» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
13 / 76
»»

sbawe64 ::

poweroff je izjavil:

starfotr je izjavil:

V bližini mojega doma so včeraj nekaj ur ustavili vsakega, ki je šel mimo.

Policija ali redarji?

Ker imam občutek, da so sedaj nekateri župani (predvsem "ta rumeni") ugotovili, da lahko strenirajo lastne Strum Ablungen (po domače SA) oddelke...

SA je Sturm abteilung (pisano skupaj).



kuglvinkl je izjavil:

Iz Ljubljane v Idrijo je bila kontrola. So žensko "zadnjič" čez spustil. Se pravi, glih tolk so tečni, da naslednjič premisliš, ali se ti da jebat s tem. Šla je pa na svoj vikend, sama, sama bo dol in sama bo šla nazaj. Se pravi, nobeneg povečanega tveganja z njene strani.

Podpiraš, ane :)) ? Taki kot tvoja so najbolj nevarni.Nič na vikend hoditi, naj raje vse propade.Za vašo varnost gre #hojsjansakacinpress !

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

tech1 ::

ravnokar bil nek policaj na televiziji in pravi tipson da je prepovedano gibanje tudi v lastni občini. naprimer če greš na delo rabiš pisno potrdilo delodajalca. če greš sorodniku pomagat sliko.

WTF?

solatko ::

tech1 - A ne meji Piran na Izolo?
Delo krepa človeka

tech1 ::

solatko je izjavil:

tech1 - A ne meji Piran na Izolo?

meja med občina piran (jaz sem v piranski) in izolsko in koprsko. Ne levo greš v Korte (Izola) naprej 300m si v Koprski, nazaj 600m si v piranski. Tle majo general štab.

vilicarist ::

starfotr je izjavil:

Policija. 2 patrulji sta bili skupaj na kupu.

Za kontrolo rabiš samo enega smrkca, ne 5+ mandeljcev, ki se postopajo sem ter tja.

In ja, tudi redarje sem videl, so se peljali mimo. Mogoče so pa samo šli kam postavit radar, hu novs.

so imeli med sabo 2m razdalje
bmw = brings me women

solatko ::

tech1 - Hvala za pojasnilo, sem bil veliko v Kopru in Piranu, vendar mi meje niso bile nikoli znane. Pod katero občino pa spaka Strunjan?
Delo krepa človeka

tech1 ::

solatko je izjavil:

tech1 - Hvala za pojasnilo, sem bil veliko v Kopru in Piranu, vendar mi meje niso bile nikoli znane. Pod katero občino pa spaka Strunjan?

meje poznamo bolj mi domačini pa še to ne vsi, ko nekomu rečem občina piran se čudi da nism občina koper. Strunjan pa je seveda občina piran... V piran btw sploh ne hodim, k ni parkinga.
So pa table za občine načeloma, vsaj tu pri meni so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tech1 ()

K0l1br1 ::

Občina Piran - se vidijo meje?
https://gis.iobcina.si/gisapp/m/?a=pira...

energetik ::

Če še kdo rabi meje občin, greš na Geopedio, klikneš VSEBINA in potem spodaj Občine. Je vse, od ortofoto do zemljevidov.

jernejl ::

Tudi google pokaže meje na zemljevidu, če vpišeš "občina X".

Leko ::

starfotr je izjavil:

Policija. 2 patrulji sta bili skupaj na kupu.

Za kontrolo rabiš samo enega smrkca, ne 5+ mandeljcev, ki se postopajo sem ter tja.

In ja, tudi redarje sem videl, so se peljali mimo. Mogoče so pa samo šli kam postavit radar, hu novs.

Pa so bili ti, ki so preverjali, zaščiteni, maska rokavice...?

IL_DIAVOLO ::

tech1 je izjavil:

ravnokar bil nek policaj na televiziji in pravi tipson da je prepovedano gibanje tudi v lastni občini. naprimer če greš na delo rabiš pisno potrdilo delodajalca. če greš sorodniku pomagat sliko.

WTF?


