» »

Pomožni policist - rezervist

Pomožni policist - rezervist

Temo vidijo: vsi

hipertija ::

Odprte so prijave za policista, rezervista... zanima me, ali ima kdo kaj izkušenj s tem. Želel sem delati v policijskih vrstah, ampak se je pot obrnila v poslovne, ekonomske vode in delam v povsem drugi branži. tale razpis me je nekako pritegnil, ker bi lahko ob svoji redni službi, v kateri mmg. prav tako uživam, počel še nekaj, kar me že od otroštva veseli.

seveda sem si prebral pogoje in vso papirologijo, samo papir prenese vse, praksa je pa druga. je kdo rezervist? nekaj je zagotovo zaslužek, bolj pa me zanima, kakšen je način dela... slišal sem od nekoga v neki družbi nekoč, da mora oddelati en dan na mesec na domači pp. kako se kombinira to s službo?

mzakelj ::

Bratranec je bil dolga leta rezervist v Policiji. Pa pravi da nikoli več. Kadarkoli so se jim dvignili so morali iti ... Noter baje ni težko pridit, za ven pa da kar mutijo, da so te šolal, pa veš določene stvari... Pravil je da je na koncu celo grožnje doživljal od bivših kolegov kako jih je pustil na cedilu in da se bodo že srečali na cesti in podobne....
Pejt raje za rezervnega peka. Več kot z loparjem za kruh te ne morjo lovit ....

Dimnik ::

V mojih časih si imel en dan in enkrat streljanje na strelišču, v enem letu.....

Mzakelj.....daj napiši kam so morali it, ko se je komu dvignilo? Sam tega nisem doživel in me res zanima kaj je to za pravljic....tudi izstopiti ni bil problem, kdo mu je grozil, da se srečajo na cesti? Policisti? Saj oni niso bili navdušeni nad tem, da so imeli rezerviste s sabo med delom...

Cruz ::

Če/ko želiš ven, moraš baje vračati denar, ki si ga prejemal za pripravljenost(150EUR na mesec).

Znanec bo ravno zdaj začel s pripravništvom na PE kot pomožni policist. Teoretični in praktični del ni težki. On računa na to, da bo minimalno delal.

Imaš pa tukaj več odgovorov na tvoja vprašanja. Recimo:

14. Kolikokrat na leto in v kolikšnem obsegu so nato obdobna usposabljanja za pomožne policiste, ki podpišejo pogodbo? Kolikokrat na leto je lahko vpoklican pomožni policist?

V skladu s 4. odstavkom 104. člena Zakona o organiziranosti in delu v policiji je lahko pomožni policist na usposabljanje oz. opravljanje nalog policije, razen za primere iz 5. alineje prvega odstavka tega člena (tj. v primerih izrednega ali vojnega stanja), v istem koledarskem letu poklican največ do skupno 30 dni (v enem kosu oz. strnjenem nizu 30 dni ali pa v več delih)
.


15. Zaradi načrtovanja dela v službi moram vedeti, koliko časa prej bom obveščen o terminu usposabljanja za pomožne policiste.

Policija pomožnega policista seznani z načrtom usposabljanja najpozneje 15 dni pred začetkom usposabljanja. Policija kandidata za pomožnega policista ali pomožnega policista vpokliče na usposabljanje s pozivom, ki se mu vroči najmanj 15 dni pred začetkom usposabljanja.


20. Ali moram pri svojem delodajalcu za ta čas vzeti dopust?

Način izbire odsotnosti je v možnosti izbire samega pomožnega policista. Praviloma vzamejo pri delodajalcu plačano odsotnost (do 30 dni). Seveda pa obstaja možnost, da si pomožni policist pri svojem delodajalcu za ta čas vzame tudi dopust.

Kandidat za pomožnega policista ali pomožni policist se po opravljenem usposabljanju ali opravljenih nalogah policije najkasneje v dveh delovnih dneh vrne na delovno mesto, kjer ima sklenjeno pogodbo o zaposlitvi, delodajalec pa ga je dolžen sprejeti.


21. Bojim se, da bi me moj delodajalec odpustil, če bi bil zaradi dela v pomožni policiji (pre)večkrat odsoten iz službe.

Kandidatom za pomožne policiste in pomožnim policistom med usposabljanjem in med opravljanjem nalog policije pogodba o zaposlitvi ne preneha veljati in je delodajalec ne sme odpovedati ali spremeniti tako, da bi s tem postavil delavca v manj ugoden položaj.

Delodajalci kandidatov za pomožne policiste in pomožnih policistov prav tako ne smejo postaviti v manj ugoden položaj zaradi usposabljanja oziroma opravljanja nalog policije.

