» »

AMD lansiral mobilne procesorje Ryzen Mobile 4000

1
2
3

m0LN4r ::

Mr.B je izjavil:

MrStein je izjavil:

Po hajpu sem pričakoval revolucijo. Dejansko pa je tam tam s konkurenco. Je poraba opazno nižja?

Cena?

No glede na rezultate in da je intel Prenosnik v testu 4x težji in da moraš vključiti turbo
Hmm sigurno je poglavitni del teze zaradi procesorja :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Kako pa so meril porabo? Saj pa Ryzen na "high performance" profilu cuza lepih 65W
Kljub 88W MacBook Pro rendrira v Handbraku bistveno hitreje. Sicer pa Mr.B 16" MB Pro, si videl kako tanek in majhen 16" Laptop je to?

Kje je razlika? Medtem, ko Cinebench traja ca. 1 minuto, traja handbrake test 20 minut. Pa kljub temu, da se pri Handbraku Intel cvre 20x dlje, je premagal ryzna za eno celo minuto.

PS: Revolucija glih ni, je pa revolucija s strani AMDja. To pa ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

seveda pije vec, zato pa so PL1 in PL2 power limiti. sj intel ima isto..
#brezpodpisa

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Mr.B je izjavil:

MrStein je izjavil:

Po hajpu sem pričakoval revolucijo. Dejansko pa je tam tam s konkurenco. Je poraba opazno nižja?

Cena?

No glede na rezultate in da je intel Prenosnik v testu 4x težji in da moraš vključiti turbo
Hmm sigurno je poglavitni del teze zaradi procesorja :))


Glede na to, da bo tisti, ki bo kupil tak proc praviloma uporabljal za igranje igric... Ergo prvi rezulati kažejo da ni nič hitrejši ter obdelava videa "na terenu" in podobno kar rabi veliko jeder.... Ergo je primerjava pri treh minutah čisto realna, kje se sedaj nahaja intel, ko hočeš imeti njega zgolj zaradi 2 točk v benchmarku...

m0LN4r je izjavil:

Kako pa so meril porabo? Saj pa Ryzen na "high performance" profilu cuza lepih 65W
Kljub 88W MacBook Pro rendrira v Handbraku bistveno hitreje. Sicer pa Mr.B 16" MB Pro, si videl kako tanek in majhen 16" Laptop je to?

Kje je razlika? Medtem, ko Cinebench traja ca. 1 minuto, traja handbrake test 20 minut. Pa kljub temu, da se pri Handbraku Intel cvre 20x dlje, je premagal ryzna za eno celo minuto.

PS: Revolucija glih ni, je pa revolucija s strani AMDja. To pa ja.

Ker si sposoben pokazati tak test.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

Kako pa so meril porabo? Saj pa Ryzen na "high performance" profilu cuza lepih 65W
Kljub 88W MacBook Pro rendrira v Handbraku bistveno hitreje. Sicer pa Mr.B 16" MB Pro, si videl kako tanek in majhen 16" Laptop je to?

Kje je razlika? Medtem, ko Cinebench traja ca. 1 minuto, traja handbrake test 20 minut. Pa kljub temu, da se pri Handbraku Intel cvre 20x dlje, je premagal ryzna za eno celo minuto.

PS: Revolucija glih ni, je pa revolucija s strani AMDja. To pa ja.

Ja macbook je fino tanek, pa vroč tako, da lahko gor kuhaš jajce :)
#brezpodpisa

bluefish ::

Tole v XPS 15 bi bil win.

m0LN4r ::

Multipraktik, samo obvezno bi mogla bit kaka Q-Max grafa zraven

Aja sicer pa to je tut nice baby:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Multipraktik, samo obvezno bi mogla bit kaka Q-Max grafa zraven

Aja sicer pa to je tut nice baby:

Ce mas rad retro look, kar vzemi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Jp spet mamo 720p teste ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Če se komu ne da zapraviti 15 minut, je tu bistvo:
https://imgur.com/a/jIibeYz

(če kaka slika manjka, imaš proste roke...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Mene pa bolj zanima, kolko je razlika v ceni med tistima dvema laptopoma prinas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hotlips ::

