» »

Video

Video

Pro ::

Sem učitelj in v teh dnevih dijakom pripravljam video učne ure. Le te si lahko doma sami pogledajo.

Pogosto se zgodi, da je potrebno kaj izrezati, vstaviti, zlepiti, na video kaj dopisati... pa me zanima, če poznate kakšen dokaj preprost brezplačen program, ki bi mi to omogočil.

Kurzweil ::

Za te simple stvari, bo verjetno dovolj že Windows Movie Maker... sicer pa v Google vpiši termin v smislu "free video editing programs"... recimo enih par programov...

Windows Movie Maker WIndows 10.
Shotcut Free Video Timeline Editor.
Kdenlive.
Apple iMovie.
Blender: Powerful free video editor.
VirtualDub.
Cinelerra.
ffDiaporama.

... se da pa tudi v Blenderju... ki je free... in če bi te kdaj zamikalo, da se še kaj poigraš z 3D grafiko...

Lonsarg ::

Meni je Avidemux všeč kar se rezanja tiče, predvsem ker zna rezati brez prekodiranja, ohrani kodek vse, res zgolj reže.

Ko pa rabim kake efekte, slike ki se prikažejo itd takrat pa uporabim windows movie maker za izdelavo(shranim v neki začasni veliki velikosti da ni veliko izgub) in nato avidemux za končno kodiranje (default nastavitve x264 od avidemux so majka pri dokaj majhni velikosti). Seveda gre to res za čisto osnovno amaterske zadeve, ampak tako malo rabim da se nisem hotel kakega drugega programa učit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DamijanD ::

Če izvzamem movie makerja, je od teh verjetno najlažji za uporabo shotcut, potem pa kdenlive.

dripac ::

Tule tip dokaj dobro razloži kaj in kako za različne free video editorje.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enostaven program za video editing.

Oddelek: Pomoč in nasveti
302255 (1138) refosk
»

brezplačen video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
285838 (5029) opeter
»

Brezplačni video urejevalnik

Oddelek: Programska oprema
142874 (2608) opeter
»

Program za OBDELAVO videa (filmov iz HD kamere)

Oddelek: Zvok in slika
1010372 (3003) PacificBlue
»

Program za editiranje videa

Oddelek: Programska oprema
223331 (3038) poweroff

Več podobnih tem