» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
70 / 76
»»

UganiKdo ::

Nope, to samo pomeni, da Slovenija nima pravice odločat o drugih državah, ampak lahko uvaja in izvaja omejitve samo v RS.

sunshine403 ::

A bejz... bova spet o tvojem nakladanju? Kje iz Kacinovega citata vidis da se gre o odlocanju o drugih drzavah? Gre se za odlocanje o drzavljanih RS, ki imajo ustavne pravice da potujejo kamor zelijo.... recimo v drugo drzavno ne pa recimo v drugo obcino.

UganiKdo ::

Ni argumentov, pa treba takoj na osebni nivo?

Glede na to, da je govora o dopustovanju Slovencev na hrvaškem, bi rekel, da si ti tisti, ki naklada v tri dni.

Kot že rečeno, država je avtonomna, da na svojem ozemlju sprejema predpise, ne more pa sprejemat predpisov za druge države. Tako, lahko omeji prehajanje med občinami, ne more pa sprejemat omejitev za vstop v drugo državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

rusilec ::

Omejitev gibanja med občinami je protiustavna.

UganiKdo ::

rusilec je izjavil:

Omejitev gibanja med občinami je protiustavna.


Ustavno sodišče se s tabo ne strinja. Ampak verjamem, da imaš ti kot absolutna avtoriteta v ustavnem pravu nedvomno prav.

111111111111 ::

sunshine403 je izjavil:

Prosto po Kacinu z danasnje tiskovke:

"To ne pomeni, da vam bom odsvetoval pot na Hrvaško. Vsak državljan ima zagotovljene ustavne pravice, sam se mora odločiti kam in kako bo potoval." je povedal vladni govorec


Kaj to potem potrjuje da je bila omejitev gibanja na obcine neustavna? Ce imam danes ustavno pravico iti na vikend na Krku (kajne popotnik Kacin?), potem sem predvidevam tudi dva meseca nazaj cisto legalno sel iz svoje obcine, brez da bi se moral komurkoli opravicevati za moje pocetje.

Trenutno ni v veljavi nobenega predpisa, ki bi ti omejeval gibanje po državi in izven nje. Če bodo pa sprejeli ukrep karantene iz Hrvaške, lahko še vedno greš, ne moreš pa prosto priti nazaj v Slovenijo. Kaj je tukaj nejasnega? Če bo sprejet ukrep o omejitvi gibanja po občinah, pa ne boš smel iz občine. :D In boš lahko doma jokal.

rusilec je izjavil:

Omejitev gibanja med občinami je protiustavna.

In to si potegnil iz ... klobuka?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

11111 malo slabo razumes ti te stvari. Enako kot wannabe pravnik, ki misli, da zaradi arogantnega nastopa deluje prepricljivo.
Ce ima drzavljan RS ustavno pravico, da se sam odloca kam in kako bo potoval (to pravi Kacin ne jaz), potem je odlok brez pomena. Odloki niso nad ustavo, pac pa je stvar obratna... razen v tocno dolocenem primeru, pa se takrat je odlocba irelevanta.

UganiKdo ::

Ja, vleč izjave iz konteksta je seveda vrlina tudi najbolj primitivnih trolov. Tako kot primitivno spuščanje na oseben nivo, ko v 2 postu zmanjka argumentov.
Omejevanje ustavnih pravic, kamor sodijo omejitve gibanja je seveda možno in ustavno v zelo specifičnih in predpisanih okoliščinah. Izbira države za letovanje, to pač ni in o tem je bilo govora v izjavi.

Verjamem pa da boli, ko se ustavni sodniki na koncu strinjajo z wannabe pravniki in ne lokalnimi troli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

r3dkv1c4 ::

tikitoki je izjavil:

facepalm je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Ne razkužujem si rok ker imajo na dosti mestih neka čudna razkužila od kjerih imaš pol lepljive roke..

To se zgodi tam, kjer pacienti sparajo z razkuzilom in ga redcijo z vodo *facepalm*


Damn, kakšen poden je ta forum.

Lepljive roke imaš skoraj zagotovo zaradi glicerina, ki ga dodajo, da ti ne bo alkohol preveč izsusil kože.

