» »

Kako ste uničili projekt iskanja zdravila proti koronavirusu?

Kako ste uničili projekt iskanja zdravila proti koronavirusu?

poweroff ::

Torej, zgodba gre takole. Slovenski znanstveniki so zagnali projekt iskanja zdravila za boj proti koronavirusu s pomočjo distribuiranega computinga.

O tem je bila na Slo-Tech objavljena tudi novica... in potem se v novici pojavi Invictus in avtorje posredno "obtoži" oziroma namigne, da gre morda pri vsem skupaj za minanje bitcoinov:

https://slo-tech.com/novice/t762370/p66...

Rezultat?

Eden izmed sodelujočih je na s5tech.net napisal:

Bilo je enostavno preveč reklame čez noč, mi pa nismo bili pripravljeni na tak naval. Del projekta, ki vključuje distributivno računanje, je bil zagnan prvič 7 dni preden je prišel na naslovnico RTVSLO. Prvo je strežnik pokleknu, ker je bilo vse naenkrat 23 000 ljudi, poleg tega, je nekdo začel pošiljat e-maile po fakultetah, da bodo hekerji s pomočjo tega programa kriptirali diske, kar se je spremenilo v to, da dajamo notri trojanske viruse, zato smo projekt začasno ustavili. Posherali smo kodo našega dela, ki distribuira podatke: https://github.com/pevecyan/covid-solve ... er/main.go, ampak tudi to ni bilo dovolj, saj je notri bil še zaprto-kodni program FleXx od podjetja BioSolveIT (https://www.biosolveit.de/FlexX/), ki je bil naš partner. Zaradi tega (oz. uradno, ker smo kršli licenčne pogoje, a je bil "virus" notri eksplicitno omenjen) vsega je z nami prekinil sodelovanje, saj so mu pisarili, da dajamo notri virus. Zdaj rewritamo vse, da bo delalo na drugem simulatorju, verjetno odprto-kodnem vina (http://vina.scripps.edu/).


Invictusu so sledili tudi drugi, seveda. Ampak vsaj kolikor sem opazil, je bil prvi s tako insinuacijo.

Zanima me, kako se ta človek počuti sedaj, ko je vsaj delno pripomogel k temu, da se je tak projekt zaustavil.

Je ponosen nase?
sudo poweroff
  • zaklenil: Mavrik ()

mihec87 ::

Kok hudo more bit, da greš jokat podjetju BioSolveIT... No pa saj kaj drugega v kokoški prelepi tako ni pričakovat...

Škoda upam da zrihtajo čimprej..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

A. Smith ::

@Matthai

Problem je v tem, da je bil software na začetku distribuiran z nezavarovanim strežnikom in bi lahko nanj vanjski neprijatelj vrinil kaj neželjenega. Iz te perspektive je bila kritika žal kar umestna!

Potem, ko so zadevo poskušali distribuirati preko GitHuba pa se je izkazalo, da ni odprtokodna, škoda.

Glej, namen je bil dober, ampak moraš priznati, da izvedba ni bila najboljša.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

McHusch ::

Fantje pravijo, da bo projekt zdaj zdaj nazaj na drugi platformi. So pa po fakultetah in inštitutih zaokrožili identični nepodpisani maili (oz. podpisani z IT služba) z linkom na RTV novico in navedbo, da lahko hekerji vdrejo na strežnik in podtaknejo izsiljevalske viruse notri in zato vsem odsvetujejo uporabo. Očitno nekdo ni bil navdušen nad tem projektom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

vostok_1 ::

Jz vsekakor podpiram take poskuse. Ampak za ta virus že imamo dokaj učinkovita zdravila.

Ne razumem ali se delamo vsi bedake ali kako...in zakaj ne testiramo te reči 110% na uro.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

T-h-o-r ::

to je začel sqadu sequencer z mnenjalnika
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

StarMafijec ::

poweroff je izjavil:

in potem se v novici pojavi Invictus in avtorje posredno "obtoži" oziroma namigne, da gre morda pri vsem skupaj za minanje bitcoinov:

Invictusu so sledili tudi drugi, seveda. Ampak vsaj kolikor sem opazil, je bil prvi s tako insinuacijo.

Zanima me, kako se ta človek počuti sedaj, ko je vsaj delno pripomogel k temu, da se je tak projekt zaustavil.

Je ponosen nase?

Za Invictusa virus SARS-CoV-2 niti ni le še ena "gripa", temveč le običajen prehlad. V sosednji temi je to dejal. Je pa tudi skeptičen do cepiv. Toliko ga poznam in glede na ta stališča mi ne deluje kredibilno.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Invictusu so sledili tudi drugi, seveda. Ampak vsaj kolikor sem opazil, je bil prvi s tako insinuacijo.

Zanima me, kako se ta človek počuti sedaj, ko je vsaj delno pripomogel k temu, da se je tak projekt zaustavil.

Je ponosen nase?

Seveda, kar v enem tednu so sposobni napisati program, ki bo računal neke zadeve pri iskanju zdravila...

Folk ni sposoben uporabnega homepage narediti v enem tednu, oni bodo pa našli novo zdravilo.

Mogoče sem imel pa celo prav :P.

Zajahali so marketing coronavirusa, tako kot jih je že cel kup projektov iz katerih ni bilo nikoli nič, samo pobrali so cel kup denarja.

Matthai, ali si zraven pri tem nategu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Zanimivo.

No lifer ima celo jajca blejati še naprej.

Bedarije so zrasle na njegovem zeljniku in folk je celo nasedel.

Gre še dlje, in diskreditira kaj oni lahko naredijo in kak ne.
S tem, da jih sploh ne pozna.

Človek, a si sploh lahko še večji podn?

Jaz bi se pogreznil. Ne morem verjet. Fovšija hinavska! Sram te naj bo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mavrik ::

Odprl si temo izključno z namenom osebnega napada na drugega člana foruma - kar je direktno v nasprotju z 2. členom pravil.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodjo BTC-e bo Grčija izročila Rusiji in ne Franciji ali ZDA

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3510315 (8519) WhiteAngel
»

Koliko dopusta koristite na leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556732 (4378) energetik
»

IJPP - nekaj najboljsega, kar se dogaja v Sloveniji ta hip?

Oddelek: Problemi človeštva
294692 (2875) Daliborg

Več podobnih tem