Mah to je bila čist BZ primerjava. Če na hitro pogledaš zgleda kot da je Ryzen 9 4900HS v igrah približno enako hiter kot Core i7-9750H. Sam pomoje ni ravno smiselno primerjat zmogljivost novega Ryzen procesorja (v igrah!) v različnih laptopih(!) z različnimi grafičnimi karticami(!). Primerjat RTX 2060 Max-Q 65W, ki je v laptopu z AMD procesorjem v primerjavi z RTX 2060 80W v Intel laptopu NI smiselno, ker gre za 2 preveč različni grafični kartici. Od RTX 2060 Max-Q 65W je hitrejša GTX 1660 TI 80W, se pravi da se primerja 2 različna razreda grafične kartice in je jasno da vsaj kar se FPS tiče rezultat ne more biti drugačen. Iz tega absolutno ni razvidno koliko je Ryzen 9 4900HS primeren za igre oz s katerim Intelovim mobilnim procesorjem se lahko primerja.
Edino kar je nekaj vredno v tem testu je da vidiš koliko je Asus Aephyrus G14 primeren za igre oz s čim se primerja za ta denar in format.

LeQuack ::

Jaz upam da bodo business laptopi uporabljali vgrajen GPU v Ryzen, namesto da zraven tlačijo brezvezno in skoraj isto performančni Geforce, npr. 1650 ali kaj podobnega. Ker vse kar naredijo s tem je da povečajo porabo in pa te prisilijo v uporabi bednih Nvidia Optimus driverjev, ki so polni bugov.
Quack !

m0LN4r ::

What? Kaksen optimus neki? Nalozi cist normaln driver za prenosnike ze pol desetletja ni vec nobenga optimusa v gaming masinah.
Pa kaj bos z tistim Ryzen GPUjem? Jajca cohal?

Ce je zate obicn gaming driver za prenosnike zbugan, pol se ocitno da nisi imel opravka z AMD Mobility pa razne Vega M GL zgodbice, tisto je sele divji zahod.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

LeQuack je izjavil:

Jaz upam da bodo business laptopi uporabljali vgrajen GPU v Ryzen, namesto da zraven tlačijo brezvezno in skoraj isto performančni Geforce, npr. 1650 ali kaj podobnega. Ker vse kar naredijo s tem je da povečajo porabo in pa te prisilijo v uporabi bednih Nvidia Optimus driverjev, ki so polni bugov.


jaz se tudi za sluzbenega pocas spogledujem s temi Ryzen 4800 laptopi in me skrbi tocno to kar tebe.

Ze Intel/Nvidia naveza v poslovnih laptopih je bila katastrofa sploh na multimonitor setupu z razlicnimi resolucijami, undockingu, projekciji in spet priklapljanju nazaj... kaj bo sele v AMD/Nvidia kombotu.

Jajca od 1650 kot si ze rekel naj si v tem segmentu kar zatalcijo nekam, ker Nvidia driverji delajo v hybrid setupih (Lenovo) samo probleme, pa naj bo to Windows default ali pa latest-greatest Nvidia official.

Ima kdo kaksen info kdaj pride to v Slovenijo. Lenovo ima recimo nekaj delno primernega (seveda spet z Nvidia dGpu :S), HP se nic?

Bwaze6 ::

Acer Swift 3 Could Bring Ryzen 4000 8-core to the Masses at $629

Toliko bo intel računal že samo za 8-jedrne procesorje...

Buggy ::

Super! Vidim da je trenutno s 4700u procom mal vec izbire...tudi pri HP-ju.

https://www.notebookcheck.net/HP-ProBoo...

Torej bi tole znalo biti maja/junija pri nas, ce ne bo problem dobava in logistika zaradi korone. Je kaksen uvoznik tukaj, ki bi vedel kej vec?

D3m ::

Avtera in DISS (po novem ALSO) je uvoznik.

Bom dobil odgovor, ko prispejo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Avtera in DISS (po novem ALSO) je uvoznik.

Bom dobil odgovor, ko prispejo.


Glede na to da oni izberejo samo ene par modelov izmed vsega nabora, upam da bodo ponudili tudi high end Ryzen opcije, idealno brez Nvidia GPU-ja. Kot že omenjeno so težave z več displayi never-ending, sploh če imaš še kak dock station. Pridobiš pa nič, ker noben ne bo igral igric na Thinkpadih, za 3D modeliranje pa so itak kakšne workstation serije, ki so večji.
Quack !

