» »

Vega 8 problem

Vega 8 problem

sm4rt4ss ::

Zdravo,

imam sistem:

MSI B450 PRO-VDH MAX
Ryzen 3 3200G + Vega 8
16GB RAM 3200 MHz
Corsair Force MP510 500GB
WD Blue 1TB

Že od začetka opažam, da sistem trokira pri youtube videih že na 1080p kvaliteti, da sploh ne govorim pri 4K in med preklapljanjem med zavihki, če je odprtih več YT videev. Trokira na FF in Chromu, čeprav je na Chromu malo manj opazno, ampak vseeno moteče. Ne trokira vedno, ampak samo včasih za kratek čas. Problem je tudi pri predvajanju z VLCjem, predvsem z videi iz HDDja, ampak je opazno tudi pri videih iz SSD-ja. Probal sem z deafult driverji, ki jih namesti windows in pa z originalnimi AMD Adrenaline driverji, katere imam zdaj. Glavni profil imam nastavljen na gaming, pri videih pa imam nastvljeno na enhanced. Nič ne pomaga. Zdaj ne vem al je to hardware problem ali software problem. Moteče je tako zelo, da razmišljam o diskretni grafični, recimo RX560 ali GTX 1650. Ampak pri takem sistemu se to ne bi smelo dogajat. Prej sem mel i3 2120 s crappy intel hd2000 in 8GB RAM-a + SSD in je sistem laufal skoraj bolje. Ne vem več kaj naj naredim. Inštaliral sem tudi h264 sistemski kodek ampak ne pomaga.

Kak predlog kaj bi lahko bli vzrok težav?
  • spremenilo: sm4rt4ss ()

PALOMINO ::

Se pridružujem vprašanju. Enak problem.
Videi na YT, FB...problem. Pri samih igrah deluje bp in je zadeva zadovoljivo hitra.

hojnikb ::

h264ify
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

Jah, samo na Firefoxu tale razširitev blokira 4K resolucijo. Ni neka pametna rešitev no. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja starega računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12117214 (14315) hojnikb
»

Hitrost oz. učinkovitost PCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
233401 (2978) m0LN4r
»

Mozilla označila Flash za nevarnega, Facebook ga želi mrtvega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7122699 (17840) c3p0
»

Mi bo nova grafična gladko predvajala 1080pX60 fps?

Oddelek: Strojna oprema
102218 (2139) Shegevara

Več podobnih tem