Že več kot 10 let....nekateri admini(levičarji) so si prisvojili forum
Brišejo vse, s čimer se ne strinjajo.

Žalostno, po drugi strani pa tako smešno, da je branje in komentiranje postalo zabavno v peskovniku.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

sunshine403 ::

UganiKdo o tvojem poznavanju stvari sva enkrat ze. S tem da sem ti jaz skopiral uradni tekst (ki ga ti pac zaradi pomanjkanja znanja jezikov nisi bili sposoben razumeti), ti pa ponavadi ljudi obkladas z zmerljivkami, ko ti dokazejo da razen arogance nimas prav veliko znanja, tako da o "pomanjkanju argumentov" ne bi tako vehementno zatrjeval... razen ce imas zelo slab spomin.
Drugace pa ce bi si prebral se locena mnenja, bi ugotovil, da stvar ni tako hudo crno bela, kot si ti predstavljas. Ampak ja bodi dovolj. Za Hrvasko me boli ravno toliko kot me je pred dvemi meseci za omejitev obcin.

UganiKdo ::

ja, ko ni argumentov je stvar res končana in ti drugega kot žalitve ne ostanejo. Res žalostno, da potem ravno ti jokaš o arogantnosti. Mnenja vedno bodo deljena, ampak na koncu dneva imamo ravno zato ustavno sodišče, da to preseka. Samo nekateri se pač ne morete s tem sprijaznit in raje trolate naprej po forumih.

111111111111 ::

sunshine403 je izjavil:

11111 malo slabo razumes ti te stvari. Enako kot wannabe pravnik, ki misli, da zaradi arogantnega nastopa deluje prepricljivo.
Ce ima drzavljan RS ustavno pravico, da se sam odloca kam in kako bo potoval (to pravi Kacin ne jaz), potem je odlok brez pomena. Odloki niso nad ustavo, pac pa je stvar obratna... razen v tocno dolocenem primeru, pa se takrat je odlocba irelevanta.

V času epidemije, je ustavno sodišče pritrdilo vladi. Sicer je morala vlada utemeljit prepovedi, ampak so ostale.

Kateri del mi moraš pojasniti?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dexterboy ::

No, evo, pa smo že na starih tirnicah;
https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/go...
To bi jest nateral pol kokoške v te Moravče na "remake 1968 otroci cvetja", pa da se reče bobu bob!
Zasebna zabava? Kaj bo s Policijo uletel notri v hišo?!?!?! Kaj bo naslednji odlok, da ne smeš potegniti vode v kotličku med polnočjo in peto zjutraj?
Đizs... to mi je pa dvignilo piskr :O ;(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PacificBlue ::

Ukrep je totalno nesorazmeren s številom okuženih v občini.
Da ti narekujejo kaj smeš početi v zasebnih prostorih je pa tudi mimo ustave in zrelo za tožbo.

Se pa še dogovarjajo, da bi maše vseeno lahko potekale .
:)

fikus_ ::

Lahko je prepovedal zasebne zabave, vendar pravno ne zdrži.

V mojemu kraju bo to soboto poroka, povabljenih ~120 ljudi (so oklestili oz. so nekateri odpovedali, bilo je načrtovanoi okrog 160-170). Uradno jo lahko imajo, ker je bila predvidena že pred omejitvami na 50 ljudi.

UganiKdo ::

Uradno jo lahko imajo, ker je bila predvidena že pred omejitvami na 50 ljudi.

Imaš kakšno podlago za to trditev? al tako malo prosto po prešernu?

fikus_ ::

Glej poroka menda bo, bilo naj bi 120 ljudi, zakaj lahko, pe ne poznam podrobnosti. Ti bom v pon. napisal, če bo res tako.

UganiKdo ::

Torej si si tisti del o tem, da uradno lahko je, preprosto izmislil in v bistvu nimas pojma?

poweroff ::

Balažic... to je SDS? >:D
sudo poweroff

fikus_ ::

"Torej si si tisti del o tem, da uradno lahko je, preprosto izmislil in v bistvu nimas pojma? "

Glej, govoril sem s človekom, ki je blizu pri poroki! Sem ga spraševal kako bo šlo skoz 120 ljudi in mi je dejal tako kot sem napisal. V bistvu ti res ne morem citirat zakona, uredbe, . . .