V primeru, da kandidatu za pomožnega policista in pomožnemu policistu delodajalec zaradi usposabljanja ali izvajanja nalog v pomožni policiji odpove pogodbo o zaposlitvi, mu Policija zagotovi plačano pravno pomoč v delovnopravnih postopkih.


Dobro premisli v kaj se spuščaš. Sanjam in domišljiji tukaj ne daj veliko prostora, ker ne gre za nobeno lepo, sanjsko delo kot si ga morda zdaj predstavljaš. Delo policista je stresno in na žalost zelo malo cenjeno. Prav tako se zavedaj, da se vežeš. Sicer je kolega razlagal, da če greš v tujino na dopust recimo, samo javiš in se da zmeniti brez problema, pa vseeno. Dobro premisli, če se splača porabiti čas za to.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

mailer ::

Popolna neresnost ministrstva za obrambo se vleče že leta nazaj. Sem naredlil vse teste za rezervista pred kar nekaj leti. Pet let me niso niti povohali, ko je bila štala z ilegalci ob prvem valu 2015 sem dobil poziv, da zdaj bi pa mogoče sklenili pogodbo. Ker sem ravno zamenjal službo sem jih seveda zavrnil. Spomnijo se samo, ko imajo hude težave v nasprotnem primeru pa si samo strošek. Na koncu koncev bi lahko proti plačilu aktivirali tudi vse, ki imajo dovoljenje za orožje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

mzakelj ::

Dimnik je izjavil:

V mojih časih si imel en dan in enkrat streljanje na strelišču, v enem letu.....

Mzakelj.....daj napiši kam so morali it, ko se je komu dvignilo? Sam tega nisem doživel in me res zanima kaj je to za pravljic....tudi izstopiti ni bil problem, kdo mu je grozil, da se srečajo na cesti? Policisti? Saj oni niso bili navdušeni nad tem, da so imeli rezerviste s sabo med delom...


Ni povedal kam so hodili, vendar ali je bil petek ali svetek so moral it. Je pa blo to kmalu po 91. Ah probleme je imel s kolegi rezervisti. Baje je blo ene par kar hudih naduvancev ...

Ah pomoje če te veseli greš... Sam ne bi šel nikoli. Že vojsko sem se ognil na način da sem 2x padel psihoteste in potem še kar vredu žalil komisijo.... Ni to zame. Če bi rad streljal si bi na črnem trgu kupu flinto pa je. Saj ni težko dobit .... Ampak me tudi to ne zanima kaj preveč...

hipertija ::

Niti približno me ne zanima streljanje, gre se za to, da je to nek dodaten izziv, neka stvar, ki sem si jo vedno želel, pa me je pot pač peljala v druge vode. Niti se ne gre za tistih 150€ mesečno, ampak za izziv... je pa res nadležno, če želiš izstopiti in ti to ne bi bilo omogočeno.

bluefish ::

hipertija je izjavil:

je pa res nadležno, če želiš izstopiti in ti to ne bi bilo omogočeno.
Zato si pa prebereš pogodbo in ne anekdot na internetsih.

fikus_ ::

Podpišeš pogodbo za nek določen čas in verjetno so nekateri nepismeni, ne znajo prebrat, kaj podpišejo. Potem imajo verjetno res težavo, ce si premislijo.

MadMicka ::

Rezerviste precej pošiljajo na t.i. zeleno mejo, drugače pa itak se zmeniš in greš takrat, ko imaš čas. Ni da bi sedaj kar sredi noči proti svoji volji moral nekam :)

hipertija ::

Prijavil se bom, potem se bom pa, če bom sploh izbran - pogajal glede pogojev oz. da vidim kako in kaj je s pogodbo.

WhiteAngel ::

mailer je izjavil:

Popolna neresnost ministrstva za obrambo se vleče že leta nazaj. Sem naredlil vse teste za rezervista pred kar nekaj leti. Pet let me niso niti povohali, ko je bila štala z ilegalci ob prvem valu 2015 sem dobil poziv, da zdaj bi pa mogoče sklenili pogodbo. Ker sem ravno zamenjal službo sem jih seveda zavrnil. Spomnijo se samo, ko imajo hude težave v nasprotnem primeru pa si samo strošek. Na koncu koncev bi lahko proti plačilu aktivirali tudi vse, ki imajo dovoljenje za orožje.


Ministrstvo za notranje zadeve. Obramba ima vojsko čez.

Drugače pa itak, da te pokličejo, ko te rabijo. Saj je v vseh branžah tako.

