» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
9 / 76
»»

LightBit ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Evo pa imate, kar ste iskali:

https://www.zurnal24.si/slovenija/upoko...

Nervoza se bo se samo stopnjevala, okuženost pa bo zaradi velike mase ljudi v malem mercatorcku narascala.

Kdaj novi ukrepi?

Res čestitke vladi za te zadnje Srbske ukrepe, ki so zgrešeni.

Cange ::

Rizik da te pustijo v jarku crknit vs doma zaprt. Prvo se sliš ok če ne končaš v jarku, še dobro da imamo montirano humanost.

lexios ::

Sicer bi tvoje roke vseeno kar precej zmanjšal, vendar si zadel point. Če bi jaz verjel, da lahko v 2-3 tednih rešimo zadevo, sem pripravljen ves ta čas ležati na kavču. Ampak žal ne verjamem, zato si bom organiziral življenje tako, da mi bo dolgoročno vzdržno. Spoštoval bom VSE ukrepe, ni pa nujno, da se bom z njimi strinjal. To bom tudi javno povedal, ko mi bo zapasalo. Pripravljen sem sprejeti manjša tveganja (v okviru zakona), kot so samostojni sprehodi, tek, kolesarjenje v občini. Benefit je veliko večji od rizika, (ne pozabimo, vse po predpisih), ampak ljudje se bodo še vedno obregovali. Ampak mi je vseeno. Verjamem, da delam v skupno dobro, tudi če nebi bilo ukrepov, bi se obnašal praktično identično, kot sedaj, izjema bi bilo le kolesarjenje v drugo občino.

Manjka nam strpnosti, razumevanja, vidi se da so ljudje že živčni, ko nonstop berejo samo slabe novice. Potem pride do teh obračunavanj, kazanja s prstom in kreganja, kdo je bolj kriv.


Lepo napisano! Ni nujno, da se strinjamo z ukrepi, če jih izvajamo oz. podpiramo s tem, da trollamo. :) Se pa v praksi kaže, da učinkujejo. Po sprostitvi ukrepov pa se bo potrebno navadit na to, da vojna še ni končana; bomo pa na bitko bistveno bolje pripravljeni.

111111111111 ::

Kenpachi je izjavil:

Kasna pa je razlika med koronasprehodom™ na Obali in koronasprehodom™ nekje v lokalni obcini?

V tem da greš lahko na drugega peš iz svoje hiše.

Mato989 je izjavil:


Tako je... nikol nisem videl, da bi lahko ti nekoga umoril in bi imel policist diskrecijsko pravico te spustit lol...

Umor ni prekršek. Je kaznivo dejanje.

3p je izjavil:

SodVina je izjavil:


Ne.
če ljudje nebi hodili ma morje, v hribe in se ukvarjali z ekstremnimi športi, in se držali socialne distance, nebi zapirali občin, prepovedovali kolesarstva, itd. Ljudje bi še vedno lahko šli v bližnji hofer, pa četudi v drugo občino, kot v enako oddaljeni mercator v svoji(ker zdaj po novem se to ne sme, ker je nevarno). Lahko bi se sprehajali in "lahkotno" športali kjerkoli, le da fizično in "koronsko" ne ogrožajo drugih in sebe. No tega sedaj tudi ni. Še malo, pa bodo pravila taka, da bo nekdo, ki živi bogu za hrbtom, moral ostati znotraj svojih zidov, ker uradno ogroža druge.

Pravila se pišejo za bedake. In kot bedaki se počutijo potem tudi ostali, ker nekatera niti niso smiselna, pa jih je po novem treba upoštevati.


Ljudje, ki so šli na morje, so najbrž manj ogrožali sebe in druge kot tisti, ki so šli v sosednjo občino v Hoferja.

1) Tako da, ja, so do neke mere problem tisti, ki so rinili v gnečo, kjer je potrebno upoštevai, da imajo turistični kraji obilo turistične infrastrukture. Tista cesta med Koprom in Izolo, recimo, prenese ~2000+ družin, ki se sprehajajo, ne da bi si bile skupine bliže od 5m.

2) Drugi del problema so bili prestrašeni lokalci, ki so videli turiste in takoj sklepali, da "bomo pa zdaj res vsi umrli", pa niso čisto razmislili zakaj točno že.

3) Tretji del župani, ki so hoteli za vsako ceno ugajati svojim volivcem.

4) Četrti del novinarji, ki išejo šokantne senzacije.

5) Peti del pa tisti, ki so ostali doma, in so zganjali paniko po twiterjih in drugih omrežjih.