Tako da se nehaj usajat in bluzit. Ti bom v pon. napisal, kako je šlo skoz!

T-h-o-r ::

ne seksat z nevesto, fikus
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

fikus_ ::

Ne grem na poroko, niti nisem vabljen, tako da brez skrbi.

UganiKdo ::

fikus_ je izjavil:

"Torej si si tisti del o tem, da uradno lahko je, preprosto izmislil in v bistvu nimas pojma? "

Glej, govoril sem s človekom, ki je blizu pri poroki! Sem ga spraševal kako bo šlo skoz 120 ljudi in mi je dejal tako kot sem napisal. V bistvu ti res ne morem citirat zakona, uredbe, . . .

Tako da se nehaj usajat in bluzit. Ti bom v pon. napisal, kako je šlo skoz!


hvala za pojasnilo, drugič ne škodi, da to takoj napišeš in ne zavajaš, da je pri rekla kazala zgodbicah karkoli uradnega.

Miki N ::

T-h-o-r je izjavil:

ne seksat z nevesto, fikus


Pa pazi se nevestinih družic! Vse z masko.

BlaY0 ::

PacificBlue je izjavil:

Ukrep je totalno nesorazmeren s številom okuženih v občini.
Da ti narekujejo kaj smeš početi v zasebnih prostorih je pa tudi mimo ustave in zrelo za tožbo.
:)

Ni problema, lahko delaš v zasebnih prostorih kar hočeš, samo potem ne hodi več ven, ostani kar tam in delaj tam notri vse. Zunaj pač velja uredba, in ko boš stopil "ven", jo boš pač kršil.

Največja fora je, da določen folk vedno skoči ko je po sredi prepoved, pa tudi če ga ne zadeva direktno. Isto kot če bi v SLO prepovedali prodajo ličija... folk ki pojma nima kaj je to in mu zadeva po možnosti niti ne bi bila všeč, bi imel največ za povedat češ, "Kršene so nam ustavne pravice!!!!"...

zasekamroz ::

Največja fora je, da določen folk vedno skoči ko je po sredi prepoved, pa tudi če ga ne zadeva direktno. Isto kot če bi v SLO prepovedali prodajo ličija... folk ki pojma nima kaj je to in mu zadeva po možnosti niti ne bi bila všeč, bi imel največ za povedat češ, "Kršene so nam ustavne pravice!!!!"...

Normalno. Proti kršitvam pravic se je treba boriti takoj ko se pojavijo. Če čakaš na to da kršijo nekaj kar se tiče prav tebe, je lahko že prepozno.

BlaY0 ::

zasekamroz je izjavil:

Največja fora je, da določen folk vedno skoči ko je po sredi prepoved, pa tudi če ga ne zadeva direktno. Isto kot če bi v SLO prepovedali prodajo ličija... folk ki pojma nima kaj je to in mu zadeva po možnosti niti ne bi bila všeč, bi imel največ za povedat češ, "Kršene so nam ustavne pravice!!!!"...

Normalno. Proti kršitvam pravic se je treba boriti takoj ko se pojavijo. Če čakaš na to da kršijo nekaj kar se tiče prav tebe, je lahko že prepozno.

Kontekst kolega, kontekst, ter prioritete! Ti z uveljavljanjem svojih pravic lahko kršiš pravice nekoga drugega. Čigave pravice so torej pomembnejše? Konec koncev verjetno želiš živeti v neki družbeni ureditvi kjer veljajo dolžnosti in pravice. Tvoja prva dolžnost v takem okolju je, da upoštevaš pravice ostalih, predvsem večine. Tukaj ti tehtaš težo dveh pravic in obe se dejansko tičeta tudi tebe. Pa verjetno je pravica do ličija (poroke s 120 svati) precej nižje na lestvici kot pravica do zdravja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

WizzardOfOZ ::

zasekamroz je izjavil:

Največja fora je, da določen folk vedno skoči ko je po sredi prepoved, pa tudi če ga ne zadeva direktno. Isto kot če bi v SLO prepovedali prodajo ličija... folk ki pojma nima kaj je to in mu zadeva po možnosti niti ne bi bila všeč, bi imel največ za povedat češ, "Kršene so nam ustavne pravice!!!!"...

