» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
14 / 76
»»

IL_DIAVOLO ::

Korona je samo pokazatelj, kako brez življenja so nekateri.

111111111111 ::

Pa dajte si v vaše bustaste buče, da če bi bilo free for all, bi nam ostale evropske države zaprle še promet za tranzit.

Za prepoved občin pa so krivi tisti, ki v lepem vremenu ne znajo bit v lokalni hosti na sprehodu. Mislite da so kitajci wuhan kaj vprašali ali bi se radi gibali okoli ali ne. Lepo ograja vojska in gremo. Vrata od blokov so preprosto zavarili, zaradi takih iditov, ki so zgoraj, ki se morajo peljat 100 km na morje, ker drugače se jim zmeša.

Kolegica iz bloka v Kranju gre vsak dan z otroci na sprehod v bližnji gozd in ni nikjer žive duše, pa je še noben ni ustavil in težil. Tako da nhajte težit in jokat, jaz grem vsak dan v službo, doma pripravim sendvič, da pojem na poti. Je smotano, je. Je totalno sranje, je. Ampak če furamo tak način, ga furamo vsi in brez izjeme. Me je strah za službo, je. Smo se odločili narobe, ne vem. Vem pa da če bom plaval kontra toku sedaj, ko se ljudje bojijo in prijavljajo sosede ko kaj kršijo, bomo agonijo podaljševali. V trgovino na 14 dni, staršem kar potrebujejo 1x tedensko potem pa kuča, posao, kuča.

Če ste pa take pičke, da se ne morete 1 mesec držat karantene, pa dobro da ni vojna.

EDIT: Kdor ima viška energije, naj gre pomagat lokalni civilni zaščiti, da boste malo v relanem svetu, ko sodržavljani delajo za vas.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:


Še na višku juge ne vem, če je bilo toliko omejevanja. Definitivno pa ne med osamosvojitveno vojno. Takrat si lahko mirno hodil na okoli.

Razlika med hojo naokoli med samoosamosvojitveno vojni in sedaj, je to, da 1991 bi kakšna neumnost stala življenje tistega, ki hodi naokoli. Danes lahko stane življenja tistega, ki ga sprehodnik sreča in objame.

Oh, wait ...

V bistvu večjo potencialno škodo danes delajo tisti, ki se sprehajajo med prijatelji in družinami, ter tako večajo "blast radius", če se izkaže, da bodo tako prenesli okužbo iz ene družine, v drugo družino, v tretjo družino, ...

To, če se rekreiraš na Bledu ali pa lastnem vrtu, pa ob upoštevanju vseh trenutno znanih podatkov (vključno z NIJZ) in spoštovanju ukrepov NIJZ in WHO, ne spremeni kaj dosti.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

FireSnake ::

AndrejO je izjavil:


To, če se rekreiraš na Bledu ali pa lastnem vrtu, pa ob upoštevanju vseh trenutno znanih podatkov (vključno z NIJZ) in spoštovanju ukrepov NIJZ in WHO, ne spremeni kaj dosti.


Dopovej to snežinkicam, ki se samo pizdijo tukaj gor po forumu.
Naj se raje spravijo v naravo, bo bolje za njih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miki N ::

Ma tukaj gor je dosti modelov, ki itak tudi sicer živijo življenje menihov - samo ne Šaolincev. Potem pa težko razumejo potrebe normalnih ljudi.

FireSnake ::

tech1 je izjavil:


Na temo : Najbolj smešno mi je k nobeden ne ve koliko časa bo to sploh trajalo.


Naredi znanstveno študijo, kdo ti brani?
Aja, nisi kompetenten, ne moreš, ne znaš in ni ti?

Pol pa ne pizdi!
Virus ni nič manj/bolj nalezljiv/nevaren kot, če bi bili na oblasti levi (kamor eni tu hočejo prikazati - vse omejitve so neumne).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Bojevnik ::

FireSnake je izjavil:

Danes sem šel normalno odteči 5km (tam, kjer ni ljudi, par sem jih celo srečal).