6) Adrenalin junkiji so zaposlili zdravnike čez vikend, ker ne morejo zdržati doma. Nekdo, ki mora na delo bo pa izvisel, ker se nekdo ni mogel zdržati in se je šel razbit z motorjem.

111111111111 ::

energetik je izjavil:

Sploh ne gre za egoizem ali upor, ampak zgolj za nestrinjanje z nesmiselnimi ukrepi, ki ne pomagajo nič proti širjenju virusa. Ki so sami sebi v namen.

Kot se npr. primeri nesmiselno kupovanje v malem pajzlu 5km od doma v isti občini 3x tedensko namesto v 500m oddaljenem Hoferju v sosednji občini 1x na 2 tedna.
Ali pa sedenje med štirimi stenami namesto 2h tek/kolesarjenje po gozdu (magari v sosednji občini), kjer lahko srečaš zgolj medveda ali srno.
In podobno.

Mi 4je smo že zdavnaj pred ukrepi, že konec februarja prenehali z obiski staršev (kjer živijo tudi njihovi starši 80 in 90let+, prav zaradi tveganja da jim kaj ne prinesemo. Že pred ukrepi sem sam, max 1x/teden šel v štacuno, v restavracije, bifeje nakupovalna središča že prej nismo hodili.
Smo pa redno hodili še do 1 dneva pred novih odlokom po samotnih gozdnih poteh 4 občine stran. Brez slabe vesti, ker s tem nismo ogrožali nikogar.

Mislim, da ti policaj ne bo težil če te bo enkrat na teden dobil s polnim prtljažnikom hrane iz hoferja. Padalci pa so redno hodili v trgovine po 2-3 stvari. Trenutno delam suport za trgovsko verigo in vidiš svašta. Uletavajo ljudje in kupijo šopek banan, ker so v eni trgovini cenejše kot v drugi. Takim bi bilo treba kazen napisat iz prve. Ljudje na silo odpirajo drsna vrata malih pajzlov, ker se jim MUDI.

Zaradi takih so ukrepi odlični. Kolega je bil danes na Petrolu, je uletel policaj in enega nagnal ven ker je bil brez zaščitne maske in rokavic. Je ravnal prav ali ne? Trgovka za pultom se je oddahnila.

To da greš ti z družino na sprehod po lokalnem gozdu, ki meji na sosednjo občino te ne bo nihče zaskočil in kaznoval. Upam vsaj. Nekateri lokalni policisti so konkretno živčni in zmatrani. Zadnji čas da gre vojska na meje, policisti pa v notranjost države, na krajše smene.

PREDVSEM: Po pameti in mirno brez panike. Ukrepi so morda neumni in bedasti, ampak ljudje so tudi. Sam se gibljem med občinami s propustnico in vidim, vse manj idiotov. K sreči pa nisem v Ljubljani, kjer pravi kolega da so ljudje včasih kar nasilni. Nakupim v vaški trgovini, ker lokalna dostava še kar dela in za 10 rolic toaletnega papirja dam 4EUR, in vsel sem da imamo lokalno trgovino, kjer trgovke pobirajo telefonske številke strank in jim pripravljajo pakete, da tisti, ki so preboleli raka ne rabijo hodit v trgovino, upokojenci naročijo stvari preko maila, sorodniki pa prevzamejo paket. V hudih časih je mali lokalni trgovec tvoj prijatelj. Cene niso šle gor, pa bi lahko, ravno tako niso prodajali razkužila po 13EUR.

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Imam eno pot v drugo občino. Kaj lahko rečem policaju če me ustavi? Lagal in nekaj izmišljeval se ne bi. Če povem resnico (glede na to da ni nujen dogodek) naredi kakšen zapisnik z opozorilom ali kako je v tem primeru?

111111111111 ::

@digitalček: ostani v samoizolaciji in ostani zdrav. V Italiji, so zdravniki starejše odklapljali in mlajše reševali.

Kleemen je izjavil:

Imam eno pot v drugo občino. Kaj lahko rečem policaju če me ustavi? Lagal in nekaj izmišljeval se ne bi. Če povem resnico (glede na to da ni nujen dogodek) naredi kakšen zapisnik z opozorilom ali kako je v tem primeru?

Če pot ni nujna ostani doma.

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Nekaj moram it iskat z avtom, vzamem in grem nazaj domov. Ampak kako to razložit policaju, če te ustavi še nevem.

Horas ::

madona kk se hitr menite da vas ne dohajam :)

LeQuack ::

Horas je izjavil:

madona kk se hitr menite da vas ne dohajam :)


Kaj pa boš drugega delal v karanteni.
Quack !