D3m ::

ProBook bo definitivno.

Verjetno oba 4500U in 4700U.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

D3m je izjavil:

ProBook bo definitivno.

Verjetno oba 4500U in 4700U.

datum?
#brezpodpisa

D3m ::

Neznan, za enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

1.
Kot že omenjeno so težave z več displayi never-ending,
Si ze poskusil priklopit dva monitorja preko USB-C na DELL z Vego M GL ? Boljse, da ne.

2.
Pridobiš pa nič, ker noben ne bo igral igric na Thinkpadih, za 3D modeliranje pa so itak kakšne workstation serije, ki so večji.
Na iGPU bos pa gledal diapozitive, ko bos objekt obracal. Daj ne bluzi, si ze modeliral na recimo GTX ? Ze na GTX 965M si lahko brez tezav risal karkoli, za projekte na Faxu pa je tudi 940M dovolj.

3.
ker Nvidia driverji delajo v hybrid setupih (Lenovo) samo probleme,
Jaz nevem kaksne laptope vi to mate, ampak da sem recimo dal skozi 100+ laptopov in mogoce je bil samo na enem problem z gonilniki proizvajalca, pa vrzes vse dol nalozis samo NVIDIA driver in dela kot sneta sekira.
Vecji problemi nastanejo, ko nekdo hoce na Laptop z enim Video izhodom, preko Docking postaje, ki vsebuje nek cungalunga graficni chip, priklopiti se vec monitorjev.
Predlagam, da se kupi laptop, ki ima nativno vsaj dva displayporta ali hdmi+dp in se monitorje direkt priklopi. Na tak nacin, se nisem videl tezav, odkar obstaja Windows 10. Pa sem priklopil gor tudi 144hz gaming monitor z wqhd in 4k normalen naenkrat, laptopov monitor pa je bil 120 G-Sync monitor. Delalo prakticno vedno, nonstop.
No sej z TB3 "docking" postajami bo zadeva tudi zabavna, zato sem zgoraj vprasaj, ce je ze kdo priklopil dva monitorja na VegoM GL brez tezav z 60Hz, 4K itn.

Dejstvo je, da z iGPUjem od AMDja ne mores prakticno nicesar nardit, isto sranje kot Intel iGPU, samo se bolj buggast in problematicen. Driver podpore za Prosumer programe pa itak ni. Ali dela dela ali ne dela ali pa crashne na vsake tolko 3D viewport.

Ze samo da clovek malo spuca 4K video svoje Mavic drone, telefona, go pro kamere, rabis vsaj graficno ranga 1650, da zadevo malce pospesi, razen ce imas casa na pretek in se gres software rendering in cakas 2 dni.

Kombinacija 8 jeder, brez "gaming" grafike je precej nisn trg, to rabijo le ene par programerjev in dvomim, da bo za tako malo skupino ljudi delali 10 razlicnih modelov.

In the meantime:



Kar se pa GPU renderinga tice ala VRAY Next, Octane, Redshift pa se sploh ne splaca linkat, ker ga ze RTX 2060 Super razturava.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Dejstvo je, da z iGPUjem od AMDja ne mores prakticno nicesar nardit, isto sranje kot Intel iGPU, samo se bolj buggast in problematicen.


Aja?

Kje pa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

1.
Kot že omenjeno so težave z več displayi never-ending,
Si ze poskusil priklopit dva monitorja preko USB-C na DELL z Vego M GL ? Boljse, da ne.

2.
Pridobiš pa nič, ker noben ne bo igral igric na Thinkpadih, za 3D modeliranje pa so itak kakšne workstation serije, ki so večji.
Na iGPU bos pa gledal diapozitive, ko bos objekt obracal. Daj ne bluzi, si ze modeliral na recimo GTX ? Ze na GTX 965M si lahko brez tezav risal karkoli, za projekte na Faxu pa je tudi 940M dovolj.

