» »

Top delodajalci

Top delodajalci

FormerUser ::

Kot pomoč pri projektu in ker me stvar tudi osebno zanima, odpiram temo o najboljših delodajalcih v Sloveniji, ker vem, da je tukaj veliko ljudi z najrazličnejšimi izkušnjami.

Torej, vprašanje se glasi, če bi lahko povsem prosto izbirali, pri katerih top treh firmah, ki delujejo v Slo bi se zaposlili in zakaj. So po vaših izkušnjah boljši tuji ali domači lastniki, majhna, srednja ali velika podjetja, zasebna ali državna, razlika med dejavnostmi etc. , kaj so prednosti in slabosti.....

In kot drugo, kaj menite kakšne posledice bo na odnose na delovnem mestu, med zaposlenimi in na relaciji delodajalec-zaposleni, pustila korona kriza, če sploh kakšne. Bo delo od doma, ki je menda ta trenutek zelo birokratizirano, postalo bolj pogosto, bo več solidarnosti ali izkoriščanja.....

Kakšno je vaše mnenje?

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

fafko ::

sebastjan jereb s.p., definitivno prva izbira, stančka avgustinčič s.p., pri tretji izbiri pa kolebam med bratje slana d.o.o. in jerinčič d.n.o....je pa pri prvih baje čas za malico 45 min, tako, da se nagibam v to smer...

nejcek74 ::

FormerUser je izjavil:

Torej, vprašanje se glasi, če bi lahko povsem prosto izbirali, pri katerih top treh firmah, ki delujejo v Slo bi se zaposlili in zakaj. So po vaših izkušnjah boljši tuji ali domači lastniki, majhna, srednja ali velika podjetja, zasebna ali državna, razlika med dejavnostmi etc. , kaj so prednosti in slabosti....


Tvoje vprašanje je nesmiselno, zastavi zadevo nekako drugače. Kako, ne vem. Ker:
Kaj mi kot arhitektu pomaga, če so (popolnoma teoretično) Lek, Krka pa Akrapovič top tri firme? Z mojega stališča mi bo zaposlitev pri njih prinesla nično zadovoljstvo.

Formula je: (A+B+C+)*0

kjer so A,B,C,... odnosi, plača, delovni pogoji, možnost napredovanja etc....
0 pa zmožnost mojega ujemanja z njihovimi zahtevami za znanje zaposlenih

spam321 ::

Ma kakšni dobri delodajalci neki... lepo vas prosim. Ne obstajajo.

-valvoline- ::

Vsi drzavni monopolisti.

IL_DIAVOLO ::

Socialna bo top delodajalec 2020.

FormerUser ::

nejcek74 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Torej, vprašanje se glasi, če bi lahko povsem prosto izbirali, pri katerih top treh firmah, ki delujejo v Slo bi se zaposlili in zakaj. So po vaših izkušnjah boljši tuji ali domači lastniki, majhna, srednja ali velika podjetja, zasebna ali državna, razlika med dejavnostmi etc. , kaj so prednosti in slabosti....


Tvoje vprašanje je nesmiselno, zastavi zadevo nekako drugače. Kako, ne vem. Ker:
Kaj mi kot arhitektu pomaga, če so (popolnoma teoretično) Lek, Krka pa Akrapovič top tri firme? Z mojega stališča mi bo zaposlitev pri njih prinesla nično zadovoljstvo.

Formula je: (A+B+C+)*0

kjer so A,B,C,... odnosi, plača, delovni pogoji, možnost napredovanja etc....
0 pa zmožnost mojega ujemanja z njihovimi zahtevami za znanje zaposlenih


Jah, mogoče je vprašanje res bolj na kožo napisano pravnikom, kadrovnikom, It-jevcem, ekonomistom.... in podobnim profilom, ki jih rabi skoraj vsako malo večje podjetje. Gotovo so tudi v Slo podjetja, ki veljajo za dobre delodajalce in si vsak želi zaposlitve tam in takšna, ki so na slabem glasu in se jim folk, ki ima drugačne možnosti, izogiba.

Torej če zastavim malo drugače, kaj je tisto, kar je odločilno pri izbiri delodajalca. Je najpomembnejša plača, ali so še bolj pomembne druge stvari, odnosi, oddaljenost od kraja bivanja, možnost za napredovanje ......