Hojc ocitno res govori po kitajsko.

jernejl ::

Gibanje je prav res omejeno tudi znotraj lastne občine (na javnih površinah).
https://www.gov.si/novice/2020-03-29-od...
Z odlokom se zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije SARS-CoV-2 (COVID-19) do nadaljnjega prepoveduje:
- gibanje in zbiranje ljudi na javnih krajih in površinah,
- dostop na javna mesta in površine,
- gibanje izven občine stalnega ali začasnega prebivališča, razen če ta odlok ne določa drugače.

Seveda je potem naštetih kup izjem, ampak če bi želel znotraj meja občine početi nekaj, kar ni eksplicitno dovoljeno, bi lahko imel težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

vilicarist ::

Zakaj ne dajo v različnih občinah različne ukrepe, potem se pa primerja kolk kateri ukrep dejansko zmanjša širjenje bolezni in se nepotrebne ukine
bmw = brings me women

dexterboy ::

Prijatelj se je včeraj s testnim vozilom (ima dovolilnico od redakcije) peljal po JZ delu kokoške, naredil preko 200 km pa srečal SAMO eno kontrolo, pa še ti so bili ob cesti in vstavljali...
Zdej pa, ne da mislim, sem prepričan, je treba reči bobu bob in POKAZATI, kje so res te strašne kontrole in kje se začne trollanje... Ker tole že vodi do množičnega poneumljanja ljudi! Prodajanje strahu se na koncu vedno vrne nazaj z obrestmi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

DamijanD ::

Kontrole so pomoje na bolj obleganih koncih, med dvema no name občinama jih pa ni - sploh pa ne na vsaki vaški cesti, ki meji med občinama. Bi bilo zanimivo zvedeti, koliko je takih cest, ki so prevozne z avtomobilom in mejijo na drugo občino :-) (že nasa občina jih ima vsaj 7)

Utk ::

Stat na meji nima smisla, razen na avtocesti, pa še tam ne na meji ampak počivališču. Kontrola se lahko postavi sred večjih mestec in vasic in pri današnjem prometu lahko praktično vsakega s tujo tablico ustaviš. Domačin imajo lahko tujo tablico, da bi tujec imel domačo, je pa zelo malo verjetno.

tech1 ::

če pa imajo poostren nadzor do danes večer (za vikend).. nč ne berete..

kotanyi ::

Jaz sem svoje kritike že povedal in vidim, da sem imel popolnoma prav. Efekt je posreden, folk prestrašen, efekt na varovanje zdravja pa dvomljiv, saj so lokalne sprehajalne točke polne.

Me pa malce zanima, koliko časa mislite prenašat takele uredbe? 14 dni je namreč že zdavnaj mimo in nič ne kaže da bosta po naslednjih 14 dneh Hojs in Kacin kaj manj napsihirana. Dva meseca? Tri?

zobnik ::

Pred 2-3 tedni so eni rekli, da bo kot danes tega konec, ampak smo še na začetku, trajal bo še najmanj 3 tedne.

Invictus ::

Čez 3 tedne bodo pa rekli, da rabimo karanteno še 3 mesece.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

kotanyi je izjavil:

Jaz sem svoje kritike že povedal in vidim, da sem imel popolnoma prav. Efekt je posreden, folk prestrašen, efekt na varovanje zdravja pa dvomljiv, saj so lokalne sprehajalne točke polne.


In še vedno nimamo nobene raziskave, ki bi povedala kaj o tem, kakšna je sploh verjetnost prenosa ob sprehajanju po "polni" sprehajalni točki na svežem zraku.

HappyPills ::

Karantena bo v taki meri do junija potem pa naprej malo manj z rednimi zaporami. To lahko pričakujemo vsaj 1 leto tako. Edino neko čudežno zdravilo bi lahko zadeve spravilo predčasno v normalne tirnice. Letos sigurno namakanje riti pri sosedih odpade.
Glede na novice na rtvslo o sledenju preko aplikacij itd. Pa se nam obeta še tehnološko sledenje, tako da boš verjetno kar po smsu dobu višino globe. Nič kaj prijetno ne bo. Še bolj pa bo neprijetno, ko se teh ukrepov kasneje ne bo hotlo umikat in jih bo potrebno izsiliti skozi proteste, upore itd. Tisto bo šele špas.