OPju pa priporočam, da gre raje za gasilca, če želu biti aktiven. Policisti so pač... policisti. Represija v rokah aktualne politike. Nehvaležna funkcija, ko je proračun prazen in lokalnim PP naložijo normo, koliko morajo pobrati prometnim prekrškarjem. Na primer. Po drugi strani morajo biti pa politično korektni, da kakšnega mulca od velepomembneža ne primejo pregrobo, ker potem glave letijo. Kot sem rekel, politika pač.

MadMicka ::

WhiteAngel, dej ne nakladi, lepo prosim. Ni nobene norme, koliko morajo pobrati prekrškarjem, drugo pa je, da pač šefi pričakujejo, da policaji delajo in prekrškarje oglobijo. Pa kr neki, da glave letijo, če nekega mulca velepomembneža primejo pregrobo, kje ti živiš človek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Utk ::

MadMicka je izjavil:

WhiteAngel, dej ne nakladi, lepo prosim. Ni nobene norme, koliko morajo pobrati prekrškarjem, drugo pa je, da pač šefi pričakujejo, da policaji delajo in prekrškarje oglobijo. Pa kr neki, da glave letijo, če nekega mulca velepomembneža primejo pregrobo, kje ti živiš človek.

V Sloveniji.

hipertija ::

Za gasilca bom šel? Živim v kraju, kjer so prostovoljci z izvozom 1x letno (hvalabogu), ko je akcija, vse ostalo pa pikniki, neki bedni občni zbori in tekmovanja za nešportne športnike.

Iz foruma sklepam, da ni enga rezervista na celem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Alien123 ::

Pa kdo bi sploh šel za policista, prosim te lepo.. meni so tudi poslali z vojske, če bi šel za rezervista lol..

svecka ::

Sodelavec je policist rezervist. Skoz mora prilagajat si siht, ker mora na južno mejo hodit delat za vikende. Je rekel, da mora tolikokrat bit obvezno na leto.

Pompol ::

Zdravo, mene pa zanima, koliko je dejansko izplacilo na mesec za pomoznega policista, z vsemi moznimi dajatvami in podobnimi stvarmi. Hvala za odgovor

Gagatronix ::

Za 150 eur na mesec ekstra se ti ne splaca jebat, sploh pa ne s policijo.

Pompol ::

Aha. Zakaj, je prevec obveznosti, al zakaj?

Gagatronix ::

Da ti bo random komandir sral po betici vsakic ko se mu dvigne ? Ce ti je to vsec, potem ti kar.

Kvinta ::

Idi rajš za rezervnega vojaka je boljše plačano ... policija je mizerija.
A.C.A.B

Gagatronix ::

Hahahaha, SV se za redne vojake nima denarja, kje ga bo imela za rezerviste. Rezervistom so ze zdavnaj konkretno zmanjsali mesecno placilo.

LeXani ::

225€ za rezerviste z odsluženim vojaškim rokom, do zaključka programa pa polovica. Sam bi se raje odločil za vojsko, če ne drugega je manj stresno in manj vpoklicev na leto. Uvajanje traja mesec in pol v vipavi, kar je misija nemogoče pri nekaterih delodajalcih.
Čas prve prijave 04.11.2005

Alien123 ::

Gagatronix je izjavil:

Hahahaha, SV se za redne vojake nima denarja, kje ga bo imela za rezerviste. Rezervistom so ze zdavnaj konkretno zmanjsali mesecno placilo.


se vidi, ko kar v prazno govoriš. Dejansko so zvišali rezervistom plačilo, kot tudi poklicnim vojakom.

TOP ::

hipertija je izjavil:

Niti približno me ne zanima streljanje, gre se za to, da je to nek dodaten izziv, neka stvar, ki sem si jo vedno želel, pa me je pot pač peljala v druge vode. Niti se ne gre za tistih 150€ mesečno, ampak za izziv... je pa res nadležno, če želiš izstopiti in ti to ne bi bilo omogočeno.

Kako si ti predstavljaš,biti rezervni policist brez znanja streljanja,to bi rad videl.Edino snežilke na PP ne znajo streljat :))

hipertija ::

Nikjer nisem rekel, da ne želim naučiti se streljati za samoobrambo ali pa da ne bi želel streljati, nisem pa fanatik, ker marsikdo se pa v vojsko in policijo vključi v osnovi ravno zaradi orožja.
Prekle za kurnk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818186 (14381) Unknown_001
»

Prostovoljno služenje vojaškega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615265 (10201) kriko07
»

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
669266 (7377) Unknown_001
»

Kaj menite o peticiji Ukinimo vojsko? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21933588 (31173) bluefish

Več podobnih tem