Vse bolj se mi dozdeva, da tulijo taki, ki se drugače niti premaknejo ne dol iz kavča.

Za levake (ki blejejo proti trenutni oblast): koliko treningov ste naredili doma in kakšne?
Zakaj ne (ker odgovor tako vem. Če bi bili aktivni ne bi tulili)? Če ste pa tako radi v pogonu?


Jaz isto, sel tect na golovec tudi glih nekje 5km :)
Na koncu poti videl 2 policijska avtomobila, policajev pa izgleda da glih trenutno ni bilo tam.
Ampak je bila malo naprej "zapora" ceste (samo pas na golovec je bil zaprt, ampak se jo je dalo obvozit).
Po isti poti tecem vsak teden in zapore prej sigurno ni bilo tam...
Tako da, cetudi trenutno ni bilo tam policajev, mislim da je jasno zakaj so bili tam...

Jaz mislim, da je to sele zacetek. Ker te nesorazmeni in neumni ukrepi imajo pomoje zelo malo s korono.
In se kolikor sem gledal so bili uvedeni na podlagi lazi (tisto soboto se ni nic toliko posebnega dogajalo...).
Tako, da mislim da je tole samo zacetek.....

V bistvu me korone niti ni vec tako strah in glede na to da ce hocejo dokazila in razloge zakaj grem v sosednjo obcino, smo ze v policijski drzavi.

Vazelin ::

Bojevnik: pravice tebe se končajo z zdravjem populacije;) javno zdravje ma absolutno prioriteto pred lazenjem naokoli>:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Miki N ::

Komična situacija je bila danes na Rašici kjer so aktivirali neke lokalne gorske reševalce, da bi pazili na neuko rajo... nakar so tam mojstri na veliko naglas razglabljali o Janševem "ekstremizmu" - po mojem bo vlada še premislila glede pomoči vseh teh prostovoljcev. :D So pa Zokijevi redarji zaselotejpali razgledni stolp! (saj tako piše na traku) :/

Alien123 ::

Edino kar pogrešam v Sloveniji je to, da policisti ne mlatijo ljudi z bambus palicami, tako kot delajo v Indiji.

vilicarist ::

ukrepi so butasti totalno

smeš:

it v službo v drugo občino, kjer dela na kupu več ljudi za 8h+

ne smeš:

se vsest v lasten avto in sam odpeljat na vikend, kjer si not sam
bmw = brings me women

Bojevnik ::

Vazelin je izjavil:

Bojevnik: pravice tebe se končajo z zdravjem populacije;) javno zdravje ma absolutno prioriteto pred lazenjem naokoli>:D


Se enkrat (ob predpostavki socialnega distanciranja) kaj je narobe z lazenjem okoli?

Drugace je pa res, glede na celo situacijo me vedno bolj boli k... za korono in socialno distanciranje...

Alien123 ::

vilicarist je izjavil:

ukrepi so butasti totalno

smeš:

it v službo v drugo občino, kjer dela na kupu več ljudi za 8h+

ne smeš:

se vsest v lasten avto in sam odpeljat na vikend, kjer si not sam


dejansko si ti butast.
Kako pa naj policist ve da greš ti na vikend samevat?

gusto ::

Alien123 je izjavil:

Edino kar pogrešam v Sloveniji je to, da policisti ne mlatijo ljudi z bambus palicami, tako kot delajo v Indiji.

Saj te bodo kmalu. Zraven boš pa še ploskal.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

vilicarist ::

Alien123 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

ukrepi so butasti totalno

smeš:

it v službo v drugo občino, kjer dela na kupu več ljudi za 8h+

ne smeš:

se vsest v lasten avto in sam odpeljat na vikend, kjer si not sam


dejansko si ti butast.
Kako pa naj policist ve da greš ti na vikend samevat?

se pravi zaradi tistih ki itak ne jebejo nič in ne mislijo upoštevat, bomo na slabšem vsi

zakaj že
bmw = brings me women

Alien123 ::

ja normalno! Zakaj pa misliš, da se delajo takšni ukrepi? Zaradi tistih, ki se držijo pravil?..