Normalno. Proti kršitvam pravic se je treba boriti takoj ko se pojavijo. Če čakaš na to da kršijo nekaj kar se tiče prav tebe, je lahko že prepozno.


Zakaj se potem ne boriš glede ilegalnih prehodov meje? To so tudi kršitve. Jaz se moram vsakič na meji ustavit, identificirat, zdej bom moral še potrdila, da sem lastnik nepremičnine, kazat, potem še potrdila, da nisem okužen s covid19,.... En buhtelj iz afrike, bližnjega vzhoda pa preko meje s polno boleznimi, kužen, z zajedalci, ..., pa mu noben nič ne reče.

Machete ::

Dokaži svojo laž. Dokaži, da gre buhtelj iz Afrike čez mejo in da mu nihče nič ne reče.
Nismo na noratv forumu, da boš prodajal kaj takega.

*ps mater se je enih kletnih plačancev registriralo marca 2019.. kakšno vesoljno naključje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

zasekamroz ::

Zdravje na račun svobode drugih ni tvoja pravica.

joze67 ::

Z vsem dolžnim spoštovanjem do pravic drugih bi samo omenil, da bi to poroko odpovedali - oziroma oklestili - tisti hip, ko bi bilo moč na nek (post festum) način točno in neizpodbitno ugotoviti, kako, kje in preko koga je do okužbe prišlo. In bi potem organizatorjem izstavljali račune za povzročeno škodo (prosto po obligacijskem).
Tudi podjetniki (frizerji, npr) bi se hitro nehali napihovati, češ država nam je prepovedala delat, naj nam povrne škodo, in bi bili veseli, da bi sploh dobili pomoč.
Ker pa je neodgovornost poceni (zastonj v resnici), odgovornost pa nedokazljiva, s(m)o vsi pogumni.V resnici pa zgolj neodgovorni.
Kar pa spet (posebej v RS) ni nič novega.

BlaY0 ::

zasekamroz je izjavil:

Zdravje na račun svobode drugih ni tvoja pravica.

Spet, dejmo kontekst no! Ti drugi, ki so po tvoje nesvobodni torej ne potrebujejo zdravja? Al kako gre to? Al bi ti mogoče rad koristil v ponedeljek pravico do poroke, v torek pravico do zdravja, itd?

__Devil__ ::

111111111111 je izjavil:

Fak. V katerem hotelu pa ste to bili. Za koliko oseb je bilo to?


Hotel žusterna za 3 osebe.

BlaY0 ::

joze67 je izjavil:


Kar pa spet (posebej v RS) ni nič novega.

Ne vem, če lahko rečeš da je to posebnost Slovenije. Po moje je povsod podobno. Ne glede kje na svetu se nahajaš, ena kapljica "tapravega "strupa v najbližje jezero pripelje do podobnih posledic...

WizzardOfOZ ::

Machete je izjavil:

Dokaži svojo laž. Dokaži, da gre buhtelj iz Afrike čez mejo in da mu nihče nič ne reče.
Nismo na noratv forumu, da boš prodajal kaj takega.

*ps mater se je enih kletnih plačancev registriralo marca 2019.. kakšno vesoljno naključje.


Plačancev? Narobe razmišljaš. jebe se meni za politiko. Samo migrantov pa vseeno nočem v državi, dokler država ne porihta domačih ljudi, ki slabo živijo in dokler morajo Deželak in ostali zbirat denar, da kaki otroci sploh vidijo morje.

dexterboy ::

Odmisli morje... veš, koliko otrok sploh nima obroka doma, ampak je popoldanska malica zadnje, kar dajo v usta tisti dan?