3.
ker Nvidia driverji delajo v hybrid setupih (Lenovo) samo probleme,
Jaz nevem kaksne laptope vi to mate, ampak da sem recimo dal skozi 100+ laptopov in mogoce je bil samo na enem problem z gonilniki proizvajalca, pa vrzes vse dol nalozis samo NVIDIA driver in dela kot sneta sekira.
Vecji problemi nastanejo, ko nekdo hoce na Laptop z enim Video izhodom, preko Docking postaje, ki vsebuje nek cungalunga graficni chip, priklopiti se vec monitorjev.
Predlagam, da se kupi laptop, ki ima nativno vsaj dva displayporta ali hdmi+dp in se monitorje direkt priklopi. Na tak nacin, se nisem videl tezav, odkar obstaja Windows 10. Pa sem priklopil gor tudi 144hz gaming monitor z wqhd in 4k normalen naenkrat, laptopov monitor pa je bil 120 G-Sync monitor. Delalo prakticno vedno, nonstop.
No sej z TB3 "docking" postajami bo zadeva tudi zabavna, zato sem zgoraj vprasaj, ce je ze kdo priklopil dva monitorja na VegoM GL brez tezav z 60Hz, 4K itn.

Dejstvo je, da z iGPUjem od AMDja ne mores prakticno nicesar nardit, isto sranje kot Intel iGPU, samo se bolj buggast in problematicen. Driver podpore za Prosumer programe pa itak ni. Ali dela dela ali ne dela ali pa crashne na vsake tolko 3D viewport.

Ze samo da clovek malo spuca 4K video svoje Mavic drone, telefona, go pro kamere, rabis vsaj graficno ranga 1650, da zadevo malce pospesi, razen ce imas casa na pretek in se gres software rendering in cakas 2 dni.

Kombinacija 8 jeder, brez "gaming" grafike je precej nisn trg, to rabijo le ene par programerjev in dvomim, da bo za tako malo skupino ljudi delali 10 razlicnih modelov.

In the meantime:



Kar se pa GPU renderinga tice ala VRAY Next, Octane, Redshift pa se sploh ne splaca linkat, ker ga ze RTX 2060 Super razturava.

Ok intel reseller...
sedaj saj vemo da mešaš vse skupaj...
V tem trenutku je intel hitrejši, tako ko odmisliš porabo. Kar pa pri prenosnikih žal bistvenega pomena...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Vsak odgovor se nanasa na svoje podrocje.
O tem ni dvoma, da je Ryzen hitrejsi skoraj povsod. Samo za vsak slucaj sem nalepil slikco, da od orgazmicnih razlik ne pospricate cele sobe. Zelo dobra zadeva za CPU Rendering, ce kdo se ne dela z RTX in VRAY Next zalim slucaj, pol nevem kaj sploh dela, ce samo CPU Rendering dela.
Enako velja za pretvarjanje H.264 in H.265, ki za Streaming vsebine povsem dovolj in neprimerljivo hitrejse z graficno, ki ima HW dekoder in se to dela strojno, ne pa spet preko CPU.
Kaj se pol ostane, debatiral ste o integrirani AMD grafi. Za kaj je to sploh uporabno? Pa magari je 50% hitrejse recimo od intel grafe, ampak se vedno 200-300% pocasneje od ene entry gaming graficne.

D3m je izjavil:

Dejstvo je, da z iGPUjem od AMDja ne mores prakticno nicesar nardit, isto sranje kot Intel iGPU, samo se bolj buggast in problematicen.


Aja?

Kje pa?
V vsakem Prosumer CAD programu v 3D viewportu. Beri pocasi, fucking vseeno je ce model steka z 11fps na AMD iGPU ali pa z 7fps na Intel iGPU, steka oboje.
Ce hoces normalno delat, imas notr vsaj eno 1650 in se enak model vrti z 28fps.

PS izjeme so 3, CATIA, SOLIDWORKS, SIEMENS NX, ki so se kr dinozavri oz. sponzorji za Pro graficne:
- ce nekdo dela zelo zahtevne modele, nevem kaj caka in se ne stegne do najcenejse Quadro RTX, itak firma placa, zadeva letiii
- ce nekdo dela srednje zahtevne modele, se naj stegne do rabljene WX 7100 ali P4000, ce firma placa
- ce dela nekdo privat srednje zahtevne zadevscine v teh programih, sicer nevem zakaj bi, se splaca Vega64/1080Ti rabljeno, ker prakticno do hitrejsih GTX/RX/RTX modelov ni nobene uporabne razlike, zaradi pomanjkanja podpore

Za hobby in ucenje pa imamo 3dsMAX, Maya, Archicad, Revit, Fusion 360, pa ajd dela kdo se v Rhino moje sozalje.
- za totalne analfabete bosta tudi iGPU od bilokatere firme dovolj
- za kakega freelance studenta, pa mocno priporocam da se stegne do _vsaj_ GTX 1650.