Miki N ::

Ma ja jaz se tudi ne umikam več nikomur saj imajo tudi drugi motorične sposobnosti, če se jim zdi tvegano, naj bežijo od mene.

V bistvu jaz sem OSEBNO karanteno končal in pač se od zdaj naprej gibljem po tretjesvetovni državi s katastrofalno gostinsko ponudbo, šibkim trgom dela, mizerno trgovsko mrežo, "preobremenjenim zdravstvom" kjer je zlom noge smrt (jebi ga), tečnimi policaji in rahlo agresivnimi sodržavljani, ki jim ni čisto za zaupati, čeprav so v glavnem v redu ljudje. Pa sploh nisem edini v familji, da ne bo spet kdo stare mame vlekel v debato.

Se bom že navadil, saj dosti ljudi po svetu tako živi vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

gusto ::

Alien123 je izjavil:

ja normalno! Zakaj pa misliš, da se delajo takšni ukrepi? Zaradi tistih, ki se držijo pravil?..

Nismo v vojski, da bi se šli kolektivno kaznovanje.
Have you tried turning it off and on again?

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Bojevnik: pravice tebe se končajo z zdravjem populacije;) javno zdravje ma absolutno prioriteto pred lazenjem naokoli>:D


Zdravstveno oskrbo pa dobis samo ce imas korono.:)) Drudzga se itak ne pregleduje ali zdravi.8-)

Miki N je izjavil:

Ma ja jaz se tudi ne umikam več nikomur saj imajo tudi drugi motorične sposobnosti, če se jim zdi tvegano, naj bežijo od mene.

V bistvu jaz sem OSEBNO karanteno končal in pač se od zdaj naprej gibljem po tretjesvetovni državi s katastrofalno gostinsko ponudbo, šibkim trgom dela, mizerno trgovsko mrežo, "preobremenjenim zdravstvom" kjer je zlom noge smrt (jebi ga), tečnimi policaji in rahlo agresivnimi sodržavljani, ki jim ni čisto za zaupati, čeprav so v glavnem v redu ljudje. Pa sploh nisem edini v familji, da ne bo spet kdo stare mame vlekel v debato.

Se bom že navadil, saj dosti ljudi po svetu tako živi vsak dan.


Si me nasmejal, ampak resnica. Na koncu bomo vsi zeleli imeti korono, da bomo prisli v bolnico.
Sestra: ste naroceni?
Pacient: nisem
Sestra: potem pa kar domov
Pacient: imam vse znake korona virusa
Sestra: aha, to je pa druga zgodba. Kar z menoj!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Invictus ::

Miki N je izjavil:

Komična situacija je bila danes na Rašici kjer so aktivirali neke lokalne gorske reševalce, da bi pazili na neuko rajo... nakar so tam mojstri na veliko naglas razglabljali o Janševem "ekstremizmu" - po mojem bo vlada še premislila glede pomoči vseh teh prostovoljcev. :D So pa Zokijevi redarji zaselotejpali razgledni stolp! (saj tako piše na traku) :/

Isto pod Šmarno goro...

Kao opozarjajo ljudi, da niso prteveč skupaj.

In ni manjkalo cinizma, ko sem omenil da sta v službi državi in to zastonj :)). Nasmeh je bil bolj grenak ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Še nekaj mi povejte...what happened "innocent until proven guilty"?
Zakaj ne sodimo tiste, ki so dejansko okužili druge zaradi malomarnosti? Še kdo pomni onega Dr. Smučarja?
Smo kar pavšalno odvzeli prostost miljonom ljudi?

V nanny state državi personal responsibility res ne gre za pričakovat.
Če potrebujete NIJZ in WHO, da vam povedo kdaj in s kom lahko greste vn vam ni pomoči in si diktaturo povsem zaslužite.
Tako ali tako jo boste dobili s takim tempom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

V Italiji se zadeva izgleda umirja. Skoraj pol manj mrtvih kot teden dni nazaj.
Prepoved gibanja očitno pomaga in že obroduje prve sadove.;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Še na višku juge ne vem, če je bilo toliko omejevanja. Definitivno pa ne med osamosvojitveno vojno. Takrat si lahko mirno hodil na okoli.

