direktno domov jo povabiš ... zdaj ni več izgovorov z nekimi kavicami, izleti in ostalo zgubo časa - #ostanidoma LOL :D :P

Chad :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Miki N ()

Miki N ::

rabelj5 je izjavil:

Miki N je izjavil:

lexios je izjavil:

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?


Direktno domov jo povabiš ... zdaj ni več izgovorov z nekimi kavicami, izleti in ostalo zgubo časa - #ostanidoma LOL :D :P

Chad :)


Sori za izbris... ne ne. Glej, če imaš punco res rad.. je ne boš izpostavljal nevarnostim! Zunaj kosi korona. Pri tebi bo varna. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

pixelzgaming ::

lexios je izjavil:

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?

Midva sva dogovorjena da se dobima po odprtju občin. Ta 2-3 tedne pa že počakaš..
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Miki N ::

pixelzgaming je izjavil:

lexios je izjavil:

Kako kaj hodite na zmenke v teh časih? In kam?

Midva sva dogovorjena da se dobima po odprtju občin. Ta 2-3 tedne pa že počakaš..



Ok, samo da ne bo "Veš dragi, spoznala sem enega soobčana ...."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

TineTone ::

zmaugy je izjavil:

Zato pa se kupi 20 kg moke in zaloga suhega kvasa. Svež kruh kadar hočeš, garantirano neprešlatan in brez ušivih aditivov.


Kruh je eno najbolj zdravju škodljivih hran ki jih lahko vtakneš v usta.
In taki čivkate o skrbi za zdravje :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()
««
43 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122777 (13035) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324251 (13649) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325357 (19335) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945668 (30455) AndrejO

Več podobnih tem