Tolko o graficnih malo bolj razclenjeno po programih.

Kaj ostane za iGPU ?
- Photoshop, Lightroom itn. tam pa je sicer tudi fino meti kako novejso Nvidijo na katero vrzes gor STUDIO DRIVER...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

@m0LN4r kaj pa ti spet v luft skaces? Nihce od nas, ki pricakujemo 4800U brez dGPU ne rabi takega laptopa za igrice ali modeliranje, sploh ne vem kaj spet nabijas ce te ni noben nic vprasal?

Kar pa se tice AMD, ki ti gre tako v nos imam jaz trenutno doma enega starega ProBooka 470, ki ima AMD HD8750M poleg Intel integrirane in USB 3.0 port replikator na katerem je preko DP priklopljen en monitor in preko DVI se en z drugo resolucijo. Celo ekran od laptopa odprem po potrebi, ko rabim se tretji zaslon. Dela stvar dosti bolje (ne idealno) kot pa recimo od sodelavca Intel/Nvidia z nativ dockom, ki pizdi ko ima na docku masino tudi z dvemi monitorji razlicnih resolucij, pa popizdeva sploh po kaksnih update-ih, ko mora spet layout stimat pa custom resolucije, pa black screen resevat, pa razpored oken ponastavlja, pravilmoa ko pride iz kaksne prezentacije. Takrat se praviloma tudi graficni popolnoma spipa, ker zacne ventilator na polno delat (CPU utilizacija je pa nicna) in pomaga le restart...tko da ne hvala, pa ni edini!

iGPU v 4800u je zame popolnoma dovolj in ne rabim dGPU, rabim pa jedra za multitasking, vec vzporednih virtualnih okolij s tem da stvar dela se zmeraj razmeroma tiho in odzivno.

m0LN4r ::

Ok intel reseller...
sedaj saj vemo da mešaš vse skupaj...
V tem trenutku je intel hitrejši, tako ko odmisliš porabo. Kar pa pri prenosnikih žal bistvenega pomena...
Vidim, da si ti tudi ugotovil, da se ne kregam o tem, kdo je hitrejsi, ampak podajam informacije, da si slucajno kdo ne kupi prenosnik z 8 jedri brez graficne, na katerem bi rad modeliral na iGPU ali delal kako modernejso stvar ala HW encode/decode, GPU Preview rendering, ker je mnenja, da to pa ja ne gre na eni laptop RTX 2060 tudi zahtevnejse zadeve.
@m0LN4r kaj pa ti spet v luft skaces?
Nic ne skacem, samo ocitno ne preberes celotnega posta, kjer sem tudi napisal, da je to lepa zelja a majhen nisni trg programerjev.

imam jaz trenutno doma enega starega ProBooka 470, ki ima AMD HD8750M
S takim dinozavrom se jaz sploh ne mislim kregat. Sploh ves koliko hardwera in softwera dam skozi iz mesca v mesec? Imam dokaj velik vzorec o tem kaj dela in kako in to ne samo iz lastnih izkusenj, ampak tudi pohvale strank tako iz sluzbene, kot privat poslov.

Sem pa napisal malo vec informacij, komu je kaj namenjeno, ker iz takih postov, kot je tvojih cisto zgoraj, nekemu obiskovalcu ni glih jasno, da ti rabis laptop brez graficne _izkljucno_ za igrackanje z virtualkami in programiranje.
To da napisem, kako pa kaj je na vec razlicnih podrocjih ni nobeno skakanje v luft, ampak ce vsi vse tako nasplosno pisete tukaj, kot da je 8 jedrnik z integrirano graficno sveti gral za vsa podrocja. Pol se pa pri teh super "poznavalcih" zatakne ze pri izbiri in uporabi pravilnega softwera.