Razlika med hojo naokoli med samoosamosvojitveno vojni in sedaj, je to, da 1991 bi kakšna neumnost stala življenje tistega, ki hodi naokoli. Danes lahko stane življenja tistega, ki ga sprehodnik sreča in objame.

Oh, wait ...

V bistvu večjo potencialno škodo danes delajo tisti, ki se sprehajajo med prijatelji in družinami, ter tako večajo "blast radius", če se izkaže, da bodo tako prenesli okužbo iz ene družine, v drugo družino, v tretjo družino, ...

To, če se rekreiraš na Bledu ali pa lastnem vrtu, pa ob upoštevanju vseh trenutno znanih podatkov (vključno z NIJZ) in spoštovanju ukrepov NIJZ in WHO, ne spremeni kaj dosti.


Poudarek na potencialno škodo.
Zaenkrat "biološka" škoda virusa je v primerjavi z ostalimi katastrofami umetnimi/naravnimi, minimalna.
In glede na ostale države, ki se upešno spopadajo virusem, sploh ne bi uspela biti velika, s takimi minimalnimi ukrepi.
To, da smo celo družbo dali v zapor, je IMO daleč pretiran ukrep in nakazuje, da je demokracija bolj tko za lepo vidt.
Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.

Jasno, krivim ljudi zgoraj ravno toliko kot ljudi spodaj. Če so spodaj blesavi bodo tudi zgoraj. To je že praktično nenapisano vesoljsko pravilo.


Pa ne mi omenjat NIJZja in WHOja. Konstantno dodajam preverljive vire o njihovi skorumpiranosti/nesposobnosti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jure14 ::

vostok_1 je izjavil:

Zakaj ne sodimo tiste, ki so dejansko okužili druge zaradi malomarnosti? Še kdo pomni onega Dr. Smučarja?

Kje si pa malomarnost našel?
A je povedal, da je smučal? Je.
Je klical na NIJZ? Je.
So mu rekli da mora delat, če ne kaže znakov? So.
Je šel takoj na bolniško, ko so se pojavili znaki bolezni? Je.
Je njegovo ravnanje v skladu z izjavo šefice NIJZja "Če ne kažete znakov bolezni, lahko delate." Je.

Poldi112 ::

vostok_1 je izjavil:


Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.


Saj to veš, da ustava predvideva izredne razmere?

To, da lahko s fantom fašeta kazen, če se igrata zdravnike, pač ni totalitarizem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Jure14 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Zakaj ne sodimo tiste, ki so dejansko okužili druge zaradi malomarnosti? Še kdo pomni onega Dr. Smučarja?

Kje si pa malomarnost našel?
A je povedal, da je smučal? Je.
Je klical na NIJZ? Je.
So mu rekli da mora delat, če ne kaže znakov? So.
Je šel takoj na bolniško, ko so se pojavili znaki bolezni? Je.
Je njegovo ravnanje v skladu z izjavo šefice NIJZja "Če ne kažete znakov bolezni, lahko delate." Je.


No ok, fair enough. NIJZ so kriminalno nesposobni.
Nekaj kar že trdim od vsega začetka.
Doktor je zgolj butast.

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.


Saj to veš, da ustava predvideva izredne razmere?

To, da lahko s fantom fašeta kazen, če se igrata zdravnike, pač ni totalitarizem.


No, saj ne oporekam, da rabimo ustavo je že tako ali tako fundamentalno problematično.

Sicer pa, če ti živiš skupaj s fantom vrjamem, da teh problemov nimaš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

joggi79 ::

Alien123 je izjavil:

Edino kar pogrešam v Sloveniji je to, da policisti ne mlatijo ljudi z bambus palicami, tako kot delajo v Indiji.