Ales ::

Drage Persone Rudisi, Persone Non Grate in drugo zainteresirano občestvo, ki bi tako vehementno raje ubijali ene in reševali druge in ki vas tako močno žulijo starejši, za katere menda prav vi delate do nezavesti (le kaj, nabijanje na Slo-techu?), kaj pa če bi prednost na ventilatorjih določali tudi glede na obstoj naziva na Slo-techu? Persone ste itak Übermenschi, tako da vam ne bo problem dihat brez pripomočkov.

Je pa tudi bolj preprosta rešitev - kot enega od ukrepov v karanteni naj vrli oderatorji dajo vas na privzeto moderiranje. Tako kot imamo po nastopu pandemije očitno čistejše ozračje, bi bil očitno čistejši tudi Slo-tech.

louser ::

A je kdo že našel luknjo s katero se za par evrov na mesec izogneš temu ukrepu? 8-)

Inventorista ::

Kleemen je izjavil:

Nekaj moram it iskat z avtom, vzamem in grem nazaj domov. Ampak kako to razložit policaju, če te ustavi še nevem.

A je zmanjkalo trave? ;) Jaz predlagam, da nisi iskren s policijo!

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

LightBit je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Evo pa imate, kar ste iskali:

https://www.zurnal24.si/slovenija/upoko...

Nervoza se bo se samo stopnjevala, okuženost pa bo zaradi velike mase ljudi v malem mercatorcku narascala.

Kdaj novi ukrepi?

Res čestitke vladi za te zadnje Srbske ukrepe, ki so zgrešeni.


Ja pa sej to poskušamo doseči. Da upokojenci ne hodijo v trgovino vsak dan, za brezveze. V našem kraju namreč to še naprej nemoteno počnejo. Vsako jutro po kruh. Sej ga mama zna pečt, samo babičin iz mercatorja je pač boljši, ji je všeč skorja. Ostali pa razkužujemo, pazimo, smo doma, skrbimo, da MI teoretično nebi okužili njih. Se mi zdi, da je lažje otroku kaj dopovedat kot stari mami. Ker ona je preživela vojno in to zdej ni nič, za brezveze pa res ne bo čakala doma. (mimogrede, to žal ni bil teoretični primer)

Vsak pameten je včeraj vedel, da se bo v trgovinah trlo upokojencev, ker je bila penzija. Bi bil problem večini počakat kak dan? Očitno. Ker za penzijo se pač gre na banko dvignt vso gotovino pa potem z denarjem v trgovino. To je pač navada, ki je zdaj pa res nima smisla spreminjat.

Miki N ::

In evo in imamo novopečenega kršilca.

Dramatizirano:

Mati: Sin, ne hodi po slastne žemlice na Štajersko! Rotim te, kaj ni ti mar moje življenje?
Sin: Žal mi je.. mati... *si popravlja masko, umikajoč se ven čez vhodna vrata*

2dark ::

Miki N je izjavil:

In evo in imamo novopečenega kršilca.

Dramatizirano:

Mati: Sin, ne hodi po slastne žemlice na Štajersko! Rotim te, kaj ni ti mar moje življenje?
Sin: Žal mi je.. mati... *si popravlja masko, umikajoč se ven čez vhodna vrata*


Idealno za filmski scenarij, kjer se oseba odpravi na nevarno pot po žemljice.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Miki N ::

2dark je izjavil:


Idealno za filmski scenarij, kjer se oseba odpravi na nevarno pot po žemljice.


IMDB opis: Mlad moški se odpravi na nevarno pot na Štajersko, mitsko deželo za katero je slišal le od staršev v legendah o Jagerjevih slastnih žemljicah. Na poti po postapokaliptični pokrajni srečuje brezvladne prepperje, mutirane preživele, zblaznele karantenske kultiste... in prav mogoče odgovor na vprašanje o življenju in smrti.

Režija Mitja Okorn, Poljska 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Ste prebrali? Končno en bolj realen intervju z naslovom članka točno o tem kar nekateri govorimo... in to od epidemiologa, torej stroka po vaše!

Če bo karantena trajala dlje kot do prvega maja (v Sloveniji), bo problemov iz dneva v dan več. Najlažje je narediti to, kar so sedaj - ljudi zapreš v domove, prepoveš jim socialne stike (razen preko interneta), jim odvzameš možnosti za skupno preživljanje prostega časa v naravi (razen družinski člani), onemogočiš jim kulturo, druženje in vse ostalo. Dejansko vse. Nato še zapreš meje občin. Res "vrhunski" ukrep. Kaj bo naslednje? Da boš lahko 1x na teden šel iz stanovanja? A to so pametne rešitve, ki vodijo do izboljšanja stanja?