__Devil__ ::

Tudi jaz sem mnenja, da je vse to skupaj, torej ukrepi, ki lahko ostanejo zavedno zraven zajezitve virusa tudi in prevsem zajezitev naše svobode. Ne smemo dovolit, da se to zgodi, časi so pomembni. Tudi država ne more tako podpirati ljudi z finančno pomočjo v nedogled in denarja lahko hitro zmanjka.

Z ljudmi je zelo preprosto manipulirat prek emocij, ta politik je naredil eksperiment in dobro pove ter se bori.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

kotanyi je izjavil:

Jaz sem svoje kritike že povedal in vidim, da sem imel popolnoma prav. Efekt je posreden, folk prestrašen, efekt na varovanje zdravja pa dvomljiv, saj so lokalne sprehajalne točke polne.

Me pa malce zanima, koliko časa mislite prenašat takele uredbe? 14 dni je namreč že zdavnaj mimo in nič ne kaže da bosta po naslednjih 14 dneh Hojs in Kacin kaj manj napsihirana. Dva meseca? Tri?


Ni samo pri nas tako.
Povsod je tako.
Kaj si želel povedati s tem, ko politiko vlačiš v to temo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Za tiste ki jih zanima. Ja, imeli so masko in rokavice. Žal so najbrž imeli masko že ene 3 dni staro, rokavice tudi. In eni ne vedo, da morajo imeti pokrit tudi nos.

Razdalja 2 m, pa ne vem, če je bila ravno upoštevana.

zobnik ::

Švedska ima lahko zdravstevni sistem 10x močnejši, naš se itak bi 3x sesul...problem so maske, problem so postelje, problem so zdravniško osebje, sami problemi in to že več let.

nekikr ::

Dokler bodo umirali ljduje na intenzivni negi in dokler bodo v New Yorku v hladilne prikolice nalagali trupla in dokler bo trupla v italji odvažala vojska v kamionih. Simpl.

Zadeva je res skrajno resna. Če bo šlo takole naprej bomo do konca leta našteli skoraj 5% toliko smrti, ki jih sicer kajenje povzroči vsako leto. Zamislite se malo ob tem podatku (med srkanjem coca cole in prižiganju cigareta, medtem, ko se pujsek peče v pečici).

zobnik ::

Ja pa ne pozabte, da tud mladi umirajo....eni ne gredo na prevetivni pregled tud 20let+++in skrivajo v sebi bodoče bolezni.

solatko ::

zobnik - V švedskem sistemu imaš kar nekaj zaposlenih slovenskih medicinskih sester in nekaj deset zdravnikov, ki za mizerne slovenske plače, niso hoteli več delat.
zobnik - Ja, saj države tekmujejo, v kateri je umrl en mlad človek, da spametuje mladino. Strah je največji prijatelj državnih ukrepov.

Raje se zamislite ali je res najpametnejša rešitev privatno zdravstvo in krčenje sredstev za zdravstvo tudi preko načina dodatnega zavarovanja, ki vsako leto v zavarovalniške žepe prinese 60 mio€, ki bi bili še kako potrebni pri nabavi opreme v javnih bolnicah, seveda bi bilo potrebno tudi malo bolj nadzirati racionalno porabo denarja na vseh področjih JU in JS, ne pa, da je že pisarniški material nekaj krat dražji, kot v maloprodaji.
Delo krepa človeka

dexterboy ::

zobnik je izjavil:

Ja pa ne pozabte, da tud mladi umirajo....eni ne gredo na prevetivni pregled tud 20let+++in skrivajo v sebi bodoče bolezni.