PS:
Ja vem, da so bili _nekoc_ problemi, takrat ko je se optimus in hibrid obstajal ca. 10+ let nazaj. Vem, ampak v 10 letih se je marsikaj spremenilo. Ce imate se vedno take osnovne probleme, ocitno delate nekaj narobe ali pa ne veste kje tocno je problem.

iGPU v 4800u je zame popolnoma dovolj in ne rabim dGPU, rabim pa jedra za multitasking, vec vzporednih virtualnih okolij s tem da stvar dela se zmeraj razmeroma tiho in odzivno.
SE STRINJAM ! Ampak to se zdalec ne pomeni, da sem karkoli napacnega napisal in o tem, da ni dovolj za _tebe_ sploh nisem pisal. Right?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Buggy ::

...super, nam bos se kaj razlozil ali se lahko zdej debata nadaljuje (tudi) o tem, kar je v osnovi izpostavil LeQuack in sicer "Jaz upam da bodo business laptopi uporabljali vgrajen GPU v Ryzen, namesto da zraven tlačijo brezvezno in skoraj isto performančni Geforce"

hvala!

m0LN4r ::

in skoraj isto performančni Geforce"
Da ne bo kdo to slucajno verjel.
Jaz upam da bodo business laptopi
V multimedija businesu se to ne bo zgodilo. "shoot, edit, go viral" trend je iz dneva v dan mocnejsi.

Kar se bo zgodilo je, da bodo lahko zaradi teh 20W manj pri CPU, dal notr 20W mocnejsi GPU na isti design TDP prenosnika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

in skoraj isto performančni Geforce"
Da ne bo kdo to slucajno verjel.
Jaz upam da bodo business laptopi
V multimedija businesu se to ne bo zgodilo. "shoot, edit, go viral" trend je iz dneva v dan mocnejsi.

Kar se bo zgodilo je, da bodo lahko zaradi teh 20W manj pri CPU, dal notr 20W mocnejsi GPU na isti design TDP prenosnika.

O čem ti ?
iGPU je v teh novih procesorji za večino zadev "overkill" dovolj, vključujoč 4k 60 FPS video.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

"Kar se bo zgodilo je, da bodo lahko zaradi teh 20W manj pri CPU, dal notr 20W mocnejsi GPU na isti design TDP prenosnika."

seveda lahko tudi to naredijo. Lahko pa je zaradi manjka dGPU-ja uporabljeno manj robustno hlajenje, posledicno je ohisje manjse in lazje. Nenazadnje je zaradi tega tudi cena manjsa, kar lahko v business segmentu dodatno odtehta odlocitev pri nakupu serije laptopov, da ne govorim o avtonomiji baterije.
Se pred kratkim je bilo praviloma tako da ko si kupoval "prenosni workstation" si bil obsojen na drage dGPU-je, ceprav jih nisi potreboval, potreboval pa si periferne prikljucke in razsiritve, ki so bile na voljo zgolj v teh "visjih" serijah.

Vega 8 v 4800U je cisto ok, in na nivoju dGpu izpred par let, se zmeraj pa boljsa od najnovejse iGPU iz Intel tabora.

https://www.notebookcheck.net/Iris-Plus...

m0LN4r ::

Nevem kak je Vega8, vem pa kak je z Vego11 in 16GB rama, hitrejse od konkurence a kaj ko je se vedno klump vseskup. Za vec kot sortiranje slik v lightroomu in gledanje filmov pac ni.
Kot sem napisal prej al ti 3D model trokira z 7fps al 10fps je vseeno, kljub temu da je 10fps 30% boljse xD

O čem ti ?
iGPU je v teh novih procesorji za večino zadev "overkill" dovolj, vključujoč 4k 60 FPS video.
O kakih "zadevah" ti?
Evo za takle video ja bo dovolj:


Za taksne pa ne:

razen ce imas rad 2fps scrubbing.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vilicarist ::

in kaj delaš s 3d modelom na prenosniku

za to imaš desktop
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem kak je Vega8, vem pa kak je z Vego11 in 16GB rama, hitrejse od konkurence a kaj ko je se vedno klump vseskup. Za vec kot sortiranje slik v lightroomu in gledanje filmov pac ni.
Kot sem napisal prej al ti 3D model trokira z 7fps al 10fps je vseeno, kljub temu da je 10fps 30% boljse xD

O čem ti ?
iGPU je v teh novih procesorji za večino zadev "overkill" dovolj, vključujoč 4k 60 FPS video.
O kakih "zadevah" ti?
Evo za takle video ja bo dovolj:


Za taksne pa ne:

razen ce imas rad 2fps scrubbing.