Pocakaj se malo.... oborozena vojska na cesti so mokre sanje trenutnega PV in glede na to kako ljudje, ki so se se en mesec nazaj pritozevali nad nadzorom, pomanjkanjem demokracije in ne vem se cem in ki bodo cez dva meseca jokali, kaj za hudica jih ima policija za ustavljati, danes pa kar z usesi ploskajo nad vsako novo bolano idejo o zaoostrovanju ne vem kaksnih ukrepov ter zahtevajo da naj policija na ulicah pretepa ljudi...
Samo ne jokat ko bo naslednjic nekdo nalomil tebe. Saj bo policaj, kar pomeni da te bo lahko povsem brez tezav, pa ceprav brez razloga.

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

V Italiji se zadeva izgleda umirja. Skoraj pol manj mrtvih kot teden dni nazaj.
Prepoved gibanja očitno pomaga in že obroduje prve sadove.;)


Kaj pa mrtvi, ki jih je pokoncal rak, ali zobobol? So stevilke kje objavljene?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

K0l1br1 ::

Nodi se je zbudil. Romunija je še?

joggi79 ::

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.


Saj to veš, da ustava predvideva izredne razmere?

Seveda, ampak dokler jih psihopat ne razglasi so samo na papirju, kar pomeni da ustava se vedno velja, kar hkrati pomeni, da je kar nekaj danasnjih ukrepov nelegalnih ;)

K0l1br1 ::

joggi79 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.


Saj to veš, da ustava predvideva izredne razmere?

Seveda, ampak dokler jih psihopat ne razglasi so samo na papirju, kar pomeni da ustava se vedno velja, kar hkrati pomeni, da je kar nekaj danasnjih ukrepov nelegalnih ;)

To si zagotovo nekje prebral!

Fritz ::

joggi79 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Da mi ni dovoljeno do prijatelja, kjer si oba zaupava in sva "preverjena", ni svobodna država.
To je totalitarizem.


Saj to veš, da ustava predvideva izredne razmere?

Seveda, ampak dokler jih psihopat ne razglasi so samo na papirju, kar pomeni da ustava se vedno velja, kar hkrati pomeni, da je kar nekaj danasnjih ukrepov nelegalnih ;)

Malce si preberi Zakon o nalezljivih boleznih. Še vedno imaš vso možnost sprožiti ustrezne postopke v kolikor meniš, da je zakon v nasprotju z ustavo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Jure14 ::

vostok_1 je izjavil:


No ok, fair enough. NIJZ so kriminalno nesposobni.
Nekaj kar že trdim od vsega začetka.
Doktor je zgolj butast.

A ti bi svojem nadrejenem rekel, da ne prideš v službo, ker se ne strinjaš z navodili nadrejenih od nadrejenega?
A bi kar ta plave tolkel? Ja, to bi bilo butasto.

K0l1br1 ::

Zato, ker ne smemo napisati, da ukrep prehanjanja meje deloma deluje, vsaj v tistem delu, v katerem se ne opljuvajo tisti, ki bi sicer se, ko bi prešli mejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

SloKin ::

Jure14 je izjavil:


A ti bi svojem nadrejenem rekel, da ne prideš v službo, ker se ne strinjaš z navodili nadrejenih od nadrejenega?
A bi kar ta plave tolkel? Ja, to bi bilo butasto.

Ne. Bi pa svojemu nadrejenemu jasno povedal, zakaj se ne strinjam. Ce bi slo za groznjo podjetju ali ljudem in ce nadrejeni mojih pomislekov ne bi znal odpravit potem navodilom ne bi sledil.

vostok_1 ::

Jure14 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


No ok, fair enough. NIJZ so kriminalno nesposobni.
Nekaj kar že trdim od vsega začetka.
Doktor je zgolj butast.

A ti bi svojem nadrejenem rekel, da ne prideš v službo, ker se ne strinjaš z navodili nadrejenih od nadrejenega?
A bi kar ta plave tolkel? Ja, to bi bilo butasto.


Ko se je virus začel širit v tej regiji smo nekateri imeli že vse potrebne podatke. NIJZ pa barely got to the nose, while pulling its head out of its ass.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Bojevnik ::

Se 25 epidemiologov se misli, da je vlada zaobsla stroko....
https://4d.rtvslo.si/arhiv/n/174683707

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

111111111111 ::

Saj ne veš kaj je res:
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
Tukaj pa RTVSLO hvali ukrepe vlade.