Osebno poznam žensko, ki ima s fantom dva otroka, oba zeeelo verna. Za drugega otroka ne vem, ker sem prekinil stike, za prvega ti pa povem, kako je bilo; ko je zanosila, sta se s fantom odločila, da ne bosta hodila na preglede, ampak, da bosta sprejela to, kar bo boga dal.... in bog jima je dal; Downov sindrom...
Breme družbe ali breme družine?
Ali pa zgolj prazna in oprana glava, ki ni sposobna lastnega in kritičnega razmišljanja?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FireSnake ::

Danes sem šel normalno odteči 5km (tam, kjer ni ljudi, par sem jih celo srečal).

Vse bolj se mi dozdeva, da tulijo taki, ki se drugače niti premaknejo ne dol iz kavča.

Za levake (ki blejejo proti trenutni oblast): koliko treningov ste naredili doma in kakšne?
Zakaj ne (ker odgovor tako vem. Če bi bili aktivni ne bi tulili)? Če ste pa tako radi v pogonu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

joggi79 ::

FireSnake je izjavil:

Za levake (ki blejejo proti trenutni oblast): koliko treningov ste naredili doma in kakšne?
Zakaj ne (ker odgovor tako vem. Če bi bili aktivni ne bi tulili)? Če ste pa tako radi v pogonu?

Ce ze lih sprasujes... od 13.3. ko se je zacela "izolacija" in odkar me vecina (predvsem desnih) ovc napada, da bi moral ostati doma zaprt med stirimi stenami, 19 (4x na tekaskih smuceh, 3x turno smucanje, 2x mtb in 10x tek), kar je skupaj zneslo dobrih 350km in 25h treninga. Nisem lih "levak", mi gre pa trenutna oblast in predvsem kretenski predlogi za "resevanje" neobstojecega problema mocno na kurac.
Saj priznam, da se mi zares ta "izolacija" bolj malo pozna, in ce bi na vsak nacin zelel recimo danes nekam turno smucat, bi si pac napisal delovni nalog in sel sluzbeno cez Vrsic, spotoma pa se eno turo okoli Vrsica potegnil. Big deal.
Ampak point je, da ti ukrepi ne naredijo cisto nic in tisto blejanje o ravnanju krivulje je navaden bullshit. Ce bi zeleli da to dela, bi morala ta karantena, po trenutni hitrosti sirjenja trajati kaksnih 80 let, preden bo "imunih" 50% prebivalstva (nekateri pravijo, da je zares potrebnih 75% ne in zgolj 50%). Ce upamo, da v teh 80 letih virus ne bo mutiral.
Ker nekak mocno dvomim, da bo ta karantena trajala kaj dosti vec kot se par tednov, nismo s tem naredili ama cisto nic, razen mocno sesuli gospodarstvo. Tisto sekundo, ko se bo karantena nehala, smo zopet na tocki nic... no s to izjemo, da jih je 20 ze umrlo (verjetno niti eden zaradi korone same), ter da je imunih 1000 ljudi. Mega... za ceno totalno sfukanega gospodarstva. Cestitke!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Skylord ::

FireSnake je izjavil:

Danes sem šel normalno odteči 5km (tam, kjer ni ljudi, par sem jih celo srečal).

Vse bolj se mi dozdeva, da tulijo taki, ki se drugače niti premaknejo ne dol iz kavča.

Za levake (ki blejejo proti trenutni oblast): koliko treningov ste naredili doma in kakšne?
Zakaj ne (ker odgovor tako vem. Če bi bili aktivni ne bi tulili)? Če ste pa tako radi v pogonu?

Točno to. Tulijo taki, ki so nonstop pred računalnikom in TVjem in sploh ne vedo kaj se zunaj dogaja.
Zunaj poteka čist normalno življenje. Malo manj poslušajte in glejte 24kur in podobne medije pa vam bo takoj bolje.

vilicarist ::

Ne vidim nobenega smisla v tem da smo zaprti kot živina, če je zame možnost smrti pod 0.2%, če se okužim.
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

FireSnake ::

vilicarist je izjavil:

Ne vidim nobenega smisla v tem da smo zaprti kot živina


K sreči je to, kaj ti vidiš in kaj ne, popolnoma irelevantno.
Jaz delam od doma, pa vseeno tečem v naravi.
Kaj je tvoj izgovor?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Alien123 ::

vilicarist je izjavil:

Ne vidim nobenega smisla v tem da smo zaprti kot živina, če je zame možnost smrti pod 0.2%, če se okužim.