Če so to rešitve, potem smo pa daleč od realnosti. Kmalu se bodo pokazali pravi "rezultati" teh ukrepov. Družinsko nasilje, ločitve, prepiri, pretepi, vandalizem, kraje, kriminal, alkoholizem ...


Samo te žrtve ne bodo zabeležene pod skupno statistiko pod imenom

"Žrtve zaradi kvazi karantene in neumnih odlokov vodilnih" zato ne bo primerljivo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Vazelin ::

Mato: a ti misliš, da bi kdo hotel Bergamo na kvadrat? Še BoJo si je premislil, ko je videl kak kaos se obeta. Brez omejitev in karantene bi bili vsi kraji Bergamo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Mato: a ti misliš, da bi kdo hotel Bergamo na kvadrat? Še BoJo si je premislil, ko je videl kak kaos se obeta. Brez omejitev in karantene bi bili vsi kraji Bergamo.


Ja in, potem bi pa meli naslednjih 10 let nižjo smrtnost kot zadnjih 10 let, ker ne bi mogli več kronični umirat...torej na dolgi rok se izravna =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

PrihajaNodi ::

Zdej tko je Vazelin. Ce te boli zob. Se ti zagnoji umres. Ce te boli zob in dobis korona virus imas mogoce vecjo sanso prezivetja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Kvatebrigic ::

Ma ne bomo kar tako ratali Bergamo. Nehite to nabijat. Slovenija je malo bolj specifičen primer. Nimamo velikih in gosto naseljenih mest, nimamo tramvajev, podzemne, nimamo glomaznih štadionov in velikih tekem in koncertov, imamo tiste tri "večje" shopping centre, to je pa to.
Komot bi shajali s precej milejšimi ukrepi, predvsem bi morali dajati fokus na žarišča, ki so, kot se kaže domovi za ostarele, pa se kar nič ne premakne. Važno da ne smeš iz občine!
A je bilo res pretežko čez vikend postavit policaje na Bled, Pokljuko, Strunjan? Bo zdaj lažje, če bodo stali na mejah 219ih občin?
Najlažje je vladnim govorcem sejat paniko in nabijat da je stanje katastrofalno. Pa je res? Poglejte statistiko. Tako dobro kot gre nam do sedaj, gre redkim.
Ne pravim, da bi morali sedaj vse ukrepe opustit. Ne, samo nesmiselno je pa narod omejevat in zapirat po bajtah, če po drugi strani dopuščamo da se okužbe neomejeno širijo po domovih za ostarele, kjer bo tudi največ smrtnih žrtev. Imamo preko 100 okuženih v DZO, zato v naslednjih tednih gladko pričakujte še preko 100 mrtvih, Kacin bo pa salte delal na konferencah da nismo dovolj pridni in bo treba še zaostriti ukrepe. Avtoceste bodo pa prazne, kot že pretekli teden.

Utk ::

Točno tako, zdaj se že vidi kje je problem, in ukrepi bi morali it v tiste smeri, ne pa vse povprek.

FireSnake ::

Kvatebrigic je izjavil:


Najlažje je vladnim govorcem sejat paniko in nabijat da je stanje katastrofalno. Pa je res? Poglejte statistiko. Tako dobro kot gre nam do sedaj, gre redkim.


Brez samovšečnih bedakov (tudi tukaj gor se najdejo) bi nam šlo še bolje.
In taki razumejo samo eno govorico: pendrek pod rebra. In tako bi bilo tudi prav.

In zaradi takih neumnežev bom jaz dlje doma, kot je potrebno.

Je že zgoraj nekdo omenil: ukrepi so neumni, a niso pol toliko neumni, kot so ljudje.
Če bi imel folk VSAJ MALO pameti ukrepov sploh ne bi potrebovali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Kvatebrigic ::

Ja. In se strinjaš, da bi bilo smiselno lovit take samovšečne posameznike, kot pa da moramo vsi sedeti doma do neznano kdaj? V najboljšem primeru do konca aprila je včeraj rekel Hojs, je pa še bolj verjetno da bodo do takrat ukrepe še zaostrili, če število okužb ne bo nehalo naraščati.
Sori, ampak sedaj je pa iluzorno pričakovati da bo število okuženih kar padalo. Kako že? Vse se dogaja s 14 dnevnim zamikom, v zadnjih dneh se kažejo nova žarišča po domovih za ostarele, pravkar so odkrili okuženega v beli coni v UKC mb, uvažamo Slovence iz svetovnih žarišč nazaj domov, ki so pozitivni...