Dej ne trollaj teme.. delam na dveh 1440p monitorjih in imam ta lenovo box all in one... in ima neko intel iGPU grafiko.
Tisti ki rabi poleg iGPU se dGPU že ve zakaj ima...
Trenutno intel dela best, dokler rabiš samo da se ti program odpre , potem pa upaš da večina trollov ne opazi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

vilicarist je izjavil:

in kaj delaš s 3d modelom na prenosniku

za to imaš desktop
Na prenosniku z 1650 delas bistveno vec, kot na desktopu z Quadro K6000 ;(

delam na dveh 1440p monitorjih
Kaj pa?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

vilicarist je izjavil:

in kaj delaš s 3d modelom na prenosniku

za to imaš desktop
Na prenosniku z 1650 delas bistveno vec, kot na desktopu z Quadro K6000 ;(

delam na dveh 1440p monitorjih
Kaj pa?

Troll.
Na prenosniku zagotovo ne igram iger.
Tisto kar uporabljam pa, redko da bi kaj pridobil z GPU obdelavo.. dasiravno YT le to rabi..
Troll.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

m0LN4r ::

Za gledat YP, PH, XH res ni potrebe po dGPU.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Za gledat YP, PH, XH res ni potrebe po dGPU.

Jp, odloči se. Intel v vsakem primeru porabi bistveno več, pa še dGPU rabi za 4k 60 FPS YT posnetke.
Če ne igraš igric, in ne uporabljaš orodji, ki izrecno rabijo GPU, no potem v prensoniku ne rabiš dGPU.
Torej odloči se že kaj pravzaprav torlaš v tej temi...

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-...
This is easily one of the better budget gaming laptops you can buy right now with both CPU performance rivaling most Core i9 laptops and a stronger chassis design than most other plastic gaming laptops.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Hm:O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

No pa mamo... se U teste..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

rx 5700m na poti, zunaj 5600m z 8Gb HBM2 spominom in 50W. https://www.amd.com/en/graphics/radeon-...
Zna biti glavobolne samo za NV, ce bodoperformance na mestu..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Mr.B ::

Isti HW , samo AMD vs Intel... lets see...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

globoko grlo ::

heh, intl niti ni dokončal določenega testa, je baterije zmanjkal, hehe
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

LeQuack ::

Samo Intel ima v OEM-e kot so Dell, HP in podobne, v svojem žepu. Zato tudi letos ni nobenega high end modela z Ryzenom. Tako da ker Intel ne moe konkurirati se poslužuje starih taktik.
Quack !

aborko ::

Nekaj je sigurno na tem, verjetno pa je problem tudi, da preprosto AMD ni navajen takšnega povpraševanja, ker se tele Ryzen prenosnike razgrabili kot vroče žemljice.

Intel ima še nekaj prednosti, recimo Thunderbolt je kr fina zadeva za kake zunanje GPUje. Pa baterija dlje zdrži, če res ne delaš popolnoma nič, zdej na AMDju pokaže max 12-13 ur, na intelu je blo tut 20+. Seveda, že če srfaš ali gledaš youtube pade pri Intelu na 7-8, amdju pa na 10 ur.

Mr.B ::

Recmo da bo moralintel gen 11 nadoknaditi cca 20-30w.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryzeni 5000 za prenosnike prispejo naslednji mesec

Oddelek: Novice / Procesorji
4911555 (9587) Egidij88
»

Intel predstavil arhitekturo Tiger Lake, napovedal igričarske grafične kartice za 202

Oddelek: Novice / Procesorji
2910570 (8423) filip007
»

AMD je lansiral namizniške APUje Ryzen 4000G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6313865 (10806) FireSnake
»

Nvidia posodobila grafične kartice za prenosnike

Oddelek: Novice / Grafične kartice
53983 (2677) Ghost7
»

AMD na CESu 2020: Radeoni RX 5600, mobilni Ryzeni 4000 in 64-jedrni Threadripper

Oddelek: Novice / Procesorji
227924 (6349) opeter

Več podobnih tem