Maš prav. Sam pol se ne buni, če imata starša kakšne respiratorne ali kronične probleme, ko boš jima hodil na pokopališče sveče prižigat.. glavno, da bi ti hodil na pivičke pa kelnarcam težit. Debil en

Utk ::

dexterboy je izjavil:

zobnik je izjavil:

Ja pa ne pozabte, da tud mladi umirajo....eni ne gredo na prevetivni pregled tud 20let+++in skrivajo v sebi bodoče bolezni.

Osebno poznam žensko, ki ima s fantom dva otroka, oba zeeelo verna. Za drugega otroka ne vem, ker sem prekinil stike, za prvega ti pa povem, kako je bilo; ko je zanosila, sta se s fantom odločila, da ne bosta hodila na preglede, ampak, da bosta sprejela to, kar bo boga dal.... in bog jima je dal; Downov sindrom...
Breme družbe ali breme družine?
Ali pa zgolj prazna in oprana glava, ki ni sposobna lastnega in kritičnega razmišljanja?

Pa ti veš kakšna je zanesljivost testov za downov sindrom med nosečnostjo? Breme je pa marsikdo s kakšno srčno ali drugo napako, ali kasneje nerečo, pa ga vseeno ne vržemo v Savo.

nekikr ::

Alien123 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

Ne vidim nobenega smisla v tem da smo zaprti kot živina, če je zame možnost smrti pod 0.2%, če se okužim.


Maš prav. Sam pol se ne buni, če imata starša kakšne respiratorne ali kronične probleme, ko boš jima hodil na pokopališče sveče prižigat.. glavno, da bi ti hodil na pivičke pa kelnarcam težit. Debil en

Če rabiš kaj slame za tega slamnatega moža povej, bom vprašal lokalnega kmeta, če mu je kaj ostalo. To, da zdravi ljudje, ki prebolijo virus brez da bi vedeli, da ga imajo, namreč ne pomeni, da bi avtomatično v času razsajanja virusa na vse pretege 24/7 obiskovali vse svoje starejše sorodnike in tiste s kakšno kronično boleznijo. To slamo si lahko nekam porineš. Veliko jih to ve, drugim se pa pove tako kot se jim zdaj pere možgane po TVju. Če si zdrav, super, delaj naprej in ne zganjaj panike in ne poslušaj Kacina obenem pa, ker si prenašalec, ne obiskuj starejših in kroničnih bolnikov. Evo. Rešeno.
Pravičniki ste zdaj res dobili svoj čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Alien123 ::

Rajši mej toto slamo, ker logičnega razmišljanja tak nimaš.

vostok_1 ::

Nekaj bi vprašal.

Glede na (ne)nevarnost virusa, je to spektakularno omejevanje gibanja ljudi upravičeno?
Kako lahko supposedly demokratična država dobesedno zapre ljudi masovno v zapor (aka. dom)?

A smo že toliko zdresirani, da praktično ubogamo vse kar pride od zgoraj?
Kaj pa če nekdo oceni, da mu je rizik sprejemljiv?


Saj razumem..."gre za varnost drugih".
Ampak vseeno. Še sredi zadnjega izbruha ebole, ne vem če so ljudje bili tako zatrti kot smo mi.

Kako gledate in predvsem kako sprejemate to politično-filozofsko dilemo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gusto ::

V trenutnih razmerah po moje ne moremo nič. Kljub vsemu pretiravanju, ni najbolj odgovorno, da gre folk masovno na ulice, se po možnosti stepe s policijo, poškoduje, prenaša virus. Lahko počakamo do konca strogih ukrepov, ali pa se organizirajo kakšne spletne peticije. Ne vem. Bo pa v naslednjih tednih čedalje več nezadovoljnih ljudi. Strah bo popustil, službe in denarja ne bo, položnice bodo prihajale, čakalne vrste v zdravstvu bodo še daljše, brali bomo novice, kam vse izginja denar 3 milijarde vrednega paketa. Ne bo luštno.
Have you tried turning it off and on again?

sbawe64 ::

Sedanji vladi se zna zelo verjetno zgoditi ulica, tam nekje jeseni.
Tudi ovce imajo 1x dovolj laganja plus tega bo udarila gospodarska kriza, primerljiva z ono iz 1929.Euri znajo postati monopoli denar.