Luda kuča. :D Jutri pa v nov delovni dan med ostale premikajoče. Vsaj kar se trgovinskih verig tiče so trgovke zelo vesele uredbe, da morajo vsi nositi maske in rokavice.

Ostali, ki pa ste doma, držite se, čim manj hodite okoli.

tech1 ::

111111111111 je izjavil:


Ostali, ki pa ste doma, držite se, čim manj hodite okoli.

ok kul tata

dexterboy ::

Mene pri vsem tem zanima ena strokovna diagnoza, pa se res ne hecam;
Kako to, da toliko folka verjame vsemu, kar se jim servira?
Mar se nihče ne vpraša kritično: OK, kje so vsi mrtvi? Ali je prav postavljanje mej? Zakaj ni šel še nihče, ki ga jaz poznam od bližnjih in daljnih sorodnikov in znancev? In kar je podobnih vprašanj...

admini; ne provociram nikogar, ampk bi res rad strokoven odgovor na trenutno stanje duha v kokoški...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

dexterboy je izjavil:

Mene pri vsem tem zanima ena strokovna diagnoza, pa se res ne hecam;
Kako to, da toliko folka verjame vsemu, kar se jim servira?
Mar se nihče ne vpraša kritično: OK, kje so vsi mrtvi? Ali je prav postavljanje mej? Zakaj ni šel še nihče, ki ga jaz poznam od bližnjih in daljnih sorodnikov in znancev? In kar je podobnih vprašanj...

admini; ne provociram nikogar, ampk bi res rad strokoven odgovor na trenutno stanje duha v kokoški...


Mrtvi so v mrtvašnici. Kakšnih mej? Verjetno zato, ker nihče nima resne kronične in respiratorne probleme.
Folk smešn!
Ni to španska gripa, ko je pustošila med 1. svetovno vojno in je folk umiral, ker še ni blo antibiotikov. Takrat so umirali najbolj mladi, ker je imunski sistem uničil samega sebe, da je ubil virus kapiš? Tukaj pa umirajo ljudje, ko imajo resne zdravstvene probleme in je virus zadnji žebelj v krsto.
Problem je, ker je virus nov in ga je treba proučit. Nikoli ne veš kakšne posledice lahko pusti.

Poldi112 ::

dexterboy je izjavil:

Mene pri vsem tem zanima ena strokovna diagnoza, pa se res ne hecam;
Kako to, da toliko folka verjame vsemu, kar se jim servira?
Mar se nihče ne vpraša kritično: OK, kje so vsi mrtvi? Ali je prav postavljanje mej? Zakaj ni šel še nihče, ki ga jaz poznam od bližnjih in daljnih sorodnikov in znancev? In kar je podobnih vprašanj...

admini; ne provociram nikogar, ampk bi res rad strokoven odgovor na trenutno stanje duha v kokoški...


Mrtvih je zelo malo, ker nismo preobremenili zdravstvenega sistema. Kaj je tu čudnega?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vilicarist ::

dexterboy je izjavil:

Mene pri vsem tem zanima ena strokovna diagnoza, pa se res ne hecam;
Kako to, da toliko folka verjame vsemu, kar se jim servira?
Mar se nihče ne vpraša kritično: OK, kje so vsi mrtvi? Ali je prav postavljanje mej? Zakaj ni šel še nihče, ki ga jaz poznam od bližnjih in daljnih sorodnikov in znancev? In kar je podobnih vprašanj...

admini; ne provociram nikogar, ampk bi res rad strokoven odgovor na trenutno stanje duha v kokoški...

meni tudi ne gre v glavo

poslušamo kako je virus povsod, po več dni na površinah, kako se lahko okužiš že če je 5 ljudi za mizo v gostilni na pijači, kako je okuženih že ogromno ljudi in se je treba obnašat kakor da smo vsi okuženi, kako umirajo tudi mlajši/zdravi, kako.... ampak če je toliko nevaren virus, kje so pol te mrtvi? kje so bolani?
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

fikus_ ::

Eno je kužnost, drugo pa smrtnost. Za smrtnost se dokaj dobro ve,čas kužnost pa pojma nimamo. Vse bolj ugibanja.