Cruz ::

Saj pa še sama ne veš kaj bi rada. Če boš zmetala v nas samo kup zmedenih vprašanj, ti ne bo nihče odgovoril na nobeno. Come on!

Če iščeš seznam "top 3 najboljših slo podjetij", ga ne boš našla, ker ne obstaja. Buzzfeed še nima slovenske podružnice, žal. No, imaš To je 100 slovenskih podjetij, ki najbolje plačujejo svoje zaposlene.

Če odgovorim na tvoje zadnje vprašanje: Odvisno od obdobja življenja. Trenutno dam prednost možnosti napredovanja in plači.

P.S. V Prekmurju velja za "slabega" delodajalca recimo Carthago, za "dobrega" pa GMT.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FormerUser ::

Sem samo želela frendici pomagat, a sem jaz kriva, da jim butaste naloge dajejo? Torej fail od teme, pozabite.

Vazelin ::

Hipatija: vsaka panoga ima nekaj top delodajalcev, kjer bi radi delali.
In nekaj overall cenjenih kot so Lek, Krka, ...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

secops ::

kuall ::

Boljšo firmo, kot je ta v kateri sem bi težko našel. Tak občutek imam.
Plača ni najpomembnejša ampak je to, da ti noben ne teži z raznimi roki, štempljanji, debilnimi ukazi itd.

otago ::

FormerUser je izjavil:

Sem samo želela frendici pomagat, a sem jaz kriva, da jim butaste naloge dajejo? Torej fail od teme, pozabite.


Kolegica si lahko prebere ostale threade na S-T glede plac, kadrovskih postopkov. Za bolj zenska delovna mesta pa debate na MON.

Ce imas dobro(odnosi, placa, bonitete) sluzbo, isces naslednji best fit. Ce nimas sluzbe, si brez izkusenj, isces sluzbo.

spam321 ::

Lahko ji sporočiš, da je v IT zelo malo dobrih podjetij, če sploh. Polno prekarstva, konkurence, same micro firmice s par zaposlenimi, šefi in vodje ponavadi psihično moteni družboslovci, od tistih par zaposlenih se pričakuje, da so deklice za vse, ves dobiček pobere šefko... tko da lahko brez pretiravanja rečem, da v IT ni dobrih delodajalcev.

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Torej, vprašanje se glasi, če bi lahko povsem prosto izbirali, pri katerih top treh firmah, ki delujejo v Slo bi se zaposlili in zakaj. So po vaših izkušnjah boljši tuji ali domači lastniki, majhna, srednja ali velika podjetja, zasebna ali državna, razlika med dejavnostmi etc. , kaj so prednosti in slabosti....


Tvoje vprašanje je nesmiselno, zastavi zadevo nekako drugače. Kako, ne vem. Ker:
Kaj mi kot arhitektu pomaga, če so (popolnoma teoretično) Lek, Krka pa Akrapovič top tri firme? Z mojega stališča mi bo zaposlitev pri njih prinesla nično zadovoljstvo.

Formula je: (A+B+C+)*0

kjer so A,B,C,... odnosi, plača, delovni pogoji, možnost napredovanja etc....
0 pa zmožnost mojega ujemanja z njihovimi zahtevami za znanje zaposlenih


Jah, mogoče je vprašanje res bolj na kožo napisano pravnikom, kadrovnikom, It-jevcem, ekonomistom.... in podobnim profilom, ki jih rabi skoraj vsako malo večje podjetje. Gotovo so tudi v Slo podjetja, ki veljajo za dobre delodajalce in si vsak želi zaposlitve tam in takšna, ki so na slabem glasu in se jim folk, ki ima drugačne možnosti, izogiba.

Torej če zastavim malo drugače, kaj je tisto, kar je odločilno pri izbiri delodajalca. Je najpomembnejša plača, ali so še bolj pomembne druge stvari, odnosi, oddaljenost od kraja bivanja, možnost za napredovanje ......