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Kvatebrigic je izjavil:

Ja. In se strinjaš, da bi bilo smiselno lovit take samovšečne posameznike, kot pa da moramo vsi sedeti doma do neznano kdaj?


Kako jih boš pa lovil? V Italiji so si izposojali pse, da so lahko se zunaj šetali. Pa potem je prišla ponovno sprememba uredbe na najmnajši skupni imenovalec. Sem že napisal. Po temu koncu tedna bodo začele veljati policijske ure, saj bo naval na Šmarno in Rožnik.

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zdej tko je Vazelin. Ce te boli zob. Se ti zagnoji umres. Ce te boli zob in dobis korona virus imas mogoce vecjo sanso prezivetja.

nič ne umreš, ker dežurni še vedno delajo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

lotar123 ::

FireSnake je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Najlažje je vladnim govorcem sejat paniko in nabijat da je stanje katastrofalno. Pa je res? Poglejte statistiko. Tako dobro kot gre nam do sedaj, gre redkim.


Brez samovšečnih bedakov (tudi tukaj gor se najdejo) bi nam šlo še bolje.
In taki razumejo samo eno govorico: pendrek pod rebra. In tako bi bilo tudi prav.

In zaradi takih neumnežev bom jaz dlje doma, kot je potrebno.

Je že zgoraj nekdo omenil: ukrepi so neumni, a niso pol toliko neumni, kot so ljudje.
Če bi imel folk VSAJ MALO pameti ukrepov sploh ne bi potrebovali.


Za take bedake imamo policijo, naj opravijo svoje delo in jih kaznujejo, nikakor pa ne vidim smisla zaostrovati razmere zaradi 1% populacije. Koliko teh bedakov so do sedaj kaznovali? Kot je meni znano 0, predvsem zato ker se teh badakov enostavno ne najde! Nikakor pa ne pristajam na omejitve, ki prizadenejo ostalih 99% populacije zaradi 1%. Lahko bi rekli takole, ker 1% ljudi vozi po avtocestah več kot je dovoljena hitrost bomo v izogib nesrečam prepovedali vožnjo vsem! Me zanima koliko ljudi bi se s tem strinjalo ;)

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Najlažje je vladnim govorcem sejat paniko in nabijat da je stanje katastrofalno. Pa je res? Poglejte statistiko. Tako dobro kot gre nam do sedaj, gre redkim.


Brez samovšečnih bedakov (tudi tukaj gor se najdejo) bi nam šlo še bolje.
In taki razumejo samo eno govorico: pendrek pod rebra. In tako bi bilo tudi prav.

In zaradi takih neumnežev bom jaz dlje doma, kot je potrebno.


Ti boš dalj časa doma zaradi odloka vlade, ne zaradi tistih ki ga ne spoštujejo, to pa zato ker ima vlada v glavi nek način s katerim se vsi ne strinjamo, oz. je kontraproduktiven za psihično zdravje ljudi in še kaj... in namesto da bi vlada dala spet obe opciji silijo ljudi v eno. Kot pri ZPIZ-u ZZZS-ju itd...

KAVINSKY je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:

Ja. In se strinjaš, da bi bilo smiselno lovit take samovšečne posameznike, kot pa da moramo vsi sedeti doma do neznano kdaj?


Kako jih boš pa lovil? V Italiji so si izposojali pse, da so lahko se zunaj šetali. Pa potem je prišla ponovno sprememba uredbe na najmnajši skupni imenovalec. Sem že napisal. Po temu koncu tedna bodo začele veljati policijske ure, saj bo naval na Šmarno in Rožnik.


Ampak vlada je kriva da bo naval na Šmartno in Rožnik... saj ne smemo drugam!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Vazelin ::

Ampak vlada je kriva da bo naval na Šmartno in Rožnik... saj ne smemo drugam!

Nobenega navala ne bo. Ravno ti ki običajno rinejo gor so sedaj najbolj pazljivi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Machete ::

Meni so fenomen oni, ki jih nikoli v 10 in več letih nisem srečal v naravi, sedaj pa hodijo, kot da trenirajo za maraton vsak mesec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KAVINSKY ::

Vazelin je izjavil:

Ampak vlada je kriva da bo naval na Šmartno in Rožnik... saj ne smemo drugam!