Sedanji ukrepi postavljajo prebivalce v ilegalen/podrejen položaj, saj ne morejo:
niti iz lastne občine (pred parlament)
niti se zbirati na javnem mestu

Manjka samo še policijska ura.

Dejansko demokracije ni več.Volitve bi znale biti preložene nekam v "prihodnost" (iz zdravstvenih razlogov seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

FireSnake ::

vostok_1 je izjavil:


Kako lahko supposedly demokratična država dobesedno zapre ljudi masovno v zapor (aka. dom)?

A smo že toliko zdresirani, da praktično ubogamo vse kar pride od zgoraj?
Kaj pa če nekdo oceni, da mu je rizik sprejemljiv?


Od kje tebi, da imamo demokracijo?
Mi smo oprani sužnji! Debata na tem forumu to potrjuje.

Smejimo se Severnim Korejcem, češ, kako so butasti (mimogrede, sem bil tam). V kolikšni meri smo mi drugačni?

Kakšna je razlika med sužnjem in "svobodnim" sužnjem?
Ti jaz povem: edino ta, da tukaj eni lahko svobodno lajajo čez Jajota.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tech1 ::

sedaj pa primerjava južne koreje in slovenske demokracije.. kam smo prišli
opran suženj si mogoče ti, js nisem.

Na temo : Najbolj smešno mi je k nobeden ne ve koliko časa bo to sploh trajalo. Jaz samo vem da je mogoče kakšen teden odkar je prepoved gibanja in meni je groza čista, psiha tud šepa že malo , hvala bogu za razne messengerje da si lahko pišem z folkom.

Avto sem kupu skoraj nov, pa mi zdej stoji, tank poln... Jaz ne morem več , upam pa vsaj da bo nek efekt te občinske izolacije in omejitve gibanja.

Zelo vzpodbudne novice, v moji regiji obalno kraška se ne višajo primeri že nekaj dni. Mogoče pa je občinski ban hammer naredil svoje?

vostok_1 ::

gusto je izjavil:

V trenutnih razmerah po moje ne moremo nič. Kljub vsemu pretiravanju, ni najbolj odgovorno, da gre folk masovno na ulice, se po možnosti stepe s policijo, poškoduje, prenaša virus. Lahko počakamo do konca strogih ukrepov, ali pa se organizirajo kakšne spletne peticije. Ne vem. Bo pa v naslednjih tednih čedalje več nezadovoljnih ljudi. Strah bo popustil, službe in denarja ne bo, položnice bodo prihajale, čakalne vrste v zdravstvu bodo še daljše, brali bomo novice, kam vse izginja denar 3 milijarde vrednega paketa. Ne bo luštno.


Nazadnje ko sem bral, naj bi bila vlada of the people, by the people, for the people.
Če ljudstvo oceni, da je pripravljeno sprejeti določen rizik, then we just have to go with it.
Jasno, to da je ljudstvo zabito ko cigla je sekundarni point.
Ampak still.

To, da zginjajo miljarde in da se praktično dela sužnje od prihodnjih generacij (in sedanjih) pa najbrž bo še zanimivo za vidt.
Ulica mogoče, ampak v tretjesvetovnih državah so zadeve morda hujše, folk pa vseeno ne množično protestira redno.
Tko, da ne vem. Bojim se, da bodo kar sprejeli ukrepe zdravstvene in finančne kot vse dosedaj.
Bi pa bilo zanimivo vidt ja, kako zgleda obubožana Evropa. Kot kak ukrajinski ex-socialistični geto najbrž.

sbawe64 je izjavil:

Sedanji vladi se zna zelo verjetno zgoditi ulica, tam nekje jeseni.
Tudi ovce imajo 1x dovolj laganja plus tega bo udarila gospodarska kriza, primerljiva z ono iz 1929.Euri znajo postati monopoli denar.