Mr.B ::

tech1 je izjavil:

sedaj pa primerjava južne koreje in slovenske demokracije.. kam smo prišli
opran suženj si mogoče ti, js nisem.

Na temo : Najbolj smešno mi je k nobeden ne ve koliko časa bo to sploh trajalo. Jaz samo vem da je mogoče kakšen teden odkar je prepoved gibanja in meni je groza čista, psiha tud šepa že malo , hvala bogu za razne messengerje da si lahko pišem z folkom.

Avto sem kupu skoraj nov, pa mi zdej stoji, tank poln... Jaz ne morem več , upam pa vsaj da bo nek efekt te občinske izolacije in omejitve gibanja.

Zelo vzpodbudne novice, v moji regiji obalno kraška se ne višajo primeri že nekaj dni. Mogoče pa je občinski ban hammer naredil svoje?

Ej jit na cesto.
pa se sindikate vzemi sabo in mars proti jj-ju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lexios ::

vostok_1 je izjavil:

Še nekaj mi povejte...what happened "innocent until proven guilty"?
Zakaj ne sodimo tiste, ki so dejansko okužili druge zaradi malomarnosti? Še kdo pomni onega Dr. Smučarja?
Smo kar pavšalno odvzeli prostost miljonom ljudi?

V nanny state državi personal responsibility res ne gre za pričakovat.
Če potrebujete NIJZ in WHO, da vam povedo kdaj in s kom lahko greste vn vam ni pomoči in si diktaturo povsem zaslužite.
Tako ali tako jo boste dobili s takim tempom.


Veš kaj je sranje, collateral damage se tiče vseh nas. Drgač pa ne morem verjet, da je na S-T tolk zabitga folka (in je ta del populacije reprezentativen izven S-T), vključno z nekaterimi admini! Če primerjam z S-T samo 15+ let nazaj... Počasi bo situacijo reševal Darwin!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

LightBit ::

Alien123 je izjavil:

Ni to španska gripa, ko je pustošila med 1. svetovno vojno in je folk umiral, ker še ni blo antibiotikov.

Antibiotiki ne pomagajo pri Španski gripi (ali drugi gripi) in Koroni.

111111111111 ::

vilicarist je izjavil:


poslušamo kako je virus povsod, po več dni na površinah, kako se lahko okužiš že če je 5 ljudi za mizo v gostilni na pijači, kako je okuženih že ogromno ljudi in se je treba obnašat kakor da smo vsi okuženi, kako umirajo tudi mlajši/zdravi, kako.... ampak če je toliko nevaren virus, kje so pol te mrtvi? kje so bolani?

Poznam 2 okužena in 1 mrtvega (stric od žene, srčni bolnik). Na pogreb nismo šli, samo familija. Za več pa ne vem.

Doma smo zato da tega ne bi bilo.

EDIT: Drugače pa so vikendi super, okoli hiše sem uredil že ogromno stvari, ki sem jih prej odlašal.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

LightBit je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Ni to španska gripa, ko je pustošila med 1. svetovno vojno in je folk umiral, ker še ni blo antibiotikov.

Antibiotiki ne pomagajo pri Španski gripi (ali drugi gripi) in Koroni.



Tole nama bodo verjetno izbrisali, ampak to, kar navajaš, ne drži. Zaradi virusne okužbe lahko pride do bakterijske pljučnice, proti kateri so antibiotiki efektivni. Tako v primeru španske gripe, kot tudi v primeru okužbe s cov2.

https://www.nih.gov/news-events/news-re...

111111111111 ::

Za vse tiste, ki za zaporo krivijo samo vlado. V Avstraliji je podobno:https://www.rtvslo.si/zivljenjski-slog/...
««
14 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122793 (13051) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324260 (13658) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325376 (19354) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945699 (30486) AndrejO

Več podobnih tem