Nobenega navala ne bo. Ravno ti ki običajno rinejo gor so sedaj najbolj pazljivi


Bodo prišli tisti, kateri so pretekli konec tedna prevažali kolesa na strehah avtomobilov.

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Meni so fenomen oni, ki jih nikoli v 10 in več letih nisem srečal v naravi, sedaj pa hodijo, kot da trenirajo za maraton vsak mesec.


Ti nekaj povem... to je klasika, ampak to bi psihologi morali povedat vladi... če vlada reče ostani doma, želiš it ven, če WHO in vlada pravite gibaj se, bi raje ležal... samo butli od Vlade to ne razumejo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Miki N ::

Ja glejte, prej ste jamrali kako ljudje namesto v naravo hodijo v trgovine.. zdaj pa ko je ravno obratno pa spet nergate.

Kenpachi ::

111111111111 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Kasna pa je razlika med koronasprehodom™ na Obali in koronasprehodom™ nekje v lokalni obcini?

V tem da greš lahko na drugega peš iz svoje hiše.


Wrong. Lokacija lokalne obcine v mojem vprasanju ni specificirana. Razlike med sprehodoma ni.

Je pa pomembna razlika v pripravljenosti ljudi, da prej verjamejo temu, da so koronasprehajalci™ na Obali neobcani kot pa obcani in posledicno pripravljeni lincat taiste koronasprehajalce™, cetudi se drzijo koronadistance™.

Tudi lazje na podlagi tega sprejet strozje ukrepe wink wink nudge nudge if you know what I mean.
Zaraki Kenpachi.

Mato989 ::

ne sploh ne, seveda ima znanost vso prednost, ampak cmon - niti se ne more odločit, ali je karantena smiselna ali ne, do katere mere, nobenega enotnega stališča stroke, skratka čemu potem toliko teh strokovnjakov, če ne vedo, kaj bi? Zakaj v tem času niso pripravljeni protokoli postopanja? Zdravilo seveda ne bo samo padlo z neba, seveda bo potrebno ogromno napora, ampak ali je kaka koordinacija na ravni sveta? To bi jaz pogrešal pri teh strokovnjakih. Da bi povedali - smo pripravljeni, toliko in toliko inštitutov, laboratorijev je vse spustilo iz rok in se preusmerilo na odkrivanje sestave virusa, potencialnih učinkovin itd. Ta dela to, ta dela ono, nekaj pač. Tako pa - vitje rok v zrak in ugibanje malo v levo, malo v desno, nekaj bo že prav.


Točno to jaz mislim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

3p ::

Utk je izjavil:

Točno tako, zdaj se že vidi kje je problem, in ukrepi bi morali it v tiste smeri, ne pa vse povprek.


Potrebno je vedeti, da je del ukrepov namenjen zdravju, del pa politiki.

Če ljudje zapaničarijo, jim je potrebno ustreči, tudi z ukrepi, ki ne bojo ravno vplivali na potek epidemije, drugače kdo ve, koga bojo volili naslednjič. (Kar ne leti nujno le na našo trenutno ablast - podobno je povsod).

KAVINSKY ::

Kenpachi je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Kasna pa je razlika med koronasprehodom™ na Obali in koronasprehodom™ nekje v lokalni obcini?

V tem da greš lahko na drugega peš iz svoje hiše.


Wrong. Lokacija lokalne obcine v mojem vprasanju ni specificirana. Razlike med sprehodoma ni.

Je pa pomembna razlika v pripravljenosti ljudi, da prej verjamejo temu, da so koronasprehajalci™ na Obali neobcani kot pa obcani in posledicno pripravljeni lincat taiste koronasprehajalce™, cetudi se drzijo koronadistance™.

Tudi lazje na podlagi tega sprejet strozje ukrepe wink wink nudge nudge if you know what I mean.


Daj me spomniti, kako je virus prišel k nam. Je nekdo šel smučati na Krvavec ali v Italjo? Zdaj pa model koronasmučarje™ prenesi na koronasprehajalce™. O koronadistanci pa škoda besed, poslušali smo o nesmislu mask, razkuževanju stavb... kaj če jutri rečejo, da je ustrezna koronadistanca 2,2 metra?

3p ::

KAVINSKY je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ampak vlada je kriva da bo naval na Šmartno in Rožnik... saj ne smemo drugam!

Nobenega navala ne bo. Ravno ti ki običajno rinejo gor so sedaj najbolj pazljivi


Bodo prišli tisti, kateri so pretekli konec tedna prevažali kolesa na strehah avtomobilov.


In kako bo to vplivalo na potek epidemije?