Zato pa vodi Deželak avkcijo predmetov, da zberemo na šoli kaj denarja za prehrano otrok...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

V marcu in aprilu sem podaril 12 prenosnikov otrokom, ki jim jih starši niso mogli kupiti, da so ti otroci lahko imeli kontakt s šolo. Prenosniki so bili vsi Lenovo T440 (I3, 8GB rama, 240GB SSD in licenca za windows 10, office 365 so pa potem v šoli dobili licenco, da so lahko preko Teamsov delali za šolo).

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Poštovanje, g. Mađioničaru!
( če seveda to drži )
Sedaj se pa prebij skozi to temo, pa boš našel "enkarja" in mene, kako sva se "pričkala" okoli podarjene opreme.
Ko se je on prosto gibal med občinami pa bil božiček, ostali smo bili pa "prekrškarji".
In seveda, on je podaril mnooogo opreme otrokom....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

Sem bral.

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V marcu in aprilu sem podaril 12 prenosnikov otrokom, ki jim jih starši niso mogli kupiti, da so ti otroci lahko imeli kontakt s šolo. Prenosniki so bili vsi Lenovo T440 (I3, 8GB rama, 240GB SSD in licenca za windows 10, office 365 so pa potem v šoli dobili licenco, da so lahko preko Teamsov delali za šolo).

Pohvalno.

dexterboy je izjavil:

Poštovanje, g. Mađioničaru!
( če seveda to drži )
Sedaj se pa prebij skozi to temo, pa boš našel "enkarja" in mene, kako sva se "pričkala" okoli podarjene opreme.
Ko se je on prosto gibal med občinami pa bil božiček, ostali smo bili pa "prekrškarji".
In seveda, on je podaril mnooogo opreme otrokom....

Manj kot gospod Oz. Tako da kapo dol, gospodu Ozu.

Ti Dexter si že kaj naredil za otroke ali samo blodiš po forumu in tarnaš kako gre otrokom slabo?

Pa imel sem prav. Zapreti vas je treba v občine, ker sam od sebe je narod butast. Morda bom pa res naslednjič volil Jelinčiča. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Janša pravi da se je treba ali odpovedati zasebnosti z uporabo aplikacije, ali pa bodo spet začeli zapirati vse.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/j...
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Nimam tezav z depresijo, tak da Jansa zacni!

zasekamroz ::

LeQuack je izjavil:

Janša pravi da se je treba ali odpovedati zasebnosti z uporabo aplikacije, ali pa bodo spet začeli zapirati vse.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/j...

Nimajo denarja za še eno zapiranje (upam).

Vazelin ::

Itak da ni več denarja za zapiranje.
Karantene na nivoju države ne bo nikoli več.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Saj EU casti

Magic1 ::

Kako Eu časti? Ali ne Eu zagovarja, da se ukine omejitve za kritične juzne države?
Magic

WizzardOfOZ ::

LeQuack je izjavil:

Janša pravi da se je treba ali odpovedati zasebnosti z uporabo aplikacije, ali pa bodo spet začeli zapirati vse.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/j...


Jaz aplikacije ne dam na svoj telefon. Če jo bodo pa vsilili, bo pa telefon stalno doma.

zasekamroz ::

Jaz imam neka stara jajca in predplacnisko sim not. Če bo aplikacija obvezna, bo na tistem telefonu, telefon pa v alu foliji zavit cel čas.

facepalm ::

Dvomim, da bo aplikacija postala obvezna.
Potemtakem bo moralo biti obvezno tudi lastnistvo pametnega telefona ter nosenje tega s seboj 24/7 (kot osebni dokument).

Pa to prinese se prepovedi ugasanja naprave, 24/7 povezljivost na omrezje/gps, prepoved vkljucitve posredovanja klicev (da ne ostane tel doma in se z drugim gibljes okoli) itn..

So nasi sposobni to spisat? Bodo delili zastonj telefone?

Edit: bodo prepovedali tudi lastnistvo rootanega telefona, da ne bo mogoce fejkat lokacijo?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Vazelin ::

Aplikacija bo verjetno obvezna za tiste v karanteni.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
70 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120700 (10958) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17322084 (11482) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17323064 (17042) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942153 (26940) AndrejO

Več podobnih tem