Sedanji ukrepi postavljajo prebivalce v ilegalen/podrejen položaj, saj ne morejo:
niti iz lastne občine (pred parlament)
niti se zbirati na javnem mestu

Manjka samo še policijska ura.

Dejansko demokracije ni več.Volitve bi znale biti preložene nekam v "prihodnost" (iz zdravstvenih razlogov seveda).


Še na višku juge ne vem, če je bilo toliko omejevanja. Definitivno pa ne med osamosvojitveno vojno. Takrat si lahko mirno hodil na okoli.

FireSnake je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Kako lahko supposedly demokratična država dobesedno zapre ljudi masovno v zapor (aka. dom)?

A smo že toliko zdresirani, da praktično ubogamo vse kar pride od zgoraj?
Kaj pa če nekdo oceni, da mu je rizik sprejemljiv?


Od kje tebi, da imamo demokracijo?
Mi smo oprani sužnji! Debata na tem forumu to potrjuje.

Smejimo se Severnim Korejcem, češ, kako so butasti (mimogrede, sem bil tam). V kolikšni meri smo mi drugačni?

Kakšna je razlika med sužnjem in "svobodnim" sužnjem?
Ti jaz povem: edino ta, da tukaj eni lahko svobodno lajajo čez Jajota.


Bojim se da res. Naša demokracija ima on-off button kot kaže.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WizzardOfOZ ::

vostok_1 je izjavil:

Nazadnje ko sem bral, naj bi bila vlada of the people, by the people, for the people.


Ne vem če se vlada zaveda, da je tam zato, da bo delala za ljudi. Jaz menim, da oni mislijo da smo mi tukaj zaradi njih in ne obratno. Zato pa stalno delijo ljudi na leve-desne, bele-črne, rdeče-zelene,..., ker drugače ne morejo in ne znajo vladat.

Zdaj jim sicer ni treba veliko delat, ampak takoj ko bo konec krize, bodo morali kaj narest, takrat bo pa enako kot pri vseh nesposobnih vladah do sedaj - nič ne bodo naredili. Na oblasti so ali eni ali drugi že 30 let, brez da bi kdorkoli od njih lahko pokazal vsaj nekaj kar je naredil (in ne zajebal) pa da druga stran ni spljuvala.

LeQuack ::

Boj ni vlada vs plebs, ampak bogati vs revni.
Quack !

PrihajaNodi ::

LeQuack je izjavil:

Boj ni vlada vs plebs, ampak bogati vs revni.


Vlade pa nastavljene s strani oligarhije.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

tech1 je izjavil:

sedaj pa primerjava južne koreje in slovenske demokracije.. kam smo prišli
opran suženj si mogoče ti, js nisem.

Na temo : Najbolj smešno mi je k nobeden ne ve koliko časa bo to sploh trajalo. Jaz samo vem da je mogoče kakšen teden odkar je prepoved gibanja in meni je groza čista, psiha tud šepa že malo , hvala bogu za razne messengerje da si lahko pišem z folkom.

Avto sem kupu skoraj nov, pa mi zdej stoji, tank poln... Jaz ne morem več , upam pa vsaj da bo nek efekt te občinske izolacije in omejitve gibanja.

Zelo vzpodbudne novice, v moji regiji obalno kraška se ne višajo primeri že nekaj dni. Mogoče pa je občinski ban hammer naredil svoje?

Kaj pa če bi ti šel na en sprehod ali tek, da se mal k seb spraviš? Al so te zaklenil v stanovanje?

Pri nas "na deželi" praktično sploh ne občutimo ukrepov. Cel dan smo zunaj okoli bajte, gremo na sprehod po travnikih, gozdu, pravkar sem s 40km kolesarske ture (srečal sem 4 kolesarje pa 3 motoriste).
Jasno če pa sediš 24/7 v stanovanju, da se ti trga.
««
13 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122793 (13051) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324260 (13658) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325376 (19354) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945699 (30486) AndrejO

Več podobnih tem