A v resnici sploh obstajajo kaki podatki o tem, koliko nevarno je gibanje v naravi (brez poležavanja na klopcah in štemanja na fitnesih), če sploh? Kakšna je verjetno, da fašeš virus (pziroma dovolj tega, da boš zbolel), če 10 metrov pred tabo hodi okuženi? Ali pa bi radi, da po stanovanjih čepimo kar na pamet, kot žrtvovanje nekemu neznanemu božanstvu, ki ga bomo s tem pridobili na svojo stran?

Kvatebrigic ::

KAVINSKY je izjavil:


Daj me spomniti, kako je virus prišel k nam. Je nekdo šel smučati na Krvavec ali v Italjo? Zdaj pa model koronasmučarje™ prenesi na koronasprehajalce™. O koronadistanci pa škoda besed, poslušali smo o nesmislu mask, razkuževanju stavb... kaj če jutri rečejo, da je ustrezna koronadistanca 2,2 metra?


Ja, samo v kleti Portoroža verjetno za vikend zvečer ne bo party for all, ki so kupili dnevno karto za sprehajanje, ali pač?

2dark ::

V Rusiji ni bilo problema, ker se je putin odločil tako sprejet trde ukrepe.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

3p ::

2dark je izjavil:

V Rusiji ni bilo problema, ker se je putin odločil tako sprejet trde ukrepe.


Tu na Madžarskem ne.

Vprašanje pa je, če mi hočemo biti Rusija ali Madžarska. In kako dolgo.

Mato989 ::

2dark je izjavil:

V Rusiji ni bilo problema, ker se je putin odločil tako sprejet trde ukrepe.


Ja, ampak pred 1 letom ste jamrali kakšen gnoj je Putin ker tako vlada za razliko od naše demokracije... eni bi pa radi imeli Putina ko vam paše, ko pa ne, pa nesposobno vlado polno človekovih pravic... ampak ne morte met obojega ko vam paše, ampak bodite pogumni in imejte eno v dobrih in slabih časih!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kotanyi ::

FireSnake je izjavil:

Brez samovšečnih bedakov (tudi tukaj gor se najdejo) bi nam šlo še bolje.
In taki razumejo samo eno govorico: pendrek pod rebra. In tako bi bilo tudi prav.

In zaradi takih neumnežev bom jaz dlje doma, kot je potrebno.

Je že zgoraj nekdo omenil: ukrepi so neumni, a niso pol toliko neumni, kot so ljudje.
Če bi imel folk VSAJ MALO pameti ukrepov sploh ne bi potrebovali.


Ti logike nimaš poštimane (pa še zdaleč nisi edini). Ukrepi niso (no, ne bi smeli biti) namenjeni temu, da se folk ne sprehaja ob morju/Bledu/Rožniku/bohvekje. Niti temu, da se folk fijaka po celi SLO, če se mu tako zazdi. Ker nič od tega v resnici ni problematično. Tudi to ne, da eni brezskrbno mečejo frizbi na travici, medtem ko si jim ti ves prestrašen fouš iz svojega stanovanja.

Problematično je združevanje ljudi v skupine, nevzdrževanje socialne distance in izvajanje aktivnosti, pri katerih je večja možnost poškodbe.

In ukrep omejitve gibanja na posamezno občino to doseže le postransko, hkrati pa prinese kup nedoslednosti in škodljivih učinkov, zaradi česar tudi dovoljuje izjeme in zaradi česar ga policija tudi ne misli oziroma more striktno uveljavljati. Skratka, ukrep je povsem nedomišljen in ima dvomljive učinke. Kaj je potem namen takega ukrepa razen deljenja in strašenja ljudi?

Ukrepi morajo biti točni, domišljeni in izpolnjevati svoj neposredni namen s čimmanj neželenimi posledicami. Primer takšnih ukrepov bi bil naprimer:
- Župani lahko odredijo zaprtje javnih površinah s previsoko frekvenco ljudi
- Odredbe o zaprtju določenih planinskih poti
- Predpiše se obvezno nošenje mask na javnih površinah z višjo frekvenco ljudi
- Zapove se smeri gibanja na javnih površinah z višjo frekvenco ljudi, da se čimbolj omeji srečevanje sprehajalcev/pohodnikov
- Začasna prepoved rekreativne vožnje z motorji
- Začasna prepoved rekreativnega kolesarjenja oziroma omejitev na krog npr. 10km okoli kraja bivališča
- Začasna prepoved športov z večjo možnostjo poškodb
- Odredi se, da mora biti distanca med skupinami, ki npr. posedajo na travi, vsaj 10m
- Prepove se posedanje na javnih klopcah
- etc...

