» »

Postavljanje FTP/WEB strežnika

Postavljanje FTP/WEB strežnika

tx-z ::

Zdej mam ADSL in bi si rad postavu ftp in/ali web server. Na internet se povezujem prek routerja, mam pa dinamični IP. Ker program rabm za to in kako moram nastaviti nastavitve?
tx-z

Cokolesnik ::

Mislim, da bo dobro, da prebereš številne že narejene teme, ki odgovarjajo na vsa tvoja vprašanja.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

tx-z ::

evo, zdej sm inštaliru Serv-U, pa si naredu eno domeno, zdej pa neki, moj ip je 193.95.195.65, če pa pingam moj ftp strežnik pa čist neki druzga pokaže: 64.94.110.11, ampak ga tut noče pingat, če se pa z internetom povežem na ta ftp pa napiše da program windows nima dostopa do te mape, pa itd..v glavnem ne dela, pa tut z drugi programi programi ne gre,tm pa niti tega ne napiše..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

sash ::

to ti napiše (da nimaš dostopa) zato ker si za routerjem, probaj se na FTP povezat tako da napišeš ip mašine na kerem laufa server v FTP klijent pa bo delalo

da boš pa vidljiv v svetu pa morš pravilno skonfigurirat tud router (posreduj ustrezen port-običajno 21 na lokalni ip)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

tx-z ::

na routerju sm naštelu Enable Port Forwarding, dal service port range 21 to 21, server ip adress pa pač moj: 10.0.0.2 ampak še vedn ne dela..probite
tx-z

sash ::

pa lokalno ti dela sploh ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

tx-z ::

ja dela, če se povežem na ta 10.0.0.2 dela, ampak neki zafrkava, če nardim mapo napiše da je ne more nardit ampak jo vseen nardi itd,
tx-z

Loki ::

saj si si prebral vsaj osnovna navodila, ki so prisla zraven FTP-ja, kajne?

miki133 ::

pa si naredu eno domeno, zdej pa neki, moj ip je 193.95.195.65, če pa pingam moj ftp strežnik pa čist neki druzga pokaže: 64.94.110.11

Kaj pa če bi si prebral nekaj novic nazaj ? Ti bo tale IP vse povedal :)
http://www.slo-tech.com/script/news/izp...

Poldi112 ::

Serv-U

local server - settings - advanced - PASV range
tu nastimas porte za prenos. ker poleg 20 in 21 rabis se za prenos imet porte. recimo 40110 - 40125. In iste porte potem forward-as v routerju na svojo masino.

domain - settings - advanced - allow passive data mode transfer, use ip x.x.x.x (tvoj dejanski ip, ne lokalni)

LP

tx-z ::

ratal: mislm da dela
tx-z

Brane2 ::

WIndows cannot access this folder....

tx-z ::

sj vem, takrat je delu, zdej pa spet ne dela..ampak če se pa prek ftp programov povežeš gor pa dela (npr. z Getrightom je delal)
tx-z

Poldi112 ::

Meni dela. Ampak Prince of Persia ni ravno nekaj, kar bi me zanimalo :)

tx-z ::

kaj??
tx-z

Poldi112 ::

Hm, prejle sem padel na en folder, kjer so bile 3 stare igrice posnete. ena je bila prince of persia 1. Ampak zdele hoce pass. In jaz ce ti tega nimas na disku pojma nimam kaj sem stisnil. Ce pa imas moras pa se kej nastavit :)

tx-z ::

a zdej vidte ftp al ne? gor bi mogli bit sam dve sliki
tx-z

MUC ::

Tvoj FTP ne omogoča anonymous logina, drugače pa dela... naštelej FTP server, tko da bo OK!

tx-z ::

hm kako?? sj sm naredu uporabnika Anonymous, kr v tem programu ne najdm nč da bi blo dostopno vsem..
tx-z

Poldi112 ::

Sej Anonymous-u nisi dal passworda, ane ? Ker jaz se ne morem na ta nacin logirat, niti z email naslovom kot passwordom.

tx-z ::

ni gesla, ne vem no
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FileZilla ftp strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
245518 (3422) vice boy
»

FTP strežnik (Serv-U) nagaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111221 (1024) fulgur
»

Tezave z postavitvijo FTP streznika na WINXP ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91144 (914) refosk
»

Osebni server in bnc-ji

Oddelek: Omrežja in internet
291821 (1241) CCfly
»

FTP dostop preko ADSL-ne dela od povsod

Oddelek: Omrežja in internet
81592 (1431) bojanu

Več podobnih tem