Sam bi razvrstil takole:

1. Plača
2. Delovni čas (izmensko ali ne)
3. Možnost dela od doma?/Oddaljenost delovnega mesta od doma

S tem da takoj ko Plača doseže neko točko (pri meni je to cca. Minimalec neto + 40%-50% pa pade plača na zadnje 3. mesto.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Meni je najpomembnejša plača. Potem odnosi. To da imam veliko število dni prosto mi ne pomeni dosti, ker mi vsako leto ostane par dni dopusta.
Milenijski perki kot so možnost prihoda živali, sveže sadje, kava je meni vredno 0.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gambino ::

Nikolo ne bi zaposlil človeka, ki mu je pomembna izključno samo plača!

-valvoline- ::

Gambino je izjavil:

Nikolo ne bi zaposlil človeka, ki mu je pomembna izključno samo plača!

1.placa
2.razmerje placa/opravljeno delo(cimmanj dela)
3.delovnik (izkljucno 1 izmena)
4.dopust
Tako vglavnem povprecen zemljan isce sluzbo.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Gambino je izjavil:

Nikolo ne bi zaposlil človeka, ki mu je pomembna izključno samo plača!


Se definitivno strinjam.

Mato989 ::

Gambino je izjavil:

Nikolo ne bi zaposlil človeka, ki mu je pomembna izključno samo plača!


Nikomur ni pomembna SAMO plača... pomemben nam je tudi dopust, koliko izmensko delo je, in kako daleč je šiht ipd... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

1 izmena, delo pon-pet, potem se pa lahko začnemo menit :)

Invictus ::

Gambino je izjavil:

Nikolo ne bi zaposlil človeka, ki mu je pomembna izključno samo plača!

Jaz pa nikoli ne bi delal pri nekomu, ki mu je vse bolj pomembno od plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

nejcek74 je izjavil:


Formula je: (A+B+C+)*0

kjer so A,B,C,... odnosi, plača, delovni pogoji, možnost napredovanja etc....
0 pa zmožnost mojega ujemanja z njihovimi zahtevami za znanje zaposlenih



Boljse tezko poves, samo 0 moras zamenjati z neko neznanko, da niso vsi tako "kompatibilni" kot ti in da lahko enacbo uporabi se kdo. :)

Jaz bi morda spremenil, da ni *0 oz. *X ampak na potenco X.

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Socialna bo top delodajalec 2020.

500 eur za 0 dela, težko konkurirat temu

TheBlueOne ::

mirzad je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Socialna bo top delodajalec 2020.

500 eur za 0 dela, težko konkurirat temu


No ja... Kot prvo je za veliko vecino dosti nizja, menda okoli 300€, kot drugo te prisilijo kaj postoriti v smislu iskanja dela, tako, da ni za nic dela in kaj se je ne vraca?

Jaz si tezko predstavljam slabse delo, kot nic dela in beda.

IL_DIAVOLO ::

Bo kar denarno nadomestilo, ce nisi bil tako dobrega srca in sam dal odpovedi. Je pa 80% place, tak da kar luksuz za nič dela.

Invictus ::

mirzad je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Socialna bo top delodajalec 2020.

500 eur za 0 dela, težko konkurirat temu

Janšđa bo znižal socialno, otroške dodatke in penzijo.

Krizne razmere, sam si zaenkrat še ne upa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Invictus: kako je sedaj s freelancerstvom v DE regiji? a splho kdo dela?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

mirzad je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Socialna bo top delodajalec 2020.

500 eur za 0 dela, težko konkurirat temu

Janšđa bo znižal socialno, otroške dodatke in penzijo.

Krizne razmere, sam si zaenkrat še ne upa...


Ce bi ja.

https://www.vecer.com/kdo-naj-bi-dobil-...

Kaj te upokojenci nucajo 700 evrov?

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Invictus: kako je sedaj s freelancerstvom v DE regiji? a splho kdo dela?

Slabo. To že vidim po številu oglasov, ki jih dnevno dobivam. Niti remote ponudb ni.

Sicer mene čaka job, sem že potrjen, ampak firma čaka na podpis pogodbe. Bom pa delal remote.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incoming: Recesija 2019/20 - Kdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10612980 (8715) Spajky
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22156681 (42811) bbf
»

Odpoved brez zamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510255 (7719) noraguta
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429482 (25694) videc

Več podobnih tem