Skratka, ciljani ukrepi ki se direktno lotevajo problema. Ne pa brezzvezno strašenje.

Gone ::

"Najboljši" ukrep je razkuževanje večstanovanjskih zgradb. To jim je zelo verjetno nekdo z interesom prišepnil...

Mato989 ::

Gone je izjavil:

"Najboljši" ukrep je razkuževanje večstanovanjskih zgradb. To jim je zelo verjetno nekdo z interesom prišepnil...


Tako je... danes sem že nahrulil upravnika kaj si mislijo, sprejeli so nek sklep da bomo sami razkuževali, sicer ni blo nobenga sestanka, razkužilo pa za 2 meseca stane FAKING 90€....

Sem jim napisal kje je dogovor o razdelitvi plačila in KDO je odločil ceno razkužila...

So se malo ušteli ker zdaj mam se še več cajta s tem zajebavat in ne bodo meli mira!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

KAVINSKY ::

Kvatebrigic je izjavil:

Ja, samo v kleti Portoroža verjetno za vikend zvečer ne bo party for all, ki so kupili dnevno karto za sprehajanje, ali pač?


Ja, še dobro da se je večina držala #ostanidoma, sicer bi imel party for all gnečo na sprehajalnih poteh. Ja, je možnost okužbe manjša kot v klubu, še vedno pa se izpostavljaš za brezveze in podaljšuješ trajanje karantene.

Mato989 ::

"Dokler bo število novokuženih raslo, bomo neuspešni"


Evo pripravite se na nove ukrepe, št. okuženih ne bo nehalo rast še 3 mesece!

A lahko ukinemo NIJZ če se ga ne upošteva v teh dneh? Škoda da sploh plačujemo vse te kao strokovnjake če pol odloča vse Janšek z parimi in Kacin ter Hojs govorita non stop Tonin se pa s Pahorjem slika... ukinimo pol vse strokovne službe bomo vsaj prihranili!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Mato989 ::

Da ne omenjam da

Vrh se pričakuje v naslednjih dveh tednih


To poslušamo že cca 5 tednov!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

FireSnake ::

lotar123 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Najlažje je vladnim govorcem sejat paniko in nabijat da je stanje katastrofalno. Pa je res? Poglejte statistiko. Tako dobro kot gre nam do sedaj, gre redkim.


Brez samovšečnih bedakov (tudi tukaj gor se najdejo) bi nam šlo še bolje.
In taki razumejo samo eno govorico: pendrek pod rebra. In tako bi bilo tudi prav.

In zaradi takih neumnežev bom jaz dlje doma, kot je potrebno.

Je že zgoraj nekdo omenil: ukrepi so neumni, a niso pol toliko neumni, kot so ljudje.
Če bi imel folk VSAJ MALO pameti ukrepov sploh ne bi potrebovali.


Za take bedake imamo policijo, naj opravijo svoje delo in jih kaznujejo, nikakor pa ne vidim smisla zaostrovati razmere zaradi 1% populacije. Koliko teh bedakov so do sedaj kaznovali? Kot je meni znano 0, predvsem zato ker se teh badakov enostavno ne najde! Nikakor pa ne pristajam na omejitve, ki prizadenejo ostalih 99% populacije zaradi 1%. Lahko bi rekli takole, ker 1% ljudi vozi po avtocestah več kot je dovoljena hitrost bomo v izogib nesrečam prepovedali vožnjo vsem! Me zanima koliko ljudi bi se s tem strinjalo ;)


Prvi del posta: za mene se ne spremeni nič, ker sem že zdaj v "hausarestu".

Drugi del: narobe! Zaradi tega, ker vsi divja(mo)jo imamo omejitve. Ne prepoved vožnje.
Če bi bili vsi pametni stvar, kot je omejitev ne bi obstajala.

In zdaj je enako. Če bi folk imel kaj v glavi ne bi bilo nebene omejitve. tako pa mora bit. in še enkrat: NOBENA omejitev ni tako neumna, kot so neumni ljudje zaradi katerih te omejitve sploh obstajajo.

kotanyi je izjavil:


Ti logike nimaš poštimane (pa še zdaleč nisi edini).

kotanyi je izjavil:


medtem ko si jim ti ves prestrašen fouš iz svojega stanovanja.

Dobro, da si se sam označil, sem lahko nehal brati. Hvala!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

««
9 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122628 (12886) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324118 (13516) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325181 (19159) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945442 (30229) AndrejO

Več podobnih tem